TEMAT: Wymarzony ogród Moniki- w budowie cz. 2

Wymarzony ogród Moniki- w budowie cz. 2 31 Sty 2015 21:33 #335685

  • Sinthell
  • Sinthell's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Michał
  • Posty: 651
  • Otrzymane dziękuję: 438
Jestem i ja...
Michał
___________________________________________________________________


___________________________________________________________________
Temat został zablokowany.


Zielone okna z estimeble.pl

Wymarzony ogród Moniki- w budowie cz. 2 31 Sty 2015 21:41 #335691

  • constancja
  • constancja's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 935
  • Otrzymane dziękuję: 894
Podbijam kartę coby mi nic nie umknęło..... ani nocne Polaków rozmowy, ani wiosenny rozruch na rabatach. B)
Temat został zablokowany.

Wymarzony ogród Moniki- w budowie cz. 2 31 Sty 2015 21:45 #335692

  • Roma
  • Roma's Avatar
Czy ten wątek również będzie jak "Koń w galopie"? toż pędzi jak te nasze pendolino :P
Monisiu-bardzo lubię bywać w Twoim wątku i to nie tylko z powodów ogrodowych.Można u Ciebie zawsze znaleźć dobre słowo.
Temat został zablokowany.

Wymarzony ogród Moniki- w budowie cz. 2 31 Sty 2015 21:55 #335700

  • asia2
  • asia2's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 1105
  • Otrzymane dziękuję: 484
Co wyście się zmówiły z tymi nowymi wątkami, czy jak? :angry: Człowiek się połapać nie może :jeez:
No, ale dość narzekania!
Witaj w nowej odsłonie :bye: !
Temat został zablokowany.

Wymarzony ogród Moniki- w budowie cz. 2 31 Sty 2015 23:07 #335739

  • Forumowa Żabula
  • Forumowa Żabula's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 8491
  • Otrzymane dziękuję: 3477
Więc i ja się dopiszę do nowego wątku, aby nic nie umknęło mojej uwadze. :flower2:
Dobrego dnia. Pozdrawiam.
Temat został zablokowany.

Wymarzony ogród Moniki- w budowie cz. 2 31 Sty 2015 23:26 #335746

  • gorzata
  • gorzata's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Jeszcze w zielone gramy...
  • Posty: 8603
  • Otrzymane dziękuję: 1935
Margo2 wrote:
Ja też liczę na te nocne pogaduchy. Chociaż czytam je o wiele później
Albo wcześniej :happy3:
Monika... na przyszłość bez takich numerów proszę... człowiek (znaczy się: ja) z domu wyjść nie może, bo mu furtkę zatrzaskują przed nosem :silly:
Pozdrawiam - Gosia
Temat został zablokowany.

Wymarzony ogród Moniki- w budowie cz. 2 31 Sty 2015 23:49 #335751

  • Monika-Sz
  • Monika-Sz's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 4321
  • Otrzymane dziękuję: 2471
Hohoho.. jaki ruch na otwarciu! Witam Was serdecznie i niezmiernie sie cieszę, że zaglądacie :hug:
Ja zrobiłam sobie przerwę filmową- Służby specjalne.. Kurczę, jeśli faktycznie wszystko jest tak grubymi nićmi szyte i tak pełne obłudy, to w koszmarnym świecie żyjemy.. A to i tak zapewne wierzchołek góry lodowej.. :jeez: Dobrze więc jest byc jedną z miliona mrówek, która toczy swój, w miarę spokojny i cichy, żywot..


********
Haniu- cieszę się, że jesteś :hug: Mam nadzieję, że ten rok przyniesie przewagę radosnych chwil.. Nam wszystkim!

Konradzie- witam i zapraszam :)

Agnieszko- uparciuch..? Jak na to wpadłaś :think:
Mimo wszystko liczę na Twoje cenne rady i spostrzeżenia- a nuż w czymś się posłucham :happy3: Przyznaj, że czasem mi się zdarza..

