TEMAT: Ogród Aguniady cz. 3

Ogród Aguniady cz. 3 22 Kwi 2015 09:04 #360588

  • majowa
  • majowa's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 1315
  • Otrzymane dziękuję: 948
Dzień dobry! Wstawaj, szkoda dnia....
Jestem w dziś domu, wczoraj odebrałam zamówione roślinki, jestem bardzo zadowolona, ale muszę poczekać do soboty z sadzeniem. W przeznaczonym na nie miejscu konieczne jest rozluźnienie gleby, trzeba przekopać, dać trochę dobrej ziemi do dołków - dla mnie trochę za ciężka robota, a A. znów w rozjazdach. Może tylko Koboldy posadzę, bo tam lekka gleba.
Aga, nie bez powodu pisałam, że Ci zazdroszczę ogrodowej wyobraźni; propozycja traw do Limków - :thanks: Bardzo dziękuję!! Nad Limkami będzie ażurowy cień z brzozy Long Trunk (w planach zakupowych), w tle jest zielony zagajnik zza siatki, zielone thuje przy siatce, przed nimi Kaliny hordowina 'Aureum', niedaleko Tawuła van Houtte'a 'Gold fountain' - będzie zakątek zielono-złoty!
Monia tak mi się wydawało, że to Morning L.
Miłego!
Pozdrawiam serdecznie, Iwona
Mój ogród
FotoIvona
Ostatnio zmieniany: 22 Kwi 2015 09:05 przez majowa.
Temat został zablokowany.


Zielone okna z estimeble.pl

Ogród Aguniady cz. 3 22 Kwi 2015 09:26 #360595

  • Aguniada
  • Aguniada's Avatar
Dzień dobry!

Niebo nad Warszawą cudownie rozświetlone - mam nadzieję, że to będzie dobry dzień :bye:
Wstąpiłam rano na giełdę kwiatową w celach rozpoznawczych - wszelkiego kwiecia jednorocznego pełen wybór - gatunków, odmian, kolorów, faktur cała masa... Oczywiście, poza nimi, wypatrzyłam ciekawe różaneczniki, azalie, trawki, lawendy... to, co szczególnie zwróciło moją uwagę, to prześliczny, połyskujący mech. 'Warstwę' ze skrzynki można kupić za 10zł.
Muszę pomyśleć, czy gdzieś mogę go wykorzystać...
Poza tym, jest wiele gotowych podkładów wiankowych do samodzielnego udekorowania...
Niedługo wymienię ten bukszpanowy z drewnianym sercem na coś kolorowego :)

Iwonko, dzień dobry :)
Jak wiesz, ja nie śpię już od 5:50 :)
Zazdroszczę przebywania w domu i ogrodzie w tak cudny pogodowo dzień.
Jednak oczywiście się oszczędzaj, bo... sama wiesz... nic cenniejszego, niż zdrowie, nie ma.
Trawy, które Ci polecałam, są dość nowymi odmianami - przyznam, że nie wiem, czy dostępne w trawowych szkółkach.
Rozmawialiśmy o nich na uczelni - znam je tylko z opisów i zdjęć. Coś cudownego.
Skoro złote otoczenie dla Limek będzie, to już nic nie mówię - jak dla mnie ideał.
Morning Light oczywiście tez będzie się nadawał - ten jest łatwy do zdobycia.
Jestem ciekawa, jak się będzie u mnie rozrastał - mam go od ubiegłego roku.
No to chyba pozostaje mi życzyć dobrego dnia!
Marta, iPhone zdaje się tylko ładnie wygląda, ale młodzieży nie przemówisz, że są inne, lepsze, solidniejsze :)
Tak, nam już tylko łopaty zostały ;-)
Moniko, w takim razie coś wisi w powietrzu, skoro leci nam z rąk, a koncentracja leży.
Ja wczoraj miałam jakieś apogeum. W sumie, można by się było nawet z tego pośmiać, ale postanowiłam nie opisywać szczegółów.
Rozplenice przy Limkach po jakimś czasie zrobią wrażenie nieco ciężkie. Pozornie są zwiewne i lekkie, ale jednak pędów mają całe mnóstwo i w połączeniu z obfitym kwitnieniem kłosów, kompozycja nieco przyciężka będzie.
Ja osobiście poszłabym w inny zestaw traw.
Napisz konkretnie, jak to miałoby wyglądać.
Lucynko, jagodowe poletka w lesie sugerują bogactwo plonów... trochę boję się zrywać, ze względu na choroby, o których trąbią. Mam swoje borówki i chyba nimi się zadowolę...
Haneczko, czyli nie tylko ja tak mam... wcale mnie to jednak nie pociesza ;-)
Muszę się jakoś ogarnąć, bo takie rozedrganie jest bardzo męczące i uciążliwe.
Dużo bardzo zrobiłaś! Siłaczko :)
U Nuty miałam być, ale niepotrzebnie spanikowałam i Małgosia odwołała alarm <mam wyrzuty sumienia, że się boję wejść do domu Nuty, która przecież mnie zna, ale nie wiem, jak zareagowałaby...>
Temat został zablokowany.

