TEMAT: Jaśkowa Polana 2015-2016

Jaśkowa Polana 2015 29 Lis 2015 14:05 #416074

  • r-xxta
  • r-xxta's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 7727
  • Otrzymane dziękuję: 2600
Widzę dużo podobieństw w naszych jesiennych zachowaniach ;) , ja też sporo porządków już zrobiłam, wielka paka wyjechała do lubelskiego schroniska, dziś kilka paczek poszło na akcję Pomóż Dzieciom Przetrwać Zimę :lol: . Z jednym przedmiotem mam zagwozdkę, jest to mianowicie ogromny wielofunkcyjny robot kuchenny, który znalazłam w oryginalnym pudełku, foliach itd, nigdy nie używany, bo kiedyś miałam za małą kuchnię, a potem o nim zapomniałam :happy3: . Myślałam, żeby przeznaczyć go na jakąś aukcję dla biednych zwierzątek, bo przecież nie wyrzucę, w końcu nówka nie smigana :happy3: , do tego z czasów kiedy urządzenia nie psuły się natychmiast po upływie gwarancji :devil1:
Temat został zablokowany.
Za tę wiadomość podziękował(a): ewa1953


Zielone okna z estimeble.pl

Jaśkowa Polana 2015 29 Lis 2015 14:19 #416076

  • Roma
  • Roma's Avatar
Haniu,cieszę się,że mogłam być pomocna :) Nasze konie nigdy ponad siły nie pracują co najwyżej my :P jeśli kulig dojdzie do skutku to nasze konie idą pod siodłem a do sań będą ciężkie konie z zaprzyjaźnionej stajni,my nie mamy swoich sań ani nawet uprzęży dla koni.
Gosiu,w tym roku remont przed świętami nie jest przewidywany.Coś większego szykuje się na wiosnę :jeez: Z ciuchami masz rację,lepiej w tych samych ciuchach chodzić z wyboru niż z konieczności,jak to ma miejsce w moim przypadku.Rozmiarów dla wielorybów nie szyją :teach:
Martuś ,bardzo dobry pomysł z aukcją na rzecz czworonogów.
Mogę Ci pomóc zorganizować taką aukcję :) kiedyś tym się parałam na "Szwajcarach", mamy na Oazie kilka super wolontariuszy którzy pomogą Ci podjąć decyzję dla kogo przeznaczysz zebraną kwotę z bazarku.
Temat został zablokowany.

Jaśkowa Polana 2015 29 Lis 2015 14:28 #416079

  • gorzata
  • gorzata's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Jeszcze w zielone gramy...
  • Posty: 8603
  • Otrzymane dziękuję: 1935
Roma wrote:
Rozmiarów dla wielorybów nie szyją :teach:
Eeee tam! Teraz dobre czasy nastały, dla każdego coś się znajdzie ;)
Poza tym... jako mentalny grubas ;) też mam zawężony (nomen omen) wybór...
Pozdrawiam - Gosia
Temat został zablokowany.

Jaśkowa Polana 2015 29 Lis 2015 17:10 #416102

  • Roma
  • Roma's Avatar
Gosia nie grzesz bo los potrafi być czasem okrutny ;) i ......

185056_nic-z-tego-nie-dam-sie-podejsc.jpg
Temat został zablokowany.

Jaśkowa Polana 2015 29 Lis 2015 19:02 #416125

  • piotrek_ns
  • piotrek_ns's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 1433
  • Otrzymane dziękuję: 1226
Roma wrote:
Kolejny ponury dzień za oknem :( nic się nie chce a deprecha tylko czatuje pod drzwiami aby dopaść biednego człowieka :teach: aby jej do siebie nie dopuścić zabrałam się za sprzątanie i układanie w szafach.Nawet sobie nie wyobrażacie ile człowiek ma poutykanych zbędnych ciuchów i innych różnych rzeczy.

