TEMAT: W moim ogródeczku różyczka......wciąż rosnie.......

W moim ogródeczku różyczka......wciąż rosnie....... 27 Sty 2017 19:31 #519928

  • Aszka
  • Aszka's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 2491
  • Otrzymane dziękuję: 2655
Taką zimę to ja rozumiem, wszystko przykryte śniegiem .U mnie było niewiele
Ewuś, zakupy...od kilku dni zapełniam koszyki robiąc sobie przyjemność :comp: a potem zamykam stronę. Chyba większą przyjemność będę miała chodząc po sklepach
Ale te jarząby mam zapisane na liście.Poczytuję u Was robię listę u siebie a potem kolejna weryfikacja ;)


Zielone okna z estimeble.pl

W moim ogródeczku różyczka......wciąż rosnie....... 02 Lut 2017 20:07 #521200

  • katja
  • katja's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 1562
  • Otrzymane dziękuję: 552
Cześć Ewa :) .
podpisuję się pod tym, co napisałaś o ogrodzie zimowym... Ja też z tych, co sprzątają wiosną :drink1:
Twój ogród w zimowej odsłonie przepiękny :hearts:
:bye:
Pozdrawiam
Kasia

Ogród Kasi

W moim ogródeczku różyczka......wciąż rosnie....... 02 Lut 2017 21:20 #521218

  • zeberka363
  • zeberka363's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 1722
  • Otrzymane dziękuję: 1445
Olu ja uległam-koszyk zapełniłam i wysłałam, a teraz czekam :silly:
A w sklepach też pewnie kusić będzie i jak tu iść na zakupy? :happy3:
Mocno początkująca ogrodniczka kochająca piękną przyrodę ;-)
pozdrawiam agnieszka
forumogrodniczeoaza.pl/index.php/forum/3...6217-ogrodki-zeberki
forumogrodniczeoaza.pl/index.php/forum/1...a-parapetach-piszczy

W moim ogródeczku różyczka......wciąż rosnie....... 03 Lut 2017 23:13 #521407

  • sierika
  • sierika's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Natury nie oszukasz,czyli moje dojrzewanie do eko
  • Posty: 4102
  • Otrzymane dziękuję: 4952
Wiesiu, wycofałam sie z tego zakupu..... ;)

Kasiu, jakies kwiatki na pewno, mam coraz więcej nasion :rotfl1:

Firletko, wiosna chyba blisko bo odzywasz się...... :) , jarzęby tak mają podobno, potzreba im wilgoci, tak przynajmniej piszą biegli w ogrodnictwie. Myslę, że akurat ich nie warto chemia traktować skoro ptakom przeznaczone...żadnych ciekawych bylin nie wymysliłam, ot aminki, tytoń, reszty nie pamiętam nawet.. :happy:

Aszko, ja tez bawie się napełnianiem ale do płatności nie idę..... :rotfl1:

Kasiu, gdzie się podziewasz, mam nadzieję, żę wrócisz do pokazywania ogrodu, brakuje mi go.... :hug:

Zeberko, trzeba próbować chociaz trzymać sie w ryzach... :rotfl1: ale i tak cos kupić mus.... :happy:
Za tę wiadomość podziękował(a): katja, Aszka, zeberka363

W moim ogródeczku różyczka......wciąż rosnie....... 03 Lut 2017 23:21 #521408

  • Aszka
  • Aszka's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 2491
  • Otrzymane dziękuję: 2655
Ewuś,a ja popełniłam zakup.Pierwszy i jak mniemam ostatni.Nie mogłam dłużej wytrzymać :jeez:
Teraz czekam na oferty sklepów ogrodniczych w mieście.
Niech już tylko wiosna przyjdzie

W moim ogródeczku różyczka......wciąż rosnie....... 06 Lut 2017 12:30 #521790

  • piku
  • piku's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 6169
  • Otrzymane dziękuję: 5026
sierika wrote:
Wiesiu, wycofałam się z tego zakupu..... ;)

Szczerze mówiąc nie dziwię się B)
pozdrawiam - Wiesia :bye:


"Rośliny są jak ludzie, potrzebują miłości, ale i ludzie są jak rośliny, pozbawieni miłości więdną."

W moim ogródeczku różyczka......wciąż rosnie....... 07 Lut 2017 19:54 #522125

  • Tamaryszek
  • Tamaryszek's Avatar
  • Offline
  • Expert Boarder
  • Posty: 135
  • Otrzymane dziękuję: 18
Witaj Ewo! Po pierwsze - 4-metrowa araukaria?!! Nie miałam pojęcia, że masz takie cudo i rarytas! Czy możesz zdradzić, jak montujesz te ochronną konstrukcję? Stawiacie jakieś rusztowania?
Po drugie - ogród zimowy wygląda doskonale, naprawdę. Możesz być dumna z tego, jak przechodzi test zimowy. Możesz siedzieć przy oknie i rozkoszować się pięknym widokiem, z satysfakcją z dobrze wykonanej roboty.
Po trzecie - kończę czytać "Sekretne życie drzew", poruszająca lektura. Ale dlaczego ja też mam, tak jak Piku, egzemplarz bez ilustracji?! Tę książkę powinni czytać wszyscy leśnicy. I wszyscy ogrodnicy. I wszystkie dzieci. Żeby zrozumieć.
Po czwarte - wygląda na to, że ciąć nie trzeba. Że drzewa tego nie potrzebują. To ludzie tego potrzebują do realizacji swoich koncepcji. A niektóre drzewa tylko znoszą to bardziej cierpliwie...
Pozdrawiam,Tamaryszek
"Ogrodnictwo w zgodzie z naturą jest łatwiejsze niż przeciwko niej"

