TEMAT: Ogród Aguniady cz. 3

Ogród Aguniady cz. 3 19 Kwi 2015 09:42 #359567

  • Kondzio
  • Kondzio's Avatar
Ślicznie będzie to wyglądało tylko bym może dodał coś zimozielonego żeby na rabacie nie było pusto :)
Temat został zablokowany.


Zielone okna z estimeble.pl

Ogród Aguniady cz. 3 19 Kwi 2015 09:50 #359571

  • Aguniada
  • Aguniada's Avatar
Konrad, na tej rabacie miało się coś zimozielonego pojawić, ale to miejsce narażone jest zimą na osuwanie się śniegu z dachu.
Muszę to dokładnie zmierzyć, ale raczej rabata pozostanie bylinową.
Jeśli uznam, że jednak sadzę, to będą to jakieś kule lub stożki, cisowe...
Moniko, dzień dobry! Oj, pogoda zawodzi na całej linii... ten kwiecień, który plecie, powinien nieco bardziej sprawiedliwie obdarowywać nas ciepłymi chwilami, a tak, wciąż czekamy na lepsze, marznąc...
Pamiętałam oczywiście o hostach od Ciebie, ale ja jakoś nie potrafię się przypominać - wybacz :kiss3:
Miejsce być może się znajdzie - nic straconego... póki co, zrezygnowałam jedynie z zadarniających konwalii od Pawła, bo jednak miejsca jest za mało.
Mam przymierzać? :)
Temat został zablokowany.

Ogród Aguniady cz. 3 19 Kwi 2015 10:11 #359576

  • Monika-Sz
  • Monika-Sz's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 4321
  • Otrzymane dziękuję: 2471
Bardzo trafne podsumowanie- kwiecień plecie stanowczo zbyt monotonnie..i zbyt zimowo.

Nie potrafisz się przypominać.. oj Agnieszko, zupełnie niesłusznie- przecież mamy to obgadane od jesieni.. :hug: Dobrze, że mi się przypomniało- u mnie to nie zła wola, a skleroza :jeez:
W każdym razie hosty siedzą w poczekalni i mam nadzieję, że wkrótce pokażą kły- a Ciebie proszę o przymiarki i poszukanie miejsca dla 3 sztuk :kiss3:
Temat został zablokowany.

Ogród Aguniady cz. 3 19 Kwi 2015 10:15 #359578

  • majowa
  • majowa's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 1315
  • Otrzymane dziękuję: 948
Dzień dobry
poważnie masz nadzieję na jakieś ogrodowe działanie na dziś? Oby prognoza +10st i słońce się sprawdziła.
Rabata bardzo przemyślana, ale to już norma u Ciebie. Chciałabym mieć taką wyobraźnię, co z czym będzie pasować, jak będzie wyglądać za jakiś czas....zwykle kieruję się intuicją, potem przesadzam ;)
We wtorek odbieram ze szkółki kilka żywotników kulistych Danica Aurea, intuicyjnie czułam, że będą mi pasować :happy4: , pięciorniki białe na białą rabatę i kolejne berberysy Kobold na istniejącą koboldową obwódkę.
Aga, gdyby gdzieś Ci się rzuciły w oczy molinie Sky Racer i rdest himalajski to daj proszę znać :kiss:
Miłego!
Pozdrawiam serdecznie, Iwona
Mój ogród
FotoIvona
Ostatnio zmieniany: 19 Kwi 2015 10:20 przez majowa.
Temat został zablokowany.

Ogród Aguniady cz. 3 19 Kwi 2015 10:24 #359580

  • Aguniada
  • Aguniada's Avatar
OKI, jak się przejaśni - bo ma się przejaśnić! - to zmierzę, Moniko, czy będzie miejsce :)
Powinny się zmieścić.
Jak się czujesz? U mamy się gościsz?
Iwonko, bardzo mi miło, że tak myślisz, z tymi przemyślanymi nasadzeniami.
Tak naprawdę, to planuję od jakiegoś czasu dość skrupulatnie, bo raz, że miejsca brak, a dwa, sporo błędów popełniłam wcześniej i dużo pracy sobie dołożyłam doprowadzając je do ludzi.
Oczywiście, że dam znać, jeśli spotkam molinie i rdest, ale tak na szybko, jestem wiecej niż przekonana, że trzęślicę można dostać w GrassFactory.
Gdybyś potrzebowała mojej pomocy, daj znać.
Piękne zakupy poczyniłaś! Szpaler z białych pięciorników mam i bardzo lubię tę bezproblemową, kwitnącą całe lato roślinę.
Czekam na relację z nowych nasadzeń.
Pogoda na razie bez perspektyw, ale wiemy przecież, że potrafi się szybko zmienić. Liczę więc na popołudnie.
Miłego!
Ostatnio zmieniany: 19 Kwi 2015 10:29 przez Aguniada.
Temat został zablokowany.

