TEMAT: Wymarzony ogród Moniki- w budowie cz. 2

Wymarzony ogród Moniki- w budowie cz. 2 01 Lut 2015 17:27 #335974

  • Monika-Sz
  • Monika-Sz's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 4321
  • Otrzymane dziękuję: 2471
Marysiu- dlaczego nie wpadłam na to, żeby kliknąć link :hammer: Śliczne masz krzaczki!!
Ja myślałam o Patriot i Chandler- ze względu na wymiary.. Ale może Patriot i Bluecrop- i nie martwić się wymiarami, w końcu te krzewy sie przycina po kilku latach.. Nabrałam ochoty i odwagi- muszę spróbować!!

Haniu- dołek wykopię duuuży- wiem, że dla nich bardzo ważne jest podłoże i ambitnie zamierzam wziąć to sobie do serca..
Jak myślisz- to dobry pomysł z tymi krzewami przy tarasie- nie będa zbyt nudne..? Mysle, że kwiaty i owoce powinny być odobą- a przecież na tej rabacie obok będą też inne krzewy do ozdoby.
Podlewanie codzienne to nie problem- wiesz, że lubię :lol:

Cieszę się, że zmobilizowałam puzzlami. Rozczarowuje mnie katalog, ale z drugiej strony można sobie chociaż kształty i kolory zestawić..
Temat został zablokowany.
Za tę wiadomość podziękował(a): olibabka, hanya


Zielone okna z estimeble.pl

Wymarzony ogród Moniki- w budowie cz. 2 01 Lut 2015 17:47 #335990

  • hanya
  • hanya's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 3913
  • Otrzymane dziękuję: 3479
Nudno na pewno nie będzie :happy: Planujesz taką ilość gatunków, że na pewno zawsze coś będzie się działo. Będziesz realizować te nasadzenia dopiero, jak taras będzie gotowy i opaska też. Wtedy dopiero złapiesz proporcje. Może i puzlek się rozwinie do tej pory :devil1: Liściaste i kwitnące przy kąciku wypoczynkowym są dyskusyjne, z uwagi na owady wszelkie. Poza tym lubią w nich siedzieć takie na p...Wszystko sobie przemyślisz.
Myślałaś o zawieszeniu skrzynek/doniczek na ścianach? Nie byłoby pusto do czasu 'tarasowania' i mniej człowiek niecierpliwy. Nie wiem, czy lubisz. Południowa ściana to cudeńko. Jak borówki są już dojrzałe, to taka przyjemność zrywać i od razu zjadać :) Czuję się, jak wielki plantator :rotfl1:
Serdecznie pozdrawiam i zapraszam do Ogrodu wśród starych sosen

Hanka
Ostatnio zmieniany: 01 Lut 2015 17:47 przez hanya.
Temat został zablokowany.

Wymarzony ogród Moniki- w budowie cz. 2 01 Lut 2015 18:42 #336020

  • Monika-Sz
  • Monika-Sz's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 4321
  • Otrzymane dziękuję: 2471
Haniu- na ścianach nie wolno mi nic wieszać pod groźbą kary :tongue2: Mieliśmy takie przeboje z robieniem elewacji, że teraz bardzo ją szanujemy ;)

P na krzakach mi nie przeszkadzają- mogą sobie żyć, co więcej- nawet czasem koło nich przechodzę :silly: Jest absolutny zakaz przekraczania progu domu, bo wtedy :hammer:

Owady- jak wiesz, pszczoły i trzmiele, a szczególnie te drugie- bardzo lubię. Sadzę sporo roślin pod ich kątem i z radością obserwuję, jak sie uwijają w stołówce. Zakazana strefa lotu jest dla os i szerszeni :angry:

Z planowaniem rabaty- ja zawsze planuję za dużo, robię misz-masz gatunkowo-kolorystyczny, a później się z bólem serca ograniczam.
W tym roku chciałabym obsadzić kawałek tej rabaty, który już mogę- czyli do rogu domu. Plan na pozostały fragment robię tak przy okazji.

Idę do puzzli- może coś poprzestawiam :think:
Temat został zablokowany.

