TEMAT: Od zera

Od zera 30 Cze 2015 08:33 #384429

  • jolifleur
  • jolifleur's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 1973
  • Otrzymane dziękuję: 2664
Dorota15 - dzięki Dorotko muszę poobrywać listki z tym obrzydlistwem a ja się łudziłam, że to może bierdronka zostawiła ;) A wiesz jak ta lilia się nazywa, bo moje w tej chwili wszystkie nn?

Vera - ja też pierwszy raz to widzę, a tak skrzętnie zbierałam poskrzypki. Jak one to zrobiły?? Kwitnie mi jeszcze jedna piwonia i to chyba będzie ostatnia ale jakimś cudem ją przegapiłam i fotki nie zrobiłam. Pojedyncza, purpurowa z dużą ilością żółtych pylników. Wygląda bardziej jak mak niż piwonia :) Może wytrzyma jeszcze 3 dni to ją pstryknę aparatem :) Zamawiałam herbacianą a dostałam takie coś. Kolejna pomyłka ale na szczęście ładna :)

Aszka - to jest takie obrzydlistwo, że w rękę nie wezmę ale zniszczę na pewno nowe pokolenia wstrętnego szkodnika ;)

CZarny bez Black lace Eva rozwinął kwiat i ładnie się rozrasta w tym roku :)
SC01593.jpg
Ostatnio zmieniany: 30 Cze 2015 08:35 przez jolifleur.
Za tę wiadomość podziękował(a): Amarant, VERA, Krzysia


Zielone okna z estimeble.pl

Od zera 05 Lip 2015 09:14 #385638

  • jolifleur
  • jolifleur's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 1973
  • Otrzymane dziękuję: 2664
Próbuję zapanować nad ogrodem przed przyjazdem miłych gości, więc czasu nie za dużo zostaje na komputer ale tak jak komuś obiecałam :flower2: , będzie dużo zdjęć :)

te irysy kwitły bardzo długo
DSCN0534.jpg


ale to jest zdjęcie z wczoraj
DSCN0604.jpg

myślę, że to dlatego, że rosną w cieniu ale inna kępa, rosnąca na słońcu, bardzo niedawno straciła ostatni kwiat

i jeszcze jendno pożegnanie- ostatni kwiat piwonii
DSCN0602.jpg



a tera lilijki :) prawie codziennie otwiera się nowa
DSCN0564.jpg


DSCN0598.jpg


takie kwiaty mata zmutowana, ogromna lilia o której pisałam za 3 strony do tyłu. Piękne, duże kwiaty mimo upałów i kiepskiego piachowego podłoża
DSCN0595.jpg


pachnące goździki - białe z bordowym środkiem
DSCN0605.jpg



DSCN0603.jpg
Za tę wiadomość podziękował(a): Amarant, hanya, Krzysia

Od zera 05 Lip 2015 09:20 #385640

  • jolifleur
  • jolifleur's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 1973
  • Otrzymane dziękuję: 2664
a teraz żurawki :)
DSCN0597.jpg


DSCN0587.jpg


DSCN0586.jpg


DSCN0577.jpg


macierzanka
DSCN0573.jpg


zajęcze uszka
DSCN0575.jpg


szałwia
DSCN0594.jpg


i moja rutewka, która nie chce kwitnąć
DSCN0589.jpg
Za tę wiadomość podziękował(a): anabuko1, Amarant, VERA, hanya, Krzysia

Od zera 05 Lip 2015 09:28 #385641

  • anabuko1
  • anabuko1's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 4542
  • Otrzymane dziękuję: 2203
Ewo, witaj w upalny dzionek!!
Piękne żurawki :hearts:
CZarny bez Black lace bardzo ciekawy z liści.A kwitnie jak ??

