TEMAT: U Doroty pośród lasu

U Doroty pośród lasu 21 Sie 2016 10:53 #497695

  • Dorota15
  • Dorota15's Avatar
  • Offline
  • Moderator
  • Posty: 2869
  • Otrzymane dziękuję: 2502
Nie wiem dlaczego powieliły się posty :unsure:

Aniu poidełko podpatrzyłam gdzieś na forum a że moja Mama wprawiona w kombinowanie z betonem to poprosiłam ją czy może coś takiego zrobić. Z tego co wiem buchnęła bratu worek zaprawy klejowej do płytek i z tego powstało to poidełko.
Trzeba najpierw usypać góreczkę z piasku żółtego, na to położyć folię, następnie wybrany liść. Dobry byłby z rabarbaru ale nie było pod ręką. Na liść kładziemy zaprawę klejową lub betonową, wygładzamy, zawijamy brzegi folii aby zaprawa nie spływała i zostawiamy do zaschnięcia.
Później skrobiemy listek - córka mówi, że zajęło jej to pół dnia ale wyraźnie przesadza :lol:

Haftowane firanki proszę bardzo

1-8.jpg


DSC_0404-2.jpg


DSC_0407-2.jpg


Skrętniki uwielbiam obłędnie :crazy:
Hoyoza to też poważna choroba :lol: Ja ostatnio dostałam ponad 20 sadzonek hoyi. Posadzone i czekam aż się ukorzenią i pokażą swoją urodę.
Za tę wiadomość podziękował(a): Alina-277, Łatka, zanetatacz


Zielone okna z estimeble.pl

U Doroty pośród lasu 21 Sie 2016 14:53 #497737

  • Anna96
  • Anna96's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 1485
  • Otrzymane dziękuję: 2242
Jejku, idealna misterna praca...ślicznie wygląda :thanks: Masz talent i cierpliwość.
Proszę napisz jeszcze w czym ukorzeniasz Hoye...temat bardzo mnie interesuje...naczytałam się o różnych mieszankach, tylko jakie podłoże wybrać? Pierwsze Hoye ukorzeniły się w ziemi, trwało to jednak bardzo długo...zanim ruszyły i zaczęły rosnąć :think:

U Doroty pośród lasu 21 Sie 2016 15:31 #497742

  • Dorota15
  • Dorota15's Avatar
  • Offline
  • Moderator
  • Posty: 2869
  • Otrzymane dziękuję: 2502
Grażynko mam nadzieję, że będziemy świętować :hearts: Jak nie wygraną to coś innego :kiss3:
Wiesz jak miło się czyta takie słowa :hug: Siedzę sama w domu i śmieję się do monitora.
O lekarzu też pomyślałam. Idę jutro na wyniki.

Aniu dziękuję :kiss3:
Talentu tu za wiele nie ma bo całą robotę robi hafciarka :)
Ja swoje posadziłam w mieszance ziemi kwiatowej zmieszanej z perlitem. Za wiele na temat ich uprawy nie wiem, muszę doczytać :)

U Doroty pośród lasu 21 Sie 2016 15:46 #497751

  • Aszka
  • Aszka's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 2491
  • Otrzymane dziękuję: 2655
Zostawiłam Ci u siebie coś na pociechę :)
Ogród masz cudny i nie ma innej opcji...musi być podium :thanks:

U Doroty pośród lasu 21 Sie 2016 16:06 #497758

  • Dorota15
  • Dorota15's Avatar
  • Offline
  • Moderator
  • Posty: 2869
  • Otrzymane dziękuję: 2502
Aszko od razu poleciałam zajrzeć :woohoo:
Mam tu na forum kilka miejsc gdzie mogę nacieszyć ducha. Porcelana i cudne bibeloty to tylko u Ciebie :hearts:

Czy podium będzie zobaczymy. Chciałabym :oops:
Dziękuję za głosy i dobre słowo :kiss3:

U Doroty pośród lasu 21 Sie 2016 17:24 #497779

  • dala
  • dala's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Strefa 7a
  • Posty: 4680
  • Otrzymane dziękuję: 4066
Dorotko, jak tam zdrówko?
U Ciebie już kwitną rozchodniki i marcinki? Faktycznie jesień już czai się za progiem...
Widoczki ogólne ogrodu - miodzio :bravo: I miejsce gwarantowane!
Pozdrawiam i zapraszam do mojego ogrodu!
Ogród Dali '2019

