TEMAT: Jaśkowa Polana 2015-2016

Jaśkowa Polana 2015 05 Gru 2015 22:37 #417029

  • magdala
  • magdala's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 4524
  • Otrzymane dziękuję: 1071
Roma wrote:
Nie raz już tak było,że po jakimś czasie od czystki okazało się ,że to czy tamto właśnie teraz by się przydało.

A ileż to razy , kiedy po 10 (albo i więcej) latach wyrzuciłam podczas czystki jakąś starą
zabawkę , jakiś taki "pierdół" , na drugi dzień moje dziecko pyta:
Mamo , a nie wiesz gdzie jest to i to ? No wiesz ,kiedyś miałam takie coś...

O kurczę! Nigdy się nie przyznałam :happy3:

U nas w łazience ciągle ruch wieloosobowy , mój mąż właściwie w ogóle się nie zamyka ,
ja najbardziej wkurzam się kiedy ktoś mi włazi w momencie malowania oczu , a oczywiście wchodzą zawsze w tym momencie ! I jeszcze gapią mi się w lustro :jeez:
Temat został zablokowany.


Zielone okna z estimeble.pl

Jaśkowa Polana 2015 05 Gru 2015 22:44 #417033

  • gorzata
  • gorzata's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Jeszcze w zielone gramy...
  • Posty: 8603
  • Otrzymane dziękuję: 1935
Boszzzzz... aż wstyd się przyznać, jacy my jesteśmy zdyscyplinowani :oops: :happy3:
M wstaje pierwszy, ma swoje pół godzinki, ja budzę się zazwyczaj kiedy już brzęczy golarka... kiedy myje zęby - wstaję i mijamy się w przedpokoju między 6:15 a 6:20... nie wchodzimy sobie w drogę przez następne 15-20 minut, aż do czasu, kiedy M wchodzi dać mi pożegnalnego buziaka, co zawsze wypada podczas suszenia włosów... a w zasadzie niemalże w tym samym momencie ich układania... Dzień Świstaka normalnie :rotfl1:
Dzieci wstają, kiedy my już jesteśmy poza domem...
Pozdrawiam - Gosia
Temat został zablokowany.

Jaśkowa Polana 2015 05 Gru 2015 22:46 #417034

  • magdala
  • magdala's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 4524
  • Otrzymane dziękuję: 1071
No wstyd ,wstyd ... :funnyface:
Temat został zablokowany.

Jaśkowa Polana 2015 05 Gru 2015 22:50 #417035

  • chester633
  • chester633's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 3279
  • Otrzymane dziękuję: 1931
Roma trzymaj się..... :kiss3: dla Mamy [*]
Temat został zablokowany.
Za tę wiadomość podziękował(a): Monika-Sz, inag1

Jaśkowa Polana 2015 06 Gru 2015 15:52 #417110

  • aguskac
  • aguskac's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 2757
  • Otrzymane dziękuję: 1455
Kulig... może bym polubiła zimę na chwilę, gdyby mnie ktoś zaprosił na taki prawdziwy :)
Naczytałam się o Waszych porządkach w szafach i podeszłam do swojej. W końcu jutro odbierają śmieci to wypadałoby się czegoś skutecznie pozbyć. Stanęłam postałam, popatrzyłam i stwierdziłam, że wszystko przecież jeszcze mogę włożyć do ogrodu.

Poranków nie cierpię bardzo, bo ja wstać muszę, a M. sobie gnije. Zatem stukam, pukam czym tam mogę, potem zagaduję, bo coś niezwykle istotnego muszę mu akurat przekazać. Na koniec szturam go, bo przecież trzeba bramę otworzyć, a obiecał, że będzie to robił :devil1:
Czasem nawet zdołam wymusić zrobienie drugiego śniadania.
Konieczność jego wstania razem ze mną i tego, że z premedytacją tłukę się rano jak najgłośniej mogę, motywuję tym, że gdyby pospał dłużej, to potem siedział by do 2 w nocy albo i gorzej. A przecież ja mężatką jestem i przysługuje mi prawo przytulenia się do męża przed snem.
Pozdrawiam Aga
Na wiejskim podwórku
Temat został zablokowany.

