TEMAT: Ogród nie tylko różany cz.2

Ogród nie tylko różany cz.2 29 Lis 2015 16:50 #416097

  • Ewik7
  • Ewik7's Avatar
  • Offline
  • Senior Boarder
  • Posty: 67
  • Otrzymane dziękuję: 26
Rózany wianek cudeńko :-)
Za tę wiadomość podziękował(a): moni


Zielone okna z estimeble.pl

Ogród nie tylko różany cz.2 29 Lis 2015 19:27 #416136

  • wxxx-a
  • wxxx-a's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 3467
  • Otrzymane dziękuję: 1103
Czytam o Twoim odwyku różanym i oczom nie wierzę .Dwa lata bez nowej róży? :woohoo:
Ja wprawdzie też na odwyku ,kilka oddałam ale zeszłej jesieni kilka jednak kupiłam :hammer:
Za to w tym roku bardzo dzielnie przetrwałam oglądając pięknoty .Jak pamiętasz mój ogród od lat bez chemii ,więc te co mam w ogrodzie muszą sobie świetnie radzić same .Ostatni wianuszek prześliczny ,
a zdjęcia jak zwykle :hearts:
Za tę wiadomość podziękował(a): moni

Ogród nie tylko różany cz.2 29 Lis 2015 22:31 #416207

  • Margo2
  • Margo2's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 3514
  • Otrzymane dziękuję: 1577
Byłam, podziwiałam.
Naprawdę wszystko co robisz jest z wielką dbałością o szczegóły
Tego zazdroszczę, bo ja jestem z natury szałaput i antytalent.
Wszystko robię niechlujnie
Ale inaczej nie potrafię. Nawet jak bardzo się staram :dry:
Za tę wiadomość podziękował(a): moni

Ogród nie tylko różany cz.2 30 Lis 2015 08:20 #416235

  • asia2
  • asia2's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 1105
  • Otrzymane dziękuję: 484
Moni, :hearts: te lukrowane widoki cudne! Ciekawam jakich zmian w ogrodzie dokonałaś. Zawsze mnie ciekawi czy doskonałe, można uczynić jeszcze doskonalszym :think: ...
Różyczka nie mija chyba nigdy...
Ostatnio zmieniany: 30 Lis 2015 08:21 przez asia2.
Za tę wiadomość podziękował(a): moni

Ogród nie tylko różany cz.2 30 Lis 2015 09:30 #416255

  • Aguniada
  • Aguniada's Avatar
Moni, gratuluję zmaterializowania Twojego talentu - podziwiam każdą nową pracę na FB i żałuję, że nie zorientowałam się w porę i nie zamówiłam karty na mamine imieniny... teraz już nie zdążę :(
Ogród fantastycznie się zmienia i w każdym roku przeistaczasz go w jeszcze cenniejszą perełkę.
Trawy, wrzosy i róże doskonale się prezentują. Ciekawa jestem, co się zadzieje wiosną :)
Ciepło pozdrawiam!

Ogród nie tylko różany cz.2 30 Lis 2015 16:35 #416324

  • moni
  • moni's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 1308
  • Otrzymane dziękuję: 995
Ewik - dziękuję bardzo :flower2:

Ewuniu-Nowinko - ano 2 lata :) Nie powiem żeby było łatwo ale wytrzymałam. Pamiętam, że nie stosujesz chemii i ja też tak robię więc wygląda na to, że i u mnie docelowo będą takie co walczyć umieją. Oczywiście wspomagam środkami naturalnymi, mechanicznie usuwam chore części roślin ale to nie zawsze jest skuteczne, a już mam trochę dosyć lasu róż z gołymi du..ami od połowy sezonu :mad2: Dziękuję za pochwałę wianuszka :flower2:

Gosiu - dziękuję i cieszę się, że poświęciłaś czas i zerknęłaś :hug: No powiem Ci, że robienie takich drobiazgów mocno ćwiczy cierpliwość :happy4: ale to jest taka moja terapia pokorporacyjna :)
A swoją drogą to nie mów, że jesteś antytalent - pewnie nawet nie próbowałaś :whistle: a nawet gdyby to widocznie jesteś utalentowana w innej dziedzinie i tyle :) Każdy z nas ma jakiś talent i dobrze, że różne bo jest ciekawiej...

Asiu - no ślicznie było :flower2: na tyle, że mnie w piżamie wydarło robić zdjęcia :happy4: Taką późną jesień to ja lubię ...i jeszcze jak jest tajemniczo-mgliście...nie wspominając o słoneczku oczywiście. Najbardziej nie lubię pogody takiej jak np. dzisiaj mamy - wiatr, że łeb urywa i deszcz ze śniegiem. Mokro, zimno, ślisko - ble !
Oj tam, oj tam - jakie doskonałe ?! Wcale nie takie doskonałe ale ciągle nad tym pracuję. Zmiany będzie widać dopiero w sezonie i to latem bo wielu roślin wiosennie pięknych teraz nie dosadziłam :( no oprócz 5 pigwowców i 2 derenio jadalnych dla M (na nalewki ;)) Wiesz, że nawet cebulek wiosennych nie kupiłam ? Nie kupiłam ! O ! A większość tych co miałam siedzi w donicach.
Różyczka nie mija, niestety, podobnie jak i chęć do zmian i próbowania nowych aranżacji ...i to chyba jest zakaźne :rotfl1:

Aguś - dziękuję bardzo :flower2: Co do kartki to szkoda ale może jeszcze będzie okazja :) Jakby co to wiesz gdzie mnie znaleźć :)
Wiesz, mam nadzieję, że zmiany faktycznie idą w lepszym kierunku ... zobaczymy :)
Ja mam nadzieję, że nic głupiego mi do głowy zimą nie wpadnie i wiosna będzie spokojna ogrodowo :happy4:
Również ciepło pozdrawiam :bye:
Za tę wiadomość podziękował(a): Margo2, wxxx-a

Ogród nie tylko różany cz.2 24 Gru 2015 03:29 #419261

  • Monika-Sz
  • Monika-Sz's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 4321
  • Otrzymane dziękuję: 2471
Moniczko- serdeczne życzenia świąteczne i Noworoczne składam :kiss3: Niech święta będą pełne radosnych chwil a NOwy ROk przyniesie spełnienie :hug:
Za tę wiadomość podziękował(a): moni

Ogród nie tylko różany cz.2 24 Gru 2015 19:26 #419305

  • moni
  • moni's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 1308
  • Otrzymane dziękuję: 995
W ten świąteczny wieczór życzę wszystkim radości, spokoju, ciepła, spełnienia marzeń i rodzinnej atmosfery ...

20151224-untitled-006-2.jpg
Za tę wiadomość podziękował(a): Margo2, r-xxta, piku, Bozi, asia2, VERA, Monika-Sz

Ogród nie tylko różany cz.2 25 Gru 2015 08:58 #419344

  • asia2
  • asia2's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 1105
  • Otrzymane dziękuję: 484
Moni, Tobie i Twoim Bliskim także ślę najlepsze życzenia!
Za tę wiadomość podziękował(a): moni

Ogród nie tylko różany cz.2 31 Gru 2015 18:42 #420438

  • moni
  • moni's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 1308
  • Otrzymane dziękuję: 995
Szampańskiej zabawy i wszelkiej pomyślności w Nowym Roku :)

nowy.jpg
Za tę wiadomość podziękował(a): Robaczek, Margo2, r-xxta, piku, asia2, VERA, inag1

Ogród nie tylko różany cz.2 10 Sty 2016 10:43 #423465

  • moni
  • moni's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 1308
  • Otrzymane dziękuję: 995
Wrzucam małe co nieco żeby wątek całkiem nie umarł śmiercią naturalną :(

Małe wspomnienie lata czyli kotlety ale chyba nie odgrzewane (nie pamiętam czy te fotki wrzucałam wcześniej...)


20150621-untitled-009-2.jpg


20150621-untitled-010-2.jpg


20150703-untitled-217.jpg


miłej niedzieli
Za tę wiadomość podziękował(a): Margo2, Bozi, piotrek_ns, VERA, IwOnagn

Ogród nie tylko różany cz.2 10 Sty 2016 10:51 #423470

  • Aguniada
  • Aguniada's Avatar
Moni, widok Twojego ogrodu o każdej porze roku wprowadza mnie w dobry nastrój...
Zwłaszcza czerwcowy i wrześniowy - najpiękniejsze jego odsłony wówczas pokazujesz...
Ja dzisiaj też wyszłam na obchód... zmroziło, oszroniło, ładnie jest...
Wybieram się niedługo wrzucić co nieco (dwa razy tyle, co zwykle! :D) na WOŚP.
A jakie Ty masz plany?

Ogród nie tylko różany cz.2 10 Sty 2016 11:44 #423492

  • aguskac
  • aguskac's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 2757
  • Otrzymane dziękuję: 1455
Wpadłam poczytać i foteczki popodziwiać :)
Też zaraz ruszam na Orkiestrę. Tylko ja będę tą zbierająca kaskę. Jestem odpowiedzialna za loterię - można u mnie wygrać 3 spływy kajakowe i bon na rośliny ozdobne, więc dziewczyny... szkoda, że jesteście daleko :hug:
Pozdrawiam Aga
Na wiejskim podwórku
Za tę wiadomość podziękował(a): Aguniada

Ogród nie tylko różany cz.2 10 Sty 2016 13:22 #423509

  • edulkot
  • edulkot's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 2906
  • Otrzymane dziękuję: 3009
No Monia w końcu pokazałaś to co masz najpiękniejsze :thanks:
Jeszcze proszę, jeszcze a na deser jakieś futrzaki :drool:

Ogród nie tylko różany cz.2 10 Sty 2016 17:20 #423612

  • IwOnagn
  • IwOnagn's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 335
  • Otrzymane dziękuję: 488
Witaj, nie przypominam sobie, żebym już buszowała po Twoim, różanym i nie tylko, ogrodzie. Jest przepiękny i na dodatek normalny. Oglądam pierwszą część i jestem dopiero na 14 str., bo czytam od dechy do dechy, podziwiam róże, siedzę tu już od 12,00 z przerwą obiadową i jestem dopiero na 14 str. :club2: :club2: , tyle tu cudów :hearts: , no i piękne zdjęcia. Musisz wiedzieć, że zapuszczam tu korzenie :tongue2: , podoba mi się, to , co robisz ze swoim ogrodem, pozdrawiam serdecznie i do usłyszenia. Róże .... co jedna, to ładniejsza, odmiany chyba wszystkie, wykreśliłam kiedyś Tuscany, przez Ciebie zawita do mnie na wiosnę, pa.