Martuśka- cieszę się, że jestes i zaglądaj jak najczęściej. A nocne rozmowy- chętnie, ale z kim, jak wzzyscy uparcie śpią :hammer:

Gosiu- gdybyś czasem czytała na bieżąco- to dołączaj się! W paczce raźniej :lol:

Agnieszko, Marto- nie rozumiem zamieszania. Wszystko dzieje się jawnie i niemal na oczach publiki i jak najbardziej zgodnie z obyczajem. a że wieczorem/ nocą i na wesoło- to tym lepiej, że można się pośmiać.. i wszyscy razem z nami przy porannej kawie :lol:
Szkoda tylko, że jest tak mało chętnych do nocnych pogaduszek :dry:

Krzysiu- ja również nie mogę się doczekać azalek! Wszystkie trafiły do mnie po kwitnieniu z darów od Hani i Aguniady.. w tym sezonie planuje dokupić 2-3 sztuki i niezwykle jestem ciekawa ich spektaklu. Czekamy więc razem :hug:

Marysiu- jeśli masz źródla archiwalne, to jasne, że skanuj! Uwielbiam takie wspomnienia- u mnie krótkie, a mimo to cieszą, że przez te kilka lat co nieco się zmieniło :dance:
Też się dziwię, co Dziewczyny węszą taki podstęp w nocnych rozmowach o ogrodzie, krasnalach i karaluchach- wszystko na forum publicznym, a tu takie jakieś domysły snują i teorie spiskowe.. :whistle:
Zresztą kilkukrotnie zapraszałam, aby sie dołączył ktoś do dyżuru- ale chętnych brak :jeez:

Martusia- po takich domysłach i teoriach spiskowych to teraz Paweł będzie się bał odezwać u mnie :happy: . Nie wiem tylko dlaczego, skoro po tylu babskich wątkach lata :P akurat u mnie szuka się sensacji :funnyface:

Dorotko- witam i tym bardziej mi miło, że chociaż na chwilkę się ujawniłaś :hug:

Aniu- nawet nie wiesz, jak się cieszę, że jesteś! Niezwykle cenię sobie Twoje patrzenie na świat.
Zakuś.. ach.. porwał za serce, co więcej dodać..

Wiesiu- witam serdecznie i zapraszam. Z zapartym tchem zaglądam do Ciebie podziwiając widoki z TAM, piękną panoramę i ogród, który tworzysz na odległość- co samo w sobie jest trudnym dziełem. A jakie efekty..

Andrzejku- witam Cię serdecznie! Ja równiez często przechadzam sie po wątkach, nie zostawiając śladu. Nie ukrywam, że i Twój ogród znam.. :hug:

Martusia- witaj!! :hug: :hug:

Michale- witaj! Cieszę się, że i Ty będziesz obserwował dalsze budowanie ogrodu.. z tojeścią :evil:

Ewciu- witam serdecznie! Rozruch na rabatach będzie z pierwszym promieniem słońca.. :woohoo: ale nocne rozmowy, jak widzisz, budzą niezdrowe emocje ;)

Rocmiu- cieszę się, że zajrzałaś i znalazłaś na to chwilę.. U CIebie zdaje się remont w toku.. :think: Niezwykle jestem ciekawa efektu :woohoo: i oczywiście zawsze zapraszam!

Asiu- witaj, witaj.. No wybacz to zamieszanie.. Natchnęła mnie do tego Gorzatka, wspominając o efekcie Aguniady ;) po setnej stronie.. Ciekawa jestem, czy do setki efek nie wystąpi :think: Sprawdzam :lol:

Krysiu- witam! Zaglądaj- zapraszam :hug:

Gosiu- człowieku.. wybacz! Nie chciałam trzaskać :oops: Niestety- sama mnie natchnęłaś do tego eksperymentu;)
Temat został zablokowany.
Za tę wiadomość podziękował(a): piku, hanya, Adasiowa

