TEMAT: Ogród Wioli

Ogród Wioli 12 Mar 2015 08:06 #348103

  • Wiola
  • Wiola's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 431
  • Otrzymane dziękuję: 393
Majeczko, rzeczywiście dużo zrobiłam już w ogrodzie, ale lista prac ciągle się wydłuża :jeez:
W głowie wykluwa się mi pomysł na nową rabatę, na której rosły by nowe nabytki różane. Potrzebna mi przy tym pomoc męża, który czas na takie prace ma jedynie w weekend - a tu nadchodzi załamanie pogody i deszcz :unsure:

Krysiu, dziękuję bardzo za miłe odwiedziny i zapraszam częściej. Życzę oczywiście spełnienia marzenia o własnym ogródku :)

Siberio, jaki tam z Ciebie odmieniec ... nie każdemu musi podobać się to samo i ja to rozumiem, zwłaszcza, że ja też mam swoje 'nie lubiane'. Może się nie narażę zbyt wielu osobom, jak napiszę że są to m. in. hosty i irysy :oops:

Romciu, cieszę się, że hortensje przypadły Ci do gustu. 18 odmian, to już ładna kolekcja i jest na czym oko zawiesić. Będę Ci kibicować w dalszym powiększaniu stanu posiadania. A jakie odmiany jeszcze chciała byś dosadzić ?
Pozdrawiam Wiola :)
Ogród Wioli


Zielone okna z estimeble.pl

Ogród Wioli 12 Mar 2015 08:18 #348108

  • Wiola
  • Wiola's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 431
  • Otrzymane dziękuję: 393
To moja wiosna. Na razie bardzo skromna i pewnie jeszcze dłuższy czas taka będzie a to dlatego, że prawie nie mam cebulowych. :(
Już dwa lata z rzędu obiecywałam sobie nasadzić tulipanów, krokusów ... i zawsze pojawiają się jakieś przeszkody. Może wreszcie w tym roku się uda.









Mam prośbę. Czy może mi ktoś doradzić jak szybko i bezproblemowo wstawiać zdjęcia na forum. Obecnie trwa to u mnie o wiele za długo i troszkę mnie zniechęca.
Po zgraniu na dysk muszę je zmniejszać, potem wgrywać na serwer i kopiować po jednym. Jest jakiś szybszy sposób ?
Pozdrawiam Wiola :)
Ogród Wioli
Za tę wiadomość podziękował(a): chester633

Ogród Wioli 12 Mar 2015 11:20 #348161

  • Ave
  • Ave's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 832
  • Otrzymane dziękuję: 395
Siberia wrote:
Spadłam z krzesła na te widoki :happy4: szczególnie różany :hearts:
:thanks: :thanks: :thanks:

To ja zakrzyknę podobnie ale... szczególnie hortensjowo :happy4: Jak się cieszę, że załozyłas tu swój watek ogrodowy - będę tu częstym gościem :dance:
Ewa

Ogród Wioli 12 Mar 2015 11:25 #348165

  • Igor
  • Igor's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 4186
  • Otrzymane dziękuję: 2487
Piękne wiosenne widoczki... :) Krokusy i ranniki - moje ulubione ;)

Ogród Wioli 12 Mar 2015 11:42 #348170

  • edulkot
  • edulkot's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 2906
  • Otrzymane dziękuję: 3009
Ale masz wielką kępę ranników :supr3: a ja nie mam ani jednego :tongue2:

Zdjęcia wgrywam po jednym z Picasa bez zmniejszania, tak jak lecą z komputera na Picasa Web :)

Ogród Wioli 12 Mar 2015 20:53 #348335

  • Margo2
  • Margo2's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 3514
  • Otrzymane dziękuję: 1577
Wiolu, przyszłam z rewizytą i jestem pod wrażeniem tego co do tej pory zobaczyłam
Mam nadzieje, że masz więcej zdjęć. Bardzo chętnie pozwiedzam Twój ogród

Ogród Wioli 13 Mar 2015 14:54 #348549

  • Wiola
  • Wiola's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 431
  • Otrzymane dziękuję: 393
Ech ... upisałam się i mi wcięło :mad2:

Ewuś, bardzo mi miło, że zajrzałaś i zapraszam jak najczęściej. Ja również będę odwiedzać Twój wątek :)

Igor, chyba każdego cieszą te pierwsze wiosenne kwiatuszki.