To jest nie tylko twój problem Romo z tymi zbędnymi rzeczami czy ubraniami :D To jest problem wielu, którzy nie lubią niczego wyrzucać a lubią mieć wiele "przydasiów". Ja bardzo nie lubię niczego wyrzucać i przez to nie raz w roku ale nawet kilka razy w roku w różnym asortymencie robię przegląd "przydasiów". Tak np. stare podkoszulki czy lekko zużyte, się nie wyrzuca tylko odkłada się na inną kupkę jako "robocze na działkę". A później takich koszulek jest więcej niż tych "dobrych". Na działce mam wielka rupieciarnię "przydasiów" i czasem się przydadzą ale często leżą kilka lat i nawet nie ma pomysłu na ich wykorzystanie i takie idą później do kosza. Gorzej gdy po jakimś czasie okazuje się, że jednak by się przydało a się wyrzuciło :rotfl1: Ale taki przegląd wszelakich rzeczy jest bardzo potrzebny, bo czasem człowiek nawet nie zdaje sobie sprawy jakie skarby posiada. :happy3:
Pozdrawiam wszystkich gorąco.

Piotrkowe działkowanie
Skalniak i kamienie
Temat został zablokowany.

Jaśkowa Polana 2015 29 Lis 2015 19:09 #416129

  • sierika
  • sierika's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Natury nie oszukasz,czyli moje dojrzewanie do eko
  • Posty: 4102
  • Otrzymane dziękuję: 4952
Zabawny ten obrazek, ale żeby od razu tak..... :rotfl1:
Nie wyobrażasz sobie ile rzeczy ja wyrzuciłam a właściwie zebrałam do worów /600 l :happy:/, zbierają różne charytatywne organizacje. Przyda się komuś tylko dlaczego szafy dalej są zapchane? :think:
Temat został zablokowany.

Jaśkowa Polana 2015 29 Lis 2015 19:26 #416135

  • r-xxta
  • r-xxta's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 7727
  • Otrzymane dziękuję: 2600
Romciu, na pewno skorzystam z Twojej pomocy, bo ja mam chęci, ale zupełnie nie wiem jak się za to zabrać :oops:
Temat został zablokowany.

Jaśkowa Polana 2015 29 Lis 2015 20:30 #416154

  • Monika-Sz
  • Monika-Sz's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 4321
  • Otrzymane dziękuję: 2471
Ja mam podobne rozterki co Gosia.. tzn szafa wypchana i miejsca nie ma, a ciuchy wypływają z przepełnionych koszy..a ja ciągle w kilku ulubionych rzeczach chodzę. Nie umiałabym jednak zrobić czystki totalnej- a może sie przyda :silly: Zreszta zdarza mi się, że w czyms nie chodze kilka lat, po czym odkrywam ciuch na nowo z radością. W moim przypadku nie działa metoda, że jeśli nie nosi się czegoś 2 lata, to już sie nie założy.
Ja potrafię coś trzymać kilka lat w głębi szafy, a następnie z radością wyciągnąć ciesząc sie, że mam coś "nowego". Ja poza niewielkim strychem powinnam miec też spora piwnicę :rotfl1:
Temat został zablokowany.

Jaśkowa Polana 2015 29 Lis 2015 20:37 #416158

  • Dorota15
  • Dorota15's Avatar
  • Offline
  • Moderator
  • Posty: 2869
  • Otrzymane dziękuję: 2502
Romciu zdjęcie super :lol:
Ostatnio jadąc do pracy słyszałam w radiu, że kobieta ma w szafie ubrania: niech wiszą może schudnę, już niemodne ale szkoda wyrzucić ... i najmniej takich w których zwykle chodzi.
Do mnie to stwierdzenie pasuje jak ulał :woohoo:
Temat został zablokowany.
Za tę wiadomość podziękował(a): gorzata, zanetatacz

Jaśkowa Polana 2015 29 Lis 2015 21:14 #416174

  • Magos13
  • Magos13's Avatar
  • Offline
  • Junior Boarder
  • Posty: 24
  • Otrzymane dziękuję: 6
Dorota15 wrote:
Ostatnio jadąc do pracy słyszałam w radiu, że kobieta ma w szafie ubrania: niech wiszą może schudnę, już niemodne ale szkoda wyrzucić ... i najmniej takich w których zwykle chodzi.
Do mnie to stwierdzenie pasuje jak ulał :woohoo:

Do mnie też :( :)
Pozdrawiam Gosia
Temat został zablokowany.

