TEMAT: Wymarzony ogród Moniki- w budowie cz. 2

Wymarzony ogród Moniki- w budowie cz. 2 07 Mar 2015 22:23 #346578

  • chester633
  • chester633's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 3279
  • Otrzymane dziękuję: 1931
Roma jakiej firmy ta maszynka - tnie na gładko czy troszkę poszarpuje - pytam bo moich nie jestem zadowolony i lawendę tnę nożycami ręcznymi.Ja swojej lawendy już część przyciąłem...
Temat został zablokowany.


Zielone okna z estimeble.pl

Wymarzony ogród Moniki- w budowie cz. 2 07 Mar 2015 22:42 #346584

  • Monika-Sz
  • Monika-Sz's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 4321
  • Otrzymane dziękuję: 2471
Marysiu- cieszę się, że endorfinek troszkę zafundowałam :hug:

Paweł- zatyczek do nosa nie ma. To wpisane w tzw ryzyko zawodowe- trzeba przywyknąć ;) i w sumie przestaje się zwracać uwagę.. Tak trzeba.

Romciu- fajnie mieć taki dobry sprzęt. Ja wszystko skubię małym ręcznym sekatorem i wiesz, jakim juz pośmiewiskiem jestem kalafiorowym :funnyface:
Temat został zablokowany.

Wymarzony ogród Moniki- w budowie cz. 2 07 Mar 2015 22:50 #346592

  • chester633
  • chester633's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 3279
  • Otrzymane dziękuję: 1931
Monika-Sz wrote:
Ja wszystko skubię małym ręcznym sekatorem i wiesz, jakim juz pośmiewiskiem jestem kalafiorowym :funnyface:


Monika polecam ręczne nożyce Fiskarsa - lekkie,rączki wykonane z tworzywa i piekielnie ostre (ostrza wykonane z bardzo dobrej stali-super ostre) cena coś około 110 zeta...ale wydatek raz i na wiele lat... :bravo:
Temat został zablokowany.

Wymarzony ogród Moniki- w budowie cz. 2 07 Mar 2015 23:36 #346615

  • Monika-Sz
  • Monika-Sz's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 4321
  • Otrzymane dziękuję: 2471
No nie wiem.. sekator Fiskarsa rozpadł sie po 3 miesiącach :crazy: tzn sam sekator tnie, ale rozpadła sie ta blokada ostrza, zamykająca na czas nieużywania. Za to szpadel super solidny.
Mama ma jakieś duże nożyce- fiskarsa chyba.. może pożyczę.. Chociaż w sumie do poskubania 5 gałązek hortensji to nie trzeba nic szczególnego.. Kalafior spod każdego ostrza umiem uzyskać :happy3:
Temat został zablokowany.

Wymarzony ogród Moniki- w budowie cz. 2 07 Mar 2015 23:47 #346617

  • chester633
  • chester633's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 3279
  • Otrzymane dziękuję: 1931
No nie wiem,nie wiem.... :think: :devil1: sekatory Fiskarsa mam chyba trzy , i do tego dla Bezy kupiłem nożyczki do kwiatów tej samej firmy.....może trza jakąś śrubkę wymienić,dokrecić... :bad-idea:
To Pani tnie tylko hortensje :think: ...Twój ogród znam tylko ze zdjęć (ale już niedługo) i wiem że krzewów masz dość sporo :wink4: :teach: aha już wiem lubisz formy pt.brzydkie badyle.... :devil1: żartowałem - każdy boi się sekatora :pinch: ....trza ciąć,ciąć,ciąć.... :teach: :wink4:
Temat został zablokowany.

Wymarzony ogród Moniki- w budowie cz. 2 07 Mar 2015 23:59 #346621

  • Roma
  • Roma's Avatar
Pawle-zaraz napiszę Ci w moim wątku na temat nożyc
Temat został zablokowany.

Wymarzony ogród Moniki- w budowie cz. 2 08 Mar 2015 00:27 #346628

  • Monika-Sz
  • Monika-Sz's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 4321
  • Otrzymane dziękuję: 2471
Pawełku..paskudniku :funnyface:
W sekatore pękła plastikowa część, blokująca ostrza. Sekator działa, ale jest cały czas otwarty- nie da się go zamknąc, chowając do szuflady.
Tnę co roku, nabieram wprawy :silly:
Do cięcia mam 2 pęcherznice, trawy, derenia, tawułki- to tnę co roku. W tym doszły mi jeszcze bukietówki..

