TEMAT: Świat Dorci 2015

Świat Dorci 2015 24 Kwi 2015 08:52 #361043

  • Roma
  • Roma's Avatar
Marta-sierotą nie jesteś u mnie też jeszcze nie kwitną ;)
Temat został zablokowany.


Zielone okna z estimeble.pl

Świat Dorci 2015 24 Kwi 2015 19:31 #361183

  • dorciaj
  • dorciaj's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 4349
  • Otrzymane dziękuję: 836
Dzień dobry wieczór :woohoo: .
Jestem dziś maksymalnie wykończona :tongue2: . To już trzeci dzień harówy, ale dziś mogę powiedzieć, że wyszłam na prostą :dance: . W poczekalni została się jakaś drobnica :lol: , dwa ostatnie kompostowniki zostawiam na bieżące przesiewanie do nowych nasadzeń. Nawet zalegające gałęzie z pokręconej wierzby przemieliłam dziś rozdrabniaczem :happy4: . Skrzynki pod altanką obsadzone :dance: . Nawóz na trawniku rozrzucony i nawet dosiewkę zrobiłam :woohoo: .
Jestem z siebie dumna ... głównie dlatego, że o własnych siłach wróciłam z ogrodu :rotfl1: :rotfl1: .

Aga modrzew rośnie u mnie od 2012r. Bardzo ładnie przyrasta i pięknie wygląda królując nad moją różanką :hearts: . Myślę, że wertykulacja była zdecydowanie potrzebna mojemu trawnikowi. W życiu grabiami bym tyle tego nie wyciągnęła, już nie wspominając, że padła bym przy tym z wycieńczenia :pinch: . Zawsze wygrabienie trawnika zajmowało mi 3 dni, a teraz w jeden miałam wszystko zrobione :woohoo: . Cudowna oszczędność czasu :devil1: .

Romciu moje wrzosowisko prezentuje się tak ładnie za sprawą wrzośców. Wrzosy w tej chwili nie są fotogeniczne :whistle: . Musisz koniecznie u siebie dosadzić wrzośców :teach: . Teraz wiosną to one wprowadzają tam najwięcej koloru.

Rzut oka przez Piorunka na mini-wrzosowisko :lol:
DSC_6030.jpg


Martuś ja też mam sporo kompostowników (2 termo i 4 komory z palet). Jest co przerzucać, ale najgorsze już za mną :lev: . Moja magnolia dziś pokazała się w całej okazałości :hearts: - kwitnie bosko :dance: . Ostatnie dwa lata miała po trzy kwiaty na krzyż, a teraz proszę jak dała czadu :woohoo:
DSC_6033.jpg

Tą moją robotą to Ty się nie stresuj ;) - chwilowa, dorywcza, charytatywna ;) .

Moniko obawiam się, że jutro, to ja nie będę mogła wstać z łóżka :pinch: . Dałam dziś czadu w ogrodzie. Prawie cały dzień latałam jak nakręcona :tongue2: .



Dziś większość nasadzeń była na drugiej "nowej, zeszłorocznej" rabacie. Roboczo nazywam ją rabata Kazika :lol: , bo właśnie tam trafił mój ukochany 'Kazimierz Odnowiciel' :hearts: . Łyso tam nadal niestety, ale jak się wszystko ruszy i podrośnie, to będzie pięknie :dance: .
DSC_6032.jpg


Włączyłam dziś pierwszy raz zraszacz. Już nie miałam siły na stanie i podlewanie tego wszystkiego co posadziłam. Gdy się podlewało ja spacerowałam z aparatem. A oto pozostałe fotki, które dziś cyknęłam :silly: .