Wymarzony ogród Moniki- w budowie cz. 2 01 Lut 2015 04:22 #335775

  • Monika-Sz
  • Monika-Sz's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 4321
  • Otrzymane dziękuję: 2471
No i proszę.. Takie tłumy, a do pogadania nikogo.. Ehhh.. śpiochy ;)

Siedzę sobie w puzzlach i wymyślam.. Cięzko idzie- pomysły kiepskie, a i baza roślin nie zwala z nóg.. Pełno palm kokosowych i innych kaktusów, a porządnej listy berberysów nie ma- kto robi ten katalog.. :jeez:

Zrobiłam sobie wizualizację frontu- ale denerwuje mnie ten obraz. Kolory są tak przerysowane, że aż zęby bolą :blink:
front.jpg


Większość już rośnie, co nieco pojawi się w tym roku. W roli hortensji Vanilki występuje chyba krzewuszka..? Wygląda może nieco wściekle- w rzeczywistości chyba nie jest aż tak źle ;)

Rozmyślam też nad rabatą, która w tym roku nie powstanie.. To transakcja wiązana- trzeba dokończyć opaskę i zrobić taras, który będzie się zaczynał przy wykuszu- a wiadomo, to plan nie na ten rok.. Jednak plany snuję. Na ścianie bez okna- z rynną, chciałabym posadzić borówkę, 2 krzewy- Patriot i CHandler. To chyba najmniejsze z krzewów borówki..
Rabata ma zaczynać się przy schodach, mieć brzuch na rogu domu i skręcać w stronę wykuszu/a (?).
Sama nie wiem, co na niej chcę posadzić.. Na samym zakręcie myślałam o jakimś krzewie- może pęcherznica diabolo..? Albo iglak kolumnowy, a przed nim bukietówki..? jeśli posadziłabym borówki, to diabolo już nie pasuje- za dużo liści w jednym miejscu, a za mało igieł ;)
Na tle ściany z oknem- przy schodach, rozważam posadzenie berberysów Red Pillar- w sezonie ciekawe same w sobie, a zimą ozdobne w czerwone korale- fajnie by to wyglądało na tle kremowej ściany. Przed nimi może mała kosówka, rozplenice, golteria..?
To piosenka przyszłości i oby w refrenie był 2016 rok.. rozmyślam jednak już teraz, bo ten fragment ściany z oknem, od schodów do rogu domu mogłabym obsadzić..
To takie niezobowiązujące bohomazy..
przytarasie.jpg


Generalnie zupełnie nie mam pomysłu na tę rabatę. Z jednej strony na rogu przydałby mi sie krzew liściasty.. a z drugiej nie pasuje do borówek, które chcę tu mieć.. Iglasty kolumnowy- ok, ale nie za duży..i nie za mały :funnyface: Pod oknem przy schodach- coś liściastego, ale żeby nie było łyso zimą- stąd pomysł na berberysy z koralami- moje Red Pilary są nimi teraz obsypane.

Ponieważ nic odkrywczego nie wymyślę- czas iść spać :lev:
Temat został zablokowany.
Za tę wiadomość podziękował(a): iwa27, Ewogrod, Adasiowa

Wymarzony ogród Moniki- w budowie cz. 2 01 Lut 2015 06:15 #335779

  • asia2
  • asia2's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 1105
  • Otrzymane dziękuję: 484
Kolory są tak przerysowane, że aż zęby bolą :blink:

I po raz wtóry potwierdza się przysłowie, że szewc bez butów chodzi :rotfl1: … No ale z tym problemem, to chyba umiesz sobie poradzić ;) ,
Temat został zablokowany.