Brzydkie badyle.. no wiesz.. Strzelam focha :cool3:
Temat został zablokowany.

Wymarzony ogród Moniki- w budowie cz. 2 08 Mar 2015 00:32 #346629

  • chester633
  • chester633's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 3279
  • Otrzymane dziękuję: 1931
Monika-Sz wrote:
Strzelam focha :cool3:

Moniś , 8 Marca nie przystoi....


8marca.jpg
:kiss3: :kiss3: :kiss3: :kiss3:


a na sekator przed włożeniem do szuflady można założyć hmmmmm.....gumkę.... :devil1: :devil1: :rotfl1: :wink4:
Ostatnio zmieniany: 08 Mar 2015 00:33 przez chester633.
Temat został zablokowany.

Wymarzony ogród Moniki- w budowie cz. 2 08 Mar 2015 00:33 #346631

  • Monika-Sz
  • Monika-Sz's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 4321
  • Otrzymane dziękuję: 2471
Jasne.. świętem się zasłaniaj :funnyface:
Temat został zablokowany.

Wymarzony ogród Moniki- w budowie cz. 2 08 Mar 2015 00:43 #346636

  • chester633
  • chester633's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 3279
  • Otrzymane dziękuję: 1931
No dobra tym Cię przeproszę...... :devil1: :wink4:


rumun.jpg
Temat został zablokowany.
Za tę wiadomość podziękował(a): olibabka

Wymarzony ogród Moniki- w budowie cz. 2 08 Mar 2015 00:47 #346639

  • Monika-Sz
  • Monika-Sz's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 4321
  • Otrzymane dziękuję: 2471
Przeprosiny przyjęte :rotfl1: :rotfl1:
Ostatnio w radio słyszałam ranking prezentów na dzień kobiet- wygrał kij od szczotki :happy3:

Kurczę- chyba dostaje jakiegos uczulenia.. całą twarz mnie piecze :jeez: Kilka lat temu puchłam tak, że skończyło się zastrzykami sterydowymi, bo opuchlizna szybko schodziła z twarzy na szyję.. :blink: - a nikt nie wie, co mi jest. Pyłki wszystkie przebadabe- więc niby to odpada. Podobno to może być na tle pokarmowym- ale przecież sztywno trzymam dietę- czekolada, cola, papierosy. Aaaa- dziś się złamałam i zjadłam pierś z indyka- to na pewno to :funnyface:
Temat został zablokowany.

Wymarzony ogród Moniki- w budowie cz. 2 08 Mar 2015 01:26 #346647

  • chester633
  • chester633's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 3279
  • Otrzymane dziękuję: 1931
Monika-Sz wrote:
Kurczę- chyba dostaje jakiegos uczulenia.. całą twarz mnie piecze

a może ktoś Ci przychylny obgaduje Ci cztery litery.... :devil1: ....a na poważnie to może cola - przecież to sama chemia :sick: ale tak ją piję...
Temat został zablokowany.

Wymarzony ogród Moniki- w budowie cz. 2 08 Mar 2015 01:31 #346649

  • Monika-Sz
  • Monika-Sz's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 4321
  • Otrzymane dziękuję: 2471
Paweł- trucizna dostarczana regularnie działa jak antidotum- na tym bazuję :happy3:

Zerknęłam na Accu- prognozy nienajgorsze. Co prawda wybuchu tdemperatur nie obiecują- wieczorami mizerne 2-3 stopnie, chwilami nawet -2.. ale nie ma na co czekać- jutro ciacham.. chyba, że zaśpię :happy3:
Szkoda mi troche będzie przycinać trawy- tak łyso bez nich będzie :dry:

W ogóle się wkurzyłam- rok temu o tej porze kiełkowały tulipany, a w połowie marca kwitły krokusy. Co to za opóźnienie w tym roku.. Idę jutro na zwiad.. ale krokusy sadzone przy furtce nawet się nie pokazały- o przepraszam..wyszły dwa szczypiorki. Jak ja je posadziłam- w jądrze ziemi, że tak długo kiełkują :hammer:
Temat został zablokowany.

