TEMAT: Wymarzony.. wciąż dopracowywany..

Wymarzony.. wciąż dopracowywany.. 06 Cze 2016 10:58 #478105

  • Forumowa Żabula
  • Forumowa Żabula's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 8491
  • Otrzymane dziękuję: 3477
Monika-Sz wrote:
Kerstin- dziękuję za odwiedziny..i to od razu z komplementem :lol:

Agnieszko, gościom nie wypada mówić/pisać inaczej, ja sobie aż tak nie słodzę na co dzień ;)

Moniko, nie zgadzam się z tobą! Uważam że mój komplement nie jest formą słodzenia tobie , bo tak jak napisałaś ''gościom nie wypada mówić/pisać inaczej''. Wchodząc do czyjegoś ogrodu, opisuję w swojej wypowiedzi to co czuję i przeżywam łażąc sobie po nim. Gdybym miała napisać ''ogród jest piękny'', a w realu nie podobał by mi się z jakiś tam względów, to wolałabym nie napisać nic, niż być w niezgodzie z samą sobą. Uważam że jest wiele osób które poprą moją wypowiedź że twój ogród naprawdę zachwyca (przynajmniej mnie na pewno!!!).
Dobrego dnia. Pozdrawiam.
Temat został zablokowany.


Zielone okna z estimeble.pl

Wymarzony.. wciąż dopracowywany.. 06 Cze 2016 11:21 #478114

  • Monika-Sz
  • Monika-Sz's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 4321
  • Otrzymane dziękuję: 2471
Och Krysiu, nie chciałam CIę urazić i zupełnie nie to miałam na myśli :hug:

Te słowa o tym, że Gościom nie wypada inaczej, odnosiły się do wizyty Hani :P
Na szybko przed wizytą kosiliśmy trawę i z rozpędu źle ustawiliśmy kosiarkę.. Trawę miejscami zgilotynowaliśmy, więc efekt na pewno robił ogromne wrażenie, ale nie do końca takie, jak opisała to Hania :rotfl1:
Dlatego też napisałam, że Goście chwalą, patrząc na wszystko łaskawym okiem ;) jedynie tą okoliczność miałam na myśli.
Obśmiałam się mocno, bo chyba wspomnienie o niesprzyjającej pogodzie miało przekazać, że trawnik nie był w szczytowej formie, ale był obecny :happy3:

Hania kochana jest :lol:
Wiesz..bywają takie wizyty, przed którymi trochę się spinam, przejmuję, jak zaprezentuje się ogródek- jednocześnie ciesząc ze spotkania..i takie, na które się cieszę, ale bez stresu.
Hania ogródek widziała w takiej fazie rok temu..że byłam spokojna- w tym roku jest o niebo lepiej :whistle:

No zobacz, głupio wyszło,bo podziękowałam Tobie za komplement, jednocześnie śmiejąc się z innych pochwał- zbyt skrótowo się wyraziłam :silly:

Nie bierz do siebie tego nieporozumienia- jak widzisz zupełnie co innego miałam na myśli :kiss3:
Temat został zablokowany.

Wymarzony.. wciąż dopracowywany.. 06 Cze 2016 11:47 #478127

  • Forumowa Żabula
  • Forumowa Żabula's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 8491
  • Otrzymane dziękuję: 3477
W porzo, Monisiu! :kiss3:
Nawet sobie nie wyobrażasz jak często zaglądam do Ciebie. :whistle: :) Spaceruję z rozkoszą to tu, to tam i w niedługim czasie mam dobry humor. Niestety, bardzo często zapominam języka w przysłowiowej gębie i jedyne co mi wtedy przychodzi do głowy, to zdanie ''Przepiękny ogród''. Zachwyt odbiera mi mowę i dobór słów - no ale cóż, ten typ już tak ma!! :happy: Jednakże ile razy i przy każdej wizycie można mówić/powtarzać ''Przepiękny ogród''? :rotfl1: :rotfl1:
Dobrego dnia. Pozdrawiam.
Ostatnio zmieniany: 06 Cze 2016 11:48 przez Forumowa Żabula.
Temat został zablokowany.
Za tę wiadomość podziękował(a): Monika-Sz

Wymarzony.. wciąż dopracowywany.. 07 Cze 2016 23:21 #478689

  • Monika-Sz
  • Monika-Sz's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 4321
  • Otrzymane dziękuję: 2471
Krysiu :kiss3:
Może czasem dla równowagi coś skrytykuj- tyle tematów podrzucam :rotfl1:
A tak na serio- bardzo to miłe, że moje rabatki się komus podobają :kiss3:

Cieszę się, że zaglądasz!

