TEMAT: Adasiowe zmagania z Naturą

Adasiowe zmagania z Naturą 21 Lut 2021 05:47 #749386

  • Bobka
  • Bobka's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 6100
  • Otrzymane dziękuję: 22220
Alu wielkie Chapeaus bas :kiss3:
Wszystko co byście chcieli żeby ludzie wam czynili ,sami też im czyńcie .
Motto na kolejny rok 2024
*************************************************************************
Zdjęcia objęte ochroną praw autorskich .
Na podstawie Ustawy o prawie autorskim i prawach pokrewnych.
Wszelkie pobieranie i udostępnianie tylko za zgodą autora .
Za tę wiadomość podziękował(a): Adasiowa, bietkae, Babcia Ala


Zielone okna z estimeble.pl

Adasiowe zmagania z Naturą 22 Lut 2021 19:25 #749693

  • Adasiowa
  • Adasiowa's Avatar
  • Offline
  • Moderator
  • Posty: 20238
  • Otrzymane dziękuję: 64578
Dwa oblicza człowieka...
Z jednej strony horda tzw. poławiaczy poroża, która zapędza stado jeleni na kruchą pokrywę lodu na jeziorze i doprowadza tym samym do śmierci kilkunastu zwierząt.
Z drugiej strony ś.p. Jan Lityński ratuje swojego psa z lodowej pułapki na rzece i tonie, poświęca własne życie.

Cześć Jego pamięci [*].
Mery ( 1946 - 2022 ) pamiętam ....

Adasiowe zmagania z Naturą 22 Lut 2021 20:04 #749706

  • Babcia Ala
  • Babcia Ala's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Rocznik 1964
  • Posty: 5664
  • Otrzymane dziękuję: 26823
:cry2:
Alicja
Ogród przy chałupie 10 km od polsko-czeskiego Cieszyna
Za tę wiadomość podziękował(a): bietkae, anaka, ewakatarzyna, Szczypiorek, Bobka

Adasiowe zmagania z Naturą 10 Mar 2021 15:47 #751903

  • Adasiowa
  • Adasiowa's Avatar
  • Offline
  • Moderator
  • Posty: 20238
  • Otrzymane dziękuję: 64578
Drodzy i Kochani,

przepraszam, jeśli martwiliście się o mnie i całego serca dziękuję wszystkim za okazaną mi troskę, życzliwość i pamięć, wyrażoną w postach i na pw.
Od razu spieszę powiadomić, że jesteśmy zdrowi i mam wielką nadzieję, że u każdego z Was to zdrowie nie jest zagrożone.
Powoli wychodzę z cienia, choć droga nie jest prosta. Zostałam przyjęta do nowej pracy, która jest jednak dość wymagająca czasowo ( 12 godzinny dzień pracy, także w weekendy, pensja minimalna ) i kondycyjnie, ale właściwie nie mam już żadnych oczekiwań, więc cieszę się tego, co jest - zwłaszcza w dzisiejszych czasach.

Sporo rozsad warzyw zostało wykorzystanych przez Nikodema na ulubione miejsce do spokojnego odpoczynku; czas Rozstania zbliża się coraz szybciej i jest coraz bardziej realny, więc teraz On jest najważniejszy.

Kochani, cały czas jestem blisko Was, choć tylko myślami. Bardzo, bardzo serdecznie Wam dziękuję, pozdrawiam cieplutko i życzę wszystkim zdrowia u progu wiosny. Dbajcie o siebie i Najbliższych.
Ściskam mocno.
Mery ( 1946 - 2022 ) pamiętam ....

Adasiowe zmagania z Naturą 11 Mar 2021 00:24 #751986

  • Babcia Ala
  • Babcia Ala's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Rocznik 1964
  • Posty: 5664
  • Otrzymane dziękuję: 26823
Do ilu kilogramów każą Ci dźwigać, albo paleciakiem jeźdźić, ile ton przerzucasz podczas tych 12 godzin ?, qrwa to nie jest praca dla takich osób jak Ty, błagam przewartościuj swoje podejście do problemu pracy, niech wreszcie coś godnego Ciebie się objawi. :lev:
Alicja
Ogród przy chałupie 10 km od polsko-czeskiego Cieszyna
Ostatnio zmieniany: 11 Mar 2021 00:40 przez Babcia Ala.