Jaśkowa Polana 2015 29 Lis 2015 22:26 #416205

  • inag1
  • inag1's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 996
  • Otrzymane dziękuję: 631
Ale mam zaległości . :)
No to po kolei. Pięknie wygląda Jaśkowa na zdjęciach znajomych . W romantyczny sposób na nią spojrzeli. A świąteczny kulig z ogniskiem i kolędami przy nim ,to już przemawia do mojej wyobraźni. Też bym tak chciała. Chomikiem ciuchowym nie jestem. Ja naprawdę pozbywam się rzeczy wg zasady co nie noszone przez rok ,to nie będzie już wcale noszone. Mam swoje ulubione ciuchy,w których właściwie na okrągło chodzę. W ten sposób mam w szafach luzik. :)
Temat został zablokowany.

Jaśkowa Polana 2015 02 Gru 2015 10:01 #416658

  • wxxx-a
  • wxxx-a's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 3467
  • Otrzymane dziękuję: 1103
A ja pozbywam się zbędnych rzeczy od razu .Nie ma u mnie przydasiów i dzięki temu mam wszędzie ład .
Ale nie do końca :think:,bo mąż zbiera wszystkie klamoty i twierdzi ,że to jeszcze dobre i szkoda wyrzucać :crazy: Czasem po kryjomu trochę wywalam ,a on nawet się nie rozezna ,że czegoś brakuje .
Takie to wszystko potrzebne .Rupieciarz jeden .No ale ja staram się zachować równowagę nie tylko w ogrodzie :rotfl1: .Romciu trzymaj się Ciepło ,niebawem już będzie z górki :hug:
Temat został zablokowany.

Jaśkowa Polana 2015 03 Gru 2015 17:26 #416790

  • Ma Gorzatka
  • Ma Gorzatka's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 894
  • Otrzymane dziękuję: 497
Cześć, Romanko - zajrzałam, czy są może jakieś nowe fotki...
Pozdrawiam :)
Temat został zablokowany.

Jaśkowa Polana 2015 03 Gru 2015 20:26 #416814

  • sd-a
  • sd-a's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 5906
  • Otrzymane dziękuję: 2385
W poszukiwaniu zdjęć dalii i informacji o daliach przeszłam przez cały wątek :supr:
Jesteś niezmordowaną Romką :jeez:

Skąd masz tyle pustaczków w dalijkach? Cudne!!!!!!!
Przegrzeb się w wolnej chwili przez fotki i pokaż jeszcze kilka :thanks: :thanks: :thanks:
Temat został zablokowany.

Jaśkowa Polana 2015 04 Gru 2015 09:32 #416859

  • Roma
  • Roma's Avatar
Witaj Piotrek :bye: długo Cię nie widziałam,miło,że wpadłeś :) z zasady nie lubię tak zwanego zbieractwa a mimo to coś się zawsze znajdzie, co zalega różne zakamarki.
Nie raz już tak było,że po jakimś czasie od czystki okazało się ,że to czy tamto właśnie teraz by się przydało.
sierika wrote:
Zabawny ten obrazek, ale żeby od razu tak..... :rotfl1:
Nie wyobrażasz sobie ile rzeczy ja wyrzuciłam a właściwie zebrałam do worów /600 l :happy:/, zbierają różne charytatywne organizacje. Przyda się komuś tylko dlaczego szafy dalej są zapchane? :think:

Ewo,jeśli mamy się gdzieś wybrać to z zasady nie mamy co ubrać ale do prania i prasowania to są całe sterty,czasami się zastanawiam czyje to, skora ja nie mam co na siebie włożyć. :P
markita wrote:
Romciu, na pewno skorzystam z Twojej pomocy, bo ja mam chęci, ale zupełnie nie wiem jak się za to zabrać :oops:
Martuś,postaram się dzisiaj lub jutro zrobić bazarek to zobaczysz jak to wygląda :) jeśli tylko będę przydatna to bardzo proszę,zawsze do usług :)

Monia,to nie tylko Ty tak postępujesz z ciuchami.Moja najstarsza córka,przez jakiś czas chodzi w ciuchach a potem je pakuje i odstawia do "lamusa" po pewnym czasie ,kiedy już nie ma co ubrać ;) wyciąga kartony i cieszy się jak dziecko odnajdując całkiem ciekawe egzemplarze. :devil1:

