TEMAT: Moje kwiatki i rabatki

Moje kwiatki i rabatki 07 Gru 2016 20:07 #513414

  • słowikowo
  • słowikowo's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 955
  • Otrzymane dziękuję: 1694
Marylko , Twoja Miss Feya rewelacyjna , moja taka w drugim roku nie była
a jeszcze , jak czytam
250cm. to :woohoo:
Ale mam cichą nadzieję że w tym nadchodzącym sezonie pozytywnie mnie zaskoczy.
Anastazja , piękna lilijka :flower2: tylko troszkę późno zakwita
ale jak już zakwitnie , to równoważy czekanie w zupełności
Tym bardziej, że posadziłam 4 cebule
i efekt dla oka był poczwórny :woohoo: :woohoo: :woohoo:
Lawenda , faktycznie lubi " chodzić do fryzjera " i wtedy wygląda najpiekniej .
U mnie krzaczki były kilka latek i pewnie jeszcze by były ale musiałam
przerobić rabatkę , ułożyć ścieżkę i stworzyc wszystko na nowo .
Wiosna dokupię kilka sadzonek , bo jak to bez lawendy ?

:bye:


Zielone okna z estimeble.pl

Moje kwiatki i rabatki 07 Gru 2016 20:48 #513424

  • merlin
  • merlin's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 1542
  • Otrzymane dziękuję: 4510
Elżuniu, zatem wiesz, co w trawie, przepraszam, w lawendzie piszczy.

Jak nie ma lawendy w ogrodzie, to nie ma zgody w zagrodzie.

Kupuj, kupuj, w zależności od potrzeby. Lawenda, jak kobieta - lubi być pięknie ostrzyżona, całe lato opalona i niewiele karmiona, żeby pięknie wyglądać. :flower2: :flower2:

Nie cieszy mnie taka wysoka lilia, bo to tylko problemy. Mocowałam ją do gałęzi drzewa (no, wiadomo - drzewiasta), obcinanie kwiatów z drabinki, którą trzeba specjalnie przynieść. 180 cm by wystarczyło. :flower:
Anastasia ma wszystko takie, co lubimy: piękne kwiaty, wzrost odpowiedni, ładnie rozmnaża się, długo kwitnie. W takiej, to można się zakochać. :oops:
Za tę wiadomość podziękował(a): Łatka, słowikowo

Moje kwiatki i rabatki 07 Gru 2016 21:29 #513427

  • Łatka
  • Łatka's Avatar
  • Offline
  • Moderator
  • Posty: 19825
  • Otrzymane dziękuję: 82550
Dzięki, tylko chyba nie do końca jasno wyraziłam się. U moich lawend kładą się dopiero kwiaty. Wyrastają takie dłuuuuugie łodyżki z kłoskiem kwiatowym, w końcu wszystko pochyla się i zwisa ku ziemi. Lawendy podsypuję dolomitem, by trochę odkwasić ziemię. A podlewania generalnie skąpo, często mnie po prostu nie ma, a automatyczne podlewanie to nie moja półka. I tak rachunki za wodę bywają przyczyną cierpkich uwag...

Moje kwiatki i rabatki 07 Gru 2016 22:26 #513432

  • merlin
  • merlin's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 1542
  • Otrzymane dziękuję: 4510
Aniu, ja bym lawendę na początku kwietnia ścięła do połowy bez podsypywania dolomitem. Warto byłoby sprawdzić pH. Proponuję kupić nawóz do lawendy, który jest w płynie w butelce 1/2 l. Podlać według przepisu po przycięciu i jak wyrastają łodygi z pączkami. Nawozy kupuję w hurtowni w Groblicach pod Wrocławiem, ale oni mają też swoje sklepy we Wrocławiu.

