TEMAT: Tam gdzie żaby kumkają - ,,azylum'' chestera

Tam gdzie żaby kumkają - ,,azylum'' chestera 29 Paź 2015 20:24 #411003

  • Edyta
  • Edyta's Avatar
Dobrze, że z Kokosem wszystko w porządku :) .
Śliczne to różane wspomnienie :hearts: . Czy to Summer Song?
Temat został zablokowany.


Zielone okna z estimeble.pl

Tam gdzie żaby kumkają - ,,azylum'' chestera 29 Paź 2015 21:05 #411018

  • MagdaH
  • MagdaH's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Uzależnienie roślinne silniejsze jest niż inne
  • Posty: 1791
  • Otrzymane dziękuję: 3088
Kokos napędził stracha, myślałam, że coś z kompostownika wtrząchnął :mad2: Ja też dziś u weta z Czesiem, bo miał torsje i zwracał takie czarne "coś", dopiero jak puścił pawia u weta, okazało się, że to zeszłoroczne żołędzie :dazed: :think:
Temat został zablokowany.
Za tę wiadomość podziękował(a): chester633

Tam gdzie żaby kumkają - ,,azylum'' chestera 29 Paź 2015 21:33 #411028

  • Monika-Sz
  • Monika-Sz's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 4321
  • Otrzymane dziękuję: 2471
DObrze, że z Kokosem wszystko się pozytywnie skończyło!!! Blady mówisz..może miał na myśli blade dziąsła.. Ja tak u psów często sprawdzałam, jak były chore, czy nie mają bladych śluzówek.

U nas też Cyguś ciągle coś znajduje między krzakami, najczęściej jakieś kawałki chleba :mad2: Podejrzewam ptaki..

Biedny Kokosek, tak się denerwował u weta.. mam nadzieje, że w nagrodę za dzielną postawę dostanie jakąś extra kość do ogryzania :woohoo:
Temat został zablokowany.

Tam gdzie żaby kumkają - ,,azylum'' chestera 30 Paź 2015 09:52 #411096

  • hanya
  • hanya's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 3913
  • Otrzymane dziękuję: 3479
Jak się cieszę, że moja psinka ok :dance: Ale wiadomo, co to było? Mam nadzieję, że dzisiaj wszystko w porządku.
Czekam na info po wizycie u weta. Kokos, nie daj się :hearts: :hearts:
:kiss3:
Serdecznie pozdrawiam i zapraszam do Ogrodu wśród starych sosen

Hanka
Temat został zablokowany.
Za tę wiadomość podziękował(a): chester633

Tam gdzie żaby kumkają - ,,azylum'' chestera 31 Paź 2015 15:55 #411284

  • chester633
  • chester633's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 3279
  • Otrzymane dziękuję: 1931
Przepraszam że tak późno ale praca to praca :dazed: :think: :pinch:
Edyta ty to masz ,,oko''....ja nie byłem pewny :dry: , więc wziąłem latarkę i poleciałem do ogrodu zidentyfikować po metce nazwę róży :crazy: :devil1: jest to Summer Song...ale nie powala, przesadzę ją bo jest jakaś ,,mizerna'' :unsure: kwiat ma piękny, poszukam jej innej miejscówki.

Magda ale się uśmiałem tym Czesiem :rotfl1: ....normalnie jak żarłacz tygrysi....Kokos z kompostownika nic nie sięgnie, wszystko co trafia z kuchni na kompost jest ,,wkładane głębiej'' i dodatkowo przysypane ,,zielonym''

Moniś Kokos na razie na suchym jedzeniu ew.troszkę karmy z puszki, dzięki za rozszyfrowanie ,,bladego'' ;)

Haniu lekarz wet. mi powiedział że... :think: ...nie wie :dry: :supr: ot i ciekawostka....badanie krwi ok. :think:
Temat został zablokowany.
Za tę wiadomość podziękował(a): hanya

Tam gdzie żaby kumkają - ,,azylum'' chestera 31 Paź 2015 16:53 #411294

  • e-genia
  • e-genia's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 4032
  • Otrzymane dziękuję: 3524


Witaj Paweł lubię krzewy z takimi owocami miałam kiedyś ogniki o żółtych ,czerwonych i pomarańczowych owocach ,ale mi wymarzły
Temat został zablokowany.
Za tę wiadomość podziękował(a): chester633

Tam gdzie żaby kumkają - ,,azylum'' chestera 31 Paź 2015 17:23 #411302

  • chester633
  • chester633's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 3279
  • Otrzymane dziękuję: 1931
Geniu witaj :hug: , z ognikami przeżyłem porażkę - wszystkie wymarzły, ale zimy były bardziej hmmmm ,,zimowe'' :dazed: :devil1: :wink4: Bywały lata że w Listopadzie śmigałem (z podlodówkami i świdrem) po lodzie Zalewu Zegrzyńskiego a mróz nocami spadał poniżej -15 stopni.

