TEMAT: Ogród Aguniady cz. 3

Ogród Aguniady cz. 3 18 Kwi 2015 17:56 #359372

  • Aszka
  • Aszka's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 2491
  • Otrzymane dziękuję: 2655
Śliczne portreciki :)
Ja rano czekałam aż dojdzie do 10 st.Poszłam jak było 8 ale słonecznie.Hm..nawet się zgrzałam.Musiałam skończyć .Za godzinę będę odpoczywać :coffe:
Temat został zablokowany.


Zielone okna z estimeble.pl

Ogród Aguniady cz. 3 18 Kwi 2015 17:59 #359373

  • r-xxta
  • r-xxta's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 7727
  • Otrzymane dziękuję: 2600
To, co Ty planujesz jako jeden z elementów prac na jeden dzień, czyli obrzydłe kancikowanie :evil: , mnie zajmie około miesiąca :hammer: :jeez: . Mam w trawniku jakąś cholerę rozłogową (i nie mam tu na myśli perzu :happy3: ) i ona mi masakrycznie wrasta w rabaty :mad2: . Dla mnie te obrzeża, to regularne darniowanie :jeez:
Dziś spędzałam czas głównie na uczelni, choć poranny spacer w celach rozpoznawczych terenu do kolejnego projektu :crazy: też odbywał się przy bardzo dynamicznej pogodzie :devil1: , a zimno jest jak ... :pinch:
Temat został zablokowany.

Ogród Aguniady cz. 3 18 Kwi 2015 18:07 #359375

  • Aguniada
  • Aguniada's Avatar
Aszko, na sloncu bylo znosnie, ale dlugo pracowac sie nie dalo. Ja wychodzilam w kilku rzutach. Brrr!

Marta, ja mam ekobordy, jak wiesz, wiec korekty robie jedynie miejscowo. Te wszystkie wrastajace niechciane trawy sa wkurzajace, przyznaje.
Ciekawie dzis bylo w szkole? Nad czym pracujesz?
Temat został zablokowany.

Ogród Aguniady cz. 3 18 Kwi 2015 18:25 #359380

  • Forumowa Żabula
  • Forumowa Żabula's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 8491
  • Otrzymane dziękuję: 3477
Aguś, ale twoje foty nie potwierdzają tych nieprzyjemnych i zimnych odczuć. Normalnie jałopka mi się do nich cieszy. :lol:
Dobrego dnia. Pozdrawiam.
Temat został zablokowany.
Za tę wiadomość podziękował(a): Aguniada

Ogród Aguniady cz. 3 18 Kwi 2015 18:29 #359382

  • andrzejek
  • andrzejek's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 1360
  • Otrzymane dziękuję: 1664
Aga, pogoda u mnie całkowicie nie sprzyjała ogrodowaniu. Było zimno i co chwilę padał a to deszcz, a to grad. Na szczęście miałem sporo innej pracy przy domu, bo musiałbym uznać ten dzień za stracony. Jedyne co zrobiłem w ogrodzie to poprawiłem podpórkę dla agrestu i naciągałem łuk z wierzby, bo się zaczął krzywić.
Temat został zablokowany.

Ogród Aguniady cz. 3 18 Kwi 2015 18:59 #359387

  • r-xxta
  • r-xxta's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 7727
  • Otrzymane dziękuję: 2600
Aga, ja miałam takie same ekobordy, zresztą przez Ciebie je kupiłam :happy3: , ale u mnie się nie sprawdziły, więc sprzedałam. Ta cholerna, rozłogowa trawa wrastała pod ekobordami i miałam jeszcze więcej roboty, bo najpierw trzeba było je rozmontować :evil:
W szkole temat konserwacji, czyli znowu tereny miejskie :pinch: . Konserwujemy, czyli przerabiamy zachowawczo Plac Litewski w Lublinie :rotfl1: (nie wiem czy znasz choć trochę Lublin ;) , to największy plac w samym środku miasta :lol: ). Przecież ja w życiu nie będę robić takich rzeczy :jeez: , ale program jest program i trzeba go przerobić :pinch:
Za to krytyka właśnie odnowionego Parku Saskiego, największego i najstarszego parku w Lublinie szła nam śpiewająco :rotfl1:
Ostatnio zmieniany: 18 Kwi 2015 19:01 przez r-xxta.
Temat został zablokowany.

