TEMAT: Gorzatkowo 2015

Gorzatkowo 2015 21 Cze 2015 16:10 #381790

  • gorzata
  • gorzata's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Jeszcze w zielone gramy...
  • Posty: 8603
  • Otrzymane dziękuję: 1935
markita wrote:
Ja też w pewnych sytuacjach zawsze myślę o Tobie :silly: , na przykład jak napotykam w sklepach różne ptaszki :happy3:
A ja o Tobie przy kurkach wszelakich :rotfl1:
Ptaszków już nie zbieram... wystarczy ;)
W tym roku siedzą w pudłach, pewnie jeszcze kiedyś je uwolnię, w tym roku jednak jest dość... ascetycznie...
Pozdrawiam - Gosia
Temat został zablokowany.


Zielone okna z estimeble.pl

Gorzatkowo 2015 21 Cze 2015 21:37 #381992

  • gorzata
  • gorzata's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Jeszcze w zielone gramy...
  • Posty: 8603
  • Otrzymane dziękuję: 1935
U Magdali wspominałam o wykorzystaniu azalii pontyjskiej w założeniach parkowych... w Tatrzańskiej Łomnicy, w pobliżu Grand Hotelu Praha, zlokalizowany był skwer... lata dawnej świetności, podobnie jak i hotel, zostawił gdzieś daleko za sobą, ale wabił do niego... zapach... odurzająca woń azalii właśnie :hearts:



A jeśli już jesteśmy z powrotem na Słowacji, to parę migawek z niewielkiego Ogrodu Botanicznego, w którym wyeksponowano gatunki charakterystyczne dla tatrzańskiej przyrody...



















I coś z natury...











Pozdrawiam - Gosia
Temat został zablokowany.
Za tę wiadomość podziękował(a): Zielona Ania, piku

Gorzatkowo 2015 21 Cze 2015 21:42 #381997

  • dodad
  • dodad's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • strefa klimatyczna 6a
  • Posty: 4100
  • Otrzymane dziękuję: 2557
Fajny Ogród Botaniczny , że też ja do niego nigdy nie trafiłam :think: Może to dlatego, ze w czasach kiedy namiętnie jeździłam w Tatry ogrody mnie szczególnie nie interesowały ;)
Gdzie ten ogród? w Łomnicy?
Pozdrawiam serdecznie i zapraszam :)
ogrodowo 2016'***
U Doroty 2015'***2014***
Temat został zablokowany.

Gorzatkowo 2015 21 Cze 2015 22:22 #382036

  • artam
  • artam's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 8385
  • Otrzymane dziękuję: 2684
Ale zawilce narcyzowate! :woohoo:
A zdjęcia z natury też ciekawe, zwłaszcza ten niebieski dzwonek... Nie było tabliczki? ;)
Właśnie się zastanawiałam, w jakich sytuacjach ja myślę o Tobie :)
Bo ja myślę w kategoriach własnej niedoskonałości wobec doskonałości Twojej... :)
Jak mam igłę wziąc do ręki, to raz! Ale to się często nie zdarza, więc wtedy rzadko...
Zdecydowanie częściej w ogrodzie, jak widzę swoje zachwaszczone rabaty :lol: To myślę, u Gorzaty tak nie ma, do roboty, leniu! Jak mam bałagan w domu to tez o Tobie myślę :rotfl1:
No i wychodzi na to, że (prawie ;) ) ciągle o Tobie myślę! :rotfl1: :rotfl1:
Temat został zablokowany.

Gorzatkowo 2015 21 Cze 2015 22:42 #382056

  • magdala
  • magdala's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 4524
  • Otrzymane dziękuję: 1071
A ja ostatnio myślałam o Gorzatce jak patrzyłam na tę białą śmieszną ostróżkę , którą to Gorzata mi poleciła
na lubelskim szkółkingu. No to kupiłam i pięknie rośnie , czekam jak zakwitnie . :)

A tak na co dzień to przyznam się ,że też ,tak jak Marta - myślę kiedy patrzę na mój domowy bałagan :jeez:
I myślę sobie jak niedościgniony dla mnie to stan - mieć taki porządek :oops:
Góry piękne !
Temat został zablokowany.

