TEMAT: Mój zakątek ....

Mój zakątek .... 26 Wrz 2015 19:59 #404367

  • jolifleur
  • jolifleur's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 1973
  • Otrzymane dziękuję: 2664
Z tym odmładzaniem brzoskwinii było tak. Drzewo było stare i dawało małe i niezbyt smaczne owoce. Chcieliśmy je wyciąć i posadzić nowe ale od korzeni wypuściło 2 czy 3 młode pędy. Zostawiliśmy wszystko na 1 rok. Pędy urosły większe i chyba wiosną ciachnęliśmy drzewo zostawiając wszystkie pędy. Podrosły i kolejnej wiosny zostawiliśmy najlepszy pęd, który właśnie tak zaowocował :) i urosło z niego całkiem spore drzewko a i owoce są smaczniejsze niż z tego starego.
Temat został zablokowany.
Za tę wiadomość podziękował(a): Alina-277, anabuko1


Zielone okna z estimeble.pl

Mój zakątek .... 26 Wrz 2015 22:08 #404404

  • anabuko1
  • anabuko1's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 4542
  • Otrzymane dziękuję: 2203
Bozi-Bożenko Fajnie tak właśnie móc się przyglądać, na takie owady, jak żyją jak się zachowują.Tu w mieście,Tyle ich nie mam :(

Kerstin2309-Krysiu Po tym ochłodzeniu, i deszczach dużo lepiej .Roślinki odżyły.podrosły.Szkoda mi tylko mojej Vanilki, bo upały ja zniszczyły w tym roku :drool:
Dziękuję za miłe słowa :kiss3:

jolifleur-Ewuś Aha,A ja tak myślę, odmładzanie, starego drzewka.A tu całkiem młode ,ładne widzę ;)
Tak, myślę,że mamy dobry czas z tym deszczem na nasze nowe- roślinki, które sadziliśmy ( u mnie chłopaki) .
Dobry czas.Deszczyk podleje,chłodniej.Mam nadzieje,że dobrze przezimują i dobrze będą rosły u ciebie i u mnie :hug:





Hortensja bukietowa Kyushiu


Adria


Hortensja Limelight


Nie ma miejsca na Dębowym na clemki to pod tujami już sadzę ;:306

Temat został zablokowany.
Za tę wiadomość podziękował(a): Bozi, affa, Amarant, VERA, Adasiowa

Mój zakątek .... 27 Wrz 2015 07:41 #404427

  • Dorota15
  • Dorota15's Avatar
  • Offline
  • Moderator
  • Posty: 2869
  • Otrzymane dziękuję: 2502
Aniu pięknie :bravo:
a nie boisz się, że chłopaki połkną ogrodowego bakcyla na tyle, że sami ogarną ogród i nie będziesz miała nic do gadania :P
Temat został zablokowany.
Za tę wiadomość podziękował(a): anabuko1

Mój zakątek .... 27 Wrz 2015 08:44 #404438

  • jolifleur
  • jolifleur's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 1973
  • Otrzymane dziękuję: 2664
Roślinki oglądam i doglądam a tu właściwie w w tych warunkach nie ma co. Moje pięknie się przyjęły :)

A co do brzoskwini to myślę, że ona tak szybko wyrosła, bo korzystała z całego, dużego systemu korzeniowego starego drzewa. Pewnie gdyby została odłączona i posadzona w innym miejscu to dorośnięcie do takiego drzewka trwało by parę lat. Teraz baaardzo stara jabłonka z dziurą w pniu zrobiła tak samo. Puściła od nasady pnia odrosty. I planujemy zrobić tak jak z brzoskwinią. Może też się uda? :think:
Temat został zablokowany.

Mój zakątek .... 27 Wrz 2015 10:15 #404467

  • beatrix+
  • beatrix+'s Avatar
A tu tylko ja ... :dance:

Pohustałąm sie na Twojej huśtawce,powąchałąm róż,pooglądałam motylków...sielsko i spokojnie..