Dorotko,nie tylko do Ciebie to pasuje,coś mi się wydaje,że większości z nas ma tę "zaletę" :)
Gosiu,witam Cię na Jaśkowej :bye:
Inuś,bo to teraz akurat czas na odrabianie zaległości,cieszę się,że nie zapomniałaś o nas :) Plany świąteczne,niestety częściowo będą musiały ulec zmianom :( Człowiek robi plany a życie i tak je weryfikuje :(
Polluś- :kiss3:
Nowinko,tylko pozazdrościć takiego samozaparcia.Sama widzisz,że w przyrodzie musi być równowaga :P Jeden w lewo drugi w prawo :devil1:
Małgosiu,jakoś nie mam weny na pstrykanie fotek,muszę poszperać może coś się znajdzie. :)
Iwonko,Kilka razy już sobie obiecałam,że nie będę sadzić dalii ale patrząc między innymi na Twoje daliowe królestwo, nie potrafię sobie odmówić przyjemności oglądania tej palety kolorów i kształtów.
Temat został zablokowany.

Jaśkowa Polana 2015 04 Gru 2015 10:31 #416860

  • e-genia
  • e-genia's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 4032
  • Otrzymane dziękuję: 3524
Witaj Romciu ja tez raczej na bieżąco pozbywam się rzeczy które mi nie są potrzebne czy mi się nie podobają , za to M ma odwrotnie , jemy wszystko się przyda .

W ogrodzie mam tak samo jeśli jakaś roślinka mi nie odpowiada , to zawsze jest ktoś kto o niej marzył a ja w to miejsce mogę kupić to o czym ja marzę .
Nigdy nie miałam oporów przed pozbywaniem się rzeczy czy roślin które mnie już z różnych powodów nie zachwycają .

Jak to dobrze że M nadal mi się podoba :jeez: :happy3: :happy3: :happy3:
Ostatnio zmieniany: 04 Gru 2015 10:34 przez e-genia.
Temat został zablokowany.
Za tę wiadomość podziękował(a): zanetatacz

Jaśkowa Polana 2015 04 Gru 2015 21:46 #416921

  • Roma
  • Roma's Avatar
Geniu a to szczęściarz z M :devil1:
Kaśka,nie płakaj :P ja też jeszcze nie mogę odtrąbić zamknięcia robót ogrodowych.Jak mi się uda to jutro zakończę obsypywanie róż.
Romciu, wysprzątałaś już wszystkie kąty?
Niestety nie wysprzątałam :sad2: a do tego opuściła mnie wena i jestem w czarnej d... e :cry3:
Rano spiesząc się do pracy u łazienki wrót stojąc pytam grzecznie: Kochanie, co Ty tam tak długo robisz?
I co słyszę w odpowiedzi?..
Stroję się.. :blink:
Co mi pozostaje?
Jak to co? druga prywatna łazienka :devil1:
Kochana! od ponad 40-tu lat jeśli gdzieś się wybieramy to ja zawsze czekam, ubrana,wymalowana i wku....na na mojego Skrzata a On nie może rozstać się z lustrem :evil:
Temat został zablokowany.

Jaśkowa Polana 2015 05 Gru 2015 07:42 #416943

  • Dorota15
  • Dorota15's Avatar
  • Offline
  • Moderator
  • Posty: 2869
  • Otrzymane dziękuję: 2502
To u mnie jest tak ...
poranek zwykły dzień pracy: w domu trzy baby (czasem dwie bo jedna w internacie) i wkurzony M, bo nie może się dostać do łazienki. Mówię mu a kto cię będzie oglądał w tym lesie. Zanim przejdzie do kancelarii zalicza trzy lustra, poprawia centymetrowe włosy i prawi sobie sam komplementy ;)

Dzień wyjazdowy: ja dopiero wychodzę z łazienki, szukam pudru i tuszu a mój M na dworze czeka w zapalonym samochodzie.
Nie będę mówić co ja wtedy mówię pod nosem :angry:

Własna łazienka to byłby luksus :dry:
Temat został zablokowany.


Zielone okna z estimeble.pl

Moderatorzy: Dorota15, Betula
Wygenerowano w 0.441 sekundy
Zasilane przez: Kunena Forum