Jaśkowa Polana 2015 06 Gru 2015 16:46 #417114

  • Roma
  • Roma's Avatar
Dorotko,kiedyś i u nas tak było,że trzy baby rywalizowały ze sobą o łazienkę ale wtedy Skrzat wstawał o 5:00 ;) i się tak nad sobą nie rozczulał.
Madzia,najgorsze ,kiedy ja po jednej czy drugiej czystce czegoś szukałam a mój Skrzat ironicznie "a nie mówiłem ,że trzeba było zostawi" :teach:
Gosia,teraz to i u nas można się dogadać ;) Janek wstaje o 6:00 ja pomiędzy 8:00 a 9:00 i w zasadzie udaje mu się obrobić do tego czasu ale nie zawsze :(
Paweł, :kiss3:
Aguś-już trzecia zima idzie a my nie może my utrafić pogody na kulig,może ta będzie dla nas łaskawa i pozwoli wreszcie na zabawy na śniegu.Kocham zimę ale taką prawdziwą i czekam na nią z utęsknieniem.Nie straszne mi były nawet obfite opady śniegu,codziennie sama odśnieżałam moje hektary i wcale nie było mi za ciężko :)
Tak się zastanawiam jak ja bym się zachowała gdybym to ja musiała wstawać pierwsza, myślę,że dokładnie tak samo :devil1: :devil1: .Wieczorem jak idzie wcześniej ode mnie spać to też zawsze mam coś ważnego do powiedzenia albo muszę koniecznie o coś zapytać :P
Nudne niedzielne popołudnie :( co by tu robić :think: Na dworze strasznie wieje i hula wiatr w kominie,chyba zabiorę się za przegląd ozdób choinkowych.Zobaczę co ocalało z ubiegłego sezonu,kiedy to kilka razy choinka leżała na podłodze.
Temat został zablokowany.

Jaśkowa Polana 2015 06 Gru 2015 17:19 #417119

  • e-genia
  • e-genia's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 4032
  • Otrzymane dziękuję: 3524
kryzysowa wrote:
e-genia wrote:

Romka pamiętasz jak ja próbowałam wsiąść na konia ? :happy3: :happy3: w żaden sposób mi się nie udało ,nawet z drabiny do tego biedny ten koń który miałby mnie nosić :happy3: :happy3: :happy:

Geniu, myślę że wgramolić się na konia, to ja dam radę, nie wiem tylko, co on na to.. :blink: :rotfl1: :rotfl1:

Kaiu no to jesteś ode mnie lepsza :thanks: bo mnie się nie udało.
Ostatnio zmieniany: 06 Gru 2015 17:20 przez e-genia.
Temat został zablokowany.

Jaśkowa Polana 2015 07 Gru 2015 08:06 #417195

  • jolifleur
  • jolifleur's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 1973
  • Otrzymane dziękuję: 2664
A cóż to za tornado choinkę powaliło ?
Moja już ubrana :) i mieszkanie przystrojone :)
Temat został zablokowany.

Jaśkowa Polana 2015 07 Gru 2015 10:24 #417210

  • Roma
  • Roma's Avatar
Tym tornadem był nasz wnuk a pomagały mu psy :jeez: Był to zespół zgrany :P .
Temat został zablokowany.

Jaśkowa Polana 2015 07 Gru 2015 14:28 #417224

  • jolifleur
  • jolifleur's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 1973
  • Otrzymane dziękuję: 2664
No, nieźle :rotfl1: Chyba trzeba haczyk do sufitu zamontować i choinkę podwieszaną zrobić :happy:
A ja stawiałam na koty :)
Temat został zablokowany.

Jaśkowa Polana 2015 17 Gru 2015 21:33 #418581

  • Roma
  • Roma's Avatar
Ewciu,koty jakoś nie atakowały dotychczas choinek i mam nadzieję,że tak zostanie.Dzisiaj podjęto na Jaśkowej decyzję,że żywa choinka będzie przy wejściu do domu a w środku tym razem zagości sztuczna i do tego mała.Wigilii u nas nie ma to po co niszczyć drzewko,niech sobie rośnie.
Wreszcie dotarło do mnie,że za tydzień święta,więc upiekłam trochę ciastek,przygotowałam zakwas do barszczu,w solance moczą się szyneczki,polędwica i boczek oraz piersi drobiowe, 19-go wędzenie.Bigos w słoikach.Dzisiaj jeszcze przegląd lampek a w sobotę dekorowanie domu.Miało być bez dekoracji w tym roku ale jakoś tak smutno i szaro. :(
Ostatnio zmieniany: 17 Gru 2015 21:34 przez Roma.
Temat został zablokowany.

