TEMAT: Świat Dorci 2015

Świat Dorci 2015 30 Mar 2015 22:01 #353968

  • artam
  • artam's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 8385
  • Otrzymane dziękuję: 2684
To coś z Lubelszczyzny to jest lans? :lol: Minęły już te trzy dodatkowe dni? ;) Bo nie wiem, czy bez strachu mogę się odzywać :P
Dorcia, no widzisz... I znów za mało kupiłaś! :lol: To i dobrze, bo za miesiąc znów trzeba będzie przyjechać! :)
Dwie pustawe rabaty u progu sezonu to fantatyczny kapitał! ;)
Prorokuję, że dopiero około czerwca-lipca będziesz zdzierać darń :lol:
Temat został zablokowany.


Zielone okna z estimeble.pl

Świat Dorci 2015 30 Mar 2015 23:40 #353999

  • Robaczek
  • Robaczek's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 2526
  • Otrzymane dziękuję: 2972
Diecie, na trzeciej fotce od dołu jest kalina? Juz puszcza liście? :woohoo:
Pokaż te wylizane rabatki żebyśmy mogli paść z zazdrości :devil1:
Forsycje u nas już przekwitają, dobrze, że już uwinęłam się z kolczastymi :jeez:
Kondycja u mnie też coraz słabsza, więc trawnik zostawiam dla M - dla zdrowotności (jednego i drugiego)!
Pozdrowionka :-) Kasiek
Ogródek Robaczka
Temat został zablokowany.

Świat Dorci 2015 31 Mar 2015 17:55 #354175

  • r-xxta
  • r-xxta's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 7727
  • Otrzymane dziękuję: 2600
A bociany w końcu przyleciały ;) ? Bo w mojej wsi już są :woohoo: , trochę kiepsko trafiły, stoją i mokną :happy3:
Temat został zablokowany.

Świat Dorci 2015 04 Kwi 2015 16:21 #355303

  • Monika-Sz
  • Monika-Sz's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 4321
  • Otrzymane dziękuję: 2471
Dorciu- z okazji Świąt składam serdeczne życzenia zdrowia, radości i błogiego lenistwa w rodzinnym gronie. Niech humor nigdy Cię nie opuszcza, a najbliższe dni upływają w atmosferze spokoj :kiss3:
Temat został zablokowany.

Świat Dorci 2015 06 Kwi 2015 09:37 #355620

  • dorciaj
  • dorciaj's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 4349
  • Otrzymane dziękuję: 836
Romciu mam nadzieję, że pierwszy dzień świętowania mieliście udany. Cała rodzinka od Was pozdrowiona - dziękują i przesyłają masę serdeczności dla Was :kiss3: :kiss3: .

Pawełku wertykulator zakupiliśmy dwa tygodnie temu. Stoi w garażu nawet nie rozpakowany, bo pogoda skutecznie nam przeszkadza w wypróbowaniu tego cuda . Mam nadzieję, że w końcu pogoda się jakoś poprawi i będę mogła ruszyć z pracami w ogrodzie.

Grzesiu coś mało Cię ostatnio widuję na forum, choć ja też częstym gościem nie jestem :oops: . Wiosna nieco nieśmiała w tym roku. Forsycja już całkiem ładnie kwitnie, krokusy już przekwitły :dry: , a teraz jedynie hiacynty kolorkami dają popis.

Monisiu Pawełek na pewno z chęcią będzie się tłukł do nas przez Wisłę ;) . Odwiedzał mnie w zeszłym roku i nigdy marudzenia nie słyszałam :woohoo: . Dzielnie znosił nawet jak podczas jego wizyty, musiałam lecieć po któregoś z chłopców do szkoły :happy: . Ot ponarzekamy czasem na korki w Warszawie :tongue2: .

Artamciu no już się nie focham na Ciebie :kiss3: . Rośliny "importowane" z Lubelszczyzny - toż to rarytasy budzące zazdrość :woohoo: . Nie czytałaś ile osób wzdychało? :happy3: Dwie rabaty do obsadzenia, to faktycznie ogromny kapitał na początku sezonu. Zrywanie darni będzie jednak o wiele szybciej niż przewidujesz - choć nie będą to kolejne wielkie połacie, a raczej kosmetyczne manewry ze szpadlem :happy3: .