Wymarzony ogród Moniki- w budowie cz. 2 01 Lut 2015 18:57 #336026

  • hanya
  • hanya's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 3913
  • Otrzymane dziękuję: 3479
:rotfl1: Musimy wymyślić znak 'drogowy' o zakazie lotu dla os i szerszeni. Na pewno będą grzecznie zmieniać trasę. A z p..się dogadasz. Może wysokie iglaki (może tylko jeden) na tle ściany a przed nim berberysy i trawa? Może trzy gatunki wystarczą :funnyface: , tam chyba nie ma bardzo dużo miejsca. Fajna zabawa takie wymyślanie. Też się bawię :happy:
Serdecznie pozdrawiam i zapraszam do Ogrodu wśród starych sosen

Hanka
Temat został zablokowany.

Wymarzony ogród Moniki- w budowie cz. 2 01 Lut 2015 19:02 #336033

  • Monika-Sz
  • Monika-Sz's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 4321
  • Otrzymane dziękuję: 2471
Na znaku drogowym widziałabym taką łapkę do zabijania owadów, w kształcie rakietki tenisowej, rażącą prądem na śmierć :tongue2: To powinno wystarczająco przemawiać do wyobraźni :think:

iglak jeden bym chciała i chyba to będzie jakis cis, chociaż na obrazku wstawiłam thuję.. Berberysy planowałam Red Pillar- w tej roli w puzzlach wystąpiła czerwona porzeczka :crazy: , ale nie wiem, czy nie skłonie się w stronę berberysów kolumnowych zielonych.. :think: Idę puzzlować :comp:
Temat został zablokowany.
Za tę wiadomość podziękował(a): hanya

Wymarzony ogród Moniki- w budowie cz. 2 01 Lut 2015 19:04 #336034

  • hanya
  • hanya's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 3913
  • Otrzymane dziękuję: 3479
Jak coś wypuzlujesz, to pokazuj :happy:
Serdecznie pozdrawiam i zapraszam do Ogrodu wśród starych sosen

Hanka
Temat został zablokowany.

Wymarzony ogród Moniki- w budowie cz. 2 01 Lut 2015 20:17 #336070

  • Monika-Sz
  • Monika-Sz's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 4321
  • Otrzymane dziękuję: 2471
Haniu- oszaleję.. Wczoraj nawstawiałam czerwonych berberysów, kwitnące bukietówki, ale przypomniało mi się zdanie Męża o ograniczeniu szaleństwa kolorów.. Zaczęłam zmieniać, wstawiłam zielone berberysy.. a Mąż na to, że co tak niekolorowo i że Jemu podoba sie pierwsza wersja :hammer: z czerwonymi berberysami..
Dodałam śliczną żółtą azalkę- oo nie.. żółty się nie podoba :mad2: .. i po co się pytałam.. :jeez:

W marcu, jeśli pogoda dopisze, to spróbuję wytyczyć rabatę i może łatwiej mi będzie "zobaczyć" co się tam zmieści..
Temat został zablokowany.

Wymarzony ogród Moniki- w budowie cz. 2 01 Lut 2015 20:50 #336085

  • hanya
  • hanya's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 3913
  • Otrzymane dziękuję: 3479
Moniśka nie szalej, tylko się ciesz, że M. rejestruje ogrodowe obrazy :rotfl1: . Kiedyś znajdziesz złoty środek ...rabaty :woohoo: Bardzo dobry pomysł z wytyczeniem rabaty, okaże się pewnie, że mniej miejsca, niż w puzlu :happy: Jakby M.powiedział, że wszystko mu jedno, to byłoby smutno :(
Serdecznie pozdrawiam i zapraszam do Ogrodu wśród starych sosen

Hanka
Temat został zablokowany.
Za tę wiadomość podziękował(a): Monika-Sz

Wymarzony ogród Moniki- w budowie cz. 2 01 Lut 2015 21:32 #336102

  • Monika-Sz
  • Monika-Sz's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 4321
  • Otrzymane dziękuję: 2471
Cieszę się, że zabiera głos, tylko wkurzam sie, że bruździ :happy3:
Byłam właśnie na ogródku- oczywiście, że miejsca mało.. Puzzle zawsze mnie tak oszukują.

