TEMAT: W cieniu żelaznego kanclerza.

W cieniu żelaznego kanclerza. 10 Maj 2016 22:42 #467378

  • lelumpolelum
  • lelumpolelum's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 456
  • Otrzymane dziękuję: 468
Jaka pogoda nam się znienacka uczyniła, dosłownie tropiki wszerz i wzdłuż :) Jakkolwiek ogrodnikowi nie dogodzisz: wody by się trochę przydało a najlepiej, żeby padała tylko na wybrane miejsca. Źle, bardzo źle, że myśl techniczna nie podąża w tym kierunku, tylko zajmuje się głupstwami :dazed:
Mam wrażenie, że jak wyjdę na chwilę z ogrodu, to umknie mi połowa kwitnień i odczuwam stres, który, jak wiadomo, dość niezdrowy jest ;)

Nowinko, nie znałam Cię od tej strony :ohmy: Czyżby marzyło Ci się coś takiego :eek3:
eszkola.pl/img/galleries/thumb/home/Wlad...ki_Szal_uniesien.jpg

Łatko, na razie jesteś na prostej drodze do wygrania zakładu pogodowego i z całego serca życzę Ci sukcesu :) Moje psie ząbki już też, niestety, kończą pokaz na ten rok.
Za to tulipsy dziś wyglądały tak:

DSC00161.jpg


A, ostatnio w Koszalinie widziałam u kogoś świetnego tulipana. Rósł sobie z innymi ale od razu rzucał się w oczy: pełny i zmierzwiony jak moje, tylko w kakaowym kolorze. Zachwycający oryginał.
Temat został zablokowany.


Zielone okna z estimeble.pl

W cieniu żelaznego kanclerza. 10 Maj 2016 23:07 #467400

  • lelumpolelum
  • lelumpolelum's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 456
  • Otrzymane dziękuję: 468
Tak, jak wspominałam, kwitnienia migają jak widoki za oknem pendolino :)
niektóre ze zmarzniętych epimediów puszczają coś na boku ;)

DSC00076-3.jpg

Pierwiosnki siebolda się rozkręcają
Kuomi
DSC00159-2.jpg


Aoyagizome

DSC00100-2.jpg


omszone powoli finiszują

DSC00102.jpg


DSC00111-3.jpg


Wchodzimy w porę bodziszków i floksów

G. Springtime i floks kanadyjski

DSC00096-3.jpg

Floks kanadyjski 'Montrose tricolor'

DSC00125-3.jpg


floks kanadyjski biały 'May Breeze'

DSC00157.jpg


f.subulata 'Calvides white'

DSC00070-5.jpg

i, oczywiście, jabłonie :)

DSC00041-2.jpg


DSC00113-2.jpg
Temat został zablokowany.
Za tę wiadomość podziękował(a): sd-a, Łatka

W cieniu żelaznego kanclerza. 10 Maj 2016 23:08 #467402

  • Emalia112
  • Emalia112's Avatar
  • Offline
  • Moderator
  • Posty: 9769
  • Otrzymane dziękuję: 14471
Beata dostałam dziś od Ciebie przesyłkę a w niej między innymi róża błotna. W Google podają że to Hibiskus. Czy tak?
Ostatnio zmieniany: 10 Maj 2016 23:09 przez Emalia112.
Temat został zablokowany.

W cieniu żelaznego kanclerza. 10 Maj 2016 23:26 #467412

  • Łatka
  • Łatka's Avatar
  • Offline
  • Moderator
  • Posty: 19274
  • Otrzymane dziękuję: 79724
Łaaa, ale masz floksy kanadyjskie :hearts:
Z nimi też próbowałam kilka razy - i co? Ja serce całe, a one - środkowy palec ;) .
I wstrząsająca jabłoń, ta biała.
Zakład wygram na pewno, ciepło dopiero nadchodzi :dance: .
Temat został zablokowany.

W cieniu żelaznego kanclerza. 10 Maj 2016 23:31 #467414

  • lelumpolelum
  • lelumpolelum's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 456
  • Otrzymane dziękuję: 468
W kwestii tulipanowej nowość, czyli jedyna cebulka, która przetrwała z zeszłorocznych zakupów, chyba dlatego, że znalazłam ją w spiżarce dopiero w lutym - jak to dobrze coś zapodziać :happy4:

DSC00054-3.jpg


DSC00090.jpg


T.acuminata i wiążące się z nim pytanie: czy warto było tak tego szukać?