Szafirki szaleją :woohoo:
DSC_6035.jpg


W końcu doczekam się kwiatów na Watanabe :dance: - jest dosłownie obsypana :woohoo: . Mam nadzieję, że to co podają o jej mega długim okresie kwitnienia to prawda :happy-old: .
DSC_6036.jpg


Hosty, po ostatnich ciepłych dniach, ruszyły na całego :)
DSC_6042.jpg


A na koniec moje pierwsze tulipany :hearts:
DSC_6041.jpg


:bye:
Dorcia :garden:
Świat Dorci 2016
Archiwum... 2015,2014,2013,2012
Temat został zablokowany.
Za tę wiadomość podziękował(a): Roma, chester633, affa

Świat Dorci 2015 24 Kwi 2015 20:21 #361206

  • affa
  • affa's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 883
  • Otrzymane dziękuję: 1651
Piękna wiosna w Twoim ogrodzie i huk roboty wykonanej :bravo: . Jak wyobraziłam sobie te zakupy :flower: te rabaty do obsadzenia :garden1: trawnik, dosiewki i nie wiem co jeszcze to stwierdziłam, że ja przy Tobie to leń jestem :lol:
Wanatabe mam i i mnie bardzo ładnie kwitnie od maja do mniej więcej końca czerwca - jest cała obsypana kwiatami. Potem kwiatów jest mniej, ale ostatnie pojawiają się nawet w październiku.
Pozdrawiam, Anna.

Zapraszam do mojego ogrodu w cieniu...bloków
Ostatnio zmieniany: 24 Kwi 2015 20:22 przez affa.
Temat został zablokowany.

Świat Dorci 2015 24 Kwi 2015 20:30 #361212

  • r-xxta
  • r-xxta's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 7727
  • Otrzymane dziękuję: 2600
No tak, zapomniałam, że Ty działasz na baterie słoneczne :happy3:
Dla mnie ostatnie temperatury, to już lekko za gorąco na ciężkie prace typu przerzucanie kompostu :jeez: . Wczoraj (zmobilizowana przez Ciebie ;) ) przerzuciłam jedną sporą pryzmę, jakieś 10 taczek rozwiozłam i padłam :tongue2: . Dzis już tylko lajtowe zajęcia, coś podlać, coś przyciąć, parę chwastów skubnąć :silly:
Jak masz za łyso na rabatach, to może Ci fiołków podeślę :rotfl1:
Temat został zablokowany.

Świat Dorci 2015 24 Kwi 2015 21:41 #361269

  • sd-a
  • sd-a's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 5906
  • Otrzymane dziękuję: 2386
Piorun jak model na wybiegu :woohoo:

Dorciu, tytanie pracy, i jak oceniasz te termo kompostowniki?
Temat został zablokowany.

Świat Dorci 2015 24 Kwi 2015 21:44 #361271

  • Roma
  • Roma's Avatar
Jestem zszokowana :supr3: nie poznaję Twoich rabat.Tuje już takie ogromne? przecież one nie mają więcej jak 3 lata :ohmy:

Dorcia, Watanabe to?
Temat został zablokowany.

Świat Dorci 2015 24 Kwi 2015 22:02 #361284

  • Monika-Sz
  • Monika-Sz's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 4321
  • Otrzymane dziękuję: 2471
Roma wrote:
Dorcia, Watanabe to?
kalina.. :think: ? Zdaje się, że śliczna :hearts:

Dorciu- idziesz, jak burza.. Sadzisz, wertykulujesz, planujesz.. Podziwiam! Masz siłę się jeszcze ruszyć.. :hug:

Byłaś u p. Tomka na zakupach :woohoo: ? Ja dziś dzwoniłam i chyba dośc mocno Go rozbawiłam swoim zapałem ;)
Temat został zablokowany.
Za tę wiadomość podziękował(a): Roma

Świat Dorci 2015 24 Kwi 2015 22:26 #361300

  • elsi
  • elsi's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 1277
  • Otrzymane dziękuję: 611
Dorcia, zakwasy najlepiej rozchodzić, na drugi dzień ;) .
Sporo zrobiłaś, ale faktycznie na jedne nogi to trochę dużo naraz, cóż zrobić, czas goni.
Ta Twoja magnolia to jaka? ładne te kielichy na gałęziach.
Moje mają bardziej postrzępione płaki, mam gwiaździstą i późniejszą Susan, która pięknie i mocno pchnie.
Czy Twoja Magnolia pachnie?
Pozdrawiam.
Elżbieta

W moim ogrodzie
Temat został zablokowany.