Gorzatkowo 2015 22 Cze 2015 12:09 #382178

  • gorzata
  • gorzata's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Jeszcze w zielone gramy...
  • Posty: 8603
  • Otrzymane dziękuję: 1935
Dorota... ogród w Łomnicy :) niepozorny i nieco na uboczu... no ale tam i tak wszystko blisko ;)
Martulu... czyli powinnam mieć ciągle czkawkę? Albo pypeć na języku?
Igły do ręki nie brałam dawno.... tfuuuu... wrrrrróć! Wczoraj zaszywałam dziurkę w T-shircie - ale to się przecież nie liczy :P
Doskonałość? Kobieto... o czym Ty mówisz... ja mam problem z uznaniem, że jestem dość/wystarczajaco dobra, a Ty mi tu takie...
Magduś... a wiesz, że mi ta ostróżka zmarniała? Trochę z mojej winy, bo pozwoliłam na nią wleźć Auguście L. ... a właściwie temu pędowi, co nią nie był :mad2:
Teraz, stłamszona, wyhynęła na otwartą przestrzeń - może się zreanimuje?
Mieć porządek to nie problem - uwierz mi! Trudniej jednak się z nigo wyzwolić :oops:

Poniedziałek, choć na wstępie słoneczny, znów zapowiada się pochmurnie i wietrznie... kto to widział, żeby o tej porze roku zakładać rajstopy do sukienki! :evil:
Pozdrawiam - Gosia
Temat został zablokowany.

Gorzatkowo 2015 22 Cze 2015 13:15 #382186

  • Aguniada
  • Aguniada's Avatar
gorzata wrote:
... kto to widział, żeby o tej porze roku zakładać rajstopy do sukienki! :evil:

Ja mam spodnie 3/4 i peep toe i mi ciepło :P
Za to niewytłumaczalny wk* tak mną trzepie, że sobie nie radzę...
Postanowiłam dziś w ramach odstresu gołąbki zawinąć...
Droga Redakcyo, czy to wystarczy?
Temat został zablokowany.

Gorzatkowo 2015 22 Cze 2015 14:25 #382191

  • gorzata
  • gorzata's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Jeszcze w zielone gramy...
  • Posty: 8603
  • Otrzymane dziękuję: 1935
To zależy... ile tych gołąbków :happy3:
A co do pogody...
Po powrocie do domu odnotowałam wprawdzie na termometrze 22 stopnie, ale wiatr sprawia, że odczuwalna temperatura jest niższa...
Inna rzecz, że hulające wietrzysko postanowiło zająć się moją sukienką, która sama z siebie do najdłuższych nie należy ;) a przy współudziale sił przyrody zaczęła odsłaniać partie, które jednak w pewnym wieku stanowczo powinny już zostać ukryte przed wzrokiem szerszej publiczności...
Tak więc - walka z żywiołem sprawiła, że się zgrzałam :P
Pozdrawiam - Gosia
Temat został zablokowany.

Gorzatkowo 2015 23 Cze 2015 12:54 #382473

  • Ave
  • Ave's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 832
  • Otrzymane dziękuję: 395
A ja chciałam podziękować za możliwość zwiedzania dzięki Tobie różnych zakamarków, bo osobiście daleko podrózować niezbyt lubię ;)
Ewa
Temat został zablokowany.
Za tę wiadomość podziękował(a): gorzata

Gorzatkowo 2015 24 Cze 2015 07:58 #382713

  • gorzata
  • gorzata's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Jeszcze w zielone gramy...
  • Posty: 8603
  • Otrzymane dziękuję: 1935
Słoneczne dzień dobry!
Wprawdzie temperatura zaupełnie nie wskazuje na to, że mamy lato, ale przynajmniej jest więcej światła...
Po wczorajszych opadach, rano dość obfitych, trochę się przejaśniło, aby popołudniu znów postraszyć kłębami chmur...
Przeszły jednak bokiem (jednym... drugim... trzecim ;) ) nie przynosząc kolejnej porcji opadów, a pogoda zrobiła się taka... nadmorska ;)
Zaufawszy przepowiedniom meteorologów, uzbroiłam twarz w warstwę kremu z filtrem :P i liczę na przyjemny dzień...
Pozdrawiam - Gosia
Temat został zablokowany.

