TEMAT: Wymarzony ogród Moniki- w budowie cz. 2

Wymarzony ogród Moniki- w budowie cz. 2 05 Mar 2015 23:00 #345995

  • Aguniada
  • Aguniada's Avatar
Moniko, dobry wieczór.
Jak tam głowa? Mam nadzieję, że przestała doskwierać...
Masz jakieś ogrodowe plany na weekend? Ma być bardzo wiosennie :)
Temat został zablokowany.


Zielone okna z estimeble.pl

Wymarzony ogród Moniki- w budowie cz. 2 05 Mar 2015 23:07 #345999

  • Monika-Sz
  • Monika-Sz's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 4321
  • Otrzymane dziękuję: 2471
Dziś jest dzień dentysty.. i teściowej ;) O takiej okazji nie wiedziałam- za to wiedział mój pierwszy pacjent :woohoo: Dostałam różę, farbowaną na kolory tęczy- zapomniałam zabrać z pracy :unsure:
Dzień w pracy był mało świąteczny- myślałam, że uduszę dziś asystentki :jeez:

Ale już po.. w domu siedzę i cieszę się myślą o piątku..i weekendzie. Pogoda daje mocno w kość- dziś deszczowo, gradowo i ponuro. Jednak wyglądam z nadzieją wiosny. CO prawda rośliny nie podzielają mojego entuzjazmu i cebulowe na rabatach stoją w miejscu.. Może jednak niedługo przyjdą cieplejsze dni- to wszystko szybko wybuchnie kolorami :lol:

Na razie cieszę się wreszcie zakupionymi hiacyntami w Biedronie :P Czasem tam wpadam- mają najlepsze ręczniczki kuchenne w megarolce (polecam-super wydajne!)..i hiacynty same się napatoczyły :happy3:

3 cebulki w wiaderku- nie miałam czym osłonić ziemi i wystających cebulek, więc wpadłam na pomysł z korą..
DSC07485.jpg


Razem z korą, kupowaną luzem przywlokłam nieco mchu- raptem kilka wysuszonych kępek- ale też trafiły do wiaderka.
DSC07486.jpg


Nie wiem, jaki będzie kolor kwiatów- chyba różówy, ale nie jestem pewna. Szkoda, że nie fioletowy :dry: Tak jak w ubiegłym roku, tak i w tym trafił mi się jeden hiacynt-bliźniaczek. Z jednej cebulki wyrastają dwa kwiaty.. Nie mogę sie doczekać, aż porządknie zakwitną :dance:

Haniu- ja też mam nadzieję, że to szaleństwo pogodowe oznacza zmiany-na lepsze..czyli na wiosenne dni :flower2:

Gosiu- fajnie jest mieć labę.. Kuruj się i wypoczywaj :hug:

Agnieszko- mój entuzjazm nie słabnie.. już 2 dzień nic mnie nie boli.. :dance: Pomijam bolący nadgarstek i czasem plecy, bo to niejako norma ;)
Na weekend nie snułam żądnych planów. Ma być ładnie.. :think: To może czas przyciąć hortki bukietowe i trawy.. Myślę, że tak! Ale co z wrzosami..?? Cięłaś już swoje?

Pozdrawiam!
Ostatnio zmieniany: 05 Mar 2015 23:11 przez Monika-Sz.
Temat został zablokowany.
Za tę wiadomość podziękował(a): eda_s, Adasiowa

Wymarzony ogród Moniki- w budowie cz. 2 05 Mar 2015 23:17 #346001

  • Aguniada
  • Aguniada's Avatar
Moniko, mam już prawie wszystko co potrzebuję, przycięte. Ledwie się ruszam po dzisiejszej pracy, ale jestem bardzo zadowolona.
Wrzosów jednak jeszcze nie ruszałam - zerknę na prognozy i możliwe, że skrócę je już w ten weekend.
Fajne hiacynty!
Temat został zablokowany.

Wymarzony ogród Moniki- w budowie cz. 2 05 Mar 2015 23:26 #346004

  • Monika-Sz
  • Monika-Sz's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 4321
  • Otrzymane dziękuję: 2471
Agnieszko- czekam więc na cynk o wrzosach :hug:

Może jak pogoda dopisze to i ja pociacham co trzeba- jeszcze palcem nie kiwnęłam, ale znowu tego kiwania za dużo nie mam :happy3:
Lawendę też cięłaś??
Kilkustopniowy przymrozek nocą nie zaszkodzi przyciętym roślinom? :think:

Hiacynty jeszcze w powijakach, ale jak ktoś miesiąc się zbiera do kupienia :hammer:
Temat został zablokowany.

Wymarzony ogród Moniki- w budowie cz. 2 06 Mar 2015 06:42 #346020

  • dorciaj
  • dorciaj's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 4349
  • Otrzymane dziękuję: 836
Dziewczynki na przycinanie wrzosów jest chyba za wcześnie ;) . Ja przycinam dopiero jak pędy zaczynają się zielenić i tnę poniżej kwiatostanu. Myślę, że najwcześniej za 2-3 tygodnie będę swoje przycinała. Fachowcy mówią, że termin cięcia to kwiecień, ale jak teraz marzec jest w lutym, a kwiecień w marcu :happy3: , to ja po prostu patrzę na rośliny :) .
Dorcia :garden:
Świat Dorci 2016
Archiwum... 2015,2014,2013,2012
Temat został zablokowany.