Jaśkowa Polana 2015 18 Gru 2015 15:48 #418622

  • jolifleur
  • jolifleur's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 1973
  • Otrzymane dziękuję: 2664
To masz leniwe koty :rotfl1: Ja jak miałam kota w domu to najlepszą zabawą dla niego były bombki. A jak się rzucił na powieszoną wyżej, to cała choinka poleciała :happy:

Masz rację, że dom trzeba trochę przyozdobić i od razu robi się weselej :) Też mam migos w słoikach a gołąbki w zamrażalniku :) Trzeba sobie jakoś życie ułatwiać ;)
Temat został zablokowany.

Jaśkowa Polana 2015 21 Gru 2015 20:39 #418978

  • Roma
  • Roma's Avatar
Mamy grzeczne koty i tak niech już pozostanie ;)
Nadal jakoś nie czuję świąt :( co nieco już ustrojone,prezenty popakowane a nastroju świątecznego jak nie ma tak nie ma :(
DSCF2006-002.jpg


DSCF2008.jpg


DSCF2010.jpg


DSCF2011.jpg


WP_20151217_18_04_16_Pro.jpg
Temat został zablokowany.

Jaśkowa Polana 2015 21 Gru 2015 21:17 #418980

  • Łatka
  • Łatka's Avatar
  • Offline
  • Moderator
  • Posty: 19334
  • Otrzymane dziękuję: 80053
Romko - piękny masz dom i ładnie się prezentuje ze światełkami. Ale kto wlazł na tego wysokiego chojaka, by go całego okręcić iluminacją? My w tym roku odpuściliśmy ozdabianie jodły koreańskiej przed domem. Posadziłam ja tyciuteńką, dopiero co. A teraz mimo przycięcia wiosną ma chyba 5 metrów...
Też marny mam nastrój, ale to zupełnie inna historia...
Temat został zablokowany.

Jaśkowa Polana 2015 21 Gru 2015 21:32 #418982

  • r-xxta
  • r-xxta's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 7727
  • Otrzymane dziękuję: 2600
U Ciebie już Święta pełną gębą, ja to dopiero jestem w lesie :tongue2: , choinkę będę miała pojutrze i pewnie pierwsze dekoracje też ;)
Trudno mieć nastrój, gdy temperatura w nocy nie spada poniżej 8*, a w dzień słońce świeci jak wiosną, ale w końcu nastrój ma być w nas :hug:
Temat został zablokowany.

Jaśkowa Polana 2015 21 Gru 2015 22:04 #418987

  • Bozi
  • Bozi's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 4472
  • Otrzymane dziękuję: 2418
Już kiedyś tak było, że święta były ciepłe a w Sylwestra zaczęła się zima stulecia ;) Jutro pierwszy dzień zimy.
Temat został zablokowany.

Jaśkowa Polana 2015 21 Gru 2015 22:47 #418996

  • elsi
  • elsi's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 1277
  • Otrzymane dziękuję: 611
Jaśkowa rozbłysła światełkami, więc jednak trochę nastrój jest, no chyba ;) .
W niektórych krajach nigdy na święta nie ma śniegu i jakoś żyją :)
Widzę prezent z Twoim imieniem, chyba bym, nie wytrzymała i rozpakowała.... :whistle:
Pozdrawiam.
Elżbieta

W moim ogrodzie
Temat został zablokowany.

Jaśkowa Polana 2015 21 Gru 2015 23:26 #419000

  • chester633
  • chester633's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 3279
  • Otrzymane dziękuję: 1931
Romcia Kochana, ale to pracy Jasia kosztowało - no te lampki oczywiście :think: :devil1: ,się chłop po rynnach i drzewach naskakał..... :whistle: :tongue2:
Jest pięknie ....tylko śniegu brakuje :kiss3: .
Temat został zablokowany.


Zielone okna z estimeble.pl

Moderatorzy: Dorota15, Betula
Wygenerowano w 0.821 sekundy
Zasilane przez: Kunena Forum