Wymarzony ogród Moniki- w budowie cz. 2 01 Lut 2015 09:07 #335799

  • Sinthell
  • Sinthell's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Michał
  • Posty: 651
  • Otrzymane dziękuję: 438
Moniko podaj wymiary tej rabaty co chcesz stworzyć może się coś podsunie do namysłu ale muszę wiedzieć w jakich granicach można się poruszać...
jakie są warunki świetlne...
oraz jakie rośliny najbardziej Ci odpowiadają...
Wyczytałem coś liściastego i też coś zimozielonego... coś jeszcze...?
Na razie wygląda całkiem nieźle... oby nie te kolory...
Michał
___________________________________________________________________


___________________________________________________________________
Ostatnio zmieniany: 01 Lut 2015 09:09 przez Sinthell.
Temat został zablokowany.

Wymarzony ogród Moniki- w budowie cz. 2 01 Lut 2015 09:31 #335804

  • chester633
  • chester633's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 3279
  • Otrzymane dziękuję: 1931
Monisiu Kochana :devil1: :wink4: ,śpisz zapewne biedactwo po internetowych nocnych szarżach.... :comp:, a tu tyle dobrego można od rana zrobić w imię drugiego człowieka :whistle: .Wiesz że będę bardzo czujnym gościem w twym wątku ,a w szczególności to co tyczy się porad cięcia na kartofla 2014 i nowy wzór cięcie na kalafiora 2015.... :rotfl1:
Korciło mnie wcześniej by powrócić do tematu szafy :bad-idea: jak mam się zmieścić do szafy jak już zajęta :teach:(nie napiszę przez kogo jest już zajęta szafa bom nauki w Paryżu pobierał :devil1: ) :wink4: fotki ogrodowe pokazują zmiany jakie wprowadziliście do ogrodu - rozumiem że M. bardzo pomaga :teach: :devil1: nie tylko w dyskusjach...... :whistle:
Małgosi niech nikt i nic się nie obawia - przecież wszystkie Gosie są Kochane..... :hearts: :kiss3: jak śpią... :tongue2: Kolorki roślin jak najbardziej - ja tam lubię żółty jak Dorcia :dazed: ,a od strony żyrafiarni to może jakiś żywopłot z Brabantów - utworzy tło dla rabaty i oszczędzi egzotycznego widoku.... :devil1: :wink4:
Nocne Polaków rozmowy :screem: .....3/4.02 :teach: :bad-idea:
Temat został zablokowany.

Wymarzony ogród Moniki- w budowie cz. 2 01 Lut 2015 10:02 #335821

  • gorzata
  • gorzata's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Jeszcze w zielone gramy...
  • Posty: 8603
  • Otrzymane dziękuję: 1935
To zabrzmiało jak ustalanie terminu schadzki :rotfl1:
Ale rzeczywiście, Moniś... szalejesz... jak - nie przymierzając - mój szesnastoletni syn, który w okresie wolnym od zajęć obowiazkowych :hammer: przestawia sobie dzień z nocą...
No to właśnie zaczęły się u nas ferie zimowe :jeez:
Jesteś pewna tych borówek akurat na tej rabacie? :think:
Pozdrawiam - Gosia
Temat został zablokowany.

Wymarzony ogród Moniki- w budowie cz. 2 01 Lut 2015 10:39 #335838

  • hanya
  • hanya's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 3913
  • Otrzymane dziękuję: 3479
Moniśka, :hug: to prawda, że wybór roślin w Puzlu jest niewielki, ale mnie bardziej denerwuje bieda kolorystyczna u gatunków. Palmy i takie tam inne, udają paprocie, bylinki udają fioletowe rodki. A tak jeszcze o kolorach: może kontrasty będą mniejsze, jak Twoim planowanym rabatom będzie towarzyszyć trawa, a nie śnieg :rotfl1:
Ściana 'borówkowa', to która strona świata? Pogubiłam się, albo zapomniałam :oops:
Serdecznie pozdrawiam i zapraszam do Ogrodu wśród starych sosen

Hanka
Temat został zablokowany.