Moje kwiatki i rabatki 08 Gru 2016 12:18 #513481

  • zeberka363
  • zeberka363's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 1722
  • Otrzymane dziękuję: 1445
piękne lilie :woohoo:
u mnie od wiosny gości lawenda-ah ten zapach :flower2:
Mocno początkująca ogrodniczka kochająca piękną przyrodę ;-)
pozdrawiam agnieszka
forumogrodniczeoaza.pl/index.php/forum/3...6217-ogrodki-zeberki
forumogrodniczeoaza.pl/index.php/forum/1...a-parapetach-piszczy

Moje kwiatki i rabatki 08 Gru 2016 21:42 #513545

  • merlin
  • merlin's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 1542
  • Otrzymane dziękuję: 4510
Gdy nas znowu wiosenne kwiaty zachwycą,
Gdy poczujemy zapach fiołków i konwalii.
Gdy ogrzeje nas promień słonka,
Gdy usłyszymy śpiew skowronka,
Gdy zobaczymy zieleń liści,
Gdy w naszej duszy motyl zagości,
To będzie oczekiwana wiosna,
Piękna, ukwiecona, ciepła i radosna.



Pierwsze, kwitnące krzewy


2014-04-13014-2.jpg


IMG_0324.jpg


IMG_0259.jpg


IMG_0356.jpg


IMG_0406.jpg


IMG_0409.jpg


IMG_1450-2.jpg


IMG_1422-2.jpg


IMG_3813-2.jpg


IMG_3250-2.jpg


IMG_2428-2.jpg


IMG_2431-2.jpg


Forsycja


Powojnik, który rozpoczyna kwitnienie w kwietniu
IMG_3426-3.jpg


IMG_1446.jpg

IMG_3430-2.jpg
Za tę wiadomość podziękował(a): Alina-277, gosiaczek1977, Gosia352, Łatka, Adela, ewakatarzyna

Moje kwiatki i rabatki 08 Gru 2016 21:59 #513548

  • merlin
  • merlin's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 1542
  • Otrzymane dziękuję: 4510
Różaneczniki


IMG_0419.jpg


IMG_0493.jpg


IMG_0434-2.jpg













2014-05-06021-2.jpg
Za tę wiadomość podziękował(a): Alina-277, viola, gosiaczek1977, izy10, Gosia352, Łatka, Adela, ewakatarzyna

Moje kwiatki i rabatki 09 Gru 2016 18:08 #513617

  • gogi_s
  • gogi_s's Avatar
Marylko
dziś szaro-buro i ponuro było za oknem, a i deszczyk popadywał, zaczyna wiać za oknem... a u Ciebie w-i-o-s-n-a!!!
jakże miło nacieszyć oko takimi widokami!
dobrze, że pokojowe rośliny obecnie wprowadzają kolor i zapach w domku :)

Moje kwiatki i rabatki 09 Gru 2016 18:17 #513619

  • Forumowa Żabula
  • Forumowa Żabula's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 8500
  • Otrzymane dziękuję: 3487
Po takich widokach to aż trudno uwierzyć że to już zima. Dobrze że nas wspomnienia rozgrzewają. :)
Dobrego dnia. Pozdrawiam.

Moje kwiatki i rabatki 09 Gru 2016 23:23 #513675

  • Kasionek
  • Kasionek's Avatar
  • Offline
  • Moderator
  • Posty: 3185
  • Otrzymane dziękuję: 5477
A ja nie mogę wyjść z podziwu jak to Ty wszystko ogarniasz.Jest cudnie tak czyściutko i kolorowo.Miód na serce w te pochmurne , wietrzne i chłodne dni. :hug:
Ostatnio zmieniany: 09 Gru 2016 23:23 przez Kasionek.