******
Muszę wreszcie zacząć szykować listę zakupów- powoli się wszystko klaruje, co jest potrzebne "na już".

W ramach przygotwania i szlifowania formy byłam dziś w Zielonych Progach. Mam tą szkółkę bliziutko, więc jeżdżę tam po drobiazgi- nie spinam się, bo wiem, że zawsze moge podskoczyć.
Dzis uzupełniłam swój stan posiadania o kolejne 4 szałwie Marcus..
IMG_3989.jpg


IMG_3993.jpg


IMG_3990.jpg


Z Właścicielami omówiłam kwestię moich trawiastych strat- u Nich podobno też pogrom w rozplenicach i miskantach.. taka zima :hammer:
Nie ma co się załamywać, ja się nie poddaję i rozplenice zamierzam odkupić, a miskanty wszystkie żyją- w niektórych szału nie ma, ale żyją..

Na powyższych zdjęciach widać kącik do dopracowania. Ciągle biję się z myślami, czy wywalić odbijającą krzewuszkę, czy jednak dać jej spokój :think:
Teraz, jak zakwitła i ładnie się komponuje z szałiami i drobnymi goździkami- białym i różowym, to juz mnie tak nie wkurza, jak jeszcze 2 tyg temu :P
Rozważam pozostawienie jej.
Muszę tylko dodać trawę w miejsce rozpelnicy- rozplenica ledwo odbija i nie jest ozdobą :jeez: Zamiast niej chce posadzić molinię Variegata.

skalniaczkowo..

IMG_3985.jpg


IMG_3986.jpg


IMG_4003.jpg


IMG_3994.jpg


IMG_3997.jpg


IMG_4001.jpg


z tej perspektywy mizernie- niektóre rośliny coś słabo rosną
IMG_3996.jpg


ciekawe, dlaczego.. :pinch:
IMG_3998.jpg


powoli kończy się azalkowy festiwal..
IMG_4005.jpg


już jesienią planowałam, czym urozmaicić to miejsce..i coś tam dla oka jest. Lilie..i kilka drobiazgów
IMG_4006.jpg


IMG_4007.jpg


IMG_4008.jpg


bodziszki Rozanne, niestety musiałam dokupić, bo ubiegłoroczne wymarzły :unsure: Oby z tymi poszło mi lepiej :jeez:
IMG_4009.jpg


coś na ząb..poziomki- dziś zebrałam pełną garść :woohoo: Liczę na kolejne plony- pierwsza porcja kompostu poszła właśnie tu..
IMG_3987.jpg


donica przy wejściu..ciągle cieszy. Bardzo mi się scewola podoba!
Nie poszalałam z donicami- to takie zawracanie głowy z podlewaniem, że sobie odpuściłam. Wystarczy, że do podlewania mam cały ogródek- rabaty i trawnik..staram się więc ograniczać kolejne zajęcia :hammer:
IMG_3984.jpg


Rok temu surfinie były beznadziejne..scewola na razie świetnie daje radę. Nie więdnie, kwitnie uroczo, a w donicy spełnia rolę bluszczu ;)
Zobaczymy, jak w ciągu sezonu będzie się spisywać- na razie jestem bardzo zadowolona z tego zestawu.
Nie znałąm wcześniej tej rośliny- głównie lobelie, surfinie, pelargonie, wilczomlecz, kocanka.. Żałuję, że donica stoi na słońcu, bo kisiłaby fuksja :hearts:
Jak kiedyś wreszcie dorobię się tarasu, to przy samym wyjściu z domu ustawię donice z fuksjami..alez będzie ślicznie :dance: Może za rok.. :whistle:

Pozdrawiam Wszystkich odwiedzających, chociaż tłumy się ostatnio przez forum nie przewalają :unsure:
Wszystkim..a przynajmniej znacznej części osób chyba nieco zapał forumowy opadł.. mi też- staram się jednak nie popadać w marazm.
Oby zlot i zapełnione poczekalnie w ogrodach dodały wszystkim skrzydeł!
Pozdrawiam :flower2:
Ostatnio zmieniany: 07 Cze 2016 23:30 przez Monika-Sz.
Temat został zablokowany.
Za tę wiadomość podziękował(a): IwOnagn, zanetatacz

Wymarzony.. wciąż dopracowywany.. 07 Cze 2016 23:47 #478691

  • r-xxta
  • r-xxta's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 7727
  • Otrzymane dziękuję: 2600
Pisałaś jaką rozplenicę zamierzasz zastąpić molinią vairegata? Mam nadzieję, że jakąś małą, bo ta molinia jest malutka ;)

Jak ja bym chciała mieć Zielone Progi na wyciągnięcie ręki :ohmy:
Temat został zablokowany.

