TEMAT: Mój zakątek ....

Mój zakątek .... 06 Paź 2015 20:45 #406220

  • Bozi
  • Bozi's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 4472
  • Otrzymane dziękuję: 2418
Aniu, bylica nie jest ekspansywna? Ja musiałam swoją wyautować bo była zbyt ekspansywna.
Temat został zablokowany.
Za tę wiadomość podziękował(a): anabuko1


Zielone okna z estimeble.pl

Mój zakątek .... 06 Paź 2015 21:12 #406225

  • Edyta
  • Edyta's Avatar
Wspaniałe, warzywne zbiory :lol: . A jak hibiskus bylinowy radzi sobie z naszymi zimami?
Temat został zablokowany.

Mój zakątek .... 06 Paź 2015 21:51 #406240

  • anabuko1
  • anabuko1's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 4542
  • Otrzymane dziękuję: 2203
Bożenko Ta bylica jest trochę ekspansywna.Nadmiar wyrzuca,Na wiosnę posadzę siewki gęsto w jednym miejscu w nowym ogrodzie, miejsca dużo,roślin mało.kasy na nie też mało.Obok niej aksamitki.I już,a może coś innego się wymyśli,Zima długa, na przemyślenia.

Edytko Papryczki dynie to 3 lat mi się udają.
Bylinowe mam od tamtego roku.Poprzedni, po którejś zimie przepadł.Kupiłam następne( i to na Węgrzech jak byłam na urlopie.Taka pamiątka.
Zima w tym roku była łagodna.To dobrze im było.
bylinowy, to jak zmarznie, to liście okryją korzonki.coś jeszcze nasypię potem i zobaczymy . jak przeżyją.Mam nadzieję,że dadzą radę ;)



Zaraz ,nie długo po-odpoczywany, może to i bobrze,ze taki czas, przychodzi,,ale jeszcze wykopywanie,,, sprzątanie do zimy ogrodów .a potem święta- zaduszki.I październik zleci.
I aby do świąt Bożego Narodzenia.Mikołaj zima. Gwiazdka, potrawy,wypieki, choinka zabieganie,prezenty,,,.Czas Pędzi.
A po nowym roku, nowe marzenia ogrodowe, nowe plany, o nowych wysiewach i sadzonkach juz się myśli.
W międzyczasie wszystkie rodzinne rzeczy, praca, i gdzie tu czas na leniuchowanie??
Ale na dobra książkę i film to musi się w tym czasie jesienno- zimowym znaleźć,Bo jak nie , to kiedy.Potem znowu wiosna, i czasu jeszcze mniej.
Oj jakaś melancholia mnie bierze czy co :crazy:

Ja nie miałam jeszcze przymrozków.A dużo roślinek nawet po tych upałach odżyło.Szkoda będzie jak mróz to zetnie...
Ja lubię tak bardzo kolorki,,,a potem tylko zieleń i szarości :(
No tak, sory taki mamy klimat :dry:

Jakoś nic nie robię, ogrodowego, mieczyki mam do wykopania.Ale poczekam jak zbiorę się to już chyba wszystko po przymrozkach, dalie,eukomisy i sama nie wiem co jeszcze.Będę sprawdzać :search:
ale i tak o czymś zapomnę :angry:

To jedyna kwitnąca roślinka w nowym ogrodzie jaka tu była :wink:

Jeszcze kwitnie Błękitny Anioł ( nowy)



I jeżówka aloha



To też w nowym ogrodzie już




a to limka w nowym ogrodzie

A to już na Dębowym


Furczak gołąbek ??? coś co szybko latało









Ostatnio zmieniany: 06 Paź 2015 21:52 przez anabuko1.
Temat został zablokowany.
Za tę wiadomość podziękował(a): Bozi, affa, annawu, Amarant

Mój zakątek .... 06 Paź 2015 22:05 #406250

  • Bozi
  • Bozi's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 4472
  • Otrzymane dziękuję: 2418
Aniu, wszystkich nas przygnębia coraz wcześniejszy zmierzch i chłodniejsze dni.
Temat został zablokowany.
Za tę wiadomość podziękował(a): anabuko1

Mój zakątek .... 07 Paź 2015 20:29 #406426

  • anabuko1
  • anabuko1's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 4542
  • Otrzymane dziękuję: 2203
Bożenko Takie jesienne zamyślenie coś mnie bierze.

