TEMAT: Ogród Aguniady cz. 3

Ogród Aguniady cz. 3 27 Lut 2015 07:06 #343649

  • Aguniada
  • Aguniada's Avatar
Dzień dobry piątkowe!

Jakby co, to ja już od ponad pół godziny przy biurku fedruję wyrabiając normę ;-)
Wczoraj z kursu wróciłam wykończona, a dziś lekko ćmi głowa z niewyspania, ale z kolei uskrzydla perspektywa wolnego.
Byleby do... 15:00 :)

Jak się dziś macie?

Krysiu, bardzo dziękuję za ofertę pomocy w wątpliwościach dotyczących uprawy kwiatów doniczkowych.
Nie mam jakiegoś gąszczu - może 10-15 'zwykłych' doniczkowców + jakieś 20 sztuk orchidei.
Marzy mi się posiadanie prawdziwie pięknych, rozrośniętych egzemplarzy i mam zamiar się o to w tym roku postarać.
Będę podglądać Twoje poczynania i się nimi inspirować :)
Bozuniu, cieszę się, że owocnie spędzacie czas!
Z rozkoszą pochodzę wirtualnie po targach... chyba muszę za rok się tam pojawić - przecież i ja jestem ogrodowym blogerem :)
Iwonko, próby będę ponawiać, tym razem w świetle rozproszonym, dziennym.
Mnie się to ujęcie nie do końca podoba i widzę jego szereg mankamentów, ale robione na wariata, to i szału nie ma ;-)
Wyobraź sobie, że właśnie tak sobie ostateczny efekt wyobrażałam, jako warstwa naniesionej spękanej farby... niestety PS nie posiadam ;-), dlatego dodałam sporo szumu, jako substytut.
Dzięki!
Ewcia, dziękuję bardzo!
Jak tam wiosenka u Ciebie? Ja w weekend pracuję w ogrodzie! Ma być względnie ciepło :)
Martula, otóż to - ja także wychodzę z założenia, że jeżeli decyduję się na kształcenie w jakimś obszarze i program mi odpowiada, to na tej esencji powinniśmy się skupiać. Teraz nie będę sobie już wrzucać na głowę czegoś, to mnie sfrustruje, zamiast przynosić satysfakcję i poczucie dobrze wydanych pieniędzy/owocnie spędzonego czasu.
Jak tam Twoja szkoła? Zaczęłaś drugi semestr?
Majutek, bardzo dziękuję za miłe słowa!
Zastanawiam się, jak się czujesz - mam nadzieję, że coraz lepiej i skutki potłuczenia mijają?
Dario, dzięki za serdeczny komentarz!
Myślę, że masz dobry pomysł z tymi poszewkami. Rób tak, jak Ci intuicja podpowiada i chwal się efektami.
Ja też muszę odświeżyć dom!
Temat został zablokowany.


Zielone okna z estimeble.pl

Ogród Aguniady cz. 3 27 Lut 2015 07:12 #343650

  • Aguniada
  • Aguniada's Avatar
Cześć Asiu!

Bardzo liczyłam na Twoje wrażenia :)

Tak, B.Gawryszewska i J.Rylke to moi nauczyciele :)
Mam nadzieję, że Was co nieco porwali swoją energią i wiedzą - zwłaszcza P. Beata.
Taras od strony ruchliwej ulicy? A W RZYCIÓ!!! Nie, dziękuję :)
Prawą ręką sięgać do lewej kieszeni - lekki dyskomfort. Prawdę mówiąc, wyobrażam sobie jednak, że mieszczuch - nie urażając nikogo - nie znający od podszewki uroków mieszkania na wsi, będzie się i z takiego rozwiązania cieszyć. Mnie to nie pociąga w żadnym razie.

Jakie plany na kolejne dni?

Piątek i weekend - yes! :)
Ostatnio zmieniany: 27 Lut 2015 07:31 przez Aguniada.
Temat został zablokowany.