Ogród Aguniady cz. 3 18 Kwi 2015 19:01 #359388

  • majowa
  • majowa's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 1315
  • Otrzymane dziękuję: 948
Co miałam zrobić, zrobiłam(-liśmy) ;) czyli nawóz na trawnik, róże i kwasoluby. Na drugi rzut, czyli za parę dni zostawiłam sobie iglaki i liściaki. Potem spadł deszcz, nastepnie krótki grad i wyszło słońce. Wszystko według planu, tylko czemu tak zimno, brrr.
Pieknie uchwyciłaś promienie, tak lekko. Chyba dzis wróciłaś do tele-, czy mi się wydaje?
Pozdrawiam serdecznie, Iwona
Mój ogród
FotoIvona
Ostatnio zmieniany: 18 Kwi 2015 19:01 przez majowa.
Temat został zablokowany.

Ogród Aguniady cz. 3 18 Kwi 2015 19:47 #359398

  • aguskac
  • aguskac's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 2757
  • Otrzymane dziękuję: 1455
www.cda.pl/video
cda to taka strona, na której są różne fajne filmy. Nie trzeba się logować, ani nic kombinować. Wchodzisz i oglądasz. Była tam Gra o tron. Obejrzałam 4 odcinki, ale od dzisiaj jest napis, że film został zdjęty. Widocznie został zastrzeżony, jest informacja, że wpłynęło zażalenie.

Ja oglądam dopiero 1 sezon :)
Udało mi się na innej stronie otworzyć 6 odcinek, ale 5-go nie da rady, nie wiem czemu.
Pozdrawiam Aga
Na wiejskim podwórku
Temat został zablokowany.

Ogród Aguniady cz. 3 18 Kwi 2015 19:53 #359399

  • Roma
  • Roma's Avatar
Aguś-Ty chociaż trochę popracowałaś w ogrodzie a u nas zimnica przez cały dzień ale jednak dnia za całkiem straconego uważać nie mogę,udało nam się posadzić kilka krzaczków i skończyć nakładanie tynku mozaikowego na ściany we werandzie.
Ostatnio zmieniany: 19 Kwi 2015 08:27 przez Roma.
Temat został zablokowany.

Ogród Aguniady cz. 3 18 Kwi 2015 20:02 #359403

  • Aguniada
  • Aguniada's Avatar
Romciu, uważam, że Ci którzy dziś pracowali, to ogrodowi desperaci ;-)
Jak widać, sama się do nich zaliczam ;-)
Fajnie, że coś tam udało się zdziałać - ja wyrywałam, Ty wsadzałaś... Może jutro będzie lepiej!
Lucynko, oglądaliśmy na bieżąco z HBO, także co do poprzednich sezonów nie podpowiem Ci...
Skoro wpłynęło zażalenie, to może wrzucą kolejne odcinki?
Na tych z sieci się zupełnie nie znam...
Super jednak, że wciągnęło - ja się zakochałam w tym filmie, skomplikowanych charakterach, przenikaniu wpływów poszczególnych rodów... no i muzyka, sceneria - wszystko jest dla mnie absolutną top class znakomitego serialu.
Iwonko, bardzo się cieszę, że mimo tej przykrej aury zdołaliście dziś zrealizować plan.
Ja trochę działań przełożyłam na jutro - może będzie znośniej, mniej zimno.
Dzisiaj z rozkoszą wygrzewam się po wcześniejszym przemarznięciu przy kominku.
Światło po południu było bardzo miękkie, więc mimo chłodu, próbowałam przez obiektyw podziwiać przyrodę - tu Helios z pierścieniami. Tele machałam wczoraj ;-)
Andrzeju, ogromnie szkoda, że prognozy się sprawdziły. Liczyłam, że tylko temperatura będzie niska, ale ten wiatr przy niej skutecznie wyganiał do domu... robiłam kilka serii chwastowania, ale krótkich.
U Ciebie, jak widzę, było podobnie... trudno, jednak trzymam się tego, że zmierzamy ku ciepełku :)
Krysiu, bardzo się cieszę, że wywołałam uśmiech zdjęciami obudzonej już wiosną przyrody :)
Martulu, kurczę, to niezły klops z tymi obrzeżami!
A właściwie z tym, że przerastające korzenie wygrały z ustrojstwem ;-)
Mam nadzieję, że nie masz mi za złe?
W Lublinie byłam, plac lekko kojarzę... po co uczelnia wrzuca taki temat do szerszego rozkminienia - że się tak kolokwialnie wyrażę - nie rozumiem. Może jednak są osoby, które to pasjonuje? U mnie w grupie była dziewczyna, której ambicją było projektowanie wszelkiego rodzaju rond...
Ostatnio zmieniany: 18 Kwi 2015 20:03 przez Aguniada.
Temat został zablokowany.