Arabela

Te kwitną cudnie

Ta nie dość,że ładna to kwitnie od początku września.Kupiłam ja od pani na ryneczku .kawałek kopanej .sadzonki. Suuper jest.

moje marcinki







Ostatnio zmieniany: 07 Paź 2015 20:30 przez anabuko1.
Temat został zablokowany.
Za tę wiadomość podziękował(a): Bozi, affa, annawu, Dorota15, Amarant, Adasiowa

Mój zakątek .... 07 Paź 2015 21:58 #406455

  • Dorota15
  • Dorota15's Avatar
  • Offline
  • Moderator
  • Posty: 2869
  • Otrzymane dziękuję: 2502
Jeszcze tak pięknie i kolorowo a my musimy zbierać się do zimy :(
Wiosną to się nabiegasz, dwa ogródki obskoczyć :jeez:
Czytam, że nie miałaś przymrozków. Natura Cie oszczędziła, u mnie już przymarzły rośliny zeszłej nocy.
Dzisiaj donice już w piwnicy.
Temat został zablokowany.
Za tę wiadomość podziękował(a): anabuko1

Mój zakątek .... 07 Paź 2015 22:32 #406462

  • Bozi
  • Bozi's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 4472
  • Otrzymane dziękuję: 2418
Aniu, patrzą na twoje kwiaty jednak utwierdzam się w przekonaniu, żeby w przyszłym roku dokupić astrów jesiennych i chryzantem. Wracam do starych nasadzeń, które dobrze zdawały egzamin w moim ogródku.
Temat został zablokowany.
Za tę wiadomość podziękował(a): anabuko1

Mój zakątek .... 07 Paź 2015 23:26 #406476

  • anabuko1
  • anabuko1's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 4542
  • Otrzymane dziękuję: 2203
Dorotko15; Bozi -Bożenko Przymrozków jeszcze nie miałam,
I oby mnie Jeszce minęły, bo ja tak lubię kolorki ;)
Normalnie nie mogę wytrzymać.Trochę moi synkowie mi pomogli. Dołki wykopali, roślinki pod dyktando posadzili.
Już kilkanaście host w nowym ogrodzie jest,,liliowców,kilka żurawek ,ala- skalniak poprawiony.nowa rabata, a nawet dwie wytyczona i częściowo obsadzona cebulowe posadzone, hortka jedna.
A i magnolia nawet.Chcę też na wiosnę mieć tu jakieś kolorki i ładnie,Bo wówczas inaczej człowiek funkcjonuje .A dużo to już planuję na wiosnę jeszcze z moich roślin podzielić, podosadzać , gdzie się da :)
Mam nadzieję ,że chryzantemki jeszcze mnie pociesza. rozkwitną w pełni,że przymrozek ich nie zetnie . w pełni ;)
Moje zbiory też dzisiaj zebrane, bo nie wiadomo, czy ten przymrozek mnie dotnie w ogrodzie , czy nie.Polska- złota jesień może być cudna. i jak na razie jest.
Jakoś jak ten wir ogrodowy spada, to jakoś bardziej melancholijnie się robi.a może to wpływ jesieni i mijającego sezonu.Teraz nadchodzi inny czas.
Jesienno- domowo- rodzinny.Z dobrym filmem, na który mało czasu.I książki czekają, od maja nie miałam czasu czytać.a bardzo lubię dobre książki
zimy też nie lubię za tą zgniliznę i szarość , ciemności szybkie i zimno.
Jestem zmarżluchem :think:
Chyba ,że jest śnieżna, ze słonkiem, małym mrozem, to jest cudna.
I te święta i choinka słodzą nam ten długi ponury czas :flower1:
Bożenko U mnie marcinki są. Jak chcesz to mogę ci na wiosnę podesłać, ze swoich trochę ??














Nikandra




Rano jeszcze jabłuszka były na drzewie, po południu juz w koszach

W tym roku może dynie nie są takie duże jak w ubiegłym .ale i tak jest suuper. :dance:
I cukinie, wszystkie dyńki też zostały zebrane.Ławki zabrakło na moje zbiory
Ostatnio zmieniany: 07 Paź 2015 23:28 przez anabuko1.
Temat został zablokowany.
Za tę wiadomość podziękował(a): chester633, Bozi, Edyta, annawu, Amarant, Adasiowa

Mój zakątek .... 08 Paź 2015 14:55 #406548

  • anabuko1
  • anabuko1's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 4542
  • Otrzymane dziękuję: 2203
Zaraz wyjeżdżam do Nałęczowa .Wracam dopiero w niedzielę wieczorem.
Także jeszcze ogrodowe zostawiam dla wszystkich przez ten czas mnie odwiedzających :bye:
To do niedzielnego wieczoru, dobrych dni życzę wam :D

Trójsklepka rozkwita, a tu zimno :unsure:


Chryzantema Margo



róża Elmshorn :hearts:


Emilien Guillot namyśliła się zakwitnąć

Róża Aladdin Palace

Róża Ingrid Bergman

Hortensja Magical Fire



Hortensja Adria


Bobo całą zbrązowiała

Hortensja Sundae Fraise ...