Wymarzony ogród Moniki- w budowie cz. 2 06 Mar 2015 08:07 #346028

  • Aguniada
  • Aguniada's Avatar
Ja także wrzosy tnę po obserwacji, tyle że u mnie już coś się zaczyna dziać, więc zobaczymy. Może jednak rozsądniej zrobić to za tydzień. Lawendy jeszcze nie przycięłam - zamierzałam, ale jeszcze za wcześnie wg mnie.
Temat został zablokowany.

Wymarzony ogród Moniki- w budowie cz. 2 06 Mar 2015 11:11 #346071

  • Monika-Sz
  • Monika-Sz's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 4321
  • Otrzymane dziękuję: 2471
Dorciu, Agnieszko- ja jednak jeszcze nic nie tnę, bo pogoda ciągle zdradliwa. Teraz na zewnątrz ledwo 2 stopnie a wrzosowisko oszronione. :crazy: Niemiła aura spowodowała, że wszystko się zatrzymało.. Myslę, że poczekam na kwitnienie krokusów. Skoro nawet one jeszcze się nie porywają, to ja też nie powinnam ;)

Za oknem nic nie pada i nie wieje, ale słońca też brak. Księżyc już kiedyś ukradziono :P ciekawe czy tak samo stało się ze słońcem :silly:

Pozdrawiam :flower2:
Temat został zablokowany.

Wymarzony ogród Moniki- w budowie cz. 2 06 Mar 2015 11:16 #346072

  • majowa
  • majowa's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 1315
  • Otrzymane dziękuję: 948
Monika, najlepszego z okazji wczorajszego święta :kiss3: Hiacynty urocze, lubisz ich zapach> Nie wszystkim odpowiada. Ja z kolei nie lubię jak już przekwitną i starszą na parapecie zasychającymi liśćmi, ale i tak co roku kupuję ;)
Pozdrawiam serdecznie, Iwona
Mój ogród
FotoIvona
Temat został zablokowany.

Wymarzony ogród Moniki- w budowie cz. 2 06 Mar 2015 19:52 #346209

  • D_M
  • D_M's Avatar
  • Offline
  • Gold Boarder
  • Posty: 234
  • Otrzymane dziękuję: 31
Monia taką różę zachwycała się ostatnio moja mama z okazji dnia babci :) piękna prawda :)

hiacynta miałam niestety już przekwitł..a kolor był fioletowy :P

no o dniu teściowej słyszałam w radiu ale nic nie mówili o dniu dentystek ;) spóżnione wszystkiego naj :)
Temat został zablokowany.

Wymarzony ogród Moniki- w budowie cz. 2 06 Mar 2015 22:54 #346302

  • Monika-Sz
  • Monika-Sz's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 4321
  • Otrzymane dziękuję: 2471
Cześć Dziewczyny! Wreszcie piątek :dance:

Hiacynty nieźle sobie poczynają pod moją nieobecność ;) Widać znaczną różnicę między wczoaj a dziś.. wkrótce zakwitną i sie dowiem, jakie mają kolory. Pewno będą różowe :unsure: chociaż wolałabym fiolet..

Iwonko- dziękuję za życzenia ;)
Zapach hiacyntów jest faktycznie dośc mocny, ale ja mam zaledwie 2 cebulki, więc na powierzchnię parteru- dość sporą- nie powinien być przytłaczający.. :think: Lubie ten zapach.
Cebulki przekwitające wynoszę zawsze na ogródek i chowam w jakims kąciku, niech sobie dosychają- a jesienią zakopuję na rabatach- jak nie zapomnę ;)
Zastanawiam się nad zakupieniem jesienią hiacyntowych cebulek i samodzielnym posadzeniu, żeby mieć na przyszły rok znowu w wiaderku cebulki- bardzo mi się spodobała ta "doniczka" :lol:

Dario- jeszcze nie widziałam tak farbowanej róży na tęczowo- tak więc dla mnie to nowość. Tak samo, jak nie wiedziałam, że jest coś takiego, jak dzień dentysty :silly:
Temat został zablokowany.

Wymarzony ogród Moniki- w budowie cz. 2 07 Mar 2015 20:47 #346489

  • chester633
  • chester633's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 3279
  • Otrzymane dziękuję: 1931
Monika-Sz wrote:
Tak samo, jak nie wiedziałam, że jest coś takiego, jak dzień dentysty :silly:

skoro był taki dzień - To wszystkiego dobrego :bad-idea: i całej poczekalni takich pacjentów życzę..... :flower1: :flower2:

MURZYNBEZZBW.jpg
:rotfl1: :rotfl1: :rotfl1: :rotfl1: :rotfl1: :rotfl1: :rotfl1: :rotfl1: :rotfl1:


dziś jestem na czacie (czy czatach :think: )
Temat został zablokowany.