Pamiętam z młodzieńczych lat jak na 1 Listopada na Bródnie panie paradowały w futrach a panowie w ciepłych kurtkach i czapkach z nutrii.... :paper:
Temat został zablokowany.

Tam gdzie żaby kumkają - ,,azylum'' chestera 31 Paź 2015 17:39 #411307

  • Edyta
  • Edyta's Avatar
Paweł, a może warto poczekać :think: . Angielki wyjątkowo długo się zadomawiają. Podobno dla pełnego efektu potrzebują 2-3 lata.
Temat został zablokowany.

Tam gdzie żaby kumkają - ,,azylum'' chestera 31 Paź 2015 20:12 #411355

  • sierika
  • sierika's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Natury nie oszukasz,czyli moje dojrzewanie do eko
  • Posty: 4102
  • Otrzymane dziękuję: 4952
A nawet cztery.....cierpliwośc panie ogrodniku, cierpliwość..... :happy:
Temat został zablokowany.
Za tę wiadomość podziękował(a): chester633

Tam gdzie żaby kumkają - ,,azylum'' chestera 31 Paź 2015 20:54 #411384

  • Monika-Sz
  • Monika-Sz's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 4321
  • Otrzymane dziękuję: 2471
Czapka z nutrii..ehh..gdzie te czasy no gdzieeeee., By się człowiek wystroił :wink4:
Temat został zablokowany.

Tam gdzie żaby kumkają - ,,azylum'' chestera 01 Lis 2015 09:47 #411433

  • chester633
  • chester633's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 3279
  • Otrzymane dziękuję: 1931
Monika-Sz wrote:
Czapka z nutrii..ehh..gdzie te czasy no gdzieeeee., By się człowiek wystroił :wink4:

Monia Kochana .....zobacz.....specjalnie dla Ciebie....widzisz jak się poświęcam...czapeczka i kurteczka jak znalazł :rotfl1: :devil1: :wink4: :whistle: :pinch: .


czapka.jpg


540x405_futro-z-nutrii-r-3840-kurtki-plaszcze-katowice-55826547.jpg
Temat został zablokowany.

Tam gdzie żaby kumkają - ,,azylum'' chestera 03 Lis 2015 07:51 #411761

  • Elżbieta
  • Elżbieta's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 1126
  • Otrzymane dziękuję: 580
Wpadłam na chwilkę po śniadanku z pytaniem do Ciebie , ale nie omieszkałam zajrzeć w Twoje ogrodowe kąty. Białe koło - rewelacja , pięknie sie prezentuje.A i kolory ogrodu sprzed przymrozków - cudne. Miło było pospacerować. A moje pytanie dotyczy oczka , bo pisałeś , że czyściłeś strefę przybrzeżną.Oj , napracowałeś się.Twoja lilia Attraction pięknie pokrywała taflę oczka. Co z nią robisz przed zimą? Ścinasz jej wszystkie liście? Kiedy? Ja wycięłam u siebie tylko te zżółknięte i nic więcej z liliami nie robiłam.
Temat został zablokowany.
Za tę wiadomość podziękował(a): chester633

Tam gdzie żaby kumkają - ,,azylum'' chestera 03 Lis 2015 23:06 #411910

  • Monika-Sz
  • Monika-Sz's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 4321
  • Otrzymane dziękuję: 2471
Boszzzzz..mam nadzieję, że ta oferta z tablicy jeszcze jest aktualna :woohoo:

:rotfl1: :rotfl1: :rotfl1:
Temat został zablokowany.
Za tę wiadomość podziękował(a): chester633

Tam gdzie żaby kumkają - ,,azylum'' chestera 04 Lis 2015 00:56 #411913

  • chester633
  • chester633's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 3279
  • Otrzymane dziękuję: 1931
Edyta, Ewa .....uzbrajam się w cierpliwość......ale cztery sezony to czy aby nie przesada :rotfl1: :think: :wink4: .