Moje kwiatki i rabatki 10 Gru 2016 18:14 #513748

  • Łatka
  • Łatka's Avatar
  • Offline
  • Moderator
  • Posty: 19825
  • Otrzymane dziękuję: 82550
Marylko - czy Flautando jest w rzeczywistości taki bardziej cielisto-różowy, jak na zamieszczonym zdjęciu, czy - jak go reklamują - pomarańczowy? Nie wiem, czy mam go uparcie szukać, czy sobie odpuścić. Otóż jesienią 2015 zamówiłam go w znanej szkółce na O (i to chyba ostatnie moje zamówienie tamże) i dostałam - coś, co zakwitło ciemnofioletowo, prawdopodobnie Azurro. :crazy: Nawet nie reklamowałam, bo Azurro też niegłupim rododendronem jest, ale nie Flautandem z całą pewnością. Podobają mi się te osobliwe wiszące dzwoneczki - lecz kolor... mało wyrazisty jak dla mnie. Z niby pomarańczowych mam jeszcze Abendsonne, ale też nie byłam powalona na kolana kolorem. Ten z kolei za czerwony. Nie żebym nie lubiła czerwonych rh, przeciwnie, ale zamarzył mi się pomarańczek...

Moje kwiatki i rabatki 10 Gru 2016 21:17 #513779

  • zeberka363
  • zeberka363's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 1722
  • Otrzymane dziękuję: 1445
ależ kolorów u Ciebie! zawrotów głowy można dostać-tych pozytywnych oczywiście!!! ale muszą te cudowności pachnieć :woohoo:
wysiałam dziś złotokap-ciekawam co z tego będzie :whistle:
Mocno początkująca ogrodniczka kochająca piękną przyrodę ;-)
pozdrawiam agnieszka
forumogrodniczeoaza.pl/index.php/forum/3...6217-ogrodki-zeberki
forumogrodniczeoaza.pl/index.php/forum/1...a-parapetach-piszczy

Moje kwiatki i rabatki 10 Gru 2016 23:05 #513809

  • merlin
  • merlin's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 1542
  • Otrzymane dziękuję: 4510
Aniu, rhododendron Flautando nie jest z kolejki rh, które dostawały kolor oranżowy. Stał w kolejce obok i dlatego oranżem kapnęło mu na pąki. Ale, jak rozkwitnie, to pokaże różne, pastelowe kolorki, takie, jak na zdjęciach. Wewnątrz przeważa kolor kremowo-morelowo-lekko różowo-łososiowy z zabarwieniem pomarańczowym. Na zewnątrz kwiaty są paskowane różowo-pomarańczowe. Teraz powinnaś już wiedzieć i widzieć kolory Flautando. Myślę, że w zestawieniu z rh o wyrazistych kolorach np Nova Zembla i Alfred pięknie by wyglądał. Po prostu musi mieć odpowiednie towarzystwo. Jak chcesz mieć pięknie, obficie kwitnący różanecznik w wyrazistym kolorze pomarańczowym to taka jest azalia wielkokwiatowa Gibraltar. Nie mam jej zdjęcia, ale ma bardzo dużo pąków i sesja zdjęciowa czeka ją na wiosnę. Flautando ma 4, a może 5 lat i wyróżnia się bardzo ładnym pokrojem płaskokulistym. Jest krzewem gęstym i bardziej tolerancyjnym na warunki glebowe niż inne. Na zimę nigdy go nie okrywałam i nigdy z tego powodu nie cierpiał. Rośnie w głębokim półcieniu pod orzechem włoskim i ma się dobrze. Przez pierwsze 2 lata kwiatów miał niewiele, dopiero rozkręcił się w ubiegłym roku.
Natomiast z Azurro mam przykre doświadczenia. Jeden mimo okrywania wymarzł. Drugi, kupiłam w szkółce producenta na podkładce INKARHO. Bądź taktowna i nie pytaj się ile kosztował. Dostał super warunki, co i tak nie docenił. Męczył się, męczył, a ja z nim. Po roku już było po Azurro.