Wymarzony ogród Moniki- w budowie cz. 2 01 Lut 2015 10:57 #335846

  • olibabka
  • olibabka's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Więc w takiej ciszy ukryty ja - ja liść
  • Posty: 4286
  • Otrzymane dziękuję: 2960
gorzata wrote:
Jesteś pewna tych borówek akurat na tej rabacie? :think:
Borówki amerykańskie jesienią biją na głowę wszystkie krzewy ozdobne :devil1: Przebarwiają się bajecznie, polecam :)
pozdrawiam serdecznie, Marysia :)

[...]kielich światła nachylony wśród roślin
Odsłania w każdej z nich jakieś przedtem nie znane dno[...]
Ostatnio zmieniany: 01 Lut 2015 11:02 przez olibabka.
Temat został zablokowany.

Wymarzony ogród Moniki- w budowie cz. 2 01 Lut 2015 13:56 #335891

  • gorzata
  • gorzata's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Jeszcze w zielone gramy...
  • Posty: 8603
  • Otrzymane dziękuję: 1935
Nie podważam ich walorów ozdobnych, zastanawiam się tylko, czy będą wystarczająco dostępne w porze zbioru :P
Pozdrawiam - Gosia
Temat został zablokowany.

Wymarzony ogród Moniki- w budowie cz. 2 01 Lut 2015 14:43 #335898

  • Monika-Sz
  • Monika-Sz's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 4321
  • Otrzymane dziękuję: 2471
Witam serdecznie Wesołe Towarzystwo :bye: Słońce pięknie świeci i zdaje się, że jest odwilż- znowu :silly: Już luty.. czyli jeszcze kilka tygodni- i wiooooosnaaa :dance: Nie dopuszczam myśli o akcji sprzed zdaje się 2 lat.. gdy w kwietniu spadł śnieg a w maju ogrodnicze sklepy nieśmiało zwoziły rośliny z zimowania :mad2:

Asiu- hahah, na to wygląda, że ludowe prawdy zawsze aktualne :funnyface:

Michał- schody domu wychodzą na południowy wschód, a róg domu prawie kieruje się na południe. Wymiarów rabaty docelowych nie mam- chciałabym w tym roku wytyczyć. Wstępnie jednak oceniam, że przy schodach to ok 1.5m, brzuch na rogu 2m, zwęża się w stronę wykusza do 1.5m. Koloru trochę musi być, żeby nie było nudno ;)

Pawełku- oto i jesteś.. No któż by mnie motywował do prawidłowego czesania ogrodowego, jak nie ty.. :funnyface: W tym roku nie raz mi zadrży ręka z sekatorem- ale postaram się nie sprawić Tobie zawodu :silly:
Szafa jest spora- nie martw się!

Mąż pomaga- oczywiście. Kto sadziłby 5ciometrowe drzewa, jak nie On :think: Generalnie jednak wolę robić wszystko sama- zanim się namyslę, przestawię doniczki kilka razy po kilka centymetrów w jedną i drugą stronę- to M juz traci cierpliwość :lol: Poza tym ja lubię to robić i najzabawniej jest, gdy ja wychodzę ze szpadlem, Mąż stwierdza, że należy mi pomóc- i szarpiemy sie o szpadel na ogródku :silly:
Najczęściej moją prywatną siłę roboczą wołam do noszenia worków kory i ziemi, wbijania palików przy drzewach i do sadzenia dużych drzew. Z drobnicą radzę sobie sama.
Pierwsze roślinne zakupy, to była duża dostawa i wszystko sadził Mąż, bo to były spore krzewy w balocie i ja nie dawałam rady ich podnieść.
Ooo- tu też mam dowody, że pracował- ubiegłoroczne przesadzanie 4 jałowców.. to była ciężka praca i bez P nie miałabym szans,
DSC04574.jpg


Idealny podział obowiązków- nie nadużywać cierpliwości a front robót mieć ustalony wcześniej, żeby nie było zadymy ;) Lubie też, jak mogę siedzieć w ogródku tak długo, jak chcę i nie nawołuje się mnie do domu "późno już, ile można, chodz na obiad, nie masz umiaru" :jeez: Lubię być zostawiana w spokoju i nie wymagam, żeby aż tak nie mieć umiaru w pracach w ogródku, jak ja nie mam :happy3:

3/3.02..hmm..niech no się zastanowię..