Ogród Aguniady cz. 3 27 Lut 2015 07:25 #343653

  • majowa
  • majowa's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 1315
  • Otrzymane dziękuję: 948
Dzień dobry!!
znasz GIMPa? Całkiem dobry i darmowy program z analogiczną obsługą jak PS. Jeszcze nie ogrniam, ale akurat filtry artystyczne są banalnie proste w obsłudze ;)
Miłego dzionka!
Pozdrawiam serdecznie, Iwona
Mój ogród
FotoIvona
Temat został zablokowany.

Ogród Aguniady cz. 3 27 Lut 2015 07:29 #343655

  • Aguniada
  • Aguniada's Avatar
Dzień dobry, Iwonko!
Z GIMP-em miałam styczność, ale jedynie zerkając przez ramię M., który coś mi w tym programie tworzył na bloga.
Wydaje się być dość intuicyjnym i prostym - mam go, więc sobie popatrzę, jak to działa.
Mnie się podobają efekty z paintthemoon, ale to jest na PS i nie wiem, czy się zdecyduję.
Dobrego piątku!
Temat został zablokowany.

Ogród Aguniady cz. 3 27 Lut 2015 07:45 #343656

  • majowa
  • majowa's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 1315
  • Otrzymane dziękuję: 948
Spękanie farby w Gimpie robi filtr 'przekształcenie w tkaninę'.
Pozdrawiam serdecznie, Iwona
Mój ogród
FotoIvona
Temat został zablokowany.

Ogród Aguniady cz. 3 27 Lut 2015 08:30 #343660

  • olibabka
  • olibabka's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Więc w takiej ciszy ukryty ja - ja liść
  • Posty: 4286
  • Otrzymane dziękuję: 2960
Podzielam Wasz pogląd na taras, nigdy w życiu od strony ulicy bym nie chciała i mam oczywiście osłonięty.
Ale ja jestem amatorką, pewnie się nie znam...
:rotfl1:
:devil1: Ale pamiętam słowa pewnej mojej sąsiadki, jeszcze w innym domu, która ubolewała :wink4: że moje okno nie wychodzi na ulicę i nie mogę obserwować sąsiadów i nie wiem co się u nich dzieje :happy3:
pozdrawiam serdecznie, Marysia :)

[...]kielich światła nachylony wśród roślin
Odsłania w każdej z nich jakieś przedtem nie znane dno[...]
Temat został zablokowany.

Ogród Aguniady cz. 3 27 Lut 2015 10:11 #343676

  • r-xxta
  • r-xxta's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 7727
  • Otrzymane dziękuję: 2600
Jutro mam pierwsze zajęcia w nowym semestrze, ale jeszcze nerw mnie trzyma po sesji ;) . Na ostatnim zjeździe w styczniu było powiedziane, że kolejny projekt jest na kwiecień, po czym na początku lutego pojawiła się informacja, że obowiązuje nas termin sesji i mamy czas do 20 lutego na oddanie wszystkich zaległych projektów (niektórzy nie oddali dotychczas niczego ;) ). Po czym na dwa dni przed upływem terminu obudziła się druga profesorka, że przecież ona też musi stopnie wystawić i zaczęła domagać się koncepcji projektu, który był omawiany w fazie naprawdę szczątkowej i wstępnej :evil: . No mówię Ci, pełna profesja na tych moich studiach :mad2:
Temat został zablokowany.

Ogród Aguniady cz. 3 27 Lut 2015 10:27 #343681

  • Aguniada
  • Aguniada's Avatar
Kurczę, ale mgła. Powiesił się ktoś, czy co?
Moja głowa powoli zaczyna odczuwać tę podłą pogodę.
A propos głowy, dziś w radio usłyszałam, że pewien naukowiec deklaruje, że za dwa lata będzie gotowy do zabiegu transplantacji głowy :woohoo: Migrenowcy, co Wy na to? :happy4: Co to się wyrabia na tym świecie... :crazy:

Martulu, ale jazda! Czy ci wykładowcy zdają sobie sprawę z żenujących sytuacji, które sami wywołują, na oczach dojrzałych przecież studentów? No, kurczę, nie dziwię się, że Cię nerw trzyma! Może i poziom nauczania jakiś jest, ale organizacyjnie do bani!
Marysiu, okno od ulicy jest rzeczywiście w pewnych kręgach pożądane :)
To chyba swoisty stan ducha, żeby musieć wiedzieć 'co, u kogo' :)
Ja mam silną potrzebę zachowania pewnego rodzaju intymności na swoim własnym terenie i nie wyobrażam sobie siedzieć na tarasie od ulicy, mimo że to droga nieuczęszczana praktycznie.
Iwonko, popróbuję i podzielę się wrażeniami :)
Temat został zablokowany.