Ogród Aguniady cz. 3 22 Kwi 2015 10:37 #360628

  • Monika-Sz
  • Monika-Sz's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 4321
  • Otrzymane dziękuję: 2471
Aguniada wrote:
Dzień dobry!
Moniko,
Ja osobiście poszłabym w inny zestaw traw.
Napisz konkretnie, jak to miałoby wyglądać.

Witam..dzień faktycznie piękny..szkoda, że udało sie wywalczyć równouprawnienie :silly: Jak byłoby pięknie.. w lato pielęgnacja ogrodu, zimowa porą szydełko, a od czasu do czasu atak globusa, żeby wszyscy współczuli i sie odczepili ;)

Do rzeczy..poprzynudzam na temat Limek u siebie w wątku.. Zrobię zdjęćie-trzeba będzie bardzo użyć wyobraźni.. Ale może coś mi doradzisz :kiss3:

Miłego dnia!

p.s. odnośnie tego, że wszytko leci z rąk.. Mi się wczoraj nawet samochodem kiepsko jechało..refleks do bani i w ogóle jakaś gapa ze mnie była. Mam nadzieję, że dziś będzie lepiej..również u Ciebie!
Jak samopoczucie? Mam nadzieje, że serducho sie uspokoiło :hug:
Temat został zablokowany.

Ogród Aguniady cz. 3 22 Kwi 2015 12:48 #360641

  • Aguniada
  • Aguniada's Avatar
Moniko, dzięki za troskę, z samopoczuciem lepiej i serducho też się uspokoiło :kiss3:
Globus u mnie regularny, praca w ogrodzie przez cały sezon, tylko coś zgrzyta te 10h dziennie poza domem ;)
Ech! No właśnie :)
Pisz, co Ci tam hortensjowo w duszy gra...
Temat został zablokowany.

Ogród Aguniady cz. 3 22 Kwi 2015 18:06 #360672

  • Aszka
  • Aszka's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 2491
  • Otrzymane dziękuję: 2655
:bye: jak dzisiaj? bo u nas od rana słońce, bezwietrznie prawie letnio.Podczytuję i twardo się trzymam- NIE dla zakupów :hammer:
Temat został zablokowany.

Ogród Aguniady cz. 3 22 Kwi 2015 18:57 #360680

  • edulkot
  • edulkot's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 2906
  • Otrzymane dziękuję: 3009
W kocu dzień był prawie bezwietrzny i nawet dość ciepły, za to podlewałam cały dzień i pleców nie czuję :garden1: ach ta susza :jeez:
Temat został zablokowany.

Ogród Aguniady cz. 3 22 Kwi 2015 19:02 #360681

  • Aguniada
  • Aguniada's Avatar
Ale ładny dziś dzień, którego zwieńczeniem jest urocze, ciepłe popołudnie.
Miałam robić, robię NIC :) I dobrze. Popijam wino śliwkowe i delektuję się śpiewem ptaków oraz zachodzącym słońcem.
Jest pięknie - w Warszawie 18st :hearts:

Majutek, jest przepięknie, ale rzeczywiście sucho... ja przed chwilą podlałam donicowe, a wieczorem trzeba puścić podlewanie na cały ogród...
Aszko, zakupom i ja już mówię NIE - jeszcze tylko dwa maleńkie szabry mi zostały i finito :)
Jak jest dziś? Ano, kochana, ja taką pogodę wielbię całą sobą.
Oczywiście, ubolewam, że spędziłam większą część dnia poza domem i ogrodem, ale taki los.
Kasiu, zdawało mi się, że te molinie mają około 1,3-1,5m wzrostu... przy odpowiednio prowadzonych Limelight to wg mnie właściwe proporcje?
Morning Light oczywiście zawsze się w tej kompozycji sprawdzi, ale ja widzę to inaczej.
Cudownie jest... spędzasz czas w Wawie, czy na działce? Zaraz wpadnę do Ciebie :)

Parę obrazków ogrodowych:


...klon palmowy Atropurpureum ma już spore listki - za chwilę całkiem się rozwiną...


...ubiorek wiecznie zielony - zakochałam się w tej bylinie...


...bukszpany mają całą masę młodych przyrostów...


...berberys ottawski Superba ma już zawiązki kwiatów...