Kasiu mam tylko jedną kalinę w ogrodzie, ale nie pokazywałam jej zdjęcia :think: . Listki pokazują się na berberysach i na tawułach. Forsycja rozkwita, ale to jeszcze nie jest jej kulminacyjny moment.

Martusiu właśnie przed chwilą znów sprawdzałam bocianie gniazdo - nadal puste :placze: . Wyjątkowo długo w tym roku na nie czekamy :dry: . mam nadzieję, że przylecą :pinch: .




Wiosenne porządki i przygotowania do Świąt troszkę mnie odciągały od forum i ogrodu. W ogrodzie całkiem już nieźle wiosna sobie poczyna. Wszystko zaczyna się zielenić. Mam garstkę fotek z ubiegłego tygodnia.

Pokazał się kolorek na jednym z rodków :hearts: . W zeszłym roku wszystkie pąki przemarzły, ale w tym w końcu zobaczę go w rozkwicie :woohoo: .
20150403_164630.jpg

20150403_164652.jpg


Rozkwitają hiacynty...
20150403_164748.jpg

... jeden nawet się rozmnożył :dance:
20150403_164955.jpg



Forsycja coraz odważniej daje po oczach :woohoo:
20150403_165011.jpg



Udanego Lanego Poniedziałku :bye: .
Dorcia :garden:
Świat Dorci 2016
Archiwum... 2015,2014,2013,2012
Temat został zablokowany.
Za tę wiadomość podziękował(a): chester633

Świat Dorci 2015 06 Kwi 2015 09:41 #355621

  • chester633
  • chester633's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 3279
  • Otrzymane dziękuję: 1931
Ładne fotki wiosenne a RH to chyba jakaś sprinterska odmiana :think: ....moje jeszcze w pąkach ...chociaż do soboty to kto wie... :bad-idea:
Monika-Sz wrote:
Przez Wisłę to jeszcze w miarę, ale przez Grodzisk :happy3:
jak się używa elektronicznego ,,pudełka '' to tak jest :rotfl1: :rotfl1: :rotfl1:
Ostatnio zmieniany: 06 Kwi 2015 09:43 przez chester633.
Temat został zablokowany.
Za tę wiadomość podziękował(a): Monika-Sz

Świat Dorci 2015 06 Kwi 2015 09:47 #355623

  • Aguniada
  • Aguniada's Avatar
Dorcia, wiosennie i świątecznie pozdrawiam!
Co prawda pogoda wciąż wystawia naszą cierpliwość na próbę, ale do ciepełka już chyba z górki.
Rodek otwierające pąki to istny miód na ogrodniczą duszę :hearts:
Forsycje u mnie całe w kwiatach, ale zamkniętych od deficytu słońca... podejrzewam, że w tym stanie przekwitną, nie pokazując swojego uroku.
Dobrego poniedziałku! :kiss3:
Temat został zablokowany.

Świat Dorci 2015 06 Kwi 2015 12:39 #355678

  • r-xxta
  • r-xxta's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 7727
  • Otrzymane dziękuję: 2600
Do mnie goście zjadą za jakieś pół godzinki, więc dopiero jutro sobie odpocznę :happy3:

Rodek ma masę pąków, ale będzie pokaz :woohoo:
Bocian może już przyleciał, tylko się wybrał na świąteczny spacer :rotfl1:
Temat został zablokowany.

Świat Dorci 2015 06 Kwi 2015 15:49 #355695

  • Roma
  • Roma's Avatar
Święta,święta i po świętach,moi już udali się w podróż do domów a mnie się nie chce nosa wytknąć z za drzwi.Napawam się ciszą i spokojem.Dopiero jutro zacznę przywracać wygląd pomieszczeń do normalności :ohmy:
Ostatnio zmieniany: 06 Kwi 2015 15:51 przez Roma.
Temat został zablokowany.