Ogród Aguniady cz. 3 19 Kwi 2015 13:29 #359619

  • Aguniada
  • Aguniada's Avatar
...no i jednak się przejaśniło!
Byłam w lokalnym ogrodniczym - ceny, grrrrr!
Ale okazy też niekiepskie. Mimo to, nic tu chyba nie kupię - przesadzili.
Nastawiam się na jeszcze dwukrotną, mini-partię zakupów, mocno jednak poza Warszawą.
Może dzięki nim, zamknę plan na ten rok.

No to zostawiam obrazki i lecę do ogrodu! :bye:













Ostatnio zmieniany: 19 Kwi 2015 13:30 przez Aguniada.
Temat został zablokowany.

Ogród Aguniady cz. 3 19 Kwi 2015 13:42 #359620

  • anabuko1
  • anabuko1's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 4542
  • Otrzymane dziękuję: 2203
Witaj Aguś w kolejny zimy kwietniowy dzień!!
Zwariowana pogoda,zimno słońce , deszczyk, chmury i tak na przemian , jak w kalejdoskopie. Wczoraj jeszcze śnieżek u mnie sypał chwilami :angry:
Ładne wiosenne ujęcia budzącej się wiosny i rosnących listków i kwiatuszków.Każdy dzień niesie coś nowego i więcej kolorków i zieleni.To cieszy.
Wczoraj miałam zaplanowane mocowanie nowych podpór do powojników i nic z tego , przez tą pogodę nie wyszło. :( Trudno, co się odwlecze, to nie uciecze ;)
Pozdrawiam cieplutko :flower1:
Temat został zablokowany.

Ogród Aguniady cz. 3 19 Kwi 2015 16:17 #359657

  • affa
  • affa's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 883
  • Otrzymane dziękuję: 1651
Kawał dobrej rabaty powstał :woohoo: a ilość roślin oszołomiła mnie (uruchomiłam pana googla bo o połowie z nich nie słyszałam). Pięknie :bravo:
Pogoda stopniowo ma się poprawiać :drink1:
Pozdrawiam, Anna.

Zapraszam do mojego ogrodu w cieniu...bloków
Temat został zablokowany.

Ogród Aguniady cz. 3 19 Kwi 2015 17:53 #359703

  • Adasiowa
  • Adasiowa's Avatar
  • Offline
  • Moderator
  • Posty: 20239
  • Otrzymane dziękuję: 64594
Agnieszszko :)
Oczywiście nie potrafię wyobrazić sobie kompleksowego widoku rabaty północnej podczas pełni rozwoju i kwitnienia, ale w zupełności potrafię docenić ogrom pracy, wysiłku i umiejętności zestawienia ze sobą tylu różnych gatunków! Doprawdy, dla mnie połączenie 3-4 okazów jest czasami niewykonalne ze względu na braki w wyobraźni właśnie ;-)
Trzymam kciuki, aby wszystkie roślinki przyjęły się i wzorcowo rosły, chociaż o to jestem dziwnie spokojna ;-)
Mam totalnie zacieniony kawałeczek ziemi ( co prawda poza granicą działki, ale przylega on bezpośrednio do siatki ogrodzeniowej ) - tam nigdy nie dociera nawet promyczek słońca. Powierzchnia tego mini zakątka t około 6-7 m2; rośnie tam sobie biały bez lilak i jarzębina. Czy mogłabym uśmiechnąć się o polecenie 3-4 gatunków roślinek wybitnie cieniolubnych i odpowiednich dla takiego laika jak ja ? Mam nadzieję, że nie poczujesz się urażona moją prośbą :oops: ?
Szczerze mówiąc, mając na myśli cienioluby, kojarzę tylko hosty :(

Pozdrawiam cieplutko :)
Mery ( 1946 - 2022 ) pamiętam ....
Temat został zablokowany.