Adasiowe zmagania z Naturą 11 Mar 2021 07:48 #751998

  • kasik 69
  • kasik 69's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 740
  • Otrzymane dziękuję: 1333
Anula odniosłam wrażenie,że coś niepokojącego jest w Twoim wpisie, tylko nie wiem co? Babcia Ala dobrze mówi, tylko,że czasem musimy brać to co jest. Ja mam ten luksus,że nie muszę na gwałt iść do pracy, ale szukam,i znaleźć nie mogę. No,przepraszam znalazłam,ale wytrzymałam miesiąc,wysiadłam psychicznie.
Aniu a co tam na działeczce? Bo u Ciebie pewnie już coś kwitnie,ja jeszcze muszę poczekać. Gorące uściski posyłam :hug:
Za tę wiadomość podziękował(a): Kaja, Łatka, bietkae, koma, JaNina, anaka, ewakatarzyna, Babcia Ala, Bobka, czarna2066, JaKasiula

Adasiowe zmagania z Naturą 11 Mar 2021 08:06 #752001

  • whitedame
  • whitedame's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 4656
  • Otrzymane dziękuję: 16971
Ciężkie czasy na szukanie pracy jak i ....na dobrego pracownika.
Akurat przerabiam to drugie :sad2:

Anulka powinna pracować z roślinkami, zwierzętami lub.... z książkami. Tylko tam Cię widzę.
Ewentualnie zostań blogerką.
Propagującą zdrowy styl życia, obcowanie z przyrodą, ukazującą życie na działce w makroskali.
Stwórz takie miejsce, balsam dla skołatanych dusz bo ich będzie przybywać.

Wiem, wiem mżonki a tu rzeczywistość skrzeczy i rachunki trzeba opłacić.
Po kilkudziesięciu latach życia zawodowego wiem jedno, praca musi sprawiać radość, nawet zamiatanie ulicy, jak to lubisz robić to ok.
Druga rzecz to ludzie. Jak się trafi na toksyka to trzeba uciekać gdzie pieprz rośnie.
Oj, wiem coś o tym. Tkwiłam w takim, bardzo dobrze płatnym zresztą, układzie pracowniczym 7 lat.
Odbiło się to mocno na moim zdrowiu.
No i co z tego, że zarabiałam jak górnik na kopalni, skoro szef był pijakiem i kretynem.
Obrywało się za jego błędy od zleceniodawców, bo zawalił termin albo przesunął przystanek o 10 metrów nie w tę stronę.

Sklep, który początkowo miał być kwiaciarnią, był odskocznią jak już wreszcie się uwolniłam.

Chcielibyście mnie zobaczyć pierwszego dnia :happy3:
Pani z biura " za pultem"
Dzisiaj po 20 latach pracy na swoim nie żałuję, to była dobra decyzja.
Nie materialnie.
Chodzi o komfort pracy, " sam sobie sterem, żeglarzem, okrętem..."
Całuski wszystkim a Anulce 7 razy mocniejsze.
Ostatnio zmieniany: 11 Mar 2021 08:20 przez whitedame.

Adasiowe zmagania z Naturą 11 Mar 2021 09:09 #752012

  • anaka
  • anaka's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 1443
  • Otrzymane dziękuję: 9248
Zawsze po d..pie dostają najsłabsi,czyli tacy,którzy bardzo się starają.Ja pracowałam naście lat temu w firmie,która nie doceniała mojego zaangażowania,doświadczenia i wkurzyłam się.Miarka się przebrała.Założyłam firmę usługowo-handlową i było mi z tym dobrze do momentu aż organizm zaczął się buntować.Zrobiłam sobie przerwę i postanowiłam,że jeśli będzie jakaś propozycja,to tanio się nie sprzedam.Nie będę kogoś przepraszać,że żyję.Największy błąd jaki często popełniamy,to to,że zapominamy o sobie,swoich potrzebach.
Przepraszam za ten wywód Aniu,wiem ,że nie jest łatwo..
Chciałabym,żebyś znalazła dobre miejsce.. :flower1:
Naturalne ,niebanalne,własne.

Adasiowe zmagania z Naturą 11 Mar 2021 12:50 #752049

  • sierika
  • sierika's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Natury nie oszukasz,czyli moje dojrzewanie do eko
  • Posty: 4102
  • Otrzymane dziękuję: 4952
Niepokojące jest podejście do pracy, poprzednio fruwałaś a teraz pełna rezygnacja. Rozumiem, że trudno o euforię ale stwierdzenie, że nie oczekujesz niczego już od życia :whistle: O swojej pracy każdy mógłby pisać książki, tylko najszczęśliwsi robią to co lubią i zgarniają pieniądze, niestety tych coraz mniej a mam pewność wręcz, że i oni czasem zadają sobie gwałt aby trwać i przetrwać, tylko my tego nie dostrzegamy ;) życie czasem nie pozostawia wyboru a rzeczywistość coraz bardziej brutalna.
Za tę wiadomość podziękował(a): Łatka, bietkae, Nimfa, anaka, ewakatarzyna, Bobka, czarna2066, JaKasiula