...tawuła Goldmound...


...rabata leśna...


...bliżej...


...lilaki Palibin będą bardzo obficie kwitły...


...niezapominajki i braciszki...

Sarcia :hearts:







...leśna raz jeszcze...


...żonkilowo...


...sosna drobnokwiatowa Glauca...


...brzózki w seledynowej poświacie młodych listków...

Ciepłego wieczoru :bye:
Ostatnio zmieniany: 22 Kwi 2015 19:04 przez Aguniada.
Temat został zablokowany.

Ogród Aguniady cz. 3 22 Kwi 2015 19:31 #360690

  • katja
  • katja's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 1562
  • Otrzymane dziękuję: 552
Pięknie :bravo: . Po minie widać, że Sarcia cieszy się z wiosny :hearts:
Wyjeżdżam w piątek, nie mogę się doczekać, żeby się dorwać do ogrodu :happy3: .
A te molinie takie będą, jak zakwitną w sierpniu, same liście to ok. 0,5m.
Pozdrawiam
Kasia

Ogród Kasi
Temat został zablokowany.

Ogród Aguniady cz. 3 22 Kwi 2015 19:38 #360692

  • Aguniada
  • Aguniada's Avatar
Czyli pamiętałam, ale wybiórczo, bo wysokość docelową.
To trzeba szukać innych fontannowych molinii.
Zresztą, to Iwonka będzie sama decydować.
Kasiu, nie wiem, jakie konkretnie prognozy są dla regionu Twojej działeczki, ale tu ma być 20-21st :dance:
Ja spędzę czas na Święcie Wiosny w jednym z arboretum, w doborowym towarzystwie :dance:
Cudownego czasu życzę!
Temat został zablokowany.

Ogród Aguniady cz. 3 23 Kwi 2015 10:51 #360852

  • PEPSI
  • PEPSI's Avatar
  • Offline
  • Expert Boarder
  • Posty: 103
  • Otrzymane dziękuję: 14
Aga co wpadnę do Ciebie, to zakochuję się w Twojej SARCI. Piękna i widać po oczętach mądra sunia.
Ogrodu chwalić nie będę, jest za idealny :P
Czy Twoje różaneczniki nie potrzebują czasami jakiegoś składnika pokarmowego? Bo liście mają jasnozielone? Albo uroda ich taka. Mi kazano żelazem pryskać na takie liście.
Temat został zablokowany.

Ogród Aguniady cz. 3 23 Kwi 2015 11:02 #360853

  • Aguniada
  • Aguniada's Avatar
Dzień dobry :bye:

W stolicy prześlicznie :)
Uwielbiam taki czas!

Małgosiu, dawno nie widziana :kiss3:
Dziękuję pięknie za odwiedziny i dobre słowo. Sarcia to nasz pupilek :hearts:
Masz rację, że te dwa różaneczniki potrzebują składników pokarmowych - mam już kupiony chelat żelaza i będę nim je traktować kilkukrotnie, w bodaj trzydniowych odstępach czasu. Różaneczniki rosły w innym ogrodzie, cierpiały właśnie na jasny kolor liści (związany najprawdopodobniej ze zbyt zasadową glebą). U mnie podłoże jest kwaśne, idealne dla nich, ale jeszcze od posadzenia w zeszłym roku, same do siebie nie doszły. Będę je wspomagać - poza tym, są zdrowiutkie :)
Pozdrawiam Cię gorąco!
Ostatnio zmieniany: 23 Kwi 2015 11:03 przez Aguniada.
Temat został zablokowany.

Ogród Aguniady cz. 3 23 Kwi 2015 11:18 #360858

  • Aszka
  • Aszka's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 2491
  • Otrzymane dziękuję: 2655
Dzisiaj sprawiedliwie - ciepło wszędzie.U nas na zachodzie również :)
Ja moje rododendrony kiedyś zaniedbane podlałam od góry siarczanem magnezu zmieszanym z siarczanem amonu.Zakwasiłam glebę, podsypałam kory i wystartowały.Kilka dni temu polałam siarczanem magnezu jedną marniutką, odzyskała kolory.
Temat został zablokowany.

Ogród Aguniady cz. 3 23 Kwi 2015 11:39 #360863

  • Forumowa Żabula
  • Forumowa Żabula's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 8491
  • Otrzymane dziękuję: 3477
Aguś, ta twoja leśna rabata to dla mnie jest: Och i Ach!! :hearts: Mogłabym się na nią gapić bez końca. Takie zaciszne miejsce do odpoczynku z uroczymi leśnymi widokami, to jest to co lubię ogromnie! :hearts: W taką pogodę gdy jest ciepluśko i pięknie świeci słoneczko, aż marzy mi się przechadzka po moim ukochanym Parku Szczęśliwickim. Ale jechać dla samego spacerku 100 kilosów, to byłby za drogi - jak dla mnie - relaks. :happy: Ale i w tej miejscowości w której obecnie mieszkam, można pospacerować zacisznymi ścieżkami leśnymi, rozkoszując się widokiem natury. B)
Dobrego dnia. Pozdrawiam.
Ostatnio zmieniany: 23 Kwi 2015 11:40 przez Forumowa Żabula.
Temat został zablokowany.