Wymarzony.. wciąż dopracowywany.. 08 Cze 2016 00:28 #478698

  • Monika-Sz
  • Monika-Sz's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 4321
  • Otrzymane dziękuję: 2471
Martuś, ale jak to malutka :blink: Wyczytałam, że w czasie kwitnienia sięga do 50cm..
No dobra, zza szałwii Marcus będzie ją widać ;) ?


Moniśka- jak to zakaz wyjścia.. :angry: Wylewka wysycha- rozkładaj styropian i idz :funnyface:

Moja trawa woła, żeby przestac ja kosić :silly: Ostatnio skosiliśmy stanowczo za nisko..ja nie wiem, może trawa głupio rośnie, bo rozgałęziają się źdźbła i oskalpowalismy ją tuż nad rozgałęzieniem..więc teraz miejscami sterczą suche kikuty :mad2:

Co do azalki..waham się mocno. Krzewuszka mnie strasznie denerwowała, ale jak teraz zakwitła, to nawet całkiem pasuje do Marcusów i tych goździków małych.
Na pewno wkurza mnie to, w jakim miejscu rośnie. Musze ją przesadzić trochę w lewo i bliżej pod płot- Mąż na pewno sie ucieszy :happy3:
Sama nie wiem, co z nią zrobić :crazy:
Wkurza mnie też to, że trzeba ją ciąć :angry:

CO do listy mojej- nie sądzę, żeby była natchnieniem :P
Jakieś trawy- molinię właśnie..i nie wiem, co wymyslić na froncie przy cisach. :think: Pasowałaby mi z pokroju hakone jakaś, albo carex..ale potrzebuję zielono-białej- więc z hakone nie bardzo mam chyba wybór. Carexy ładne, ale na słońcu mogą nie dać rady i dodatkowo to dość wietrzne stanowisko- a one pasowałyby mi najbardziej.. taka Ice Dance czy SIlver Sceptre.
Molinia trochę mi się nie podoba, jak kwitnie :blink: i jak przy krzewuszce z jedną sztuką jakoś przetrwam, tak przy samym wejściu będzie mnie chyba wkurzać :pinch:
Tak więc z trawami mam sporą zagwozdkę!! :hammer:

Chciałabym tez jakiegoś bodziszka- Ballerinę albo Max Frei.
W ZP czerwonego nie mają, a Ballerina strasznie mizerna- tak więc licze na Lubelszczyznę :whistle:

Trzmieliny miałam kupowac, ale chyba jestem już w nie zaopatrzona- ostatnio dostałam gałązki w podarunku, więc jeśli sie przyjmą, to jeden problem z głowy :P

Jakiś mini iglaczek może na wrzosowisko.. i to byłoby chyba na tyle.
Temat został zablokowany.

Wymarzony.. wciąż dopracowywany.. 08 Cze 2016 00:54 #478702

  • Monika-Sz
  • Monika-Sz's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 4321
  • Otrzymane dziękuję: 2471
Fotki oczywiście poproszę!!

U Ciebie może mają za mało słońća :think:

Moniśka, ale trawy do cienistego ogrodu są..a jakże- takie carexy właśnie.. :whistle: Albo takie coś jak trawa- ale nie trawa.. :silly: czyli Liriope :woohoo:
Ciekawy tez jest konwalnik..zyskuje na urodzie, podkreślony czymś żółtym..np hakone, albo takim żółtym płaskim..boszzzz, jak to się nazywało :hammer:
(EDIT- tojeść rozesłana)

Ballerina podoba mi się z kwiatów, a Max Frei zainteresował jesiennym przebarwieniem.
Foty masz- dawaj!