Ogród Aguniady cz. 3 18 Kwi 2015 20:14 #359409

  • r-xxta
  • r-xxta's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 7727
  • Otrzymane dziękuję: 2600
Chyba żartujesz z tymi ekobordami ;) , ja się nimi zaraziłam u Ciebie jeszcze podczytując incognito na tamtym forum. Nie wiem jak mogłabym Ci mieć to za złe :silly:

Co do szkoły to zupełnie nie rozumiem tego parcia na tereny miejskie :jeez: , wprawdzie studiuje z nami dziewczyna, która zajmuje się wydawaniem pozwoleń na wycinkę drzew i to właśnie w centrum Lublina ;) , ale nie sądzę, by program był "pod nią" układany :happy3: . Zresztą ona właśnie powiedziała dziś, że nic nie możemy na tym Placu Litewskim posadzić, bo ona zgody nie wyda :rotfl1: . No i tak robimy sobie a muzom :whistle:
Odpuszczam już ;) , został mi jeden zwykły zjazd i jeden wyjazdowy, potem "tylko" obrona :rotfl1:
Temat został zablokowany.

Ogród Aguniady cz. 3 18 Kwi 2015 20:23 #359413

  • olibabka
  • olibabka's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Więc w takiej ciszy ukryty ja - ja liść
  • Posty: 4286
  • Otrzymane dziękuję: 2960
Piękne zdjęcia, ale niezapominajka mnie urzekła :woohoo: U nas też zimnica :tongue2: Myślałam, że nic nie uda się zdziałać bo i deszcz i grad padał, ale pod wieczór wzięłam się za plewienie. Plewiłam w grubej, zimowej kurtce narciarskiej i zimowej czapce :happy3:
pozdrawiam serdecznie, Marysia :)

[...]kielich światła nachylony wśród roślin
Odsłania w każdej z nich jakieś przedtem nie znane dno[...]
Temat został zablokowany.

Ogród Aguniady cz. 3 18 Kwi 2015 21:34 #359454

  • aguskac
  • aguskac's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 2757
  • Otrzymane dziękuję: 1455
Niestety to zażalenie wpłynęło raczej w tym celu by je usunięto i nie puszczano bezpłatnie.
No nic to, mam nadzieję, że gdzieś namierzę.
Życzę udanej, słonecznej niedzieli :)
Pozdrawiam Aga
Na wiejskim podwórku
Temat został zablokowany.

Ogród Aguniady cz. 3 19 Kwi 2015 04:43 #359535

  • Bogulenka
  • Bogulenka's Avatar
  • Offline
  • Gold Boarder
  • Posty: 208
  • Otrzymane dziękuję: 61
Dzień Dobry wczesną porą (syn bawi się na osiemnastce, ja też się świetnie bawię, M chrapie). Faktycznie pogoda dzisiaj była brzydka i nie dało się pracować. Próbowałam zagrabić górkę, bo trawnik już mam zdjęty i mogę sadzić :dance: . Nie wiem tylko, czy to będzie takie szybkie, bo doszłam do wniosku, że muszę przesadzić jedną różę, dwa pierisy (w tym roku cudnie kwitną) i ta hako teraz będzie kompletnie z tyłu. Nie wiem czy ją teraz przesadzać... Trudne są takie szerokie, duże rabaty, nic to, trzeba będzie improwizować. Doniczki z roślinami przykryłam agro i chyba dobrze uczyniłam, bo już teraz jest, eeee nie jest źle -1 raptem. Wystraszyłam się tych przymrozków co wczoraj były w Wielkopolsce.