W moim ogródeczku różyczka......wciąż rosnie....... 09 Lut 2017 21:37 #522547

  • sierika
  • sierika's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Natury nie oszukasz,czyli moje dojrzewanie do eko
  • Posty: 4102
  • Otrzymane dziękuję: 4952
Aszko, najlepiej kupować to co można dokładnie obejrzeć i dotknąć, ale tyle czasu bez ogrodu powoduje, że zapominamy o tym i zamawiamy w internecie. Różnie to sie kończy.

Wiesiu, mozna taniej i mozna też obyć się.

Izo, ano mam taki rarytas, odradzam w ogrodzie zdanym na pojedynczych ogrodników, klimat jest jaki jest...a tu trzeba porządnej ochrony. Konstrukcja z oku na rok trudniejsza do wykonania, najpierw wiążemy gałęzie, żeby ograniczyć powierzchnie do ogarnięcia, potem M wbija wkoło kołki, następnie idą kartony warstwa po warstwie, po każdej sypiemy korę, znów kartony, znów kora, oczywiście trzeba to obwiązywać wkoło kołków i wkoło wieży, żeby się nie rozlazło. Im wyżej tym trudniej, drabina do kory bo juz sypać z dołu dalej nie da się, kołki tez za krótkie więc dokładamy dłuższe ale te nie są juz wbijane w grunt, znów sznurki, wiązanie...i dwoje ludzi w słusznym wieku....ilez trzeba razy wchodzić na drabine i na ziemię, kilka razy do jednego poziomu a ich jest kilka, jakie stosy kartonów przytargac, tysiące litrów kory wynieść po drabinie w sypać :tongue2: ......no i pewnie za rok za dwa przekroczy to nasze mozliwości, araukarię diabli wezmą, bedzie odrastać od korzenia...nic wiecznie nie trwa. Wyzej to juz tylko poważne ogrody mogą działać, ze sprzętem, z młodymi..

Ogród zimowy może być, przynajmniej z poczatku, gdy świeży śnieg.
Rzeczywiście ksiązka poruszająca, sama ja kupowałam mając do wyboru dwa wydania...to ma większy format i 60 przepieknych ilustracji, myślę, że Ty i Wiesia doceniłybyście je należycie, uroki naszych polskich lasów......
Ostatnio zmieniany: 09 Lut 2017 21:40 przez sierika.
Za tę wiadomość podziękował(a): Aszka

W moim ogródeczku różyczka......wciąż rosnie....... 10 Lut 2017 19:30 #522688

  • Aszka
  • Aszka's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 2491
  • Otrzymane dziękuję: 2655
Ewa, to prawda...lepiej kupować przez dotyk ale...u nas w ogrodniczych mają to co ja [tak było kiedyś z różami] .Zawsze jak jadę do Poznania to obiecuję sobie,że pojadę do Bąblna gdzie jest szkółka .Ale moi panowie zawsze w biegu :jeez:
zostaje zdać się na uczciwość sprzedawców.Z różami nigdy nie miałam pomyłek

W moim ogródeczku różyczka......wciąż rosnie....... 13 Lut 2017 22:09 #523172

  • Margo2
  • Margo2's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 3514
  • Otrzymane dziękuję: 1577
Zaraz będziemy sprzątały :)
Dlatego nie narzekam, bo zaraz będzie pieknie
Dobrze, ze ja nie czytałam tej książki
W sobotę zamierzam ciąć żywopłot :huh:

W moim ogródeczku różyczka......wciąż rosnie....... 15 Lut 2017 19:31 #523515

  • sierika
  • sierika's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Natury nie oszukasz,czyli moje dojrzewanie do eko
  • Posty: 4102
  • Otrzymane dziękuję: 4952
Aszko, tak to jest gdy człowiek zalezny od kogoś.... :angry: zachwalasz maseczke, jaka to? wiesz przegladałam dzisiaj ale tyle ich jest, a kazda najlepsza ;)

Gosiu, słysząc przez okna potworny hałas od szosy, zastanawiam się czy starczy mi nerwów by robic w ogrodzie całymi dniami w niemilknącym przez cały dzień harmidrze, szczerze to wyniosłabym się, od lata za płotem migaja tiry i ogromne ciężarówki, nazywane przez mnie wagonami, natężenie hałasu po prostu drąży mózg...siedze przy komputerze i słyszę, nie pomaga włączanie radia ani tv....jest coraz gorzej :mad2:

W moim ogródeczku różyczka......wciąż rosnie....... 15 Lut 2017 19:41 #523517

  • Aszka
  • Aszka's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 2491
  • Otrzymane dziękuję: 2655
wizaz.pl/kosmetyki/produkt,51200,lbiotic...ska-hialuronowa.html

To masczka tego typu.Jestem właśnie po

Ewuś,ja też tak mam za oknem.Czasami boję się,że mi dom się rozleci.Ale przyjdzie czas,że nie będziesz słyszała.Chyba...Najgorzej jest jak mam "nerwy" na wierzchu

W moim ogródeczku różyczka......wciąż rosnie....... 15 Lut 2017 19:58 #523519

  • sierika
  • sierika's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Natury nie oszukasz,czyli moje dojrzewanie do eko
  • Posty: 4102
  • Otrzymane dziękuję: 4952
Tę tez miałam w rękach dzisiaj, skoro chwalisz to kupię.....
Tu zawsze jeździły samochody osobowe i ciężarowe ale od wiosny otworzyli parę km dalej autostradę i tędy wszystko ciągnie, mało tego na Wisle zrobili most pod Połańcem, odkąd kierowcy zwiedzieli się to masakra.... :jeez: za płotem też stosunkowo nowa nawierzchnia więc wyścigi na całego, gdyby chociaz zrobili osłony albo cichą nawierzchnię, ale kto mysli o ludziach :angry:

W moim ogródeczku różyczka......wciąż rosnie....... 15 Lut 2017 20:00 #523520

  • sierika
  • sierika's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Natury nie oszukasz,czyli moje dojrzewanie do eko
  • Posty: 4102
  • Otrzymane dziękuję: 4952
Tę tez miałam w rękach dzisiaj, skoro chwalisz to kupię.....
Tu zawsze jeździły samochody osobowe i ciężarowe ale od wiosny otworzyli parę km dalej autostradę i tędy wszystko ciągnie, mało tego na Wisle zrobili most pod Połańcem, odkąd kierowcy zwiedzieli się to masakra.... :jeez: za płotem też stosunkowo nowa nawierzchnia więc wyścigi na całego, gdyby chociaz zrobili osłony albo cichą nawierzchnię, ale kto mysli o ludziach :angry: M przygłuchy to niewiele do niego dociera za to ja mam słuch bardzo dobry......latem stosowałam zatyczki do uszu i tak wszystko słyszałam :cry3:

W moim ogródeczku różyczka......wciąż rosnie....... 15 Lut 2017 21:51 #523539

  • Aszka
  • Aszka's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 2491
  • Otrzymane dziękuję: 2655
No to nie wesoło masz. :( Ciekawa jestem czy wysokie , gęste drzewa by wygłuszyły :crazy: u mnie nie da rady bo przy samej szosie mieszkam. Taki nasz ...przykry los

W moim ogródeczku różyczka......wciąż rosnie....... 16 Lut 2017 19:54 #523686

  • Alina-277
  • Alina-277's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 1867
  • Otrzymane dziękuję: 1253
Czytając o nowej drodze ,czemu nie upominacie się o parawany u nas przy obwodnicy ludzie się upominali i pozakładali parawany..musicie pisać podania do drogowców i urzędu miasta..bo faktycznie wiosną i latem trudno Ci będzie wytrzymać...

W moim ogródeczku różyczka......wciąż rosnie....... 16 Lut 2017 20:39 #523701

  • sierika
  • sierika's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Natury nie oszukasz,czyli moje dojrzewanie do eko
  • Posty: 4102
  • Otrzymane dziękuję: 4952
Aszko, mam drzewa ale to wiele nie pomaga, trzeba by przynajmniej kilka szeregów....

Alinko, myslę o tym, nie wiem czy innym to przeszkadza ale mi bardzo. M jednak twierdzi, że tylko przy krajowych i autostradach, to jest wojewódzka z tym, że dojazdowa do autostrady. Muszę zacząć od wypytania kto ma w gestii taką drogę warto by tez przejść po sąsiadach bo dla jednej osoby... :think:

W moim ogródeczku różyczka......wciąż rosnie....... 19 Lut 2017 21:08 #524261

  • sierika
  • sierika's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Natury nie oszukasz,czyli moje dojrzewanie do eko
  • Posty: 4102
  • Otrzymane dziękuję: 4952
Może coś milszego....zgromadziłam sporo poduch do moich nowych mebelków i starych też :) parę obrusów tez jest, za to stolika brak póki co....

Oto kilka z nich....niektóre gotowe a inne czekają na szycie, zawsze to przyjemniej w takim kąciku przysiąść, choc znając siebie to raczej będe patrzeć :rotfl1:


poduchy1002.jpg


poduchy1003.jpg


poduchy1004.jpg


poduchy1005.jpg


poduchy1006.jpg


poduchy1007.jpg
Za tę wiadomość podziękował(a): Alina-277, Bozi, xMonia, Adasiowa, słowikowo, zeberka363


Zielone okna z estimeble.pl

Moderatorzy: Dorota15, Betula
Wygenerowano w 0.446 sekundy
Zasilane przez: Kunena Forum