Majeczko, dziękuję za radę dotyczącą Picassa. Już wczoraj zainteresowałam się tym właśnie programem i o ile nie nastąpią żadne problemy, to zdecyduję się spróbować.
Ranniki rosły u mnie w dwóch kępach - jedna wyginęła :unsure:

Gosiu dziękuję za miłe słowa. Ja często bywałam u Ciebie cichym gościem, zwłaszcza w czasie kwitnienia róż.
Zdjęcia z poprzednich lat mam. Miałam ich nie pokazywać, ale w ramach testowania nowego programu pokażę jeszcze kilka fotek.











Pozdrawiam Wiola :)
Ogród Wioli
Ostatnio zmieniany: 13 Mar 2015 15:03 przez Wiola.
Za tę wiadomość podziękował(a): olibabka, chester633, edulkot, olga1234

Ogród Wioli 13 Mar 2015 16:24 #348560

  • andrzejek
  • andrzejek's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 1360
  • Otrzymane dziękuję: 1664
:bye: :bye:
Widoki wiosenne każdego napawają pozytywnym emocjami. Ostatnio przez dłuższą chwilę siedziałem na huśtawce i podziwiałem moje skromne kępy krokusów. Co to za odmiana krokusa(ten biały z ciemniejszą domieszką) ?
Ostatnio zmieniany: 13 Mar 2015 16:27 przez andrzejek.

Ogród Wioli 13 Mar 2015 16:26 #348561

  • slotys
  • slotys's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 353
  • Otrzymane dziękuję: 442
Wiolu , moje serce skradła koronkowa hortensja UNIQUE . U Ciebie ma przeogromne kwiatostany ,ja mam ją 2 rok i zaczynam zastanawiać się czy to naprawdę ona . Powiedz ...czy ona przebarwia się ...

Ogród Wioli 13 Mar 2015 16:40 #348563

  • edulkot
  • edulkot's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 2906
  • Otrzymane dziękuję: 3009
Wiolu u Ciebie Cottage Rose robi za pnącą :supr3: co prawda wypuszcza dość długie i wiotkie pędy ale żeby aż tak :woohoo:

Ogród Wioli 14 Mar 2015 19:25 #348963

  • Margo2
  • Margo2's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 3514
  • Otrzymane dziękuję: 1577
Na razie aktualnych zdjęć brak, więc pokazuj te stare.
Bo ogród jak widać masz super
Z radością będę oglądała jak wygląda od wiosny do jesieni

Ogród Wioli 15 Mar 2015 15:02 #349168

  • beataogrodniczka
  • beataogrodniczka's Avatar
  • Offline
  • Senior Boarder
  • Moj ogrodek moje zycie
  • Posty: 54
  • Otrzymane dziękuję: 23
Czesc Wiolu. Masz piekny ogrod iduzo roznych roslin
Oaza spokoju :drink1:
Przebywanie i praca na dzialce to ogromna przyjemnosc.

Ogród Wioli 15 Mar 2015 17:03 #349191

  • Wiola
  • Wiola's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 431
  • Otrzymane dziękuję: 393
Witam serdecznie wszystkich odwiedzających.
U nas dziś ładny, słoneczny dzionek. Zaplanowałam sobie mały, pierwszy tej wiosny wypad na zakupy ogrodnicze. Oczywiście nie skończyło się na 'małych' zakupach :oops: Nakupowałam głównie lilii, różnych nasion, ziemi, kory. Gdy wpadłam na regał z różami myślałam że oczopląsu dostanę. Kupiłam tylko jedną, gdyż powstrzymywała mnie wizja 20 krzaków, które zamówiłam przez internet.
Mogę wreszcie powiedzieć, że sezon ogrodowy na dobre otwarty - pierwsze wiosenne zwiastuny kwitną w ogrodzie, pierwsze zakupy zrobione ! :P

Andrzejku witaj. Masz rację, pierwsze wiosenne kwitnienia sprawiają bardzo dużo radości. Nazwy krokusów Ci nie podam, bo nie wiem ... Ogólnie, to słabo u mnie ze znajomością odmian innych roślin niż hortensje i róże :oops:

Małgosiu, ta moja Uniqe ma z pewnością 5 lub 6 lat i naprawdę pięknie zaczęła wyglądać dopiero przez ostatnie dwa. Leciuteńko przebarwia się na jasny róż, ale to też zależy od pogody, bo jeżeli jest zimno i deszczowo to łapie kropki i robi się bura. Daj swojej szanse. Wszystkie bukietówki potrzebują czasu, aby pokazać swoje prawdziwe piękno.

Majeczko, ano taki potwór u mnie z tej Cottage :silly: W sezonie osiągnęła na pewno ponad 2 metry, bo była dużo wyższa ode mnie.
Nie przemarzają jej pędy od kilku lat i wystarczyło, że raz bardzo oszczędnie ją przycięłam. W tym roku troszkę ją odmłodziłam, ale ogólnie przycięłam tak, jak różę pnącą ... zobaczymy :P

Gosiu, bardzo mi miło to czytać. Coś tam postaram się pokazać z poprzedniego roku, bo na 'wysyp' tegorocznych zdjęć trzeba będzie mimo wszystko jeszcze troszkę poczekać.