Moje hortenjse też wymęczone...ten sezon dał sie w kość wszystkim we znaki..

A dębolistna lubi takie gołe słońce? Myślałąm,ż eciut w cieniu powinna...

Trzymaj się!
Temat został zablokowany.

Mój zakątek .... 27 Wrz 2015 13:04 #404497

  • anabuko1
  • anabuko1's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 4542
  • Otrzymane dziękuję: 2203
Dorotko15 A nich łapią.Wcale sie nie boję.Ktoś, pomóc musi.A potem może będzie komu przejąć pałeczkę i zadbać o te roślinki :wink2:
A do gadania ogrodowego,,,hm zawsze jest coś :)
jolifleur-Ewuś Ja też codziennie zaglądam do tych nowo-posadzonych.Żyją !!A przy okazji jak tobie ukopali, to od razu i na ta działkę kilka.O tej porze roku nigdy nie dzieliłam host i nie sadziłam.Zobaczymy jak to będzie,Mam nadzieje że dobrze, bo pogoda im sprzyja z deszczykami ;)
Już zobaczyłam , przeczytałam i już wiem jak to było z brzoskwinia i z jabłoneczka tez pewnie ci się uda.Stare odmiany sa wytrzymałe i pyszne :)
Mam jeszcze pytanko.Czy te nasionka dzielżanu, pysznogłówki,mięty meksykańskiej posiać teraz , czy dopiero na wiosnę ??Do gruntu ???
Clip Daga - juz wiem .pozdrawiam serdecznie :kiss3:

beatrix+-Beatko o ja też lubię pohuśtać się na mojej huśtawce, poprzyglądać się ,pomyśleć na świeżym powietrzu, posłuchać ptaszków, popatzreć na chmurki,,um cudne chwile :hearts:
Z hortensji to moja Vanika tylko taka biedna w tym roku :angry:
Dębolistna może i nie lubi słońca.Ale tam nie mam miejsca z cieniem. Może dlatego ma bardziej podwinięte os słoneczka listki ;)
ciekawa jestem jak ja można rozmnożyć ??
Temat został zablokowany.

Mój zakątek .... 27 Wrz 2015 13:08 #404498

  • anabuko1
  • anabuko1's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 4542
  • Otrzymane dziękuję: 2203
U mnie słońce wyszło!!
Piękna niedziela się zapowiada :D


powojnik- Clematis Carnaby

Błękitny Anioł

Warszawska Nike

Hortensja bukietowa Magical Fire








Temat został zablokowany.
Za tę wiadomość podziękował(a): Alina-277, chester633, Bozi, affa, Amarant, VERA, Adasiowa

Mój zakątek .... 27 Wrz 2015 13:58 #404506

  • Forumowa Żabula
  • Forumowa Żabula's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 8491
  • Otrzymane dziękuję: 3477
No proszę, u Ciebie słonecznie i fajowo a u mnie dzisiaj szaro, buro i ponuro. Smakowicie wyglądają winogronka...mniam mniam, natomiast Clematisy to jedne z moich ulubionych powojników.
Dobrego dnia. Pozdrawiam.
Temat został zablokowany.
Za tę wiadomość podziękował(a): anabuko1

Mój zakątek .... 28 Wrz 2015 10:20 #404712

  • anabuko1
  • anabuko1's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 4542
  • Otrzymane dziękuję: 2203
Krysiu U mnie kolejny słoneczny pogodny dzionek!!Ale już coraz chłodniej się robi, zwłaszcza noce i ranki brrr!!
Trudno się na początku zaaklimatyzować po lecie do zimna :flower1:

i moja królewna

i ucięła sobie drzemkę ;:306
Temat został zablokowany.
Za tę wiadomość podziękował(a): chester633, Bozi, affa, Anowi, Amarant, VERA, Adasiowa