Monia ...wiedziałem że to będzie strzał w dziesiątkę i atrakcja czasowa do 24.XII..... :devil1: :tongue2:

Ela witaj, lilii nie tykam....zostawiam samą sobie ze zmieniającą się pogodą. Na pewno w przyszłym roku wypompuję wodę, oczyszczę całe oczko, podzielę i poprzesadzam rośliny....może w końcu zrobię kaskadę ...miałem zrobić ją na wiosnę.... :oops: ....od momentu założenia zostawiłem większość prac ,,przyrodzie'' i jak widać całkiem dobrze sobie radzi.... :happy-old:
Temat został zablokowany.

Tam gdzie żaby kumkają - ,,azylum'' chestera 04 Lis 2015 07:02 #411926

  • asia2
  • asia2's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 1105
  • Otrzymane dziękuję: 484
Wprosiłam się w końcu do Ciebie. Wielokrotnie zaglądałam, ale po cichu. Jednak kamienie pod basenem spowodowały, że muszę dać głos. Pomijam kwestie estetyczne. Ciekawam natomiast, czy inwestor kiedykolwiek wcześniej miał basen :think:. Jako "doświadczona" posiadaczka takiego "sprzętu" ogrodowego na kamenie zrobiłam takie oczy :supr3: ! Nie dość, że komfort chodzenia po takim dnie będzie wątpliwy (chyba, że w gratisie kolo życzy sobie masaż stóp), to jeszcze istnieje duże ryzyko poprzecierania materiału pod ciężarem wody! Facet ma wyobraźnię :whistle: ...
A tak w ogóle, to powiem Ci, że masz bardzo piękny ogród...
I psiaki fajne. Wyściskaj szczególnie moją prawie imienniczkę :lol: .
Temat został zablokowany.
Za tę wiadomość podziękował(a): chester633

Tam gdzie żaby kumkają - ,,azylum'' chestera 04 Lis 2015 07:39 #411927

  • Elżbieta
  • Elżbieta's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 1126
  • Otrzymane dziękuję: 580
Ja też z czyszczeniem poczekam do wiosny , a lilie zostawię w takim stanie , jak są teraz. A u Ciebie będę podglądać budowę kaskady :jeez: :funnyface:
Temat został zablokowany.
Za tę wiadomość podziękował(a): chester633

Tam gdzie żaby kumkają - ,,azylum'' chestera 06 Lis 2015 08:43 #412207

  • chester633
  • chester633's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 3279
  • Otrzymane dziękuję: 1931
asia2 wrote:
Ciekawam natomiast, czy inwestor kiedykolwiek wcześniej miał basen :think:.

Asiu witaj :hug: i zaglądaj (chociaż fotek brak).....moja kudłata Asia to zdrobnienie od Azja....jeśli uraziłem to :kiss3: ....gdzieś czytałem że zwierząt nie powinno nadawać ludzkich imion....ja powiem tak (może to kogoś zaboli) zwierzę oddane jest właścicielowi do zgonnie i kocha tak jak potrafi a człowieki hmmmm to już dłuższa historia..... :pinch:

Inwestor miał basen (ma basen) widziałem zwinięty pod tarasem :devil1: ale chyba nóg w nim nie moczył...zapewne ich nastoletnia córka... :think: najwyżej powiem że to było z góry zaplanowane (masaż dolnych części ciała) takie ogrodowo Warszawskie SPA :rotfl1: :supr: :wink4: .

Elu ,wszelkie prace budowlane ruszą wiosną...jeżeli na horyzoncie nie pojawią się ogrodowe priorytety.... :devil1: :bye:

dwa dni wstecz przywiozłem całą furę obornika końskiego (tylko trochę przesuszony) taki mamy klimat :tongue2: już jest w przygotowanym pseudo kompostowniku (cztery deski + cztery paliki), troszkę się nataczkowałem by tę ,,kupę'' przewieźć na drugi koniec ogrodu. Eksmituję dalej krzewy na rzecz ...róż, liliowców , traw..... :think: dwie śnieguliczki zostają do wiosny na miłą Panią i Pana :whistle: chociaż ja nie będę musiał się męczyć z wykopywaniem.... :tongue2:

zdjęcia jak najbardziej ogrodowe..... :devil1:

SDC15621.jpg


SDC15622.jpg
Temat został zablokowany.

Tam gdzie żaby kumkają - ,,azylum'' chestera 06 Lis 2015 08:48 #412208

  • Flora
  • Flora's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 427
  • Otrzymane dziękuję: 389
Paweł u Ciebie zawsze kolorowo i ciekawie. Na listę zakupową wpisałam różę Simple peach, niestety we floribundzie już niedostępna, może wiosną... :bye:
Temat został zablokowany.


Zielone okna z estimeble.pl

Moderatorzy: Dorota15, Betula
Wygenerowano w 0.673 sekundy
Zasilane przez: Kunena Forum