Gorzatkowo 2015 24 Cze 2015 09:35 #382739

  • olibabka
  • olibabka's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Więc w takiej ciszy ukryty ja - ja liść
  • Posty: 4286
  • Otrzymane dziękuję: 2960
Może zrobi się na tyle ciepło, że szal zdejmiesz? :silly: :wink4:
pozdrawiam serdecznie, Marysia :)

[...]kielich światła nachylony wśród roślin
Odsłania w każdej z nich jakieś przedtem nie znane dno[...]
Temat został zablokowany.

Gorzatkowo 2015 24 Cze 2015 09:42 #382742

  • piku
  • piku's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 6169
  • Otrzymane dziękuję: 5027
Tak bez weny muszę coś napisać, bo mi Twój wątek ciągle umyka :huh:
Podziwiam zdjęcia a te z natury zachwycają mnie najbardziej, chyba czas obrać kurs Łomnica :lol:
pozdrawiam - Wiesia :bye:


"Rośliny są jak ludzie, potrzebują miłości, ale i ludzie są jak rośliny, pozbawieni miłości więdną."
Temat został zablokowany.

Gorzatkowo 2015 24 Cze 2015 12:50 #382770

  • Zielona Ania
  • Zielona Ania's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 1272
  • Otrzymane dziękuję: 1299
Krem z filtrem na lato konieczny, a w tym roku próbuję jeszcze na własnej skórze (nomen omen) jak działają pomidory - dodatkowy filtr w postaci likopenu - dla mnie jedzenie przyjemniejsze niż smarowanie ;) W zeszłym roku raz mnie tak poparzyło, że masakra, w tym roku się nie dam :jeez:
Zapraszam
Mania Zieleni
Temat został zablokowany.

Gorzatkowo 2015 24 Cze 2015 20:03 #382872

  • gorzata
  • gorzata's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Jeszcze w zielone gramy...
  • Posty: 8603
  • Otrzymane dziękuję: 1935
Ech... trzeba było siedzieć cicho... zapeszyłam, jak nic! :jeez:
Słońce co prawda co jakiś czas przeświecało... ale pomiędzy chmurami...
Niby bezdeszczowo, ale... zimno, no co tu dużo mówić: po prostu zimno...
Wprawdzie bohatersko zasiadłam popołudniu w ogrodzie z książką, ale szybko zrejterowałam... ciepły koc by się przydał...
W domu też bez rewelacji jeśli chodzi o temperaturę, ciepła herbatka na rozgrzewkę konieczna :drink1:
Tak więc, Marysiu, pozwól, że jednak pozostanę w szalu, inaczej katar murowany ;)
Swoją drogą - odnoszę wrażenie, że ktoś mnie już kiedyś z avatarkowego szala próbował rozbierać... przyznaję: lubię szale... szalenie :P
Pikutku... Wasze podkarpackie włości dostarczają takich widoków, że spokojnie mogą konkurować z wieloma atrakcjami turystycznymi...
Ale oczywiście piękne okolice Łomnicy polecam :)
Aniu... pomidory? Czy mogłabyś przybliżyć nam mechanizm ich działania w procesie ochrony skóry przed szkodliwym działaniem promieni słonecznych?
Ja, jako posiadaczka dość ciemnej cery, nie jestem zbyt wrażliwa na słońce - przynajmniej jeśli chodzi o poparzenia. Jednak od kilku lat bardzo łatwo pojawiają się u mnie nieestetyczne przebarwienia - właśnie po wystawianiu twarzy na słońce. Dlatego krem z filtrem 50 jest w letnie dni podstawą i bazą pod makijaż :unsure:
Pozdrawiam - Gosia
Temat został zablokowany.
Za tę wiadomość podziękował(a): piku