Świat Dorci 2015 06 Kwi 2015 20:40 #355755

  • artam
  • artam's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 8385
  • Otrzymane dziękuję: 2684
Kosmetyczne manewry to mi się raczej ze szpadlem nie kojarzą :rotfl1: Ale ja to się nie znam, kiedy ja byłam u kosmetyczki.. Czy w ogóle byłam? :rotfl1: Ze szpadlem też już dawno nie miałam do czynienia ;)
Ale dobrze, że się rabaty mają powiększać, mnożyć czy co tam jeszcze :) Znaczy się w kwietniu trzeba na Lubelszczyznę przyjechać, bo wiesz, rośliny od nas to lans ;) :rotfl1:
Bociany ponoć zawróciły i teraz w Rumunii i Bułgarii czekają, aż u nas coś się zmieni... Ciekawe, skąd będą wiedziały? ;)
Lany poniedziałek dość udany, lało tylko do południa ;)
Temat został zablokowany.

Świat Dorci 2015 06 Kwi 2015 21:43 #355780

  • elsi
  • elsi's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 1277
  • Otrzymane dziękuję: 611
A do nas bociek już dotarł, pewnie miał bliżej na Lubelszczyznę niż pod Warszawę :devil1: .
Żeby tak dobrze nie było to jeszcze dzisiaj śnieg widziałam ..... padający .. :supr3: .
Myślę, że to ostatnie podrygi zimy, mam zamiar codziennie po pracy ogródkować, bo pora warzywnik zakładać ;) .
(na dodatek trzeba "spalić" świąteczne zapasy").
Pozdrawiam.
Elżbieta

W moim ogrodzie
Temat został zablokowany.

Świat Dorci 2015 12 Kwi 2015 07:08 #357187

  • dorciaj
  • dorciaj's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 4349
  • Otrzymane dziękuję: 836
Dzień Dobry :woohoo: - czy Ktoś tu tęsknił? :search: ... jakoś nie widzę lasu rąk :think: ... a no tak przecież normalni ludzie o tej porze śpią :rotfl1: .


Pawełku ten rodek, to faktycznie wczesna odmiana 'Christmas Cheer'. Tak jak mówiłam wczoraj, do tej pory zawsze jego pąki przemarzały, ale po tej łagodnej zimie w końcu mogłam zobaczyć jak kwitnie :woohoo: .

Aguniu w końcu doczekaliśmy się cudownego słoneczka, przepięknej pogody i ... mega zakwasów po pracy w ogrodzie :happy3: . Cały piątek tyrałam, a w sobotę rano nie miałam siły wstać z łóżka :tongue2: . Jakie to szczęście, że na wczorajszy dzień miałam o wiele lżejsze (i jeszcze przyjemniejsze) ogrodowe zadania :happy4: .

Martuś bocian w końcu dotarł i do nas :dance: . Aż się uśmiechnęłam do monitora, jak zobaczyłam go przez kamerkę internetową :lol:
bocian2015.jpg

Pamiętasz jak się cieszyłam, że mam pustą poczekalnię? ... już nie mam :tongue2: . Po wizycie u Pawła zastawiona po brzegi :lol: .

Romcia już ja wiem, że to Twoje delektowanie się ciszą, to raczej była cisza przed burzą :happy3: . Czy dorciowa rabatka już całkiem "zdewastowana"? :fly:

Marta ja nie ogarniam tych bocianów. Po co one w ogóle ruszają się z tych ciepłych krajów... skoro mogłyby tam siedzieć cały czas? :think: Jedyny powód jaki mi przychodzi do głowy, to przynoszenie dzieci :rotfl1: ... no ale przecież moglibyśmy sobie poradzić przy pomocy kapusty :rotfl1: .
Kosmetyczne plany na zrywanie trawy są przy miejscu na basen. Muszę to w końcu doprowadzić do kultury, bo co roku planuję, a nadal prowizorka :oops: .

Elu już i do mnie boćki dotarły :dance: ... całe szczęście bez trzeciego syna :rotfl1: . Spalanie świątecznego obżarstwa mi nie potrzebne, ale konieczny jest powrót do formy, bo kondycja makabrycznie zła :oops: . Jeden dzień popracowałam i ruszyć się rano nie mogłam :jeez: .



..........................................................................................................................................................