Dopiero różowieje ;)
Temat został zablokowany.
Za tę wiadomość podziękował(a): chester633, Bozi, annawu, Amarant, dagmarazap

Mój zakątek .... 08 Paź 2015 15:45 #406555

  • dagmarazap
  • dagmarazap's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 1002
  • Otrzymane dziękuję: 1703
Oj Aneczko,Ty już myślami przy Swiętach,ja jestwm bardzo zabiegana nie mam czasu na rozmyślanie :blink: ale wykopać 70 karp dali to sztuka,wszystko podzielić podpisać,dzisiaj mamy jeszcze darowany ciepły dzień :whistle: sam mąż stwierdził że mam chyba tych roślinek za dużo,na dodatek codziennie 3 godz,spaceru na grzybki, widoki wszak mamy o tej porze najpiękniejsze,głowa do góry ani sie obejrzysz a wiosna zawita :woohoo:
Temat został zablokowany.
Za tę wiadomość podziękował(a): anabuko1

Mój zakątek .... 08 Paź 2015 22:36 #406622

  • Bozi
  • Bozi's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 4472
  • Otrzymane dziękuję: 2418
Widzę, ze forum dyniowe się zrobiło :)
Chryzantemy maja sporo pączków. Moje dopiero dwie zaczynają się rozwijać. Wszystko nowe nasadzenia.
Aniu, jeśli to nie będzie kłopot dla ciebie to reflektuję na propozycję. Takie ogrodowe inaczej się przyjmują. Co do kosztów to się dogadamy.
Temat został zablokowany.
Za tę wiadomość podziękował(a): anabuko1

Mój zakątek .... 11 Paź 2015 19:18 #407103

  • anabuko1
  • anabuko1's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 4542
  • Otrzymane dziękuję: 2203
:bye:
Kochani dziękuję za odwiedzinki Nie całą godzinkę jestem dopiero w domku ;:cm
Przymrozek dziś w Nałęczowie też był widziałam kwiaty oklapły na ulicznych klombach, i pod willami. :cry:
Pustka zielono-szara się wdziera :evil: Co jest na Dębowym zobaczę we wtorek lub jutro..Tutaj ciemno, też nie wiem, ile zmroziło nowych roślinek.
Czyli co jesień inna juz jest .Ale zimy chyba jeszcze nie będzie ??
Jutro odpiszę i pozaglądam do was :)

Zdjątka z czwartku( ciekawa jestem co tam teraz jest :dry: )
poszła juz z tym aparatem , czy nie?? Da mi w końcu spokojnie zjeść, czy nie ??



omacnica byliczanka- a ja tam jem w nosie ja mam





a tu już jest imprezka



mniam, ale dobre



Carnaby kończy




Temat został zablokowany.
Za tę wiadomość podziękował(a): chester633, Bozi, Edyta, annawu, Amarant, dagmarazap, Monika-Sz, Adasiowa, zanetatacz

Mój zakątek .... 13 Paź 2015 07:38 #407463

  • mrówa
  • mrówa's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 1379
  • Otrzymane dziękuję: 484
Jak ja lubię zdjęcia owadom robić, a potem je na nich podziwiać :hearts: niestety do tego nie mam zbyt dobrego sprzętu... :think:
Temat został zablokowany.
Za tę wiadomość podziękował(a): anabuko1

Mój zakątek .... 13 Paź 2015 08:11 #407467

  • Roma
  • Roma's Avatar
Aniu,czy u Ciebie nadal tak kolorowo? u mnie wszystkie dalie zmarzły a i różom się dostało.Przez kilka dni rano i wieczorem mieliśmy do -5 :( Chryzantemy nie nadają się do wazonu a niektóre do dzisiaj nawet nie rozkwitły.Która to z hortensji nie zmieniła u Ciebie koloru i nadal jest biała?
Temat został zablokowany.