Ogród Aguniady cz. 3 19 Kwi 2015 19:09 #359745

  • Aguniada
  • Aguniada's Avatar
Uff, niedziela nie była leniwa, jak to zapowiadało przedpołudnie...
Rzeczywiscie, deszcz początkowo zniechęcał do aktywności na zewnątrz, ale potem ładnie się przejaśniło i mimo, iż temperatura nie przekroczyła 8st, dało się popracować.
Domek odszczurzony, paella na obiad przygotowana i wciągnięta, połowa ogrodu wychwastowana, kanty trawnika na tejże połowie zrobione, kora dosypana.
Teraz odpoczywamy... kiedyś przecież trzeba?
Stukam się Desperadosem ;-)

Same Anny do mnie napisały :)

Aneczko, bardzo dziękuję za tyle pochlebnych, budujących, serdecznych słów :kiss3:
Rabata północna rzeczywiście kosztowała nas mnóstwo pracy i okupiona była potężnym bólem kręgosłupów, ale warto było.
Gdy rośliny się rozrosną i zaczną wzajemnie przenikać, będzie to moim zdaniem uroczy zakątek.
Cóż by Ci tu polecić do Twojego zakątka? Chciałabym, by był jak najbardziej naturalistyczny... Skoro mają to być 3-4 gatunki roślin, to proponuję pójść w zadarniające fiołki motylkowate Albiflora, przeplatane hostami np. Christmas Tree, tawułkami Washington i paprociami, np. wietlicą alpejską. Można wsadzić jeszcze niskie runianki, konwalie majowe, bodziszki, ciemierniki... wybór cieniolubów jest duży.
Co sądzisz?
Aniu-affo, miło czytać, że nasadzenia poczynione przez nas ostatnio, budzą pozytywny oddźwięk - dziękuję!
Pogoda musi się w końcu poprawić - bardzo liczę na kolejne piękne dni, bo mam plany ogrodowe i zwiedzające :)
Aniu, dzięki za miłą opinię o zdjęciach i nowej rabacie!
Pogoda nas doświadcza, ale ponoć za chwilę ma się znacząco ocieplić - nadrobimy wtedy i pracujące i relaksujące chwile w ogrodach ;-)
Miłego tygodnia!
Ostatnio zmieniany: 19 Kwi 2015 19:15 przez Aguniada.
Temat został zablokowany.

Ogród Aguniady cz. 3 19 Kwi 2015 19:40 #359763

  • aguskac
  • aguskac's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 2757
  • Otrzymane dziękuję: 1455
Rabata wzorcowa!! Tyle pracy w takim tempie!! Gratuluję! Gdy roślinki podrosną to dopiero będziecie mieli radość :)
Aż przecierałam oczy nie dowierzając :woohoo: Czy to bez pąki kwiatowe pokazuje?? Jestem zdumiona.

Aguś nasze Forumki są wspaniałe, dostałam namiary gdzie szukać filmu i znalazłam :)
Co prawda jeszcze nic nie obejrzałam, bo nie było u nas internetu od rana, dopiero teraz oddali - "awaria masowa" - powiedziała pani z centrum obsługi. No a wiadomo - Forum ważniejsze niż wszystkie filmy :hearts:
Pozdrawiam Aga
Na wiejskim podwórku
Temat został zablokowany.

Ogród Aguniady cz. 3 19 Kwi 2015 19:45 #359766

  • Aguniada
  • Aguniada's Avatar
Lucynko, bardzo się cieszę, że oddali internet i będzie Gra o Tron ;-)
Przyznam, że trochę Ci zazdroszczę, iż jesteś na początku... oglądaj uważnie!
Ja chyba kiedyś namówię M. i powtórzymy wszystko od początku. Póki co, jestem podekscytowana nowym sezonem.
@ ogrodowo: tak, to Palibin będzie niedługo kwitł! Maj niemal za pasem, zatem powolutku te ciasne jeszcze pączki będą się otwierać.
Zapach kwiecia jest tak zniewalający - a te rosną okalając nasz taras - że w domu mam woń bzu. Bezcenne!
Dziękuję za dobre słowo. Ja mam power niesamowity, tylko potem mój niemłody już organizm musi odcierpieć...
Temat został zablokowany.

