TEMAT: Jaśkowa Polana 2015-2016

Jaśkowa Polana 2015 24 Lis 2015 21:17 #415264

  • jolifleur
  • jolifleur's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 1973
  • Otrzymane dziękuję: 2664
Sielskie zdjęcia :)
Ciekawa jestem jak ktoś "zobaczył by" aparatem moje wiejskie włości :think: Jakoś dotąd nikt się nie pokusił na robienie zdjęć okolicy :think: albo się nie pochwalił ;)
Temat został zablokowany.


Zielone okna z estimeble.pl

Jaśkowa Polana 2015 24 Lis 2015 22:28 #415288

  • Monika-Sz
  • Monika-Sz's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 4321
  • Otrzymane dziękuję: 2471
Piękne zdjęcia.. Super ujęcie konia, to z bliska :hearts: W ogóle konie śliczne są!! W pięknych okolicach mieszkacie, ale to juz wiesz :hug:
Temat został zablokowany.

Jaśkowa Polana 2015 24 Lis 2015 22:31 #415290

  • moni
  • moni's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 1308
  • Otrzymane dziękuję: 995
Romciu jaka piękna jest Jaśkowa Polana :hearts: i konik ..... cudnie :hearts:
Temat został zablokowany.

Jaśkowa Polana 2015 25 Lis 2015 09:15 #415342

  • wxxx-a
  • wxxx-a's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 3467
  • Otrzymane dziękuję: 1103
Romciu ,jakie ładne zdjęcia :hug: Pięknie wszystko uchwycone .Wręcz słychać odgłos owadów i szum
traw :hearts: Tego nam bidakom teraz brakuje najbardziej .Bardzo Cię pozdrawiam :flower1:
Temat został zablokowany.

Jaśkowa Polana 2015 26 Lis 2015 10:30 #415567

  • dorciaj
  • dorciaj's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 4349
  • Otrzymane dziękuję: 836
Piękne ujęcia znanych mi miejsc :hearts: . Czuje się prawie zapach Jaśkowej Polany :woohoo: . Tęskni mi się bardzo do tych wszystkich widoków :cry3: .

Buziaki dla Was od nas :kiss3: .
Dorcia :garden:
Świat Dorci 2016
Archiwum... 2015,2014,2013,2012
Temat został zablokowany.

Jaśkowa Polana 2015 27 Lis 2015 12:40 #415732

  • Roma
  • Roma's Avatar
Marysiu, też uważam,że fotki są piękne,szkoda tylko,że to nie mojego wykonania.Niestety ale w tym temacie jestem dyletantem :( a szkoda bo patrząc na fotki niektórych oazowiczów to aż mnie skręca z zazdrości.
Dorotko, z tego co widzę w Twoim wątku to chyba mieszkamy w bardzo podobnym środowisku.choć u Was jest o tyle lepiej,że mieszkacie pomiędzy drzewami a my na polanie,otoczonej z 4 stron lasem.
Gośka,bo to jest tak,że jak widzisz coś na co dzień,to wielu rzeczy nie zauważamy a świeże(bystre) oko widzi więcej.
Aniu,nie ukrywam,że jestem bardzo zadowolona z decyzji podjętej kilka lat temu o ucieczce do lasu.Na dzień dzisiejszy wydaje nam się,że to była jedna z najlepszych naszych decyzji.Co będzie potem? zobaczymy,na razie nie myślę o starości i niedołęstwie :teach:
Ewciu(seriko),właśnie ta cisza i ten brak ludzi zadecydowały o naszym zakotwiczeniu w tym miejscu no i co najważniejsze to możliwość posiadania takiej ilości zwierzaków na którą nas stać,bez gęgania sąsiadów.
Ewo(jolifleur),nic bardziej prostszego jak zaprosić kogoś dla kogo fotografia to sposób postrzegania świata,a zapewne będziesz miała jeszcze piękniejsze fotki niż moje :)
Monia,dla ludzi w moim wieku to miejsce faktycznie jest urokliwe i doskonałe na jesień życia,jednak dla młodych na co dzień byłoby trudne do zaakceptowania.Nie tylko to,że odcięci od świata bo teraz to nigdzie nie jest daleko ale ilość posiadanego inwentarza skutecznie blokuje nam życie towarzyskie.
Moni,dziękuję,zawsze będziesz tu mile widziana :)
Nowinko,jeszcze nie wiadomo co Ci pisane, może i Ty znajdziesz miejsce za którym tęsknisz.Jeszcze wszystko przed Tobą :hug:
Dorcia,Nawet nie wiesz jak często wspominamy razem spędzone dni przy wiaderkach z kurkami i nie tylko :P a do nas Ci się nie tęskni? :cry3: :cry2:
Mam dylemat :think: robić kopczyki różom czy też nie.Idę szperać po innych wątkach,zobaczę jakie są opinie fachowców.Nie ukrywam,że byłoby mi na rękę abym mogła już ogłosić zakończenie sezonu.Czas już zacząć przygotowania do świąt a tu jeszcze ogród czeka :teach:
Ostatnio zmieniany: 27 Lis 2015 12:41 przez Roma.
Temat został zablokowany.