Mój zakątek .... 13 Paź 2015 14:10 #407547

  • anabuko1
  • anabuko1's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 4542
  • Otrzymane dziękuję: 2203
mrówa-Beatusiu Dzięki, ja też lubię makro i owady .
Teraz juz zimno, roślinki, kwiatuszki zmrożone to ich nie będzie już tak widać. Szkoda.Zawsze z nimi to milej, weselej :)

Romciu To zdjęcia ( jak pisałam) z czwartku.W czwartek popołudniu wyjechałam do niedzieli wieczora mnie nie było.
Teraz poszedł przymrozek i nawet na Dębowym nie byłam, nie widziałam co narobił. Zimno się zrobiło nic się nie chce :( .Ale od jutra cieplej.To dobrze,o muszę wykopać w końcu, dalie, mieczyki, eukomisy.Sezon juz zakończyć czas .Nadchodzi szary smutny okres jesienno-zimowy .
Ale w domciu, przyjemnie ,ciepełko.Lubię wieczory jak pali się w kominku, ogień nie tylko daje ciepło ale i taką przyjemność. Ludzi coraz mniej na ulicach, w ogrodach nie widać.
A tu liście, jeszcze na nowej działce czekają pod orzechem jak na dywanie grubym rozłożone i gęsto zarzucone na zgrabienie.
Orzechy wyzbierać, wysuszyć , przydadzą się na chrupanie na długie zimowe wieczory przy kominku.Może jeszcze ognisko, na pożegnanie jesieni się zrobi i drzewka przytnie niektóre(owocowe) i tyle. ;)
Ale za to będzie czas na dobrą literaturę, książkę , dobry film .I poczytać w rożnych ogrodowych zakątkach i stronach.Będzie czas na różne przemyślenia i dla rodziny więcej czasu .
Czas na gotowanie i pieczenie.Wczoraj jeszcze dżemy gruszkowe robiłam.I chyba ostanie w tym roku przetwory.
a i na Decoupage nowy będzie w końcu czas.Już czekają moje doniczki i inne rzeczy do zrobienia. :P
Moje chryzantemki, te co były w pączkach może też mróz zciął. Szkoda.Może w czwartek dopiero tam pojadę.
Taka biaława, dopiero kolorki- rumieńce łapiąca to hortensja Sundae Fraise , tegoroczny letni nabytek :hearts:
bukiet na stole marcinkowy- dodaje w domu koloru i przyjemności :)

I drugi na komodzie bukiecik jesienny.Jeszcze trochę juz nie będzie z czego robić bukiecików. :roll:

To chryazntemka( jasna) Margo

i dyńki moje w kuchni , a to nie wszystkie, tylko te mniejsze.
Ostatnio zmieniany: 13 Paź 2015 14:11 przez anabuko1.
Temat został zablokowany.
Za tę wiadomość podziękował(a): Roma, chester633, Bozi, annawu, Amarant, Anna96, Adasiowa

Mój zakątek .... 13 Paź 2015 18:32 #407582

  • wxxx-a
  • wxxx-a's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 3467
  • Otrzymane dziękuję: 1103
A u mnie już wszystko poległo :( U Ciebie kolorki jeszcze można pooglądać.Mnie zostały tylko dalie które pościnałam przed wykopaniem ,ale smutno mi się robi ,gdy na nie patrzę :sad2:
Temat został zablokowany.
Za tę wiadomość podziękował(a): anabuko1

Mój zakątek .... 13 Paź 2015 19:21 #407601

  • Robaczek
  • Robaczek's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 2526
  • Otrzymane dziękuję: 2972
Aniu, aura Ci sprzyja, ogród wciąż kipi kolorami!
U nas niestety ostatnie przymrozki wykosiły większość kwiatów...ehh..co zrobić, jesień :oops:
Pozdrowionka :-) Kasiek
Ogródek Robaczka
Temat został zablokowany.
Za tę wiadomość podziękował(a): anabuko1

Mój zakątek .... 13 Paź 2015 19:40 #407608

  • Dorota15
  • Dorota15's Avatar
  • Offline
  • Moderator
  • Posty: 2869
  • Otrzymane dziękuję: 2502
Aniu dynie wyglądają zachwycająco :ohmy:
Ja żałuję, że w tym roku nie posiałam ozdobnych. Świetnie wyglądają w kompozycjach.
Zbliża się czas wytchnienia ogrodowego i widzę, że masz mnóstwo planów żeby zapełnić wolny czas.
Liczę na zdjęcia prac dekupażowych :)
Temat został zablokowany.
Za tę wiadomość podziękował(a): anabuko1


Zielone okna z estimeble.pl

Moderatorzy: Dorota15, Betula
Wygenerowano w 0.704 sekundy
Zasilane przez: Kunena Forum