Wstępnie plan jest taki.. Przy ścianie 3x berberys red Pillar, przy schodach mini-kosodrzewina, a przed berberysami jakieś 3 krzaczki- nie wiem jeszcze jakie.. kuszą mnie berberysy Kobold- mam juz takie zestawienie i dośc przyjemnie wygląda, jak dla mnie..
Na rogu cis- pewno drugi Wojtek, a przed nim 2x hortensja Limelight...
To plan na głowne rosliny- zobaczę, ile miejsca zostanie i pewno czyms uzupełnię- rozplenicami, kostrzewami, może owiec wiecznie zielony..? albo taka rdzawa trawa o pokroju fontanny, która wygląda jakby juz dawno uschła :P
Skoro Mąż zagłosował za czerwonymi berberysami, to reszta powinna być spokojna, żeby oczopląsu nie dostać :silly: stąd Limki, ewentualnie sine trawy..

Coś tam wymyślę "w praniu", jednak wstępny ogólny plan wygląda tak..
fr.jpg


Mąż stwierdził, że berberysy czerwone mu sie podobają i kostrzewy sine też bardzo lubi.. Tak więc zapewne powstanie jakaś kompozycja z tymi roślinami.
Dopytuje sie też, dlaczego nie zaplanowałam wrzosów w tym miejscu- uspokoiłam Go, że będą przy borówkach..
Wiesz- staram się robić tak, żeby nam obojgu się podobało- a jak Mąz akceptuje, to chętniej mnie na zakupy puści :happy3:
Temat został zablokowany.

Wymarzony ogród Moniki- w budowie cz. 2 01 Lut 2015 23:19 #336152

  • Robaczek
  • Robaczek's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 2526
  • Otrzymane dziękuję: 2972
Monia, melduję się w nowej odsłonie!
Niesamowite, ile udało Wam się osiągnąć w tak krótkim czasie. Masz sporo dojrzałych drzew i krzewów, a szczegóły opracowujesz z właściwą sobie starannością, więc jestem spokojna o efekty ;-)
Trzymam mocno kciuki za realizację tegorocznych planów!
Pozdrowionka :-) Kasiek
Ogródek Robaczka
Temat został zablokowany.

Wymarzony ogród Moniki- w budowie cz. 2 02 Lut 2015 03:43 #336164

  • Monika-Sz
  • Monika-Sz's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 4321
  • Otrzymane dziękuję: 2471
Kasiu- dobrze, że chociaż Ty zachowujesz spokój ;) :hug: Efektów nie jestem pewna, a wręcz obawiam sie, że wyjdzie nudna pstrokacizna.. Ale cóż- przynajmniej "moja" :happy3:
Ponieważ "już" jest luty.. to dla dodania sobie otuchy zerknęłam do zdjęć sprzed roku..

25 stycznia
DSC04376_2015-02-02.jpg


22 lutego- wielkie przesadzanie jałowców kolumnowych i berberysów..
DSC04590.jpg


15 marca gramoliły sie pierwsze cebulowe..
DSC04684.jpg


a 25 marca było już tak..
DSC04755.jpg


żeby zaledwie po 4 dniach.. :woohoo:
DSC04790_2015-02-02.jpg


DSC04789.jpg


już wtedy musiałam być w ogrodniczym, bo to był pierwszy rok miniaturowych bratków u mnie.. że też nie pamiętam tak wczesnych zakupów :think: To był dobry zakup- brateczki się rozsiały, a młodziaki kwitły aż do mrozów. Bardzo lubię miniaturowe bratki- bardziej, niż te klasyczne.
DSC04780_2015-02-02.jpg


8 kwietnia już nieźle musiało grzać- spacer w pobliskim lesie, 2 tyg przed przeprowadzką..
DSC04981.jpg


mchy na okolicznych łąkach
DSC04974_2015-02-02.jpg


las, który widzę z ogródka- oby jak najdłużej.. Od nas w stronę lasu są działki budowlane.. Na szczęście, jak na razie, część z nich nie na sprzedaż.
DSC04972.jpg