DSC00149.jpg

mutanty

DSC00121-4.jpg


takiego to nie było...

DSC00119.jpg


brunnerki :hearts:
Sea heart

DSC00128-2.jpg

variegata

DSC00124-4.jpg


przetacznik, chyba armeński

DSC00108-5.jpg

tawuła, z patyczka podwędzonego w Ustce ;)
DSC00023.jpg

trójlist jednak żywy :)

DSC00153.jpg

Jagodowiec

DSC00084.jpg

jakaś arisema, ale jaka?

DSC00081-2.jpg


DSC00077-2.jpg


A teraz troszkę podkręcę atmosferę: jutro relacja z dzisiejszej wyprawy do biblioteki :) Teraz już idę poczytać do łóżeczka, bo przywiozłam sobie fajne książki :P
Dobrej nocy :bye:

O, Emalka napisała :) W żadnym wypadku, to prawdziwa róża a nie żaden hibiskus :club2: Poszukaj pod Rosa palustris. Róża, z terenów Ameryki Płn., całkowicie zimotrwała, nic z nią nie trzeba robić, tylko ukorzenić ten odrost, niestety, więcej nie mogłam oderwać, bo chłop tam szalał ostatnio z kosą spalinową... Kwitnie późno, w okolicach sierpnia, potem zawiązuje owocki, które ptaki zżerają zimą :) Jest wysoka, tak z 1,70, trochę wypuszcza rozłogi ale blisko. Zniesie każdą ilość wody w podłożu chwasty i inne szykany. W naturze porasta brzegi rzek. Myślę, ze Ci się nada na Twoje mokradła :hug:
Temat został zablokowany.
Za tę wiadomość podziękował(a): broja, Emalia112

W cieniu żelaznego kanclerza. 10 Maj 2016 23:37 #467417

  • lelumpolelum
  • lelumpolelum's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 456
  • Otrzymane dziękuję: 468
Aniu, jakbyś chciała jeszcze raz spróbować z kanadyjskimi to tylko mrugnij okiem :) Ja w ogóle mam chorobę floksową, lubię ten zapach i wogle :) Jabłoń jest królową obejścia, ma potem pierdyliardy całkowicie niejadalnych jabłek, nawet kozy ich nie chciały ale ten widok wiosną zapewnia jej dozgonną, honorową miejscówkę. A pod nią znaleźliśmy skarb... :hearts: Ale to już innym razem ;)
Temat został zablokowany.

W cieniu żelaznego kanclerza. 11 Maj 2016 17:12 #467575

  • wxxx-a
  • wxxx-a's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 3467
  • Otrzymane dziękuję: 1103
Beatko uśmiałam się do łez z Twojej odpowiedzi .Mniej więcej o coś takiego i chodzi ,ale wolałabym jednak być ubrana ,bo powiewać mają tylko włosy .W tym wieku inaczej nie wypada :rotfl1: :rotfl1:
Temat został zablokowany.

W cieniu żelaznego kanclerza. 11 Maj 2016 21:41 #467763

  • artam
  • artam's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 8385
  • Otrzymane dziękuję: 2682
To te małe floksy też pachną?
Ostatnio kupuję namiętnie cioci na skalniak, bo też lubię, ale nie na tyle, żeby się z nimi użerać ;) A ciocia pełna zapału to niech pozna i cienie ogrodnictwa ;) Dzisiaj z sześć miałam w samochodzie i nic nie czułam... Katar mam, może dlatego :)
Tulipan acuminata trochę dziwnie pokręcony ;) , widziałam u koleżanki, u niej te płatki miał takie wyprostowane, ale mimo tego odczucia miała podobne do Twoich, bo też trochę na niego polowała :) Ładny jest, poczekaj, nie narzekaj, może w przyszłym roku będzie prezentował się bardziej okazale :)
A arisemę identyczną dziś widziałam u innej koleżaki, nie pamiętała, jaka to, ale mogę ją pomęczyć, żeby sobie przypomniała, bo takie rośliny należy mieć oznaczone uważam ;)
Pierwiosnki sieboldii masz piękne!
I niecierpliwie czekam na relację z wyprawy do biblioteki! Rzucasz zupełnie nowe światło na wyprawy do biblioteki! :rotfl1:
Ostatnio zmieniany: 11 Maj 2016 21:42 przez artam.
Temat został zablokowany.