U Doroty pośród lasu 21 Sie 2016 21:41 #497886

  • Dorota15
  • Dorota15's Avatar
  • Offline
  • Moderator
  • Posty: 2869
  • Otrzymane dziękuję: 2502
Dalu dziękuję za krzepiące słowa :kiss3:
Ze zdrowiem lepiej tylko teraz przyplątał się paskudny kaszel.
Marcinki mają już pojedyncze kwiatki, rozchodniki też zaczynają pokazywać kolory. Czai się powoli ta jesień :unsure:

U Doroty pośród lasu 21 Sie 2016 22:06 #497892

  • Forumowa Żabula
  • Forumowa Żabula's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 8491
  • Otrzymane dziękuję: 3477
Och, takie zasłoneczki mieć w kuchni.... :woohoo: :whistle: :hearts: Chciałabym! :whistle: ;) :)
Dobrego dnia. Pozdrawiam.

U Doroty pośród lasu 22 Sie 2016 05:58 #497917

  • Dorota15
  • Dorota15's Avatar
  • Offline
  • Moderator
  • Posty: 2869
  • Otrzymane dziękuję: 2502
Krysiu wiesz jak prosto można mieć takie zasłoneczki ;)
Niedługo kończy się sezon ogrodowy i szyjemy :)

U Doroty pośród lasu 22 Sie 2016 10:54 #497940

  • Monika-Sz
  • Monika-Sz's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 4321
  • Otrzymane dziękuję: 2471
Piękne poidełko- gratulacje dla Mamy, bo wykonanie i pomysł świetny :hearts:

Zwróciłam uwagę na kuliste tuje przy ścieżce- one same z siebie taki kształt mają czy je formujesz..?
Od ilu lat rosną- wydają się dość spore.. Ciekawa jestem, jaka to odmiana- ja mam Miriam, młode jeszcze, ale cos mi się wydaje, że za blisko posadziłam. Jakie u Ciebie są odstępy :think: ?

I jeszcze...jeśli można :oops: pytanie do Męża.. Szukałam na necie info nt cięcia sosny (zwykła samosiejka). Chcę podciąć dolne gałęzie- nie są suche, zwyczajnie ładnie zielone, ale mi przeszkadzają :silly:
Doszukałam się wzmianki, że najlepiej to robić jesienią/zimą, albo wszystko jdno kiedy- ale ranę zasmarować..
Czy mogę np teraz, albo we wrześniu, ciachnąć bez obaw żywe gałęzie, zasmarować Funabenem i będzie wszystko dobrze? A może nie wolno żywych ciachać przy samym pniu w ogóle..albo powyżej pewnej średnicy gałęzi to zabronione :think:

Bardzo Cię proszę, jeśli możesz, podpytaj Męża w wolnej chwili, bo zasadzam sie na tę sosenkę już od wiosny ;)

Ściskam i szybkiego powrotu do zdrowia życzę :hug:

U Doroty pośród lasu 22 Sie 2016 19:12 #498005

  • Dorota15
  • Dorota15's Avatar
  • Offline
  • Moderator
  • Posty: 2869
  • Otrzymane dziękuję: 2502
Monia Mama się ucieszy słysząc pochwały :kiss3: Może to Ją zmobilizuje aby w przyszłym roku zrobić poidełka z rabarabaru ;)
Przy ścieżce rośnie Danica. Ja ich nie formuję, rosną ok.9 lat. Sadziłam na długość szpadla, taką miałam miarkę pod ręką :lol:
Małżonka akurat nie ma w domu ale leśnicy sosen nie podcinają więc sądzę, ze nie będzie wiedział. Co innego sadzenie czy szkodniki ;)
Dzisiaj moja koleżanka dzwoniła do ogrodnika z pytaniem czy można jeszcze ciąć iglaki. Stwierdził. ze ostatnie cięcie przeprowadza się wczesną jesienią. Ja myślałam że iglaki można ciąć do końca lipca ewentualnie początek sierpnia :think:
Z sosną sama nie wiem :unsure:

Za życzenia zdrowia serdecznie dziękuje :hug:
Wszystkie się przydały bo dzisiaj już czuje, że żyję :hearts:
Za tę wiadomość podziękował(a): zanetatacz

U Doroty pośród lasu 22 Sie 2016 21:00 #498042

  • sierika
  • sierika's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Natury nie oszukasz,czyli moje dojrzewanie do eko
  • Posty: 4102
  • Otrzymane dziękuję: 4952
Ja bym zostawiła cięcie iglaków do wiosny......