26 kwietnia się wprowadziliśmy. Jakie to były emocje! Następnego dnia rozmawialiśmy z Sąsiadem, a tu patrzymy.. po drodze przechadza się małżeństwo :lol:
DSC05299.jpg


dzień przed przeprowadzką kwitł w najlepsze pigwowiec. Jesienią go przesadziliśmy- mam nadzieję, że przeżył ten niezbyt subtelny zabieg.. Nie owocuje uparciuch, jednak urody nie można mu odmówić..
DSC05243.jpg


To juz chyba było na tym forum.. :think: pamiętacie sadzenie klonów :happy3: Posadziłam, obfociłam.. dumna wstawiłam zdjęcia na forum.. i.. :laugh1: pędem pobiegłam wytłumaczyć Mężowi, dlaczego musimy przesadzić właśnie posadzone drzewa :silly:
DSC05453.jpg


Nieco później, tego dnia.. Uff.. nieco lepiej ;) Jednak czujne oko forum czuwa- ile w międzyczasie dostałam alarmujących wiadomości Moniko- za blisko :happy-old:
na szczęście w odpowiedzi mogłam wstawić fotki po przemeblowaniu..
DSC05465.jpg


Kilkaset metrów od nas jest tzw wodociągówka- tu Mąż biega, a ja przypominałam sobie jazdę na rolkach
DSC06286.jpg


Brzozy- moje ulubione drzewa!
DSC06290.jpg


Śliczna tęcza po czerwcowym deszczu, obserwowana ze schodów wejściowych
DSC05881.jpg


W wolnych chwilach chodziłam na grzyby :funnyface:
DSC06626.jpg


Wspominaliśmy dziś z Mężem nasze piekne schody.. Boszz... jaka to była masakra. Rzadko jestem aż tak chwalona za swój upór :silly:
DSC06670.jpg


Przez te wesołe wspomnienia przewija się oczywiście nieco przykrych.. Ale o tym sza.. Może ten rok przyniesie więcej fajnych chwil..?
Jak na razie dla mnie miłą niespodziankę sprawia nie-zima. Niech wybaczą mi wszyscy miłośnicy zimy.. Ja sportów zimowych nie uprawiam, za to codziennie jeżdżę kilkadziesiąt kilometrów i nie ukrywam, że brak śniegu i gołoledzi jest dośc przyjemnym faktem :)
Nie odmawiam śniegu miłośnikom białego puchu- gdyby sie nieopatrznie u mnie pojawił przed zimną Zośką- zabierajcie :happy:

Pozdrawiam, życząc udanego poniedziałku i szybkiego tygodnia pracy! :flower2:

EDIT.. nie będę kończyć katastrofą budowlaną :silly:
Tamten rok był pierwszym, w którym doczekałam się moich własnych lilii na rabatach, jak ja sie cieszyłam!
DSC05940.jpg



Dobranoc.. i dzień dobry :bye:
Ostatnio zmieniany: 02 Lut 2015 03:53 przez Monika-Sz.
Temat został zablokowany.
Za tę wiadomość podziękował(a): iwa27, chester633, hanya, Adasiowa

Wymarzony ogród Moniki- w budowie cz. 2 02 Lut 2015 07:31 #336168

  • dorciaj
  • dorciaj's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 4349
  • Otrzymane dziękuję: 836
Kurcze, przez to weekendowe imprezowanie przegapiłam otwarcie nowej części :tongue2: . Ale widzę, że nie próżnowaliście :tongue2: , miałam co poczytać przy porannej kawusi :coffe: .

Monia, reakcja Twojego M na projekty powinna Cię cieszyć. Skoro potrafi skrytykować, a nawet wybrać "lepszą" wersję, to znaczy, że w ogóle je ogląda ;). Mój na każdy pokazany projekt mówi "ładnie" albo "fajnie" :tongue2: , a jak mu pokazuję dwa projekty tego samego miejsca, to zazwyczaj pada tekst "wybierz to co Tobie się podoba" :hammer: .
Dorcia :garden:
Świat Dorci 2016
Archiwum... 2015,2014,2013,2012
Temat został zablokowany.