Gorzatkowo 2015 24 Cze 2015 20:46 #382883

  • Zielona Ania
  • Zielona Ania's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 1272
  • Otrzymane dziękuję: 1299
Ja z kolei opalam się na różowo, ewentualnie w grę wchodzi jeszcze kolor buraczany, łatwo się parzę. Krem kupiłam dziecięcy, bo miał najlepszy filtr, ale tłuste to i błyszczy się jak...(cenzura). W jakimś filmie dokumentalnym (BBC, więc raczej rzetelnie) był fragment o dobroczynnym działaniu pomidorów na cerę. Poczytałam trochę i to ma sens. Chodzi o zawarty w pomidorach likopen - związek z grupy karotenoidów. Jest silnym przeciwutleniaczem, wiąże wolne rodniki. Jeśli jest stale i długo obecny w diecie, może ochronić skórę przed skutkami nadmiernego promieniowania słonecznego - mówiąc kolokwialnie skóra się wolniej starzeje. Na szybki efekt się nie nastawiam, ale eksperyment smaczny :lol: Co ciekawe lepiej niż surowe pomidory działają przetwory - np. przeciery, ketchup. No i warto odrobinę oliwy dodawać, bo wchłania się toto z tłuszczami.
Zapraszam
Mania Zieleni
Temat został zablokowany.
Za tę wiadomość podziękował(a): olibabka, gorzata, piku

Gorzatkowo 2015 24 Cze 2015 20:51 #382888

  • r-xxta
  • r-xxta's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 7727
  • Otrzymane dziękuję: 2600
Wszyscy mnie wkurzają, że mają podlane :evil: , to ja mogę powkurzać, że mam lato :devil1: . W słońcu temperatura dochodziła do 28* :whistle: , wiał wiaterek, a że to wszystko razem wysuszało moje pracowite podlewanie, to przecież szczegół :devil1:

Nie widzę awatara w szalu :think:
Temat został zablokowany.

Gorzatkowo 2015 24 Cze 2015 20:53 #382889

  • dodad
  • dodad's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • strefa klimatyczna 6a
  • Posty: 4100
  • Otrzymane dziękuję: 2557
Marta pociesz się, ze u mnie ani nie podlane ani słońca nie było :( Dziś sadziłam firletki od Magdy i bez podlania nie miałabym szans na wbicie łopaty :placze:
Pozdrawiam serdecznie i zapraszam :)
ogrodowo 2016'***
U Doroty 2015'***2014***
Temat został zablokowany.

Gorzatkowo 2015 24 Cze 2015 20:53 #382890

  • gorzata
  • gorzata's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Jeszcze w zielone gramy...
  • Posty: 8603
  • Otrzymane dziękuję: 1935
Aniu... doskonale rozumiem problem ze świeceniem się jak... :silly:
Udało mi się jednak znaleźć krem popularnej, zagranicznej marki na V, który nie daje takiego drastycznego efektu, wręcz zapewnia matową powłokę - i można spokojnie stosować na niego kosmetyki do makijażu, bez obawy, że spłyną bądź zaczną się turlać B)

Martuś... F5... jakieś nieświeże ciasteczka pewnie :devil1: bo avatar już od pewnego czasu nowy...
Lato masz? Mama koleżanki pojechała na Lubelszczyznę: podobno zimno i pada :happy3:

Dorota... u mnie nawet po deszczu ziemia się osypuje, przesadzanie z bryłą mieści się w kategorii fikcji, więc nie zazdrość, ciesz się, że masz sucho na glinie, nie na piachu :mad2:
Pozdrawiam - Gosia
Ostatnio zmieniany: 24 Cze 2015 20:57 przez gorzata.
Temat został zablokowany.


Zielone okna z estimeble.pl

Moderatorzy: Dorota15, Betula
Wygenerowano w 0.495 sekundy
Zasilane przez: Kunena Forum