Nie wiem co tam u mnie w ogrodzie się wczoraj działo - bo dzień spędziłam w innym ogrodzie :woohoo: . Piękniejszym, bujniejszym i zdecydowanie godnym pozazdroszczenia :flower1: . Przy pięknej pogodzie, przy śpiewie ptaków i przy zapachach z grilla :yummi: , a co najważniejsze w niezwykle miłym towarzystwie Pawła :woohoo: .
Pogodę mieliśmy bajeczną :hearts: . Pierwszy raz w tym roku spacerowałam w krótkim rękawku :woohoo: , słoneczko przypiekało, a ja ładowałam baterie :silly: ... a potem ładowałam samochód :lol: .
Paweł oddałby wszystko, chciał każdą roślinkę dzielić. Jakby się dało, to i pół oczka by mi spakował :happy3: . Rozbroił mnie przy jednej kępie (już nie pamiętam czego), którą chciał dzielić na cztery i mi oddać 3/4, a sobie zostawić 1/4 :rotfl1: . Nawet się śmiałam, że te proporcje bardzo mi pasują :rotfl1: . Cały bagażnik w moim aucie był zapełniony i jeszcze kilka roślin trafiło za fotel kierowcy.
Dostałam masę pięknych roślin: rozchodniki, iryski, trawy, jaśminowca, pęcherznicę, słoneczniczka... i już z tego wszystkiego nie wiem, co, bo tyle tego, że nie sposób spamiętać :happy: . I żeby nie było taczkę bez koła też dostałam :rotfl1: .
Sami zobaczcie ile skarbów :woohoo:

20150411_164921.jpg

20150411_164848.jpg

Nawet Kokosika chciał oddać, ale po pierwsze Kokos nie dał się podzielić na cztery :happy3: , a po drugie, ten pies jest tak mega spokojny, że stwierdziłam, że nie będzie pasował do mojego turbodoładowanego Piorunka :rotfl1:

Ach i żebyście już mi na maxa zazdrościli, to jeszcze Wam powiem, że nawet grillowaliśmy :woohoo: . Były kiełbaski i kaszaneczka :wink4: , a na deser ciacho :woohoo: .
20150411_143848.jpg

20150411_143854.jpg

20150411_151304.jpg

20150411_151352.jpg


Ogród Pawła pięknie już się obudził po zimie. Tulipany botaniczne kwitły. Hiacynty uwodziły zapachami. Wszystko przepięknie uprzątnięte... aż mi się wstyd zrobiło, bo u mnie jeszcze taki bajzel :oops: .
Cudny widoczek - choć Paweł przy robieniu tej fotki marudził, że trawy nie pokazuj, to nie ładne, tamto wydeptane ... no ale sami zobaczcie, czyż nie pieknie? :hearts: Zresztą u Pawła wszystko jest piękne!
20150411_151801.jpg

I jeszcze rzut oka na roślinki skalniakowe... zdjęcie tego nie oddaje, bo to tylko fotka robiona telefonem :oops: , ale ten zakątek tak cudnie wygląda, że musiałam sobie uwiecznić... żeby zmałpować :happy3: .
20150411_151338.jpg



Pawełku dziękuję Ci za wspaniale spędzoną sobotę :hug: . Nie sposób się nudzić w Twoim towarzystwie. Ogród masz przepiękny! Zazdroszczę Ci go okrutnie :jeez: . Dziękuję za wszystkie dary :thanks: . Będę to sadzić chyba ze trzy tygodnie :happy3: .
Wielkie dzięki :kiss3: .

:bye:
Załączniki:
Dorcia :garden:
Świat Dorci 2016
Archiwum... 2015,2014,2013,2012
Ostatnio zmieniany: 12 Kwi 2015 07:15 przez dorciaj.
Temat został zablokowany.
Za tę wiadomość podziękował(a): chester633

Świat Dorci 2015 12 Kwi 2015 09:03 #357204

  • chester633
  • chester633's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 3279
  • Otrzymane dziękuję: 1931
Dorota ale przycukrowałaś....... :rotfl1: :rotfl1: :rotfl1: ....wysprzątany ogród... :happy4: kiełbaski kiełbaskami ale nic nie napisałaś o cieście które upiekłaś i przywiozłaś.. mniam, mniam :yummi: właśnie pożeram ostatni kawałek który ukryłem przed Tobą... :tongue2: a jak dobrze pójdzie dziś załapię się na sernik....... :dazed: :yummi: :wink4:

Kokos spokojny burek... :think: ....to dlaczego ma jęzor do pasa :bad-idea: :rotfl1: dzielić na 3/3 i 1/4 miałem sybiraczka...ale przez pomyłkę dałem Ci chyba astra dla Markity.... :think: .....nie żartowałem..... :dazed:
Dorcia miło było , tylko jakoś tak czas nam szybko uciekł że czuję niedosyt.....ale to jest do odrobienia....