Wymarzony ogród Moniki- w budowie cz. 2 08 Mar 2015 01:41 #346652

  • chester633
  • chester633's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 3279
  • Otrzymane dziękuję: 1931
Może krokusiki mają cień rzucany przez budynek....tam ziemia będzie zimniejsza i z wczesnych kwiatków figa :funnyface: ,co do temperatur jutro i w poniedziałek ma być ,,żar''jeżeli będzie ciepło wystawię motór i nakręcę parę kilometrów :woohoo: .Ja miskanty już obciąłem i w kilku kępach startuje już zielone :think: ,nie obciąłem jeszcze wydmuchrzycy przed bramą - na 100 % ma już zielone odrosty, więc ostatni gwizdek na cięcie...a żeby nie było łyso po wycięciu ,,traw'' muszą rosnąć w pobliżu zimozielone...
Temat został zablokowany.

Wymarzony ogród Moniki- w budowie cz. 2 08 Mar 2015 01:53 #346653

  • Monika-Sz
  • Monika-Sz's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 4321
  • Otrzymane dziękuję: 2471
Melduję, że... :comp:
Krokusy rosną w słonecznych miejscach, myslę, że u nas na otwartej przestrzeni jest nieco zimniej.. U mojej Mamy krokusy były już w pączkach wychylających się kilka dni temu- w dodatku w półcieniu, gdy moje ciągle w szczypiorach- na słońcu..

Trawy rosna na tle iglaków, z wyjątkiem wydmuchrzycy. Mimo wszystko będzie bez nich łyso, bo ładnie wyglądają te czupurki na tle zielonej ściany- aż szkoda ciachać. Co roku cięłam, ale bez smutku- i tak nie mieszkałam, więc było mi wszystko jedno. teraz będę patrzeć na łyse rabaty. Co prawda w okolicach traw rosną krokusy i tulipany, ale na razie słuch o nich zaginął :hammer:

Nie wiem zupełnie co dzieje się na rabatach- jutro sprawdzę. Za to wydmuchrzyca ma zielone pierwsze przyrosty- zauważyłam kilka dni temu.
No dobra- juro ciacham. Accu jakis czas temu straszyło jeszcze mrozami do -6, teraz to odwołali, więc nie mam na co czekać. Czytałąm, że jutro i w pon ma byc ciepło- i super, milej będzie mi się jutro pracować.. za to przykro w pon do pracy się będzie ciągnąć :jeez:

A sezon na motórki to nie zaczyna się w kwietniu :think: Kojarzę, że koledzy na zloty jeździli
Temat został zablokowany.

Wymarzony ogród Moniki- w budowie cz. 2 08 Mar 2015 02:01 #346656

  • chester633
  • chester633's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 3279
  • Otrzymane dziękuję: 1931
Monika-Sz wrote:
A sezon na motórki to nie zaczyna się w kwietniu :think: Kojarzę, że koledzy na zloty jeździli

Monika ja w Lutym -gdy było około +10 zrobiłem całe 60 km.... :happy-old: w kwietniu to będą nagłówki w prasie typu : Idzie wiosna będą warzywa, albo Kierowcy jednośladów niosą śmierć.......co za barany te pismaki....chyba wiozą... :teach:
Zlot to ma być u Romy w Maju ale ona jeszcze tego nie wie... :rotfl1: :whistle: :pinch: :devil1:
Temat został zablokowany.

Wymarzony ogród Moniki- w budowie cz. 2 08 Mar 2015 02:08 #346659

  • Monika-Sz
  • Monika-Sz's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 4321
  • Otrzymane dziękuję: 2471
eee tam od razu niosą śmierć- przecież to od dawna znani dawcy narządów :P

Romcia się na pewno ucieszy- załapiesz się może na jakieś pielenie, albo sadzenie. Jakby co, to ja Cie mogę podszkolić w temacie cięcia.. :rotfl1:
Temat został zablokowany.

Wymarzony ogród Moniki- w budowie cz. 2 08 Mar 2015 02:13 #346660

  • chester633
  • chester633's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 3279
  • Otrzymane dziękuję: 1931
W tym roku biorę jakiś szałas w okolicy i tylko będę się stołował u Romy... :teach:
Temat został zablokowany.


Zielone okna z estimeble.pl

Moderatorzy: Dorota15, Betula
Wygenerowano w 0.368 sekundy
Zasilane przez: Kunena Forum