Ogród Aguniady cz. 3 19 Kwi 2015 19:54 #359771

  • dodad
  • dodad's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • strefa klimatyczna 6a
  • Posty: 4100
  • Otrzymane dziękuję: 2555
Aga, podziwiam Cie nieusatnie :thanks:
Ja dzis dogorywam, ale od jutra, jeśli tylko pogoda pozwoli ostro ruszam w ogród. Mniszek przypuścił szturm na rabaty, zwłaszcza, ze część nie jest wykorowana więc za chwile będę miała żółto. Przyciąć muszę też trawę przy rabatach, zaczyna przełazić przez kamienie.
Desperadosem bym sie stuknęła z chęcią ale do sklepu nie chce mi sie ruszyć. Zostaje mineralka albo ziółka :rotfl1:
Miłego wieczoru!
Dziś drugi odcinek 'Krew z krwi' 2 sezon - oglądasz? Jak dla mnie jeden z nielicznych dobrych polskich seriali.
Pozdrawiam serdecznie i zapraszam :)
ogrodowo 2016'***
U Doroty 2015'***2014***
Temat został zablokowany.

Ogród Aguniady cz. 3 19 Kwi 2015 22:51 #359919

  • Margo2
  • Margo2's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 3514
  • Otrzymane dziękuję: 1577
Ja Grę oglądałam już kilka razy. Najśmieszniejsze jest to, że ja zaczęłam oglądac, m. nie chciał. zaczął dopiero od drugiego sezonu i tak go wciągnęło, że teraz kupuje wszystkie sezony. Może je oglądac na okrągło.
Szkoda, że autor na razie zakończył pisanie. Chyba presja go przytłoczyła
Miałabym miejsce na taka rabatkę północną. Pozbyłabym sie w tym miejscu trawnika, ale jak zwykle m. nie dałby mi żyć, gdybym to zrobiła. I tak uważa, że jest za dużo roslin w ogrodzie. Ja jestem drobny ciułacz, a on woli takie ogrody jak Wasze.
Z większymi krzewami i drzewami. Na razie nie będe go denerwowała ;)
Temat został zablokowany.

Ogród Aguniady cz. 3 19 Kwi 2015 23:12 #359934

  • aguskac
  • aguskac's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 2757
  • Otrzymane dziękuję: 1455
Obejrzeliśmy dziś kolejny odcinek. Tak wciągają, że chciałoby się kolejny, ale muszę się opamiętać i delektować, a nie połykać.

Ty staruszko!! Nic mi nie wspominaj o wieku, bo nade mną wisi za bardzo okrągła rocznica urodzin, co mnie nieco przeraża :unsure: Zastanawiam się jak długo będę miała siły, by ogarniać to moje dość spore jednak podwórko. Póki co rano czuję, że żyję - każdym mięśniem.

Dziś się wybrałam na rowerową wycieczkę w nieznane, było super, w pewnym momencie mi się droga skończyła, musiałam przedzierać się przez las i bagna. Nawet jedną nogą skąpałam się w rzeczce, przez którą musiałam przedostać się z rowerem. Wtedy mi się przypomniało, że w "Grze o tron" króla zaatakował odyniec i zadzwoniłam do mamy, by wiedzieli gdzie mnie szukać jakby co :devil1:
Pozdrawiam Aga
Na wiejskim podwórku
Temat został zablokowany.

Ogród Aguniady cz. 3 20 Kwi 2015 10:16 #360007

  • hanya
  • hanya's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 3913
  • Otrzymane dziękuję: 3479
Agusia, słonecznie to i humor masz na pewno świetny :hug: Z wielką uwagą przestudiowałam zestaw i układ roślin na rabacie północnej. Będzie co oglądać już w tym sezonie, ale pełny efekt za rok, dwa. Pomierzyłaś już zasięg śniegu spadającego z dachu? Założyłam 'płotki', nie tylko dla ochrony roślin, ale i dla naszego bezpieczeństwa, na razie się sprawdza. Nie wiem tylko, czy przy wieeeelkich opadach, śnieg nie zjedzie razem z płotkami :devil1:
Pozdrawiam na cały tydzień dobrych dni :bye:
Serdecznie pozdrawiam i zapraszam do Ogrodu wśród starych sosen

Hanka
Temat został zablokowany.