Mój zakątek .... 28 Wrz 2015 12:59 #404727

  • Alina-277
  • Alina-277's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 1867
  • Otrzymane dziękuję: 1253
Oj tak do zimna trudno się przyzwyczaić nawet twoja królewna nos schowała w kocyk...fotki wspaniałe..powojniki bardzo ładne...
Temat został zablokowany.
Za tę wiadomość podziękował(a): anabuko1

Mój zakątek .... 28 Wrz 2015 13:18 #404729

  • wxxx-a
  • wxxx-a's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 3467
  • Otrzymane dziękuję: 1103
Twoja królewna prześliczna ,widać ,że rozpuszczona ,jak dziadowski bicz .Pańcia niczego nie żałuje .
Jesienne ogrody też są piękne ,pod warunkiem jednak że coś w nich jednak kwitnie .Tak jak u Ciebie .
Ja stwierdziłam ,że muszę sobie dokupić marcinków ,bo jakoś mam mało ,a teraz jak znalazł ich kolorowe kwiatuszki :flower1:
Temat został zablokowany.
Za tę wiadomość podziękował(a): anabuko1

Mój zakątek .... 29 Wrz 2015 20:21 #404990

  • anabuko1
  • anabuko1's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 4542
  • Otrzymane dziękuję: 2203
Alina-277- Alinko Witaj!! Czytałam u ciebie o historii ze złamana rączką.Bardzo współczuję.Wiem co to znaczy ból i uciążliwości.Bo sama miałam wypadek i w konsekwencji chodzę w kołnierzu.A jeszcze do połowy października ma tak być, a potem zobaczymy.
Ale ręce mam sprawne i po trochę zaglądam ( bo tutaj zawsze ciekawi).I mogę pisać .To zupełnie inaczej .Zdróweczka Alinko życzę :kiss3:
Moja Fiona to dużo teraz przebywa jeszcze na dworze,, a nich korzysta, póki może.Ale ciepłe kocyki do spanka to uwielbia :P

Nowinka-Ewuniu
Oj, oj tam rozpieszczona.Po prostu ie ma kogo głaskać i tak doglądać,Dzieci duże, nie zawsze chcą rozmawiać. a Fiona zawsze i zawsze zadowolona, :happy: to jak o nią nie dbać i nie rozpieszczać królewny. hmmm?? :hearts:
Ja mam 4 marcinki( kolorki).Wysokie 3 i jedne niebieskawe niskie.Także jak masz ochotę na takie, to mogę ci wysłać ??? Naprawdę!!



Clematis Carnaby i hortensja Sundae Fraise :)
[url=http://www.fotosik%20.pl/zdjecie/e34780f78691b96a]
[/url]
Leonardo

Róża charlotte



Kleome jeszcze kwitnie.Już zaczęłam też zbierać nasiona na drugi rok :)




clematis Comtesse de Bouchaud

Nikandra

Temat został zablokowany.
Za tę wiadomość podziękował(a): chester633, Bozi, Dorota15, Amarant, dagmarazap, Adasiowa, broja

Mój zakątek .... 01 Paź 2015 10:28 #405241

  • anabuko1
  • anabuko1's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 4542
  • Otrzymane dziękuję: 2203
Październikowy ogród ma jeszcze sporo kolorów :hearts:




Ta roślinka z działki przyszła na nowy ogród - czyli przemeblowania ogrodowe


Jest róża na nowej działce, jakaś pnąca, male listki, czyli małe chyba puste kwiaty,ciekawa jestem jaka.Trzeba czekać do czerwca żeby zobaczyć, co to za jedna pani ;)

Fionie podoba się moja nowa turzyca,,, normalnie ja podgryza :angry:


Hibiskus bylinowy sobie kwitnie- .Kupiony ,przywieziony w ubiegłym roku z Węgier,Przecież jakaś pamiątka musiała być :wink2:

Niestety nie wiem co to za odmiana.ale jest piękny

Ten też jest przywieziony z Węgier



Róża Kronenburg

i ogólny jesienny widoczek
Ostatnio zmieniany: 01 Paź 2015 10:29 przez anabuko1.
Temat został zablokowany.
Za tę wiadomość podziękował(a): chester633, affa, Amarant, dagmarazap, Adasiowa

Mój zakątek .... 01 Paź 2015 22:03 #405377

  • Bozi
  • Bozi's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 4472
  • Otrzymane dziękuję: 2418
Fiona jak każdy kot lubi trawki podjadać.
Temat został zablokowany.
Za tę wiadomość podziękował(a): anabuko1

Mój zakątek .... 01 Paź 2015 23:42 #405398

  • Roma
  • Roma's Avatar
Anka,patrząc na Twoje fotki w żadnej mierze nie widać,że ogród fotografowany w październiku,cudownie kolorowy a do tego Fiona,arystokratka :)
Temat został zablokowany.

Mój zakątek .... 01 Paź 2015 23:55 #405400

  • merlin
  • merlin's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 1542
  • Otrzymane dziękuję: 4509
Pospacerowałam, pooglądałam i jestem pod wrażeniem różnorodności i ilości zwłaszcza roślin kwitnących. Piękne rośliny i zdjęcia. Ogród ma określony kwiatowy styl, Twój styl. Jestem pełna uznania ponieważ wiem, ile czasu i wysiłku kosztuje utrzymanie ogrodu w takim stanie. Gratuluję. Piękny ogród. :bravo:
:bye:
Temat został zablokowany.
Za tę wiadomość podziękował(a): anabuko1

Mój zakątek .... 02 Paź 2015 09:31 #405424

  • anabuko1
  • anabuko1's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 4542
  • Otrzymane dziękuję: 2203
Dziewczyny dzięki za wizytę :kiss3:
Potem odpowiem.

Lecę na zakupy, bo mojego synia starszego dziś urodzinki, Trzeba na jutro cos upiec.Kto mi będzie dalej pomagał w ogrodzie ?




niektóre jeżówki jeszcze kwitną








Te kwitną od lata


Róża wielkokwiatowa Kronenburg

Leonardo da Vinci

Elmshorn


Temat został zablokowany.
Za tę wiadomość podziękował(a): Bozi, affa, Amarant, Adasiowa

Mój zakątek .... 02 Paź 2015 21:19 #405525

  • Adasiowa
  • Adasiowa's Avatar
  • Offline
  • Moderator
  • Posty: 20234
  • Otrzymane dziękuję: 64542
Anuś :)
Jak zawsze wędrówka po Twoim ogrodzie dostarcza mnóstwa ciepłych i cudownych doznań; pokazujesz swoje roślinki z wielką pasją i z takim sercem, że mam wrażenie, że znasz każdą z osobna jak kogoś bliskiego, codziennie rano rozmawiasz z nimi i dla każdej znajdujesz dobre słowo. Pewnie dlatego tak pięknie Ci rosną :)
Jednak portret Fionki obgryzającej turzycę to niezaprzeczalny nr 1 :bravo: , świetne zdjęcie, nie mówiąc już o modelce...

Hibiskusy mają bardzo ciekawe kolory , zwłaszcza ten pierwszy ... nie pamiętasz odmian ...hm; jeden jest z Budy, drugi z Pesztu i zagadka rozwiązana ;-)

Ale przydreptałam przede wszystkim po to, aby dopytać Szanowną Panią o zdrówko - jak się czujesz Anusia ? Czy uraz jeszcze bardzo dokucza :(?

ściskam mocno i cały czas mam Cię przy sobie :kiss3:
Mery ( 1946 - 2022 ) pamiętam ....
Temat został zablokowany.
Za tę wiadomość podziękował(a): anabuko1


Zielone okna z estimeble.pl

Moderatorzy: Dorota15, Betula
Wygenerowano w 0.669 sekundy
Zasilane przez: Kunena Forum