Co jest między różami, szałwia, przetaczniki czy kocimiętka, oprócz lawendy oczywiście?
np. tu forumogrodniczeoaza.pl/media/kunena/atta...0-untitled-020-2.jpg
Ostatnio zmieniany: 10 Sty 2016 17:39 przez IwOnagn.

Ogród nie tylko różany cz.2 11 Sty 2016 15:18 #423982

  • moni
  • moni's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 1308
  • Otrzymane dziękuję: 995
Aga - dzięki - miło mi :) A ogród też najbardziej podoba mi się w tych miesiącach :) Ja wczoraj cały dzień działałam w swoim domowym laboratorium (jak na chemika przystało hi hi) tworząc kolejne produkty beauty :) się okazało, że są na nie chętni...a raczej chętne więc robię już nie tylko dla siebie :) Prace laboratoryjne będą jeszcze trwały bo przymierzam się do kilku serii mydełek .... (one po zrobieniu muszą leżakować 4-6 tygodni wobec czego najlepiej jest raz na jakiś czas zrobić hurtem zapas na kilka miesięcy ...jak zrobię to pewnie wrzucę na Factoria Mia jak wczoraj balsamek i wosk zapachowy :)
Orkiestra fajna sprawa - i super, że od tylu lat co roku się odbywa:)

Aguskac - miło mi, że wpadłaś :) oj faktycznie szkoda :(

Majutku - no zeszło mi trochę :/ i teraz odsmażam kotlety :/ będą i futerka ale za wiele fotek im nie robię aparatem - więcej telefonem ale kiepskiej jakości wychodzą

Iwona - witam i zapraszam :) Dziękuję za miłe słowa w kierunku ogrodu :) Co do Tuscany to pamiętaj jednak, że lubi łapać plamistość i jak jej się spodoba to rośnie na ogromny krzew.
Między różami na tej fotce to duże niebiesko-fioletowe to kocimiętka Walker's Low. Tylko trzeba z nią uważać bo strasznie ekspansywna jest. Ja wysadziłam stamtąd większość krzaczków bo mi róże zdominowała ale ogólnie jest świetna :) i po pierwszym kwitnieniu jak niziutko zetniesz to powtarza późnym latem. Ogólnie z różami faktycznie sadzę przetaczniki, lawendę, szałwię - mi te niebiesko/fioletowe, niebieskie i fioletowe kolorki pasują w zasadzie do każdego koloru róż stąd ich tyle mam i spinają ogród poniekąd :) w zeszłym sezonie wprowadziłam jednak trochę zmian i zobaczymy jak to wyjdzie ...sama jestem ciekawa :)

dzisiaj azalki i futerka
20150519-untitled-055.jpg


20150522-untitled-060.jpg


20150522-untitled-065.jpg


20150522-untitled-067.jpg


20150530-untitled-096.jpg


20150826-untitled-010.jpg


20150826-untitled-014.jpg


a dobra..i jeszcze tulipanki :)

20150429-untitled-069.jpg


miłego tygodnia :)
Za tę wiadomość podziękował(a): Robaczek, Margo2, Bozi, VERA, edulkot, inag1, IwOnagn

Ogród nie tylko różany cz.2 11 Sty 2016 15:23 #423983

  • piku
  • piku's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 6169
  • Otrzymane dziękuję: 5027
Po takiej dawce zatęskniłam już do wiosny :) , choć jak na razie zima obchodzi się z nami dość łagodnie :lol:
Para na poduszce rozkoszna :woohoo: , szkoda że u mnie to niemożliwe :huh:
pozdrawiam - Wiesia :bye:


"Rośliny są jak ludzie, potrzebują miłości, ale i ludzie są jak rośliny, pozbawieni miłości więdną."

Ogród nie tylko różany cz.2 11 Sty 2016 18:33 #424029

  • r-xxta
  • r-xxta's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 7727
  • Otrzymane dziękuję: 2600
Nie wiedziałam, że masz tyle azalii :lol: , mam nadzieję, że nie znikniesz wiosna i bedziemy mogli je podziwiac w swoim czasie ;)

Chciałam zapytać jak tam idą przygotowania do dyplomu? I jeszcze czy przyjedziesz na zlot, pliiiiiis :thanks:


Zielone okna z estimeble.pl

Moderatorzy: Dorota15, Betula
Wygenerowano w 0.435 sekundy
Zasilane przez: Kunena Forum