U Doroty pośród lasu 22 Sie 2016 21:49 #498055

  • Dorota15
  • Dorota15's Avatar
  • Offline
  • Moderator
  • Posty: 2869
  • Otrzymane dziękuję: 2502
Zapytałam małżonka i okazuje się, że w lasach nie zawsze tną sosny po sam pień :ohmy:
Istnieje jeszcze termin podkrzesywanie o którym nie miałam pojęcia. Polega to na usuwaniu gałęzi najstarszego okółka w celu polepszenia jakości surowca.
W Jego leśnictwie akurat tego się nie robiło. Najlepszym terminem będzie koniec zimy i przedwiośnie.

U Doroty pośród lasu 22 Sie 2016 22:01 #498059

  • Adasiowa
  • Adasiowa's Avatar
  • Online
  • Moderator
  • Posty: 20230
  • Otrzymane dziękuję: 64467
Elfiku, pozwoliłam sobie usunąć zdublowany post.
Miseczka z dyniowego liścia jest rewelacyjna! Uściskaj Mamę w moim imieniu, a Tobie gratuluję przepięknej rabaty z ławeczką ..
Chyba "ukradnę" to zdjęcie dyniowej miseczki i wstawię je do naszego warzywnego wątku o dyniach - takiego cudu jeszcze tam nie było :happy:
pozdrawiam cieplutko i biegusiem lecę klikać ....
Mery ( 1946 - 2022 ) pamiętam ....

U Doroty pośród lasu 22 Sie 2016 22:31 #498073

  • Monika-Sz
  • Monika-Sz's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 4321
  • Otrzymane dziękuję: 2471
Tak..ja właśnie chcę poprawić jakość surowca :silly:

A tak na serio- baaaardzo dziękuję Tobie i Mężowi za pomoc w moim zapytaniu :hug:

Danici same tak ładnie rosną- oby moje Miriam też tak potrafiły! Odległość szpadla mówisz.. to u mnie stanowczo za ciasno, nawet gdybym planowała formować.. Dobrze, że już od pewnego czasu planuję je rozsadzić :P
Za tę wiadomość podziękował(a): Dorota15

U Doroty pośród lasu 24 Sie 2016 19:25 #498402

  • haszka
  • haszka's Avatar
  • Offline
  • Expert Boarder
  • Posty: 119
  • Otrzymane dziękuję: 161
Witaj Dorotko............pospacerowałam po Twoim cudownym ogrodzie.......poidełko rewelacja brawa dla Mamy......cudowne masz skrętniki podziwiam te kwiaty na FB u innych sama ich nigdy nie miałam.Pozdrawiam i życzę zdrowia. :flower1:
Pozdrawiam Halina

Moje królestwo

U Doroty pośród lasu 24 Sie 2016 20:32 #498420

  • Kasionek
  • Kasionek's Avatar
  • Offline
  • Moderator
  • Posty: 3179
  • Otrzymane dziękuję: 5453
Dorotko poidełko śliczne.Ośmielę się stwierdzić , że po podrasowaniu można sprzedawać :devil1: Ogród cudny.Pozdrowionka :hug:

U Doroty pośród lasu 24 Sie 2016 21:24 #498431

  • Dorota15
  • Dorota15's Avatar
  • Offline
  • Moderator
  • Posty: 2869
  • Otrzymane dziękuję: 2502
Monia nie ma sprawy :)

Halinko witaj w moim leśnym ogrodzie :bye: Dziękuję w imieniu swoim i Mamy :kiss3:
Skrętniki to moja nowa miłość :hearts: Serdecznie Ci polecam bo kwiaty te, choć kapryśne, odwdzięczają się niesamowitym kwitnieniem. Dzisiaj zanim wszystkie obleciałam o mało nie spóźniłam się do pracy.
Liczę, że mnie jeszcze odwiedzisz :)

Kasiu :kiss3:
Poprosiłam Mamę o jeszcze takie poidełka z liści rabarbaru, bardziej płaskie. Muszę czekać na przyszły sezon bo teraz liści brak.
Mam nadzieję, że Mamuśka jak je podrasuje nie wpadnie na pomysł aby mi sprzedawać ;)

******************************

Po wczorajszym kiepskim dniu dzisiaj przyszedł dużo lepszy. Mówię o nastroju.
Pokopałam trochę w grządkach, co na zdrowie fizyczne mi nie poszło ale na psychiczne podziałało rewelacyjnie.
Dostałam w końcu długo wyczekiwaną przesyłkę z Czech z irysami. Większość, ba prawie wszystkie TB wybrałam w kolorach burgundu i małymi domieszkami innych barw.
Szkoda, że na efekty trzeba tyle czekać :)


Zielone okna z estimeble.pl

Moderatorzy: Dorota15, Betula
Wygenerowano w 0.477 sekundy
Zasilane przez: Kunena Forum