Od zera 05 Lip 2015 10:34 #385657

  • wxxx-a
  • wxxx-a's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 3467
  • Otrzymane dziękuję: 1103
Ewciu ta rutewka ma niewiele większe kwiaty niż widać na zdjęciu .Tyle tylko ,że się rozwiną i pokażą jeszcze troszkę żółtego .Ja mam w ogrodzie rutewkę ,która ma więcej niż 20 lat .Nie wiem jaki to gatunek ,bo nie spotkałam jej w sprzedaży ,ale jest niezwykle śliczna chociaż kwiatuszki ma drobniutkie ,jak mgiełka .Pięknie u Ciebie rośnie bez ,ja już zrezygnowałam z jego hodowania .Ten ,co mam męczy się w doniczce .Niby odbił ,ale marność nad marnościami :sad2:

Od zera 05 Lip 2015 11:18 #385674

  • dala
  • dala's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Strefa 7a
  • Posty: 4680
  • Otrzymane dziękuję: 4066
Ślicznie rośnie Ci czarny bez :) Do złudzenia przypomina klonika palmowego; w pierwszej chwili myślałam nawet, że to on ;)
Czy kwitł już u Ciebie?
Dzisiaj wielki upał, więc nosa nie wyściubiam do ósmej wieczorem nawet do ogrodu ;)
Deszczu, deszczu potrzebuję - ja i moje rośliny :garden1:
Pozdrawiam i zapraszam do mojego ogrodu!
Ogród Dali '2019

Od zera 05 Lip 2015 11:31 #385681

  • hanya
  • hanya's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 3913
  • Otrzymane dziękuję: 3479
Ewa :) , co to za żurawka na pierwszym zdjęciu? Moje lilie pożarte przez ostępkę; poskrzypki paskudne, ale działają jawnie, a tamte zarazy w ukryciu :hammer:
Serdecznie pozdrawiam i zapraszam do Ogrodu wśród starych sosen

Hanka

Od zera 06 Lip 2015 18:53 #386068

  • Dorota15
  • Dorota15's Avatar
  • Offline
  • Moderator
  • Posty: 2869
  • Otrzymane dziękuję: 2502
Dorota15 - dzięki Dorotko muszę poobrywać listki z tym obrzydlistwem a ja się łudziłam, że to może bierdronka zostawiła ;) A wiesz jak ta lilia się nazywa, bo moje w tej chwili wszystkie nn?

Niestety nie wiem, bo wcześniej kupowałam co mi się podobało i nie przywiązywałam uwagi do nazw :)

Od zera 07 Lip 2015 09:00 #386225

  • jolifleur
  • jolifleur's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 1973
  • Otrzymane dziękuję: 2664
Witajcie, mam chwilkę zanim wszyscy powstają ;)

Anabuko - czarny bez kwitnie na ładny różowy kolor ale teraz jest już biały. nie wiem czy od palącego słońca, czy dlatego, że już przekwita. Owoce ma jadalne jak ten dziki :)
DSCN0640.jpg


Nowinko, oglądam ją teraz prawie przez lupę :happy: i pewnie dlatego, że ona taka dziwna, obie z koleżanką kojarzyłyśmy, że biała, bo ona właściwie żadnego koloru nie ma. Teraz już niby rozwinięta a dalej tylko biaława mgiełka.
DSCN0626.jpg


Ma całkiem inny kwiat od tej różowej. Ta ma chociaż jakieś płatki :)
DSCN0635.jpg


Dala - bez kwitnie na różowo, potem kwiat robi się biały. Ładnie wygląda zestawienie tych czarnych liści z różęm :) W tym roku ma tylko jednego kwiata ale za to krzaczek ładnie przyrasta :) Ja na deszcz nie mogę narzekać. wczoraj w nocy była burza z ulewą i dalej zapowiadają deszcz na zmianę ze słońcem. Może i u Ciebie pogoda się zmieni :)

hanya - a co to za ostępka? Nigdy nie słyszałam.
Za to znalazłam inne paskudztwo jak kopałam kompost. Zanim zrobiłam z nich przecier :happy: , zrobiłam fotkę:
DSCN0617.jpg


Dorota15 - Dorotko, w sumie nie takie ważne jaka nazwa, ważne, że lilia piękna :)


DSCN0619.jpg


trzcinnik
DSCN0620.jpg


dzwonek kremowy
DSCN0621.jpg


dzwonek poszarskiego
DSCN0622.jpg


funkia, być może snake eyes
DSCN0623.jpg


maczek jednoroczny, który sam się rozsiewa
DSCN0624.jpg


bodziszek
DSCN0625.jpg


trawa hakonechloa macra
DSCN0627.jpg


trawa zebrinus
DSCN0632.jpg


trawa perłówka zwisła
DSCN0633.jpg


miniaturowa bylica- rośnie ładną kępką
DSCN0634.jpg


biała szałwia
DSCN0636.jpg


i kolejna lilijka nn
DSCN0637.jpg


Z powodu gości będę tu rzadziej ale zdjęcia jakieś postram się wstawiać :)
Za tę wiadomość podziękował(a): Amarant, VERA, Krzysia