M poniedziałek ma urlopowy, może ubiorę go w wykopywanie tych jałowców, nogę mocną ma to szybko mu pójdzie...
Z dobrych wieści to, groszek cukrowy wschodzi na grządce i mam przygotowane tzn przekopane kolejne grządki, będą czekały na rozsadę fasolki szparagowej.

Od środy obiecywana poprawa pogody, nie lubię tak, mam wrażenie, że miesiąc za miesiącem upłynie na zasadzie 2 dni ciepła, załamanie pogody, oczekiwanie na poprawę, wkurza mnie to, ale pogodzić się z tym muszę. Chyba cieszę się na wyjazdowy weekend majowy, bo czuje, że będzie znów kiszka pogodowa. Najważniejsze to, że poprawiona pogoda ma obejmować najbliższy weekend, więc dużo wskazuje na to, że będziemy kontemplować piękne okoliczności przyrody w przyjemnej aurze :dance: . W tym momencie ktoś włączył guzik z ptasimi trelami, było cicho, a teraz cały las śpiewa.

To miłej niedzieli życzę, dziękuję za porcję pięknych zdjęć, do napisania.
Temat został zablokowany.

Ogród Aguniady cz. 3 19 Kwi 2015 08:46 #359549

  • Aguniada
  • Aguniada's Avatar
Dzień dobry wszystkim!

Mrozu nie było, ale mży i jest bardzo zimno na razie. Tyle, że w zapowiedziach jest dużo słońca i +10st.
Da się przeżyć, a nawet popracować w ogrodzie! Taki też mam plan.

Bogna, widzisz, kochana, więc na kilka lat, jak młody zrobi prawko, to będziesz się mogła wyspać ;-)
Mnie ten dyżur zajął 19,5 roku. Niezłe poświęcenie, ale czegóż się nie robi dla naszych latorośli ;-)
Super, że trawnik masz już zdjęty. W przyszłą sobotę rano 'przed', wpadam na inspekcję :)
Koniecznie wykorzystać nogę M. do cięższych prac. Różę możesz przesadzić teraz, ale z kwitnącym pierisem bym poczekała... szkoda jego cudnych kwiatów!
Ja jestem po obchodzie... ptaki nic sobie nie robią z przykrej aury i drą się na całe gardła.
Lubię to :)
Miłego!
Lucynko, zrozumiałam naiwnie, że zażalenie dotyczy zdjętego serialu, a tu odwrotnie!
No przecież ;-)
Szukaj, może gdzieś indziej jest zachomikowany ;-)
Marysiu, ja także wczoraj grubo ubrana działałam w ogrodzie, a mimo to, kicham dziś.
No cóż... obyśmy doczekali w zdrowiu do poprawy pogody...

Wzięłam się z rana za opis rabaty północnej - może komuś z Was, kto tworzy cienisty zakątek, przyda się to, co wymyśliłam.