Gosiu- borówki chcę, a to ostatnie miejsce, gdzie moge je posadzić. Dostępne chyba będą, bo planuje je posadzić w najwęższej części rabaty, przy tarasie, za plecami będą miały opaskę z kostki a przed nimi w nogach jakaś drobnica, którą ewentualnie będzie można nadepnąć ;) Pisząc drobnica myślałam np o wrzosach
Bardzo bym chciała mieć borówki- jeśli jednak to w ogóle nastąpi, to w przyszłym roku.. Tak więc to plany snute na luzaka. Jedyne, co mogłabym w tym roku, to fragment od schodów do rogu domu.

Waham się w sprawie borówek- nie pod względem dostępu, ale ogólnie wyglądu rabaty :think:

Haniu- ściana borówkowa, to południe. Czytałam, że muszą mieć zacisznie i słonecznie. To najlepsze miejsce, bo tutaj wiatr nie ma skąd nabrać rozpędu i w tym miejscu jest najmniejszy wygwizdówek.
Puzzle i ich katalog- masz rację.. Czasem wstawiam byle co, żeby tylko pokrój i kolor w miarę się zgadzały, ale mizernie tam pod tym względem- nie wiem, po co tyle egzotyki a brak podstaw.
Inna sprawa, że wymagania mamy, jak w stosunku do jakiegos programu dla profesjonalistów ;)

Marysiu- też tak słyszałam, że jesienią sa piękne. Nie wiem, jak to jest w sezonie- ale przecież kwitną, owocują- to może w miarę ozdobą są kwiaty i niebieskie jagody :think:
Masz borówki? Podpowiedz coś, proszę :woohoo:

Pozdrawiam niedzielnie! Pięknie słońce przyświeca- od razu uśmiech sam się pojawił.. jak to jednak człowiek od słońca jest zależny..
Temat został zablokowany.
Za tę wiadomość podziękował(a): chester633, hanya, Adasiowa

Wymarzony ogród Moniki- w budowie cz. 2 01 Lut 2015 14:51 #335899

  • olibabka
  • olibabka's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Więc w takiej ciszy ukryty ja - ja liść
  • Posty: 4286
  • Otrzymane dziękuję: 2960
Moniko, kliknij w ten link wyżej to zobaczysz moje borówki :) Ja bardzo polecam obie odmiany jakie zajadam. Jedyny minus jaki widzę, to taki, że uwielbiają jej owoce ptaki :wink4: Ale skoro tak blisko będą tarasu to może je ustrzeżesz przed żarłokami :silly:
pozdrawiam serdecznie, Marysia :)

[...]kielich światła nachylony wśród roślin
Odsłania w każdej z nich jakieś przedtem nie znane dno[...]
Temat został zablokowany.

Wymarzony ogród Moniki- w budowie cz. 2 01 Lut 2015 14:58 #335900

  • hanya
  • hanya's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 3913
  • Otrzymane dziękuję: 3479
Moniśka, tam borówkom chyba będzie za sucho, lubią wilgoć. Żaden ze mnie znawca, ale mam jeden krzew i pięknie rodzi. Musi mieć kwaśno i dużo wody. Kwitnie ślicznie. Nie wiem, czy przy domu utrzymasz odczyn, pozostałości wapna z budowy mogą przeszkadzać. Większy dołek, zakwaszanie, nawożenie, podlewanie i zbiory, jak smoki :happy:
Kiepski puzlek, ale lepszy niż nic; cieszę się, że mnie zmobilizowałaś.
Miłego popołudnia :hug:
Serdecznie pozdrawiam i zapraszam do Ogrodu wśród starych sosen

Hanka
Temat został zablokowany.


Zielone okna z estimeble.pl

Moderatorzy: Dorota15, Betula
Wygenerowano w 0.542 sekundy
Zasilane przez: Kunena Forum