Świat Dorci 2015 24 Kwi 2015 22:34 #361306

  • aguskac
  • aguskac's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 2757
  • Otrzymane dziękuję: 1455
Jak tu pięknie!!
Szafirki widzę mają jakieś normalne liście ... moje mają takie długie paskudy, które leżą w zwojach na ziemi, paskudnie to wygląda.
Wrzośce niesamowite! Chyba krótko tniesz, że tak bujnie od dołu kwitną :woohoo: Niesamowicie wygląda forsycja :) Jak Ty to zrobiłaś, że zakwitła od samego dołu? Moje tak nie chcą :lev:
Pozdrawiam Aga
Na wiejskim podwórku
Temat został zablokowany.

Świat Dorci 2015 27 Kwi 2015 08:04 #362106

  • Monik
  • Monik's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 809
  • Otrzymane dziękuję: 104
Dorotko i jak się czułaś po pracowitym dniu?
Ściskam cieplutko
Monika

Mój ogród moje marzenie
Temat został zablokowany.

Świat Dorci 2015 28 Kwi 2015 19:27 #362693

  • Roma
  • Roma's Avatar
Dorcia-czy beczki z wodą dotarły? :P
Temat został zablokowany.

Świat Dorci 2015 29 Kwi 2015 12:58 #362981

  • dorciaj
  • dorciaj's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 4349
  • Otrzymane dziękuję: 836
Już ze dwa dni się zbieram do napisania i coś mi nie idzie :tongue2: .
Wczoraj po południu spadł upragniony deszcz :dance: . Już tak strasznie było sucho, że moja glina zamieniła się w twardą skorupę :pinch: . Na szczęście popadało solidnie i mam podlewanie z głowy przynajmniej na kilka dobrych dni :silly: .
W ogrodzie roboty nadal od groma :tongue2: . Syzyfowa praca... czyli pielenie :jeez: . Ostatnio stwierdziłam, że gdyby wszystko tak pięknie rosło jak np. mlecze :evil: , to miałabym już ogród pokazowy :happy3: .


Aniu na te pierwsze kwiaty na Watanabe czekam już trzeci rok. Ogrodnictwo uczy cierpliwości :happy3: , ale i za nią wynagradza :woohoo: . Niektóre źródła podają, że ona kwitnie 180 dni :dazed: . Mam nadzieję, że to prawda :happy4: .

Martuś kopertka dotarła wczoraj pod wieczór. Polecę dziś posadzić - dzięki :kiss3: .
Tu masz fotki tych irysów co mam i mogłabym podzielić :woohoo: . Nie mam pojęcia jakie to, ale kwiaty wypuszczają na wysokość ok. 60cm, może nawet więcej. Rzuć okiem i daj znać :hug: .
DSC_5019-2.jpg
DSC_5059-2.jpg


Iwonko ja z termo kompostowników jestem bardzo zadowolona. Wszystko pięknie się w nich kompostuje. Lepiej trzymają wilgoć w pryzmie i przede wszystkim Piorun mi do nich nie wskakuje w poszukiwaniu obierków z marchewki :rotfl1: i skorupek od jajek :tongue2: . W przyszłym roku chyba zdecyduję się na zakup dwóch kolejnych, a docelowo raczej zrezygnuję z tych kompostowników drewnianych.

Romciu tuje sadziliśmy w 2011 roku (w kwietniu). Rosną jak marzenie. Przymierzam się już któryś dzień do przycinania ... ale zawsze coś innego mi się do roboty napatoczy :lol: . Watanabe to kalina japońska ;) . Beczki z załączoną chmurą deszczową dotarły :P .

Monisiu nadal po drzewa nie dotarłam :oops: . Jakoś ciągle mi się nie składa :cry3: . W innym miejscu kupiłam Pissardii . Piękna jest, szkoda tylko, że już przekwitła :dry: .