Muszę jeszcze coś dodać, udało mi się zagonić Dorotę do wyłuskiwania z tawuł kłączy pysznogłówki 'Cambridge Scarlet' - dzięki.... :kiss3:
Ostatnio zmieniany: 12 Kwi 2015 09:16 przez chester633.
Temat został zablokowany.
Za tę wiadomość podziękował(a): dorciaj

Świat Dorci 2015 12 Kwi 2015 09:15 #357207

  • r-xxta
  • r-xxta's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 7727
  • Otrzymane dziękuję: 2600
Ja Ci wierzę, bo wiem jak Paweł się zawsze starannie przygotowuje na wizyty gości :happy3: , zwłaszcza forumowych :rotfl1: . Zazdroszczę Wam wspaniale spędzonego dnia, pogoda była wprost wymarzona na takie atrakcje :cool3:
Intryguje mnie taczka bez koła ;) , zrobisz sobie w niej kwietnik, czy co :happy3: ?

Ja chwilowo pozbyłam się swojej poczekalni ;) , oczekuję jeszcze na liliowce z zamówień zimowych, potem już wolnoamerykanka :rotfl1:

Bociany już chyba wszędzie dotarły :lol: , jeszcze muszę sprawdzić gniazdo przy obwodnicy z wielką starannością zachowane i hołubione :silly:
Temat został zablokowany.

Świat Dorci 2015 12 Kwi 2015 10:02 #357222

  • Roma
  • Roma's Avatar
Jak już wcześniej wspominałam,Twoja rabata nie została nawet tknięta,zmieniła jedynie kształt :P nasadzenia pozostały :) jedynie żurawki zostały wyautowane ale to dlatego,że przerosły i trzeba je rozsadzić. :flower:
Tekstu na temat Twojego pobytu u Pawła u mnie nie widać :P a fotki się nie otwierają :devil1: i tyle na ten temat :(
Temat został zablokowany.

Świat Dorci 2015 12 Kwi 2015 10:42 #357238

  • Monika-Sz
  • Monika-Sz's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 4321
  • Otrzymane dziękuję: 2471
Dorcia..cieszę się że wzięłaś taczkę..od razu mi lepiej :rotfl1: Nawet grill był..hoho..Super dzień spedzils ie,miałaś nosa kiedy jechac..pogoda super dopisala. A ile łupów :woohoo: U mnie też poczekalnia zawalona czeka na lepsze czasy.. Same to sobie fundujemy..i jeszcze się cieszymy :funnyface: pozdrawiam serdecznie!
Temat został zablokowany.

Świat Dorci 2015 12 Kwi 2015 10:49 #357240

  • dala
  • dala's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Strefa 7a
  • Posty: 4680
  • Otrzymane dziękuję: 4066
Dorotko, fajne spotkanko przy pięknej pogodzie!
Ogród Pawła faktycznie wymuskany i wiosenny :)
Ja wczoraj spędziłam bardzo pracowity dzień w ogrodzie :garden: Ale jestem już prawie, prawie na bieżąco ;)
Rabatki wysprzątane, nowe roślinki na bieżąco sadzone, pozostał mi tylko domek ogrodnika, w którym bajzel jeszcze okrutny...
Pozdrawiam słonecznie :bye:
Pozdrawiam i zapraszam do mojego ogrodu!
Ogród Dali '2019
Temat został zablokowany.

Świat Dorci 2015 12 Kwi 2015 18:52 #357378

  • iwa27
  • iwa27's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 2168
  • Otrzymane dziękuję: 488
Ale ci pięknie kwitnie forsycja :supr3: a moja, gdy ją ostatnio widziałam (6 kwietnia) wyglądała jakby miała w ogóle nie kwitnąć :huh:

Czy ja was dobrze zrozumiałam dziewczyny - mielicie gałązki róż w rozdrabniarce? A potem na rabaty czy do kompostu?
Temat został zablokowany.


Zielone okna z estimeble.pl

Moderatorzy: Dorota15, Betula
Wygenerowano w 0.546 sekundy
Zasilane przez: Kunena Forum