Co do fachowych uwag.. nie chciałabyś słuchac moich. Rok temu Dziewczyny w ZP kupowały milion bylin..a ja się pytałam np, jak nazywa sie ta ciemna pietruszka :rotfl1: Był tez kupowany "oset ozdobny" :tongue2:
Ostatnio zmieniany: 08 Cze 2016 00:56 przez Monika-Sz.
Temat został zablokowany.

Wymarzony.. wciąż dopracowywany.. 08 Cze 2016 01:35 #478705

  • Monika-Sz
  • Monika-Sz's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 4321
  • Otrzymane dziękuję: 2471
Czyli jednak się na coś przydałam :silly:

Co do bodziszków- ja je na słońce pcham, bo w katalogu szkółkarzy doczytałam, że słońce/ częściowy cień.. Może przesuń je w plame słońca i zobacz, czy nie zaczną lepiej kwitnąć :think:

Oczywiście nie pamiętam, co to było- ta pietruszka :funnyface:

Ja na carexach też nie za bardzo. Do moich zasług mogę dopisać zamordowanie w tym roku Frosted Curls :wink4: za to Irish Dance zimuje świetnie-jak do tej pory..

Powoli zmykam do spania i nie przeszkadzam w pracy.. :kiss3:

*********
Zamawiam budzenie na 9tą :coffe:
:silly:
Temat został zablokowany.

Wymarzony.. wciąż dopracowywany.. 08 Cze 2016 09:22 #478750

  • r-xxta
  • r-xxta's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 7727
  • Otrzymane dziękuję: 2600
Pietruszka to trybula leśna ;) , kupiłam w moim zaprzyjaźnionym ogrodniczym, a pochodzenie, to oczywiście ZP :silly:
Monika, porównujesz Ballerinę i Max Frei, a to dwa zupełnie różne gatunki bodziszków o kompletnie różnym pokroju i wielkości. Ballerina to popielaty, niska poduszeczka o drobnych listkach, kwiatki ładnie żyłkowane, pokazywałam u siebie. Max Frei to czerwony, czy też krwisty ;) , to są generalnie potwory :lol: , rozchodzą się rozłogami, a i wypiętrzyć się potrafią na pół metra :happy3: .
Wszystkie moje bodziszki rosną na słońcu, ale cień też lubią ;)
Temat został zablokowany.

Wymarzony.. wciąż dopracowywany.. 08 Cze 2016 09:24 #478752

  • Bozi
  • Bozi's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 4472
  • Otrzymane dziękuję: 2418
Moniko, krzewuszce dałabym jeszcze szansę. Który jest rok u ciebie?
U mnie wszystkie 4 miskanty nie odbiły po zimie. Jednak się uparłam i dokupię w środku lata żeby mogły się przed zimą dobrze ukorzenić. Za to obie Chakonechloa odbiły :)
Temat został zablokowany.

Wymarzony.. wciąż dopracowywany.. 08 Cze 2016 10:49 #478781

  • Monika-Sz
  • Monika-Sz's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 4321
  • Otrzymane dziękuję: 2471
Martuś, czerwony aż tak rośnie :supr3: Doczytałam, że 25cm to sobie myślę- może być..ale skoro tak to wygląda, to jednak Ballerina. Niestety w ZP sadzonki mizerne, jakoś mnie nie skusiły- może na Lubelszczyźnie jakieś lepiej rozwinięte będą- oby!

Co do rosnących bodziszków- Rozanka też na netowych zdjęciach jest sporą wysoką kępą, a u mnie jakaś taka niska i pędy raczej leżą na ziemi, niż się podnoszą tworząc okazałą kępę- niezbyt jestem zadowolona z ich zachowania. Może to kwestia tego, że nowe sadzonki?
Rok temu tez tak sie płożyły, liczyłam, że okrzepną w drugim roku i pokażą urodę- to wzięły i zdechły, nie wiadomo dlaczego, przez zimę :hammer:

Martuś..ja w prognozach widzę, że na Lubelskiej Afryce jakieś mrozy nastały :blink: To ja rozmyślałam, jak się ubrac, żeby sie rozebrać :wink4: a tu polar i skarpety trzeba spakować :jeez:

Bożenko- krzewuszka jest u mnie od dawna..wydaje mi się, że 5 lat już będzie, a może więcej? To był krzew sadzony w pierwszym rzucie, razem z iglakami- gdy sadziłam pierwsze rośliny zaraz po skończeniu SSZ.
Odbiła ładnie i pewno ją zostawię, bo jednak ładnie teraz wygląda- muszę tylko jesienią przesadzić, bo od dawna przeszkadza mi miejsce, w którym rośnie, muszę ją trochę przesunąć.
Planowałam azalkę w jej miejsce, jednak to chyba nie będzie dobry pomysł- chwilę cieszy kwitnąc, a później jest dość mizernym krzewem..
Postanowiłam sie jeszcze pozastanawiać- zawsze mogę zmienić zdanie ;)

U mnie miskanty wszystkie żyją- mam 5 sztuk, począwszy od kilkuletniego Zebrinusa, na ubiegłorocznym zakupie Helga Reich. Jedne ładne, inne mizerne- wszystkie żywe. Niestety w rozplenicach pogrom totalny- ale tez się upadłam :lol:
Temat został zablokowany.
Za tę wiadomość podziękował(a): Bozi, zanetatacz

Wymarzony.. wciąż dopracowywany.. 08 Cze 2016 11:42 #478804

  • r-xxta
  • r-xxta's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 7727
  • Otrzymane dziękuję: 2600
Jakie mrozy :devil1: ? Cały czas latam w krótkich gaciach, a teraz musiałam zrobić przerwę, żeby nie dostać udaru :evil:
Chłodniej to może ewentualnie będzie wieczorem podczas biesiady :silly:
Z bodziszkami ja bym widziała raczej różnice w kwestii gleby i stanowiska. Też niektóre strasznie mi się kładą :jeez: i dziwnym trafem ;) są to te, które mają lepszą ziemię.
Temat został zablokowany.

Wymarzony.. wciąż dopracowywany.. 08 Cze 2016 12:06 #478807

  • Kasionek
  • Kasionek's Avatar
  • Offline
  • Moderator
  • Posty: 3184
  • Otrzymane dziękuję: 5468
Monisiu :) szałwia śliczna,piękny kolor kwiatów.Skalniaczkowe także cudne.Ja bodziszki mam NN są ładne, ale niestety przy większym deszczu pokładają się.U mojej teściowej rosną w półcieniu i doskonale dają sobie radę.Może nie wyrzucaj krzewuszki jak Ci się teraz podoba.U mnie gorąc przeraźliwy.Idę niedługo do chłodnego warsztatu szykować kije do pomidorów.W ogrodzie przez upał można wyzionąć ducha.Ucałuj Pana Psiurka.Zazdroszczę Ci tego ogrodniczego pod bokiem. :kiss3:
Temat został zablokowany.

Wymarzony.. wciąż dopracowywany.. 08 Cze 2016 14:51 #478848

  • Monika-Sz
  • Monika-Sz's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 4321
  • Otrzymane dziękuję: 2471
markita wrote:
Jakie mrozy :devil1: ? Cały czas latam w krótkich gaciach, a teraz musiałam zrobić przerwę, żeby nie dostać udaru :evil: .
Czyli jednak bikini :silly:

Kasiu, ja nie mam spostrzeżeń nt deszczu, u mnie pędy leżą..może mam odmianę płożącą Rozanne :rotfl1:
Zobacz.. to mają być kępy bodziszka :crazy:
IMG_4025.jpg

Kolor ma piękny, więc mu wybaczam to płaszczenie się ;)

*****
Powoli wraca ciepło..i dobrze, bo już miałam kołdrę zimową wyjmować :pinch:
Po azalkach zostało wspomnienie..mizerny teraz mają etap i to, wraz z kwitnieniem krzewuszki, złożyło sie na zmiane zdania..że jednak chyba azalka nie zastąpi krzewuszki. Na razie zostaje tak, jak jest.
Tymczasem na wrzosowisku azalki mizerne..za to posadzone obok lilie i monarda powoli szykują się do przejęcia pałeczki. Swoją drogą- mogłaby już monarda zakwitnąć!
IMG_4011.jpg


IMG_4012.jpg


Lilii jest więcej. Rosnące kolejny sezon okazałe, tegoroczne zakupy dość skromne- z tego co widzę, będę mieć 1-2 kwiatki. DObre i to..
IMG_4014.jpg