W cieniu żelaznego kanclerza. 11 Maj 2016 22:39 #467802

  • lelumpolelum
  • lelumpolelum's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 456
  • Otrzymane dziękuję: 468
Nowinko, masz na myśli to, że teraz, w XXI wieku nie wypada? ;) Fakt, kanony piękna się zmieniły, a szkoda :)
Marta, kanadyjskie pachną na pewno :) Ten acuminata to rozczarowanie roku, w dodatku kwitł jeden dzień :club2: Wiem, ze jest gorąco ale inni jakoś potrafią coś z siebie wykrzesać... Niektórzy ogrodnicy twierdzą , że to łapacz tulipanowych wirusów, może już coś złapał i go pokręciło ;) Proszę pomęczyć koleżankę arisemową, bo ja już od jakiegoś czasu obserwuję u siebie narastającą fiksację na punkcie obrazkowatych a wyprawy do biblioteki nie tylko nie koją moich zmysłów ale wręcz rozpalają je do czerwoności :devil1:
Wczoraj niewiele brakowało a zapomniałabym książek :P
Czosnki niedźwiedzie szaleją, inhalacje odchodzą pełną parą i nie tylko.

DSC00134-4.jpg


Ruszyłam dawnymi śladami pani w kapelutku i stwierdzam, że szlak jest wydeptany :eek3: Mam wrażenie, ze pół miasta obżera się sałatką z liści do obiadu. Koszą blisko ścieżki, więc niegroźnie - może się boją borsuka :happy4:

Nowe znalezisko - martagonki

DSC00137-2.jpg


Ciekawe, jakie będą kolorki :drink1:

I przechodzimy do meritum, tadamm

DSC00139-2.jpg


DSC00140.jpg


DSC00142.jpg


indywidualista ;)

DSC00143-3.jpg


Na moje oko kaprawe, to obrazki plamiste bez plam, co im się ponoć zdarza ale ze mnie entuzjasta a nie fachowiec, więc można strzelać :)
Dziewczyny, no jak to wygląda, jak to wygląda... :bravo: Normalnie, lądowanie na Księżycu ;)
Temat został zablokowany.
Za tę wiadomość podziękował(a): sd-a

W cieniu żelaznego kanclerza. 11 Maj 2016 23:09 #467822

  • Łatka
  • Łatka's Avatar
  • Offline
  • Moderator
  • Posty: 19274
  • Otrzymane dziękuję: 79724
Beatko przenajbystrzejsza, Twoje znaleziska robią wrażenie.
Martagony to - typuję z prawdopodobieństwem 0.99 - lilie złotogłów, więc będą w kolorze róż angielski - o ile zakwitną, bo poogryzane jakieś, a pąków nie widać, nie widać nawet szans na pąki.
Zupełnie identyczne obrazki masowo występują w Umbrii i kwitną w maju - jak się przemogę, znajdę zdjęcie i wkleję. Mój psychiczny opór wynika z faktu, że zdjęcia robiłam kilka dni przed śmiercią mojej ukochanej Łateńki, jeszcze zdążyliśmy być na późną Wielkanoc 2014 razem we Włoszech. Jak otworzę tamten plik, nie ma opcji, bym nie zalała laptopa... :(
Ale skarb, skarb, kobieto - co z nim???
Temat został zablokowany.

W cieniu żelaznego kanclerza. 12 Maj 2016 08:47 #467874

  • faj-nata
  • faj-nata's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 952
  • Otrzymane dziękuję: 616
No ja też z chęcią wybrała bym się na spacer po takim terenie :whistle:
Wiejska baba z duszy i ciała,
czego nie wie, to się dowie , czasem i opowie ;)
Temat został zablokowany.

W cieniu żelaznego kanclerza. 12 Maj 2016 13:48 #467950

  • lelumpolelum
  • lelumpolelum's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 456
  • Otrzymane dziękuję: 468
Nata, każdy by się chętnie wybrał ;)
Aniu, będzie i opowieść o skarbie, cierpliwości. Na razie całą moją energię pożera tajemnicze funkcjonowanie poczty, która wozi moje paczki wte i wewte :( :mad2:
Temat został zablokowany.