Eluniu moja magnolia to Alexandrina. Pachnie przepięknie :hearts: . Mam w planach zakup przynajmniej jeszcze dwóch magnolii. Myślałam o gwiaździstej i o jakiejś z ciemniejszymi kwiatami. Muszę się rozejrzeć w temacie ... bo zaraz w ogrodniczych będzie po sezonie magnoliowym :tongue2: .

Aga zarówno wrzosy jak i wrzośce tnę dosyć nisko. Gdzieś tam kiedyś wyczytałam, że trzeba lekko poniżej miejsca w którym kwitły i tej zasady się trzymam :silly: . Widzę, że im to służy, bo mają ładne, spore i zwarte kępy. Jeśli chodzi o forsycję to też się przy cięciu nie rozczulam. Tnę bez litości skracając ją o ponad połowę :tongue2: , a i tak wystrzela mi potem na 2,5 m :happy3: .

Monika ja do dziś czuję łupanie w plecach :pinch: . Nawet się śmiałam do mojego męża, że już chyba pesel sobie muszę przypomnieć, bo kondycja zdecydowanie gorsza z roku na rok :jeez: .



Właśnie sobie uświadomiłam, że nie mam fotki mojej śliwo wiśni po posadzeniu :angry: . Pierdoła jestem :hammer: . Wrzucę fotkę marnej jakości w donicy :happy3: , a następnym razem wstawię już posadzoną :silly: .
Pissardii.jpg


Ostatnie już podrygi magnolii - wczorajszy deszcz i wiatr sporo płatków już oberwał.
20150428_155013m.jpg


Takie tam różne :tongue2:
20150428_154846m.jpg
20150428_155043m.jpg

20150428_154832m.jpg
20150428_155253m.jpg


Tulipanki :hearts:
20150427_175443.jpg

20150428_154714m.jpg

20150427_175339.jpg


i dłuuuga rabata :happy3:
20150428_154901m.jpg


Pies ogrodnika :rotfl1:
20150428_155215m.jpg


:bye:
Dorcia :garden:
Świat Dorci 2016
Archiwum... 2015,2014,2013,2012
Ostatnio zmieniany: 29 Kwi 2015 13:09 przez dorciaj.
Temat został zablokowany.
Za tę wiadomość podziękował(a): chester633

Świat Dorci 2015 29 Kwi 2015 13:20 #362987

  • r-xxta
  • r-xxta's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 7727
  • Otrzymane dziękuję: 2600
Piorunek jako miernik :happy3: uświadomił mi, że ta Twoja magnolia wcale duża nie jest, a tyle kwiatów miała :dazed: , moje stanowczo zasłużyły na poważne ostrzeżenie :evil:
Z iryskiem i tak się wstrzymamy, bo po pierwsze nie pamiętam co mam :rotfl1: , po drugie, dzieli się po kwitnieniu, ja niestety podzieliłam małe przed kwitnieniem i już widzę, że końce zasychają po przesadzeniu :jeez:

U mnie w nocy spadło kilka kropel na krzyż :mad2: , a wiatr od rana już wszystko wysuszył :hammer: . Teraz nie wiadomo kiedy następne opady :placze:
Temat został zablokowany.

Świat Dorci 2015 29 Kwi 2015 14:59 #363017

  • Monik
  • Monik's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 809
  • Otrzymane dziękuję: 104
Dorotko ta odmiana magnolii, którą masz jest chyba z tych najwcześniej kwitnących? Ja podobnie jak Ty planuję zakup magnolii i też myślałam o gwieździstej. Wczoraj widziałam białą i blado różową.
Pięknie Ci kwitną te żółte tulipanki - moje już przekwitły.
Ściskam cieplutko
Monika

Mój ogród moje marzenie
Temat został zablokowany.

Świat Dorci 2015 30 Kwi 2015 21:05 #363350

  • piku
  • piku's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 6169
  • Otrzymane dziękuję: 5027
Dorciu, coraz piękniej u Ciebie :flower2: . Gratuluję nadmiaru energii :bravo: . też bym tak chciała bo jakoś jeszcze nie obudziłam się po tej kiepskiej zimie :oops:
pozdrawiam - Wiesia :bye:


"Rośliny są jak ludzie, potrzebują miłości, ale i ludzie są jak rośliny, pozbawieni miłości więdną."
Temat został zablokowany.