Od zera 07 Lip 2015 09:51 #386237

  • Aszka
  • Aszka's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 2491
  • Otrzymane dziękuję: 2655
Mój czarny bez maleńki też miał już kwiatek
Dyptam- opadły płatki po ulewie ale widzę nasionka.Nigdy nie zbierałam - proszę o instrukcję kiedy to prześlę :comp:
Takie pędraki wykopuję jak darniuję nowe miejsce.Paskudztwo :sick: Zbieram i rzucam ptakom albo rozdeptuję.Mąż kiedyś gołą ręką chwycił uszczypnęło go.I przez nich nigdy nie zjem krewetki

Od zera 08 Lip 2015 14:51 #386635

  • jolifleur
  • jolifleur's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 1973
  • Otrzymane dziękuję: 2664
Hanya - przegapiłam, że pytałaś o ż€rawkę.
To jest żurawka Apple crisp. Mimo, że "tylko" zielona uważam ją za jedną z najładniejszych w moim ogrodzie. Tworzy zwartą kępę, liście ma zdrowe, mocne i śliczne białe kwiatki.
DSCN0597-2.jpg


Aszka - uśmiałąm się z tych krewetek :happy: bo bardzo je lubię w każdej postaci i mnie te robale nie zniechęciły do ich spożywania :) za to skojarzyłam jakiś program w TV o dzikich ludach, które uważają takie pędraki za super przysmak i jakoś mi tak w gardle niebezpiecznie się podniosło ;)

Myślę, że z nasionkami dyptamu trzeba poczekać, aż zżółkną torebki nasienne i wtedy zerwać i ja już sobie dosuszę. Bo jak wyschną na łodydze to potem będą strzelać i wtedy szukaj wiatru w polu ;) Jeśli chcesz się bawić w sianie to swoje też mogę zebrać. Zostawiłam po 1 kwiatostanie na obu- białej i różowej.

Zrobiłam szybki obchód po ogrodzie i znalazłam kilka kwitnących liliowców ale kolorki jakieś nie takie, chyba miały za sucho. Teraz u mnie pada co 2-3 dzień to może będzie lepiej :) Nie podpisuję ich bo i tak nie wyglądają katalogowo ;)

DSCN0645.jpg


DSCN0646.jpg


to jest stella- ta nie zawiodła w kwitnieniu :)
DSCN0647.jpg


DSCN0693.jpg


tojeść płożąca a przed nią dalie
DSCN0644.jpg


miniaturowa różyczka z marketu - przeżyła już drugą zimę :)
DSCN0642.jpg


liliowe potetko coraz bardziej kolorowe
DSCN0699.jpg


i rozkwitają coraz ciekawsze lilijki :)
4DSCN0649.jpg


5DSCN0695.jpg


6DSCN0696.jpg


7DSCN0694.jpg
Za tę wiadomość podziękował(a): Aszka, anabuko1, Amarant, wxxx-a, Krzysia

Od zera 08 Lip 2015 16:06 #386645

  • wxxx-a
  • wxxx-a's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 3467
  • Otrzymane dziękuję: 1103
Ewciu dużo masz lilii .Ja też bym miała dużo ,żeby wszystkie zakwitły .Nie widzę u Ciebie brązowych pączków , ładnie wyglądają .U mnie ciemne chmury i deszcz udaje ,że pada.A głowa mi dziś dokucza ,jak nigdy .To już nawet w te upały lepiej się czułam :( O :ohmy: już nawet nie udaje ,pada deszcz :wink2:

Od zera 08 Lip 2015 17:56 #386671

  • Aszka
  • Aszka's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 2491
  • Otrzymane dziękuję: 2655
Będę obserwować a za nasionka dziękuję.U mnie sianie nie wychodzi ,nie mam do tego cierpliwości i zazwyczaj zasuszam rozsadę :hammer:

Od zera 10 Lip 2015 19:35 #387247

  • jolifleur
  • jolifleur's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 1973
  • Otrzymane dziękuję: 2664
Nowinko - u mnie na szczęście tylko 1 lilia dostała jakiejś zarazy, że pączki jej jakby zaschły, jakby zgniły, sama nie wiem ale reszta ma się dobrze :) Rozkwitają po kolei i cieszą :garden1: Fajnie, że u Ciebie popadało, będiesz miała więcej czasu :hug:

Aszka - dzięki że Ci się chce pilnować nasionek :kiss3: U mnie z rozsadą bywa różnie, ale jak mi na czymś baardzo zależy to pilnuję :)

Było u mnie straszne wiatrzysko. Trochę gałęzi połamało, trochę płatków zwiało ale coś tam się udało sfotografować :)
Ewciu, to od Ciebie i bardzo mi się podoba :hearts: Znasz jego nazwę?
DSCN0721.jpg



DSCN0722.jpg


DSCN0723.jpg


DSCN0724.jpg


moje ulubione maczki
DSCN0725.jpg


DSCN0726.jpg


DSCN0727.jpg


DSCN0728.jpg


DSCN0729.jpg
Za tę wiadomość podziękował(a): anabuko1, Amarant, VERA, wxxx-a, Krzysia

Od zera 10 Lip 2015 19:51 #387253

  • wxxx-a
  • wxxx-a's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 3467
  • Otrzymane dziękuję: 1103
Ja z nazwami jestem do tyłu ,więc Ci nie powiem .Sama do tego dojdziesz ,bo ja w necie kupowałam .
Jakoś zawsze te nazwy gdzieś mi ulatują ,chyba mam wszystkiego za dużo :whistle: ale to dziwne ,bo azalie ,różaneczniki ,oraz róże pamiętam doskonale :happy:

Od zera 11 Lip 2015 21:35 #387495

  • jolifleur
  • jolifleur's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 1973
  • Otrzymane dziękuję: 2664
Ewuś, bo każdy pamięta to co dla niego najważniejsze :) i właśnie widać co ci na serduchu najbardziej leży ;)
Znajdę nazwę, bo mam słabość do liliowców w takich pastelowych kolorach :) Ten bardzo mi się podoba a dzisiaj rozkwitły jeszcze 2 od ciebie i też takich nie miałam :hearts:

DSCN0755.jpg


DSCN0757.jpg


a teraz trochę widoczków i innych kwiatów ;)

trzykrotka?
DSCN0730.jpg


trzcinnik
DSCN0732.jpg


dzwonek kremowy
DSCN0733.jpg


lilia, która cały czas mnie zachwyca
DSCN0734.jpg


ostróżka
DSCN0735.jpg


różyczka nn z marketu
DSCN0736.jpg


i druga z tego samego źródła
DSCN0738.jpg


nachyłek z nasion
DSCN0739.jpg


rudbekia z nasion
DSCN0740.jpg
Za tę wiadomość podziękował(a): anabuko1, Amarant, VERA, wxxx-a, agaros

Od zera 12 Lip 2015 09:21 #387552

  • anabuko1
  • anabuko1's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 4542
  • Otrzymane dziękuję: 2203
Ewo :bye:
Piękne lilie. jak one teraz cieszą i kwitną juz te pachnące,Coraz koło nich sobie przechodzę , zatrzymuję się i wącham , ummm cudny zapach,, uwielbiam go :P
Liliowce też masz śliczne i to takie akurat chyba co ja nie mam, więc jest co podziwiać ;)

Od zera 12 Lip 2015 19:37 #387654

  • jolifleur
  • jolifleur's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 1973
  • Otrzymane dziękuję: 2664
Aniu, w tym problem, że żadna z tych lilii, które zakwitły NIE PACHNIE :unsure: Oprócz tych starych babcinych białych. A obwąchałam wszystkie :) ale mam też i pachnące, może zakwitną niedługo :)
Liliowce moje kochane, dopiero zaczynają się pokazywać, czekam na nie i doczekać się już nie mogę ;) A Twoje kwiecie oglądam i też podziwiam: piękne róże, ostróżki i śliczne maczki. A liliowiec Baja chyba mamy obie? Czy maczki masz jednoroczne?
Za tę wiadomość podziękował(a): anabuko1


Zielone okna z estimeble.pl

Moderatorzy: Dorota15, Betula
Wygenerowano w 0.572 sekundy
Zasilane przez: Kunena Forum