Ogród Aguniady cz. 3 27 Lut 2015 11:24 #343700

  • D_M
  • D_M's Avatar
  • Offline
  • Gold Boarder
  • Posty: 234
  • Otrzymane dziękuję: 31
Witaj :)
dziś to wyjątkowo wyrobiłam normę..o 11 jadłam już żurek..zakupy w markecie zrobione.nawet ciasto się piecze w piekarniku..tylko nie wiem czy wyjdzie, zepsułam białka do ubijania..tia można, można i takie coś zepsuć jak się dokładnie nie chce wybrać żółtka, które mi wpadło do białek.. :whistle: za chwilę zajrzę jak mi rośnie..;)

tez nie wyobrażam sobie tarasu na ulicę mamy to szczęście, że patrzymy jeszcze na pole..:)chyba że kiedyś rolnik pole przekształci to staną domy..
Temat został zablokowany.

Ogród Aguniady cz. 3 27 Lut 2015 13:39 #343717

  • Margo2
  • Margo2's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 3514
  • Otrzymane dziękuję: 1577
Aga, nie wiem, czy zb tą wymianą głowy to taki dobry pomysł dla migrenowców.
Rozumiem, że masz dość bólu, ale żeby budzić się jako ktoś innych?
To raczej dla kogoś kto ma do wymiany wszystko od głowy w dół :happy:
Ja od wczoraj w domku. Odpoczywam, na żadną aktywność nie mogę sobie pozwolić, chyba, że na forum
Temat został zablokowany.

Ogród Aguniady cz. 3 27 Lut 2015 13:40 #343718

  • D_M
  • D_M's Avatar
  • Offline
  • Gold Boarder
  • Posty: 234
  • Otrzymane dziękuję: 31
Biszkopt nie wyrósł za wysoki powinien wyjść taki by go móc przeciąć na dwa.. wiedziałam że tak będzie.. ;)
czekam aż mi się galaretka stężeje i ciasto będzie gotowe :)

no to miłego weekendu :)
Temat został zablokowany.

Ogród Aguniady cz. 3 27 Lut 2015 13:47 #343721

  • Aguniada
  • Aguniada's Avatar
Dario, podeślij łączem usb kawałek! Mam ogromną ochotę na coś słodkiego :)
Miłego również!
Gosiu, tę wiadomość potraktowałam jako abstrakcyjny żart - spokojnie :)
Jesteś chora? Coś chyba czytałam o problemach zdrowotnych, ale nic nie wiem bliżej...
Odpoczywaj!
Temat został zablokowany.

Ogród Aguniady cz. 3 27 Lut 2015 13:50 #343722

  • gorzata
  • gorzata's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Jeszcze w zielone gramy...
  • Posty: 8603
  • Otrzymane dziękuję: 1935
No ładnie! Aguś... a dieta? :funnyface:
Głowy współczuję (znaczy się - jej bolenia ;) ), chyba w ogóle ta pogoda nie nastraja optymistycznie...
Pozdrawiam - Gosia
Temat został zablokowany.

Ogród Aguniady cz. 3 27 Lut 2015 13:55 #343724

  • Aguniada
  • Aguniada's Avatar
Gorzaciu, postanowiłam jakiś czas temu nie nękać Was swoimi bólami.
Zresztą, myślę, że sporo osób miało szczerze dość tego narzekania. Umówmy się, że jak mnie nie ma, to boli ;-)
Dziś ćmi, do zniesienia (już kończę temat!).
Mam ochotę nie równa się pochłonięciu słodkości - może się utrzymam za Twoim mocnym przykładem! :kiss3:
Lepiej Ci?
Temat został zablokowany.