Beatko ogrodniczno, dziękuję, bardzo mi miło :)
Pozdrawiam Wiola :)
Ogród Wioli
Ostatnio zmieniany: 15 Mar 2015 17:04 przez Wiola.

Ogród Wioli 15 Mar 2015 19:07 #349232

  • Forumowa Żabula
  • Forumowa Żabula's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 8491
  • Otrzymane dziękuję: 3477
To ja sobie pozwolę wirtualnie zamieszkać wśród tylu cudnych kwitnień. :hearts: :flower2: :hearts: Usadowię się cichutko koło pięknego Clematisa. :hearts:
Dobrego dnia. Pozdrawiam.

Ogród Wioli 15 Mar 2015 21:12 #349322

  • alana
  • alana's Avatar
  • Offline
  • Senior Boarder
  • Posty: 60
  • Otrzymane dziękuję: 80
Cześć i czołem! :)
Wiolu, baaardzo, ale to bardzo cieszę się, że założyłaś na Oazie swój wątek, bo już mi Ciebie brakowało na którymkolwiek forum (żeby jeszcze Magda i Jola dołączyły).
Pierwsze zdjęcia nie mogło być inne jak z ogromnym dzbanem ;) A swoją drogą nie wiedziałam, że aż tak licznej kolekcji hortensji się doczekałaś, to, że wpadłaś w manie, to wiedziałam. A czemu przegapiłam u Ciebie Heritage, albo może zapomniałam, że ją też posiadasz. A Jasmina i Veilchenblau pięknie Ci urosły, cud miód malina ;)
U mnie też dzisiaj wreszcie pojawiło się słońce, może już jutro będzie dodatkowo wyższa temperatura...
A Wiolu, napisz, proszę, jakie róże i lilie zamawiałaś teraz.
A jak tam rabata z Aspirynkami? Ładnie przezimowały i czy zdecydowałaś, co tam dosadzisz? Już nie mogę się doczekać jej widoku.

Pozdrawiam Ciebie ciepło, paa :)
Pozdrawiam, Ala :)

Ogród Wioli 16 Mar 2015 11:03 #349481

  • Ave
  • Ave's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 832
  • Otrzymane dziękuję: 395
Wioluś masz piękną periovskię - tniesz ją ? wiosną ? na jak długo ?
Ewa

Ogród Wioli 17 Mar 2015 21:51 #350043

  • Margo2
  • Margo2's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 3514
  • Otrzymane dziękuję: 1577
Wiolu, jesteśmy cierpliwi na nowe poczekamy ;)
Ale stare tez poprosimy

Ogród Wioli 20 Mar 2015 08:42 #350714

  • Wiola
  • Wiola's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 431
  • Otrzymane dziękuję: 393
Alu, witaj, cieszę się ze odnalazłaś mnie bez problemu w tym tłumie.
Jolka też się już przebudziła, ale Magda milczy :unsure:
Aspirynki ślicznie przezimowały. Jeszcze ich nie cięłam, chyba zostawię je już na sam koniec. Dosadzę do nich na pewno jednoroczne. Mam posiane sporo szałwii trójbarwnej, więc chyba na nie się zdecyduję. Bylin na razie sadzić tam nie chcę. Zaczekam jeszcze z tym rok, albo dwa, aż krzaki róż rozrosną się na dobre i będzie widać co tam da się wcisnąć.
Jasminę w tym roku mocniej prześwietliłam, bo urósł już straszny potwór. Kilka pędów też jej wygięłam i ciekawa jestem czy zareaguje na to obfitszym kwitnieniem.
O zamówieniach napisałam Ci na pw ;)

Ewuś, tnę perovskię niziutko na 10 góra 15 cm. Robię to przeważnie w marcu przy okazji przycinania hortensji czy róż. W tym roku już jakieś 2 tygodnie temu skróciłam jej czuprynę.

Krysiu zapraszam tak często jak tylko chcesz :)

Gosiu wedle życzenia, jeszcze coś z ubiegłego roku :)









Pozdrawiam Wiola :)
Ogród Wioli
Ostatnio zmieniany: 20 Mar 2015 08:44 przez Wiola.
Za tę wiadomość podziękował(a): chester633, anabuko1


Zielone okna z estimeble.pl

Moderatorzy: Dorota15, Betula
Wygenerowano w 0.289 sekundy
Zasilane przez: Kunena Forum