W cieniu żelaznego kanclerza. 12 Maj 2016 15:13 #467963

  • wxxx-a
  • wxxx-a's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 3467
  • Otrzymane dziękuję: 1103
Twoje obrazki plamiste bez plam robią wrażenie :ohmy: nawet bez plam :happy:
A czosnki niedźwiedzie w takich ilościach zobaczyć ,to jest coś .Beatko z nudów to Ty chyba raczej nie umierasz .A czemu to poczta ,tak te Twoje paczki wozi ? Czy ona to lubi ? :wink4:
Temat został zablokowany.

W cieniu żelaznego kanclerza. 12 Maj 2016 16:02 #467980

  • lelumpolelum
  • lelumpolelum's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 456
  • Otrzymane dziękuję: 468
Ewuś, czosnki jak czosnki ale obrazki w takich łanach, to jest duże WOW ;) Nudzić się nie wypada, bo człowiek interesujący ponoć nigdy się nie nudzi :blink: ale ostatnio mam wrażenie, że albo siedzę przy kompie i tyram jak niewolnik na plantacji bawełny (jak dziś) albo jadę na kolanach w ogrodzie :happy4: I po prostu trzeba mnie przenieść dla zdrowia psychicznego (mojego i chłopa) gdzie indziej, choć na kilka godzin, żebym jakichś ludzi zobaczyła i inne towarzystwo roślinne :happy4:
A czemu poczta wozi, to sama bym chciała wiedzieć, zanim szlag mnie ostatecznie trafi. Może włączyli się w jakieś badania nad kiszonkami :mad2:
Temat został zablokowany.

W cieniu żelaznego kanclerza. 12 Maj 2016 16:17 #467988

  • faj-nata
  • faj-nata's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 952
  • Otrzymane dziękuję: 616
Beatko a powpisywała dobre kody pocztowe bo u mnie wożenie paczek też na czasie
tylko że teraz to chodzi o przesyłkę do mnie .
I jak widzę w śledzeniu to już pół Polski zwiedziła :whistle:
Wiejska baba z duszy i ciała,
czego nie wie, to się dowie , czasem i opowie ;)
Temat został zablokowany.

W cieniu żelaznego kanclerza. 12 Maj 2016 16:36 #467994

  • lelumpolelum
  • lelumpolelum's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 456
  • Otrzymane dziękuję: 468
Aż sprawdziłam, Nata, wszystko dobrze wpisane. Myślałam, że po podwyżce cen, oni jakoś się sprężą ale gdzie tam! Szukają klienta sprzedając gadżety patriotyczne i setki innych pierdółek, zamiast po prostu wykonywać usługi jak należy.
Temat został zablokowany.

W cieniu żelaznego kanclerza. 12 Maj 2016 18:33 #468057

  • faj-nata
  • faj-nata's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 952
  • Otrzymane dziękuję: 616
Ja już 2 razy składałam skargę w tym roku na pocztę , nic tym nie wskóram bo maja to gdzieś .
Pierwszy raz bo chciałam paczuszkę o wadze 0.180 g wysłać jako list a pani mi odmówiła i poszła jako paczka
byłam trochę zdezorientowana bo myślała że po tych podwyżkach i przepisy się zmieniły .
A drugi raz bo zważyła mi paczkę do 3 zera po przecinku czyli 1.002 tu mi zwrócili różnice bo na paczki maja jakiś ułamek tolerancji .
Wiejska baba z duszy i ciała,
czego nie wie, to się dowie , czasem i opowie ;)
Temat został zablokowany.

W cieniu żelaznego kanclerza. 12 Maj 2016 21:58 #468250

  • lelumpolelum
  • lelumpolelum's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 456
  • Otrzymane dziękuję: 468
Nata, ja byłam w szoku, bo się okazało, że paczki z żółto- błękitnym drukiem są teraz zupełnie nieekonomiczne :ohmy:

Wszystko dobre, co się dobrze kończy :) Paczki docierają całe i zdrowe, robota skończona, żyć nie umierać :thanks:
Jutro historia o skarbie a dziś róża różowa w kolorze różowym dla Wiesi-piku :)

DSC00147-2.jpg


DSC00246.jpg


DSC00123-2.jpg


Dobrej i ciepłej nocy ;) :bye:
Temat został zablokowany.


Zielone okna z estimeble.pl

Moderatorzy: Dorota15, Betula
Wygenerowano w 0.539 sekundy
Zasilane przez: Kunena Forum