Ogród Aguniady cz. 3 27 Lut 2015 14:14 #343726

  • gorzata
  • gorzata's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Jeszcze w zielone gramy...
  • Posty: 8603
  • Otrzymane dziękuję: 1935
No dobra... droczę się ;) i troszkę Cię motywuję, chociaż w tej kwestii najważniejsza jest motywacja wewnętrzna!
I mi zdarza się mieć ochotę i - co więcej - teraz, już po paru miesiącach diety, kiedy bardzo za mną chodzi coś słodkiego, pozwalam sobie na to. Bez szaleństw oczywiście ;)
Zdaję sobie sprawę, że teraz już kilogramy nie będą spadały w takim tempie i raczej muszę się skupić na tym, żeby utrzymać status quo - a jeśli tak, to muszę ustalić sobie taką metodę, aby dało się na niej wytrzymać w perspektywie długiego okresu czasu :whistle:
Z pewnością totalnie restrykcyjna dieta tu się nie sprawdzi - bo co to za życie? :lev:
Zatem na mężowskie święto nie było tortu, ale za to były muffiny z mąki orkiszowej, mało słodkie, ale z kawałkami marcepana lub z żurawiną.
Grzeszek, ale malutki ;) zresztą, ciągnąca się infekcja (dziękuję, już coraz lepiej, choć do pełni zdrowia trzeba chyba trochę czasu) nie sprzyja doznaniom smakowym, więc i pokusa mniejsza...
Pozdrawiam - Gosia
Temat został zablokowany.

Ogród Aguniady cz. 3 27 Lut 2015 17:41 #343759

  • Aguniada
  • Aguniada's Avatar
Gorzaciu, ja to wszystko - w kontekście diety - rozumiem, popieram, a nawet propaguję.
Problem z pewnością u większości z nas leży w zwykłym, prozaicznym łakomstwie, a nie niemożności powstrzymania apetytu.
Staram się jadać chudo, 5 razy dziennie, niewielkie porcje. Oczywiście zdarzają mi się grzeszki, ale podstawowym jest brak ruchu. Mam silne postanowienie poprawy i rozpoczęcie chodzenia o kijach/slow jogging. U mnie często zapał kończy się wraz z dobrymi chęciami, ale kto wie?
M. życzę dużo zdrowia, a i Wy wracajcie do normalnej formy!

U mnie dziś zawitała wiosna na parapecie... szafirki, hiacynty, stokrotki, prymulki, ptaszeczki... ach, jak mi dobrze!
Oczywiście M. kompletnie mojego entuzjazmu nie podziela :funnyface:

Nie wiem, czy ktoś to zauważy, więc wspomnę, że przełamuję swoją fobię do żółtego koloru :happy4:



















Ostatnio zmieniany: 27 Lut 2015 17:59 przez Aguniada.
Temat został zablokowany.

Ogród Aguniady cz. 3 27 Lut 2015 19:13 #343772

  • edulkot
  • edulkot's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 2906
  • Otrzymane dziękuję: 3009
Aguś a mnie się najbardziej podoba ten żółciutki pierwiosnek :flower2:
Głowy nie czuję bo i tak jestem na prochach, ale syn kolejny dzień szuka kąta do zdechnięcia, wczoraj było najgorzej.
Czuję się w miarę sprawnie, byłam nawet na zakupach ale z synem, najgorsze na dzień dzisiejszy są 4 litery więc więcej chodzę niż siedzę :rotfl1:
Temat został zablokowany.

Ogród Aguniady cz. 3 27 Lut 2015 19:21 #343776

  • VERA
  • VERA's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 1919
  • Otrzymane dziękuję: 3718
Stokrotki super !!!!!!!!!!!!!!!!!!! i cała reszta parapetowej wiosny :flower2:
Pozdrawiam Vera :)
Temat został zablokowany.


Zielone okna z estimeble.pl

Moderatorzy: Dorota15, Betula
Wygenerowano w 0.343 sekundy
Zasilane przez: Kunena Forum