Świat Dorci 2015 30 Kwi 2015 21:15 #363359

  • Roma
  • Roma's Avatar
Po ilości fotek widzę,że koleżanka weszła wreszcie na obieg :P Ciągle tylko Piorunek i Piorunek a Fito gdzie???
Temat został zablokowany.

Świat Dorci 2015 30 Kwi 2015 21:39 #363379

  • artam
  • artam's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 8385
  • Otrzymane dziękuję: 2684
Dorcia, to się często sprawdza... Jak się podleje, to potem przychodzi deszcz i poprawia :) Ja nawet specjalnie po to podlewam ;)
Domyślam się, że Kazimierz Odnowiciel to rododendron? Rabata Kazika, z królami się spoufalasz? ;)
Ciemne magnolie? 'Black Tulip' i 'Genie' polecam i nawet wiem, gdzie tanio kupić :lol:
Temat został zablokowany.

Świat Dorci 2015 01 Maj 2015 15:34 #363626

  • dorciaj
  • dorciaj's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 4349
  • Otrzymane dziękuję: 836
Po kiego grzyba u mnie pada? - ja się pytam... prawie grzecznie :evil: . No kurka, jak ja wywiozłam dzieci do babci (pierwszy raz tej wiosny :hammer: ), to powinno być ładnie, słonecznie - a jest do ABCD :mad2: .


Martusia postaw obok swojej magnolii fiskarsa, u mnie podziałało :rotfl1: . W zeszłym roku miała chyba 4 kwiaty, a w tym sama widzisz :woohoo: . Z irysami oczywiście czekamy. Mam nadzieję, że takich nie masz :P . Hastata już wylazła. Patagonki nie widzę, ale ona zawsze jakoś tak później była u mnie niż u Ciebie, więc luzik :lev: .

Moniko moja magnolia chyba nie jest z tych wczesnych. Ta wiosna tylko taka wyrywna w wym roku. Tulipanki Tarda i ja bardzo lubię. Muszę ich dokupić ze dwa kilo :happy3: .

Wiesiu to nie nadmiar energii mnie tak goni, to natłok roboty ;) . Energii mam zdecydowanie mniej. Kondycja kiepska niestety :oops: .

Romka Fito to nie jakiś celebryta, żeby się pchać na każdą fotkę. Piorun to już co innego :tongue2:, czasami muszę go zamknąć w domu, żeby spokojnie zdjęcia zrobić :happy: .

Artamciu już Ty mnie lepiej na te tanie zakupy nie namawiaj :happy3: , bo jeszcze namówisz i co będzie :rotfl1: . Kaziu Odnowiciel to rododendron królewski - już od zeszłego roku na niego polowałam ... ewentualnie na Kazimierza Wielkiego, bo tego też mam na liście :happy3: . Piękne są :hearts: .
Nie podlewałam ani wczoraj, ani dziś - czemu więc pada? :hammer:



...........................................................................................................................................................

Dziś niewiele udało mi się zrobić. Deszcz mnie wyganiał do altany co jakiś czas. Wykonałam tzw. plan minimalny :happy3: . Wypieliłam dwie rabaty, złożyłam i postawiłam pergolę. Na koniec wzięłam się za wyrównywanie obrzeży, ale deszcz mnie wygonił i wkurzona wróciłam do domu. Cyknęłam tylko jedną fotkę z pięterka - oczywiście fotkę mojej nowej pergolki :happy3: .
O tak pięknie się prezentuje :woohoo: . Rosną przy niej dwie róże New Dawn.
DSC_6049.jpg


Lecę leżeć w wannie :happy4: .
Dorcia :garden:
Świat Dorci 2016
Archiwum... 2015,2014,2013,2012
Temat został zablokowany.
Za tę wiadomość podziękował(a): chester633


Zielone okna z estimeble.pl

Moderatorzy: Dorota15, Betula
Wygenerowano w 0.725 sekundy
Zasilane przez: Kunena Forum