Ogród Aguniady cz. 3 20 Kwi 2015 12:29 #360033

  • Aguniada
  • Aguniada's Avatar
Dzień dobry :bye:

Po zarwanej w całości nocy jestem dziś w domu, bez sił.
Pogoda upiorna - z jednej strony od rana bardzo słonecznie, z drugiej wieje jakby kogoś skazali.
W zamiarach miałam dziś po południu oprysk na mniszka, ale raczej się nie da nic zrobić.
Połaziłam chwilę, by zaczerpnąć świeżego powietrza, posiedziałam na fotelu i do domu.
Dodam, że byłam w zimowej kurtce i czapce!

A co tam u Was? Chyba na fo raczej cicho...

Haneczko, humor sinusoidalny, z przewagą dołującego. Ta dynamiczna aura jest nie do zniesienia.
Cieszę się, że wczoraj chociaż tyle udało się zrobić, ale wciąż drugie tyle do wykonania...
Kontynuować pewnie będziemy jak się uspokoi... dobrze, że północna wykończona... tak, masz rację, pełen efekt dopiero za jakiś czas.
Jak Twoja ręka i ogólny nastrój?
Lucynko, wiek wiekiem, ale faktem jest, że człowiek ma z roku na rok mniej sił. Podejrzewam, że poza aktywnością, mimo zmęczenia, niewiele możemy zrobić. Dynamiczne spacery, jogging, jazda na rowerze - z pewnością przedłuży nam siły witalne i wzmocni mięśnie.
Gra o Tron wciąga bardzo. Myśmy po kilka odcinków na raz oglądali Breaking Bad, Homeland i Prison Break. Trudno było przestać!
Gosiu, książka na podstawie której nakręcono serial, jest fantastyczna.
Porywające są przenikające się losy bohaterów, walka o władzę nie mająca granic, niezwykle wyraziste charaktery głównych postaci.
Majstersztyk po prostu.
Z trawnika na pewno Twój M. jest zadowolony... daj mu przynajmniej sezon, by mógł się nacieszyć :)
Dorotko, dziękuję, ale nie ma za co podziwiać - wręcz chyba robię za mało, skoro non stop muszę orać.
Nie wiem, jakoś sobie to muszę wytłumaczyć.
Krew z krwi - coś mi mówi ten tytuł, ale nie widziałam... skoro mówisz, że warto... wrzucę M. na tapetę :)
Jaka pogoda?

Dziś o poranku, gdy snułam się po domu, zobaczyłam przemykające cienie na drodze...
Oto one: cztery panie sarny i pan saren :)
Płochliwe bardzo, ale w najlepsze skubały łąkę sąsiada w towarzystwie bażanta, który swoim głośnym tokowaniem wcale ich nie przestraszył.
Przepraszam za jakość, ale nie mogłam podejść bliżej...











W ogrodzie się zieleni i kolorowi:

































Miłego tygodnia!
Temat został zablokowany.

Ogród Aguniady cz. 3 20 Kwi 2015 12:39 #360037

  • Monika-Sz
  • Monika-Sz's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 4321
  • Otrzymane dziękuję: 2471
Zaskoczona jestem dzisiejszą aurą..Słońce dość przyjemniej przez okno świeci, ale ten wiatr.. :jeez: Sądziłam, że te wichury już dawno się uspokoiły, ale jak widać..nie.. Niespokojna wiosna w tym roku się zrobiła.

Sarenki śliczne- zawsze urzekają mnie takie zwiewne zwierzątka :hearts: Ja widuję czasem pasące się sarny przy obwodnicy Jabłonny o zmroku, jak wracam z pracy- ze zdziwieniem obserwuję, jak bez strachu podchodzą zaledwie kilka metrów do trasy, po której z hukiem pędzą samochody..i z nadzieją, że nie postanowią spróbować trawy rosnącej w pasie zieleni między pasami drogowymi :dry:

Wolny dzień dziś masz- ale Ci fajnie.. Nic tak nie poprawia humoru, jak krótszy tydzień pracy :P
Ale dlaczego noc zarwana.. miałam nadzieję, że sen powrócił do Ciebie prawidłowo :(

POzdrawiam :hug:
Temat został zablokowany.


Zielone okna z estimeble.pl

Moderatorzy: Dorota15, Betula
Wygenerowano w 0.589 sekundy
Zasilane przez: Kunena Forum