Jaśkowa Polana 2015 27 Lis 2015 12:52 #415733

  • wxxx-a
  • wxxx-a's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 3467
  • Otrzymane dziękuję: 1103
Romciu może ja nie fachowiec ,ale hoduję róże 30 lat z okładem .Wszystkie już w kopcach .Smacznym snem śpią .Hortensje ogrodowe otulone ,w duecie z ketmiami ,a ja odtrąbiłam koniec sezonu . :screem:
I Tobie radze to samo .Pora dać roślinom sen a sobie wypoczynek :flower1:
Temat został zablokowany.

Jaśkowa Polana 2015 27 Lis 2015 13:03 #415734

  • Roma
  • Roma's Avatar
akurat Ciebie zaliczam do grupy fachowców i wcale nie podoba mi się Twoja odpowiedź :P bo to oznacza,że od poniedziałku muszę zabrać się za kopczykowanie :cry2:
Hortensje ogrodowe już mam obsypane i częściowo zabezpieczone,jak przyjdą mrozy to dołożę coś jeszcze.Jeszcze zastanawiam się nad moim przetrzebionym wrzosowiskiem.Wczoraj dokładnie je podlałam a teraz chyba jeszcze dam stroiszu.W ubiegłą zimę straciłam ponad 50% wrzosów.
Temat został zablokowany.

Jaśkowa Polana 2015 27 Lis 2015 13:17 #415736

  • Emalia112
  • Emalia112's Avatar
  • Offline
  • Moderator
  • Posty: 9769
  • Otrzymane dziękuję: 14471
Jak to straciłaś? Przecież zimy nie było! Na szczęście nie hoduje wrzosów. I nie będę jak one przy takiej zimie jak była marzną.
Temat został zablokowany.

Jaśkowa Polana 2015 27 Lis 2015 15:20 #415761

  • Roma
  • Roma's Avatar
Zimy jako takiej nie było ale nie było również śniegu i raczej wrzosy mi uschły niż zmarzły :(
Temat został zablokowany.

Jaśkowa Polana 2015 27 Lis 2015 16:05 #415770

  • Łatka
  • Łatka's Avatar
  • Offline
  • Moderator
  • Posty: 19274
  • Otrzymane dziękuję: 79723
Romo, ze mnie z kolei żaden mędrzec w tej materii, jednak podejrzewam, że odpowiedzi na pytanie o zabezpieczanie będą różne - zależy, gdzie kto ma ogród.
Ja się przyznaję bez bicia, że właściwie niewiele zabezpieczam, głównie nie przed mrozem, ale przed stadami gawronów, które zimują na Dolnym Śląsku i traktują moje cebulowe jako pyszną nowalijkę :mad2: . Sypie warstwę kory i teraz dodatkowo znoszę z parku połamane gałązki, ile mogę. Poza tym we Wrocławiu nie robię żadnych kopców (czy powinnam?). W górach początkowo obwiązywałam rh agrowłókniną, co się źle skończyło, pisałam o tym dziś u hanyi. Podobnie nic nie dało zabezpieczanie tam ogrodowych hortensji - jedna rośnie jako tako, druga notorycznie marznie, nawet tak łagodnej zimy jak ostatnia, odbija od ziemi i oczywiście na tych młodych pędach nie kwitnie :( . Może ktoś mi coś... Z tym, że w Sosnówce faktycznie usypałam na nowoposadzonych różach kopczyki torfu, naturalnym zabezpieczeniem sa też zwały bukowych liści naganianych przez wiatr. Starsze róże (New Dawn, Feuertanz i angielka podobno Constance) są przetestowane, nic ich nie rusza. A mamy tam spadki do -30, zwykle jednak krótkotrwałe.
Przepraszam za uprawianie prywaty w Twoim ogrodzie, ale to tak ad vocem, w sprawie koców :oops:
Temat został zablokowany.
Za tę wiadomość podziękował(a): Roma