IMG_4019.jpg


IMG_4027.jpg


IMG_4028.jpg


powojniki powoli się rozkręcają..
IMG_4016.jpg


IMG_4017.jpg


stratowany rok temu, w tym się nie poddaje..
IMG_4022.jpg


IMG_4023.jpg


IMG_4024.jpg


SSL i Polish Spirit jeszcze siedzą cicho. Ciekawe na jakim etapie są Little Artist, któe na mnie czekają w eclematisie :whistle:

piękna Diabolo
IMG_4021.jpg


bez Eva kwitnie- strasznie wrażliwy na upały, ciągle mdleje.. ROśnie od ubiegłej wiosny, to wypadałoby już nieco okrzepnąć!
IMG_4029.jpg


trawiasta, z Zebrinusem na pierwszym planie. Tu największy pogrom wśród rozplenic. To głowne miejsce do remontu po zimie..coś muszę zaplanować wreszcie, bo na razie tylko omiatam wzrokiem bez większych refleksji- może dziś z latarką w garści podumam :silly:
IMG_4026.jpg


coś trzeba będzie tez wymyślić w tym zakątku- z tawułkami, berberysem i Wredei..czyli żółte akcenty i zielone tło. Powinnam to miejsce tez uzupełnić w jakieś rośliny przejmujące pałeczkę po rodkach i azalkach. Na razie są 4 lilie, ale przydałoby sie cos jeszcze. Może to sobie zostawię na kolejny rok..
Strasznie ostatnio zalatana jestem i czas dziwnie mi umyka :hammer: Nie mam czasu spokojnie posiedzieć i pokombinować
IMG_4030.jpg


jeszcze na koniec mój eksperyment z odbijającym z pnia Crimsonem przy kompostowniku. Jak widać pracownik od czarnej roboty nie ma czasu deseczek kompostownika przyciąć :angry:
IMG_4031.jpg


Pozdrawiam i szybkiej środy życzę!
Temat został zablokowany.

Wymarzony.. wciąż dopracowywany.. 08 Cze 2016 16:07 #478864

  • r-xxta
  • r-xxta's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 7727
  • Otrzymane dziękuję: 2600
Eva nie okrzepnie :devil1: , moja starsza o 2-3 lata, a co drugi dzień wiadro wody woła :jeez: . I mimo podlewania w pełni lata zaczyna szarzeć od upału :unsure:
Temat został zablokowany.

Wymarzony.. wciąż dopracowywany.. 08 Cze 2016 17:07 #478888

  • wxxx-a
  • wxxx-a's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 3467
  • Otrzymane dziękuję: 1103
Bliskości Zielonych Progów ,to Ci zazdroszczę.Nie wiem co bym gdybym miała bliżej :whistle:
Szałwię Markus też mam i jest niziutka ,kolor bardzo niebieściutki.Rabaty Ci się zagęszczają ,
rośliny przybywają coraz ładniejsze . Tylko patrzeć ,jak Ci miejsca zbraknie :wink4:
Temat został zablokowany.

Wymarzony.. wciąż dopracowywany.. 08 Cze 2016 21:56 #479057

  • Monika-Sz
  • Monika-Sz's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 4321
  • Otrzymane dziękuję: 2471
To mnie Martuś pocieszyłaś :jeez:

Ewciu, miejsca juz brakuje, żeby puścić wodze fantazji..teraz to już tylko dosadzanie i dopracowywanie rabat. Też miły etap..ale gdzie te czasy, gdy po kilka drzew w sezonie przywoziłam, gdzieeeee ;)

Marcus dla Ciebie jest niebieski.. No popatrz, ja go odbieram, jako odcień fioletu :think:

Zielone Progi świetnie zaopatrzone, ale ja mało bylinowa jestem, więc majątku na mnie nie zbiją ;)
Temat został zablokowany.
Za tę wiadomość podziękował(a): zanetatacz

Wymarzony.. wciąż dopracowywany.. 08 Cze 2016 22:02 #479062

  • Bozi
  • Bozi's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 4472
  • Otrzymane dziękuję: 2418
Pięcioletnia krzewuszka powinna już sobie dawać radę. Być może miejsce jej nie odpowiada. Pytanie czy inny krzew będzie tam dobrze rósł. Jeszcze jedno przemawia na jej korzyść, tegoroczna zima była kapryśna.
Temat został zablokowany.


Zielone okna z estimeble.pl

Moderatorzy: Dorota15, Betula
Wygenerowano w 0.298 sekundy
Zasilane przez: Kunena Forum