Wymarzony ogród Moniki- w budowie cz. 2 02 Lut 2015 08:46 #336178

  • Bogulenka
  • Bogulenka's Avatar
  • Offline
  • Gold Boarder
  • Posty: 208
  • Otrzymane dziękuję: 61
Witaj Monia w nowej części, pięknie "zamiarujesz" na nowotworzonych rabatach. Gdybyś myślała o innej hortensji niż limka, to bardzo fajne są silver dolar i rosną też nieco mniejsze. Kostrzewy sine super trawki, zupełnie bezproblemowe, a wnoszące kolorek cały rok, do tego super się dzielą. Pozdrawiam serdecznie w zdaje się słoneczny poniedziałek. Zimno dziś brr.
Temat został zablokowany.

Wymarzony ogród Moniki- w budowie cz. 2 02 Lut 2015 15:56 #336300

  • majowa
  • majowa's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 1315
  • Otrzymane dziękuję: 948
Moniko, witaj w nowej odsłonie :kiss3:
Nadrobię te 3 stronki później, a teraz tylko zaznaczam.
Pozdrawiam serdecznie, Iwona
Mój ogród
FotoIvona
Temat został zablokowany.

Wymarzony ogród Moniki- w budowie cz. 2 02 Lut 2015 16:07 #336303

  • hanya
  • hanya's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 3913
  • Otrzymane dziękuję: 3479
Moniśka, w jakiej odległości od ściany będziesz sadzić? Na zdjęciu nie widzę, a tam jeszcze dojdzie opaska :think:
Fajne zdjęciowe wspomninki :hug:
Serdecznie pozdrawiam i zapraszam do Ogrodu wśród starych sosen

Hanka
Temat został zablokowany.

Wymarzony ogród Moniki- w budowie cz. 2 02 Lut 2015 22:51 #336521

  • Monika-Sz
  • Monika-Sz's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 4321
  • Otrzymane dziękuję: 2471
Dorciu- faktycznie zabalowałaś, skoro dopiero w poniedziałek tu dotarłaś ;) ale za to o jakiej godzinie.. No tak- ferie się skończyły :jeez:
Mąż różnie z doradzaniem sie zachowuje- czasem dla świętego spokoju mówi "rób jak chcesz, żeby sie Tobie podobało" a innym razem bardzo ambitnie uczestniczy w wybieraniu roślin. Ja, rozbestwiona samowolą, czasem się denerwuję, gdy mi stawia veto :happy3:

Bogusiu- serdecznie witam :hug:
Kostrzewy bardzo lubię za ten ich egzotyczny niebieskawy odcień. Rok temu nabyłam pierwsze egzemplarze i dały mi wiele radości. Czytałam, że kłosy nie są ozdobą i lepiej je ściąć zanim się rozwiną, żeby kępa nie wyglądała sucho.. Masz doświadczenie z kostrzewami..podpowiesz coś?
Wspomniałaś tez, że super się dzielą- po kilku latach powinnam dzielić- po czym poznam? że kępy od środka będą sie robić łyse?

Będę wdzięczna za wszelkie porady związane z ich uprawą- bardzo lubię te trawki i chciałabym zachować je w dobrej kondycji.. A jak widzisz- mam zamówienie na następne okazy.. przecież nie mogę Męża rozczarować ;)

Iwonko- cieszę się, że jesteś :hug:

Haniu- zdjęcie wstawiłam jeszcze z etapu rozgrzebanego frontu, dlatego brak opaski.. Teraz jest już kostka i opaska dochodzi od schodów do rogu domu, gdzie jak na razie się kończy :oops: a z czasem będzie obejmować cały dom.
Tak więc ten kawałek, który wstawiłam teraz i chciałabym obsadzić wiosną- opaskę już ma..
Opaska ma 40-50cm nie pamiętam.. Do tego jest zblokowana betonowym klinem- pokazywałam zdjęcia chyba jesienią.. Tak więc muszę się odsunąć jeszcze dodatkowe 10cm.
O- tu mam takie zdjęcie, które co nieco wyjaśni..
DSC07321.jpg


Opaska będzie szła dalej w stronę wykuszu/a.. (?) ale to za rok- musimy odłożyć na dalszy ciąg opaski i taras :hammer: a nie mamy jeszcze pralki, porządnego stołu z krzesłami, szafy na ganku :jeez:
Dlatego planuję obsadzić tylko ten fragment do rogu domu a dokończę rabatę, jak powstanie opaska i taras.