Wymarzony ogród Moniki- w budowie cz. 2 07 Mar 2015 20:51 #346492

  • Aguniada
  • Aguniada's Avatar
Umarłam :rotfl1: :rotfl1: :rotfl1:

Paweł, tylko co tu leczyć? :devil1:
Temat został zablokowany.

Wymarzony ogród Moniki- w budowie cz. 2 07 Mar 2015 21:18 #346520

  • Margo2
  • Margo2's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 3514
  • Otrzymane dziękuję: 1577
Pawłowi własnie chodzi o więcej wolnego dla Moni ;)

Monia, tnij krzewy. Zostaw tylko wrzosy i lawendy
Teraz jest najlepszy czas na cięcie zdrewniałych gałązek.
Temat został zablokowany.

Wymarzony ogród Moniki- w budowie cz. 2 07 Mar 2015 21:22 #346522

  • chester633
  • chester633's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 3279
  • Otrzymane dziękuję: 1931
Jestem ciekaw odpowiedzi Moniki....trzeba Ją czymś wyrwać z wiosennego letargu :rotfl1: nic tak nie działa pobudzająco na stomatologa jak ładna bużka.......tzn.uzębienie w ładnej bużce... :happy3: :rotfl1:
Temat został zablokowany.

Wymarzony ogród Moniki- w budowie cz. 2 07 Mar 2015 21:34 #346540

  • Monika-Sz
  • Monika-Sz's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 4321
  • Otrzymane dziękuję: 2471
Paweł.. załamka.. Odwołuję dzień dentysty, skoro jego obchody mają tak wyglądać. :funnyface:

Gosiu- może jutro będzie ładna pogoda- tak obiecują.. Zabrałabym się za niewielkie cięcie. Dziś nie dałam rady- sąsiad był w gościach, później zakupy.. Teraz ukręciłam sernik na zimno i oglądam Czas Honoru- bardzo lubię ten serial.
Dziadek walczył w obronie Warszawy, później ukrywał się w lasach. Pilnie musiał wrócić do domu, bo moja Mama była ciężko chora- wydał Go sąsiad folksdojcz- Dziadek trafił do Oświęcimia.. stamtąd trafił na roboty przymusowe do Niemiec, a Babcia została w Wawie z moją Mamą..
Nie wyobrażam sobie, jak człowiek może sobie radzić w takich warunkach.. Oglądam bo raz- że serial fajny.. a dwa- poniekąd pokazuje, jak się żyło w tamtych czasach.

Agnieszko- przy bliższym obejrzeniu zdjęcia podejrzewam ubytki przyszyjkowe w żuchwie, pewno kamień.. i protetyk pilnie potrzebny.. Uwierz, że zdarza się widzieć takie kwiatki :silly: - a żeby jeszcze pacjenci taaaaak szeroko buzie otwierali :whistle:
Temat został zablokowany.
Za tę wiadomość podziękował(a): olibabka

Wymarzony ogród Moniki- w budowie cz. 2 07 Mar 2015 21:38 #346542

  • olibabka
  • olibabka's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Więc w takiej ciszy ukryty ja - ja liść
  • Posty: 4286
  • Otrzymane dziękuję: 2960
:rotfl1: Ubawił mnie Twój komentarz do zdjęcia ;) Pawła :happy3:
pozdrawiam serdecznie, Marysia :)

[...]kielich światła nachylony wśród roślin
Odsłania w każdej z nich jakieś przedtem nie znane dno[...]
Temat został zablokowany.

Wymarzony ogród Moniki- w budowie cz. 2 07 Mar 2015 21:43 #346546

  • chester633
  • chester633's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 3279
  • Otrzymane dziękuję: 1931
Monika-Sz wrote:
przy bliższym obejrzeniu zdjęcia podejrzewam ubytki przyszyjkowe w żuchwie, pewno kamień.. i protetyk pilnie potrzebny.. Uwierz, że zdarza się widzieć takie kwiatki :silly: - a żeby jeszcze pacjenci taaaaak szeroko buzie otwierali :whistle:

co Fachowiec to Fachowiec..... :teach: a jak taki naje się czosnku albo faj najara.... :sick: ...Monisia są jakieś zatyczki do nosa... :bad-idea: :think: :devil1: :paper:
Temat został zablokowany.

Wymarzony ogród Moniki- w budowie cz. 2 07 Mar 2015 22:07 #346567

  • Roma
  • Roma's Avatar
Z okazji trzeciej rocznicy Oazy sprezentowałam sobie nożyce akumulatorowe i musiałam je dzisiaj wypróbować,pod nożyce poszła lawenda,mam nadzieję,że krzywdy jej nie zrobiłam :think: Z wrzosami poczekam jednak do kwietnia.
Temat został zablokowany.


Zielone okna z estimeble.pl

Moderatorzy: Dorota15, Betula
Wygenerowano w 0.466 sekundy
Zasilane przez: Kunena Forum