Jaśkowa Polana 2015 27 Lis 2015 17:59 #415789

  • wxxx-a
  • wxxx-a's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 3467
  • Otrzymane dziękuję: 1103
Romciu ,twoje wrzosy dotknęła susza fizjologiczna .Rośliny żyły i pobierały składniki ,jako że one nie zasypiają całkiem na zimę .Gdybyś je czasem podlała w bezmroźne dni ,to by przetrwały .To się tyczy wszystkich zimozielonych .A róże okopczykuj ,jakąś tanią siłę roboczą na pewno znajdziesz .Po co ryzykować .Po co masz się denerwować ....zmarzną ? nie zmarzną .Ja co roku kopcuję 150 .W tym roku pomógł mi mąż ,ale też dopiero niedawno .Jestem spokojna i cierpliwie (no może niekoniecznie ) czekam na wiosnę .Kora do kopcowania róż nie nadaje się absolutnie .Trzym się ciepło :flower1:
Temat został zablokowany.
Za tę wiadomość podziękował(a): Roma

Jaśkowa Polana 2015 27 Lis 2015 19:09 #415808

  • Łatka
  • Łatka's Avatar
  • Offline
  • Moderator
  • Posty: 19274
  • Otrzymane dziękuję: 79723
Hm, jeśli chodzi o korę, to sypie ją nie na róże, a na mejsca, gdzie śpią cebulki. Nikogo nie odmawiam od robienia kopczyków, poza tym rozumiem, że co Wrocław,, to nie taki Białystok, bez urazy. U mnie nie, ale u wielu sasiadów róże nadal kwitną (mimo nocnych spadków temperatury i pierwszego mizernego śnieżku).
Temat został zablokowany.
Za tę wiadomość podziękował(a): Roma

Jaśkowa Polana 2015 28 Lis 2015 00:57 #415885

  • chester633
  • chester633's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 3279
  • Otrzymane dziękuję: 1931
Roma wrote:
Czas już zacząć przygotowania do świąt

ta...... :rotfl1: :rotfl1: :rotfl1: .......Kochana Wilia u Ciebie czy może odpoczniesz sobie i ,,ktoś'' ogarnie wszystko za Ciebie :coffe:

Ja z różami czekam na zimę , a jak nie przyjdzie to zrobię tak jak pisała Urszulka tzn. zostaną tak jak jest do wiosny :devil1: , obsypałem tylko nowe nabytki (świeżo sadzone :wink4: )
Temat został zablokowany.

Jaśkowa Polana 2015 29 Lis 2015 11:25 #416032

  • jolifleur
  • jolifleur's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 1973
  • Otrzymane dziękuję: 2664
No i co zrobiłaś Romciu z różami? :) Ile ogrodów tyle na wszystko sposobów :rotfl1: Ja poszłam za radą Nowinki i też już schowałam łopatę na sen zimowy ;)

Ale co piszecie o hortensjach to mnie zastanowiło. Myślałam, że tych hortensji, które kwitną na tegorocznych pędach nie trzeba okrywać :think: Tzn, że trzeba? Wszystkie?
Mam jedną małpę, która kwitnie na 2-letnich pędach i raczej nie kwitnie. Posadziłam ją w zacisznym, cichutkim miejscu, gdzie świeci słońce zimą i małpa miała 1!!! kwiat. W przyszłym roku jak nie zakwitnie to się pożegnamy, bo dla leniwców nie ma u mnie miejsca :angry: I myślałam, że wymienię ją na inną, wokół której nie trzeba tak tańcować a tu piszecie, że trzeba okrywać. To już skołowana jestem :supr: Bardzo proszę mnie oświecić w tym temacie :)
Temat został zablokowany.