Całą ziemię z tego kawałka musimy wybrać- w tym kącie zawsze był składowany piach, więc trzeba wybrać i nasypać ziemi pod rabatę.

Januszu- witam i cieszę się, że jesteś! Lubię Twoje męskie spojrzenie na moje plany i sprowadzanie na ziemię w razie potrzeby :lol:

Sporo zależy od finansów, a trochę od pogody..
W marcu, tzn pod koniec marca- jeśli aura, siły i fundusze pozwolą, chcielibyśmy wyrównać działkę i machnąć wszystko glebogryzarką, przygotowując pod trawnik, z uwzględnieniem dokupienia nieco ziemi. W kwietniu chciałabym wysiać trawę. To będzie najważniejsza praca porządkowa.
Mam kilka planów na poszczególne rabaty i będę je realizować powoli.
Wśród planowanych roślin jest kilka azalii- powinnam kupować w maju, oraz wrzosów- zakup na sierpień. Reszta to ciągle dostępne w sprzedaży krzewy, więc sukcesywnie będę kupować.
Nie muszę dodawać, że ja chciałabym wszystko na raz.. a te "sukcesywnie, powoli, na ile finanse pozwolą.." to czcze gadanie, bo aż mnie nosi, żeby zrobić napad na nasze konto w banku :silly:

EDIT.. planując przygotowanie ogródka pod trawnik rozważałam zastosowanie roundupu.. jednak przemyślałam sprawę i nie mogę tego zrobić. Lata u nas sporo owadów- trzmiele i pszczoły tłumnie na berberysach i pigwowcach siedzą, mieszkają też jaszczurki.. Nie chcę ryzykować wybiciem całej ogrodowej zwierzyny.. tak więc zostaje glebogryzarka i grabienie.. i pogodzenie się z chwastami w trawniku..
Zresztą to i tak nie będzie murawa marzeń, a po prostu chcemy wyrównać teren i mieć co nieco zielonego, żeby sie przyjemnie po ogródku spacerowało, a w lato było gdzie koc rozłożyć do opalania :) Większych trawnikowych ambicji nie mamy :P
Ostatnio zmieniany: 02 Lut 2015 23:06 przez Monika-Sz.
Temat został zablokowany.

Wymarzony ogród Moniki- w budowie cz. 2 03 Lut 2015 08:36 #336564

  • Bogulenka
  • Bogulenka's Avatar
  • Offline
  • Gold Boarder
  • Posty: 208
  • Otrzymane dziękuję: 61
Moni, kostrzewa sina u mnie nigdy nie kwitła...? Straszono mnie, że lubi się rozsiewać, a ona nawet nie kwitła. Kupiłam dwie sadzonki jakieś 4 lata temu i od tej pory dzieliłam już dwukrotnie - wykopuję, kroję nożem na pół (niestety przez jakiś miesiąc jest taka nieco kanciata po tym dzieleniu) i rozsadzam. Nie mam też doświadczenia czy one łysieją od środka, bo nigdy nie łysiały, pewnie dlatego, że zawsze kiedy znajdę dziurę, gdzie by się nadawała to dzielę i już. Miłego wtorku, zdaje się, że słoneczny będzie.
Temat został zablokowany.

Wymarzony ogród Moniki- w budowie cz. 2 03 Lut 2015 09:33 #336586

  • hanya
  • hanya's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 3913
  • Otrzymane dziękuję: 3479
Moniś, pytałam o wielkość rabaty, bo planujesz dwie hortki, a one rosną dość duże. I chyba po deszczu się 'rozkładają'. Jeżeli koniecznie hortensje, może jakieś bardziej koronkowe na sztywnych łodygach? Jest tyle możliwości, że na pewno coś znajdziesz. Poszukam zdjęć 'pokostkowych'. Trawnik planujesz znakomicie, przecież z okolicznych łąk będą się wysiewać różności i chyba nie da się z tym bez przerwy walczyć :woohoo: Grunt, żeby było zielono i mięciutko :hug:
Serdecznie pozdrawiam i zapraszam do Ogrodu wśród starych sosen

Hanka
Temat został zablokowany.


Zielone okna z estimeble.pl

Moderatorzy: Dorota15, Betula
Wygenerowano w 0.702 sekundy
Zasilane przez: Kunena Forum