Ogród Aguniady cz. 3 23 Kwi 2015 17:35 #360903

  • inag1
  • inag1's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 996
  • Otrzymane dziękuję: 631
Pięknie,wiosennie :) Uwielbiam pierwsze ,młode listka na brzózkach. Są takie delikatne i świeże. Dekoracja z brateczków i niezapominajek fantastyczna i ta obłędna doniczka :woohoo: Księżniczka Sarcia bardzo zadowolona z pobytu w ogrodzie. :)
Temat został zablokowany.

Ogród Aguniady cz. 3 23 Kwi 2015 19:14 #360927

  • Aguniada
  • Aguniada's Avatar
Uff, ponad godzinę eksplorowaliśmy las - ale mnie wszystko boli!
Było cudownie i przepięknie - las w złotej godzinie wygląda zjawiskowo...

Inuś, pogoda piękna, to i ludzie i zwierzęta szczęśliwi w ogrodach... Sara to wielbicielka przyrody - towarzyszy człowiekowi na dworze stale.
Kochana psina :hearts:
Dziękuję, że się podobają doniczkowe kompzycje!
Krysiu, ja tę leśną rabatę też uwielbiam, ale troszkę będę ją chciała przerobić i wygładzić, bo wkradł mi się mały bałagan.
Mam nadzieję, że po niedzieli będzie już pięknie :)
Nie dziwię się, że kochasz leśne klimaty... Park Szczęśliwicki też uroczy - to bardzo popularne miejsce dla Warszawiaków :)
Aszko, wszędzie ciepło i cudownie, aż chce się żyć :)
Różanecznikom doleję tego, czego pragną - mam nadzieję, że listki wrócą do normalnego koloru...

Moja ogrodowa duma, czyli pies z dredami, wygląda dziś już bardzo puchato :hearts:
Temat został zablokowany.

Ogród Aguniady cz. 3 23 Kwi 2015 22:12 #360978

  • Monika-Sz
  • Monika-Sz's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 4321
  • Otrzymane dziękuję: 2471
Sarcia jak zawsze urocza..ale już nie taka psotka co jeszcze rok czy dwa lata temu- jakaś tu zamyślona jest. Nadal jest taka wesolutka, jak ją pamiętam, czy spoważniała "z wiekiem" ;)
Temat został zablokowany.

Ogród Aguniady cz. 3 24 Kwi 2015 08:16 #361029

  • Aguniada
  • Aguniada's Avatar
Witam słonecznie i ciepło, życząc Wam udanego weekendu!

Moniko, Sarcia jest przewesołym pieskiem, jedynie na słońcu dostaje rozmarzenia i błogostanu - stąd minka.
Bynajmniej nie smutna :)

Pozdrawiam, zostawiając zapachy rozgrzanego popołudniowym słońcem lasu:























:bye:
Temat został zablokowany.

Ogród Aguniady cz. 3 24 Kwi 2015 09:06 #361052

  • Monika-Sz
  • Monika-Sz's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 4321
  • Otrzymane dziękuję: 2471
Pamiętam zdjęcie Sarci z ubiegłego roku pt pies jesienny- Sarci oblepionej liśćmi :happy3:

Sarunia zawsze kojarzyła mi się z radością, merdającym ogonkiem, wesołym podszczekiwaniem- stąd moje zdziwienie, że minka taka zadumana..czyżby to była "powaga wieku"? Fajnie, że psina nie traci humoru- ileż to radości do domu wnosi. Mam nadzieję, że w sezonie będziemy miały okazję się spotkać- chętnie poprzytulałabym tą śliczną panienkę :hearts:

Jakie plany na weekend? Odpoczywasz i delektujesz sie pogodą, czy jakieś prace planujesz? U mnie wiesz- widłowanie w planach. P się całkiem na poważnie zasadza na tę pracę..Ciekawe, na ile sprawnie nam to pójdzie :think:

Pozdrawiam, życząc szybko upływających pracowych godzin
Temat został zablokowany.


Zielone okna z estimeble.pl

Moderatorzy: Dorota15, Betula
Wygenerowano w 0.506 sekundy
Zasilane przez: Kunena Forum