Otóż, poczynając od strony północno-wschodniej, rabata zaczyna się grupą runianek Green Sheen. Te przechodzą w obwódkę składającą się z epimedium Lilafee oraz tiarelli cordifolia, gdzie drugi plan stanowią serduszki Alba, dające dalej miejsce dla grupy parzydeł leśnych Misty Lace i paproci Metallicum Red Beauty. Dalej na obwódce posadziłam turzyce Ice Cream, za nimi liliowce Snowy Apparition, kalinę Watanabe, z hostą Elegans u stóp. Następnie mamy przerwę techniczną na dojście do zewnętrznego kranu - tu w korę wtopione zostanę dwa-trzy plastry łupka albo granitu. Idąc dalej, mamy jako powtórzenie hostę, tym razem Night Before Christmas, grupę brunner Jack Frost i miodunek Opal, a za nimi tło z ciemierników Praecox, tawułek Brautschleier oraz paproci Lady in Red zmieszanymi z kolejnymi parzydłami leśnymi. Kolejne piętra stanowią: po obwódce liriope Ingwersen, ubiorki wiecznie zielone, a za nimi świecznice Atropurpurea, ciemierniki Blue Lady oraz kalina Anne Russell. Dalej widzimy orliki Blue White, tojad Bicolor, wietlice oraz turzyce palmowe. Całą rabatę, która stanowi już stronę północno-zachodnią zamykają: grupa dwóch odmian rutewek, bodziszków Birch Lilac, brunner Looking Glass, wietlic Okanum, liliowców White Temptation, tojadów oraz ciemierników White Lady. Uff, sporo tego. Być może coś pominęłam czy nie wymieniłam wszystkich odmian, bo wzrok rano nie ten, ale z grubsza to byłoby na tyle.

Kilka poglądowych zdjęć... rośliny małe jeszcze, ale z kopyta ruszyły będąc już w ziemi :)
Trawnik od strony północnej jest jeszcze lekko zmasakrowany wertykulacją i pracami, ale pięknie zaczął odbijać.













Ostatnio zmieniany: 19 Kwi 2015 08:48 przez Aguniada.
Temat został zablokowany.

Ogród Aguniady cz. 3 19 Kwi 2015 08:54 #359553

  • moni
  • moni's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 1308
  • Otrzymane dziękuję: 995
super wyszła ta rabata :woohoo: i fajnie zobaczyć ją wykończoną - teraz tylko czekać aż rośliny się rozrosną i dadzą czadu !
Dzięki za opis rabaty - ja w tym roku będę też robić rabatę wzdłuż pn ściany budynku więc może co nieco skorzystam :)
Zdjęcia cudne - mnie zachwyciły niezapominajki - coś pięknego !
Ja pracować w ogrodzie dzisiaj nie będę ale życzę owocnego i ciepłego dnia :flower2:
miłej niedzieli :bye:
Temat został zablokowany.
Za tę wiadomość podziękował(a): Aguniada

Ogród Aguniady cz. 3 19 Kwi 2015 09:01 #359557

  • Aguniada
  • Aguniada's Avatar
Moni, dzięki! :kiss3:
Póki co, spoglądając na tę rabatę, trzeba uruchomić dużo wyobraźni - jak widzisz, rośliny jeszcze małe. Ale cóż się dziwić, przecież byliny dopiero wystartowały, a pogoda też nie sprzyja gwałtownemu wzrostowi... widzę jednak spory postęp przez ten i tak chłodny tydzień... w sobotę minioną, po posadzeniu, większość zginęła w glebie ;-)
Północ była dla mnie do tej pory nieco na drugim planie... widać, można jednak złapać byka za roki - roślin lubiących cieniste zakątki jest całe mnóstwo! Mam nadzieję na piękny, a przynajmniej zadowalający efekt.
Trzymam kciuki za Twoje rewolucje!
Nie wiem, czy coś dziś porobię... mżawka się nasila, a temperatura nijak nie chce rosnąć...
Temat został zablokowany.

Ogród Aguniady cz. 3 19 Kwi 2015 09:35 #359565

  • Monika-Sz
  • Monika-Sz's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 4321
  • Otrzymane dziękuję: 2471
Widząc listę roślin na rabacie północnej..doznałam olśnienia.. Przecież ja miałam dla Ciebie 3 hosty Queen Josephine!!! ZOstawiłaś na nie miejsce, czy zupełnie pominęłaś w ostatecznych planach.. :think:

Na rabacie chyba dość gęsto wszystko posadziłaś- przynajmniej tak na zdjęciach wygląda.. Fajnie- szybko będzie efekt dojrzałej rabaty i przenikania się roślin :hug:

Pozdrawiam niedzielnie.. O pogodzie ani o zdrowiu się nie wypowiadam..szkoda czasu :jeez:
Temat został zablokowany.


Zielone okna z estimeble.pl

Moderatorzy: Dorota15, Betula
Wygenerowano w 0.618 sekundy
Zasilane przez: Kunena Forum