Jaśkowa Polana 2015 29 Lis 2015 11:58 #416044

  • Roma
  • Roma's Avatar
Aniu,jak najbardziej masz rację bo co innego jest moja północ a co innego Dolny Śląsk a do tego moje wszystkie są przesadzone i dlatego nie ominie mnie kopczykowanie.
Co zaś tyczy się hortensji ogrodowych to my obsypujemy kopce dosyć spore a dopiero potem daję ochronę z igliwia i włókniny.
O żadnej prywacie nie ma w tym wątku mowy :kiss3:
Nowinko,niestety teraz już to wiem,że wrzosy po prostu uschły ale mądry Polak po szkodzie :( Na szczęście nie mam aż 150 sztuk a jedynie 60.Tanią a właściwie darmową siłę mam w postaci mojego Skrzata i nie zawaham się go wykorzystać. :P
Aniu,w tym roku nie mam dylematu,kopczykować czy też nie,większość jest przesadzana a więc kopczykowanie jest konieczne. :(
Mój drogi Pawle :kiss3: /wyobraź sobie,że w tym roku wigilia u Kasi(córki) pierwsze święto 18-tka u wnuczki a dopiero w drugie święto najazd na Jaśkową.Jeśli będą nam dane śnieżne święta to wybieramy się na dłuższy kulig z ogniskiem i jadłem na łonie natury.Planowane jest również śpiewanie kolęd na łonie natury.
Ewo,róże kopczykuję,już mam połowę obsypaną a jeśli chodzi o hortensje to mówimy o grodowych,bukietowych nie ma potrzeby obsypywać.

Kolejny ponury dzień za oknem :( nic się nie chce a deprecha tylko czatuje pod drzwiami aby dopaść biednego człowieka :teach: aby jej do siebie nie dopuścić zabrałam się za sprzątanie i układanie w szafach.Nawet sobie nie wyobrażacie ile człowiek ma poutykanych zbędnych ciuchów i innych różnych rzeczy.Na pierwszy ogień poszły naczynia,za chwilę będzie przegląd sprzętów,ma ktoś ochotę na oryginalną włoską maszynkę do makaronu? Kilka lat leży prawie nówka a ja i tak wolę robić ręką. :teach: Może po południu zabiorę się za pieczenie pierwszej partii ciasteczek,zobaczymy :teach:
Ostatnio zmieniany: 29 Lis 2015 14:21 przez Roma.
Temat został zablokowany.

Jaśkowa Polana 2015 29 Lis 2015 12:34 #416057

  • hanya
  • hanya's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 3913
  • Otrzymane dziękuję: 3479
Romuś, sprzątanie jako sposób na zwalczanie doła, to dopiero pomysł :rotfl1: :rotfl1: Piękne plany na Święta, zwłaszcza część o kuligu mi się podoba, choć zawsze było mi żal koni; u Was na pewno nie będą musiały pracować ponad siły :kiss3: śnieżne Święta... chyba takich nie pamiętam, mam na myśli bożonarodzeniowe, bo Wielkanoc kilka lat temu upłynęła pod znakiem śniegu do pasa i bałwanów ozdabianych pisankami :happy: Może ten rok będzie normalniejszy.
Było słoneczko i już po słoneczku :( Nic nie pada, żeby chociaż deszcz się zlitował, bo znowu podlewam zimozielone.
Miłej niedzieli :hug:
P.S. Dziękuję za radę z Espumisanem w roli głównej, bardzo pomógł Zuzi :kiss3:
Serdecznie pozdrawiam i zapraszam do Ogrodu wśród starych sosen

Hanka
Temat został zablokowany.
Za tę wiadomość podziękował(a): Roma

Jaśkowa Polana 2015 29 Lis 2015 13:29 #416067

  • gorzata
  • gorzata's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Jeszcze w zielone gramy...
  • Posty: 8603
  • Otrzymane dziękuję: 1935
Też sobie sposób znalazłaś na doła :silly: ... lepszy byłby już chyba tylko... mały remoncik! :happy3:
A tak serio... przymierzam się do czystki w mojej garderobie... bo skoro w kółko chodzę w tym samym, to dlaczego, do czorta, tyle tam ciuchów?
Tylko jak wyczyszczę za bardzo, to rzeczywiście będę musiała ciągle chodzić w tym samym...
Wobec takiej rozterki - zachowuję status quo :lev: :devil1:
Pozdrawiam - Gosia
Temat został zablokowany.
Za tę wiadomość podziękował(a): Roma


Zielone okna z estimeble.pl

Moderatorzy: Dorota15, Betula
Wygenerowano w 0.431 sekundy
Zasilane przez: Kunena Forum