IMG_3562-2.jpg


IMG_3564.jpg
Za tę wiadomość podziękował(a): Alina-277, izy10, Łatka, ewakatarzyna

Moje kwiatki i rabatki 10 Gru 2016 23:44 #513820

  • merlin
  • merlin's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 1542
  • Otrzymane dziękuję: 4510
Kasieńko, już nie ogarniam i dlatego zmieniam rabatki, żeby ogarnąć. Rozumiesz? Jak nie rozumiesz, to kiedyś zrozumiesz. Myślę, że w przyszłym roku zmienię, co mam zmienić, przesadzę, co mam do przesadzenia i .... zrobię podświetlenia miskantów. Na razie podsycam iskierkę ochoty do roboty w moim M. :hearts: :kiss3:

Agnieszko, nie wiem, jak będzie z Twoim złotokapem, ale mój rozsiewa nasiona, gdzie tylko sięgnie, a jesienią jest pełno małych sadzonek. Jak nie wszystkie powyrywam, to w kolejnym roku urosną przyzwoite złotokapki. :hug:
Za tę wiadomość podziękował(a): zeberka363

Moje kwiatki i rabatki 11 Gru 2016 18:10 #513873

  • Łatka
  • Łatka's Avatar
  • Offline
  • Moderator
  • Posty: 19825
  • Otrzymane dziękuję: 82550
Marylu, dziękuję za dodatkowe zdjęcia i obrazowe wyjaśnienia. Wszystko jasne. Widzisz, moje rododendrony mają za tło po prostu wpół naturalna łąkę z właściwie niekoszona trawa. Nie tworzę "aranżacji", kolekcjonuję, ciułam je jak Scrooge jakiś. Azalii wielkokwiatowych mam ... koło dwudziestu, różnej wielkości, w tym i naprawdę ogniste, Gibraltar też, Klondyke, Sunte Nectarine, Wren, itp itp. Nie będę się spinać na bladawca, no chyba, żeby okazja jaka... :rotfl1:

Moje kwiatki i rabatki 11 Gru 2016 21:51 #513942

  • Margo2
  • Margo2's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 3514
  • Otrzymane dziękuję: 1577
Właśnie miałam napisać, że jak zobaczyłam Twoją lilię, że ja tam się z takich wysokich nie cieszę, bo to kłopot, kiedy później przeczytałam co napisałaś. Ja tam wolę takie najwyżej do czubka mojego nosa. Akurat do wąchania :)
Dziękuję za przemiłą dedykację :kiss3:
Róża faktycznie bardzo ładna, a przede wszystkim ma przepiękny pokrój. Rzadko się takie widuje, a u mnie na pewno takich nie ma.

Moje kwiatki i rabatki 14 Gru 2016 15:43 #514262

  • Wiolinka
  • Wiolinka's Avatar
  • Offline
  • Gold Boarder
  • Posty: 310
  • Otrzymane dziękuję: 194
Jak zwykle pięknie u Ciebie Merlinie. Wszystko perfekcyjnie prowadzone a rośliny opisane.
Masz być z czego dumna. :bravo:
Dziękuję za rady dot. dali ale również będę od tej pory cięła ostro lawendę zgodnie z Twoją radą.
Czekając na wiosnę czekam też na zdjęcia twoich cudownych kwiatów i roślin.
Pozdrawiam małych i dużych ogrodników,:wink2:

Moje motto życiowe ,"Wszystko jest trudne nim stanie się proste",

Moje kwiatki i rabatki 14 Gru 2016 16:23 #514270

  • Kasionek
  • Kasionek's Avatar
  • Offline
  • Moderator
  • Posty: 3185
  • Otrzymane dziękuję: 5477
Marylko ja już rozumiem :lev: :tongue2: , zrozumiałam w tym roku jak ledwo chodziłam a ogród zarastał w tempie błyskawicznym.
Tym bardziej podziwiam Twoje poczynania ogrodnicze.Pięknie u Ciebie ... :hug:


Zielone okna z estimeble.pl

Moderatorzy: Dorota15, Betula
Wygenerowano w 0.899 sekundy
Zasilane przez: Kunena Forum