Adasiowe zmagania z Naturą 11 Mar 2021 17:03 #752077

  • Bobka
  • Bobka's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 6100
  • Otrzymane dziękuję: 22220
Kapitalizm z płacą minimalną z dyspozycyjnością najchętniej 24 h .To już nie jest praca obecnie ,to jest niewolnictwo nazywane pracą. Rozumiem syna ,który by nie dać się zniewolić zmienia i szuka i co kolejny pracodawca to wyzuty z wszelkich uczuć i człowieczeństwa kapitalista.A jeszcze nie tak dawno było poszanowanie człowieka ,pracownika ,niebawem dzieci będą tylko o tym czytać . :hammer:
Wszystko co byście chcieli żeby ludzie wam czynili ,sami też im czyńcie .
Motto na kolejny rok 2024
*************************************************************************
Zdjęcia objęte ochroną praw autorskich .
Na podstawie Ustawy o prawie autorskim i prawach pokrewnych.
Wszelkie pobieranie i udostępnianie tylko za zgodą autora .
Za tę wiadomość podziękował(a): bietkae, ewakatarzyna, czarna2066, JaKasiula

Adasiowe zmagania z Naturą 11 Mar 2021 18:29 #752093

  • Babcia Ala
  • Babcia Ala's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Rocznik 1964
  • Posty: 5664
  • Otrzymane dziękuję: 26823
Bogusiu ja też jestem kapitalista i prywaciarz, nie dla wszystkich liczą się tylko pieniądze, przedsiębiorcy to wycinek całego społeczeństwa. My drobni przedsiębiorcy nie wszyscy jesteśmy sk..synami, choć może w moim przypadku o to należałoby zapytać "moją" Grażynkę, która pracuje od roku zdalnie. Ania znalazła pracę w sieciówce, a akurat korporacje bardziej niż drobni przedsiębiorcy kojarzą mi się z bezdusznym tworem.
Jestem z Anią w podobnym wieku. Gdzieś tu na forum było zdjęcie Ani (nie znam jej osobiście), jest drobnej postury. Ja też jestem drobnej postury, ale nie przypuszczam żeby Ania chodziła tak jak ja do sportowej szkoły i miała przez 6 dni w tygodniu dwugodzinny wycisk. Z tej młodości sportowej stałam się baba śląska, w barach szeroka, w doopie wąska, a nie wyobrażam sobie siebie 12 godzin w pracy, w której trzeba cały czas zapieprzać fizyczne i to pewnie ciężko. Ania żebyś nie przypłaciła tego zdrowiem, bo my już nie jesteśmy w wieku, w którym można gwoździe zjeść, a rano wstać i iść dalej. Aniu nie za wszelką cenę, proszę.
Jednak najbardziej niepokojące jest to o czym napisała sierika i co wynika z wpisu Ani. Anaka bardzo dobrze pisze i o to chodzi, żeby poznać i docenić swoją wartość i nad tym powinna Ania popracować i to wszystko o czym pisze Beata, to b.ważne. Praca w sieciówce jest dobra dla młodych, docierających się, bo gdy przychodzą potem gdzie indziej do pracy, to wiedzą, że może być gorzej i nie dzieje im się krzywda z tego powodu, że w ogóle trzeba pracować żeby dostać wypłatę.
A w tej chwili może florystka, jakaś kwiaciarnia, albo sklep z pamiątkami, pasmanteria, ciastkarnia, piekarnia, księgarnia, skoro już koniecznie handel, może recepcjonistka u dużego weterynarza, bibliotekarka. Z pewnością w tych miejscach nie będzie trzeba przerzucać wielkich opakowań z żarciem dla zwierząt, a w tej chwili chyba to ją wycieńcza, pewności nie mam, to moje domysły.
Wiem jedno, gdy się o tym dowiedziałam, absolutnie czułam, że to nie będzie to, ale nic nie mówiłam, bo i tak byłby to groch o ścianę.
Ania nie za wszelką cenę, proszę :hug:
Alicja
Ogród przy chałupie 10 km od polsko-czeskiego Cieszyna
Ostatnio zmieniany: 11 Mar 2021 18:36 przez Babcia Ala.
Za tę wiadomość podziękował(a): sierika, whitedame, Kasionek, bietkae, anaka, ewakatarzyna, Bobka, czarna2066, JaKasiula

Adasiowe zmagania z Naturą 11 Mar 2021 19:38 #752119

  • sierika
  • sierika's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Natury nie oszukasz,czyli moje dojrzewanie do eko
  • Posty: 4102
  • Otrzymane dziękuję: 4952
Anulka to raptem 43 kg/tak kiedyś wspomniała, dlatego pozwalam sobie, Anulko :kiss3: / dobroci, pięknego słownictwa, cudownych opowieści i nieudawanej miłości do zwierząt ale tylko 43. Resztę sami sobie dopowiedzcie.

Co do drobnych przedsiębiorców czy samozatrudnionych to największymi katami są dla samych siebie, praca 7 dni w tygodniu, szarpanina z coraz częściej nawiedzonymi klientami rzucającymi obelgami, i za nędzne grosze bo koszty zjadają wszystko. Nie jeżdżą na wczasy i nie dogadzają sobie bo walczą każdego dnia o przetrwanie.
Za tę wiadomość podziękował(a): whitedame, bietkae, anaka, ewakatarzyna, Babcia Ala, Bobka, czarna2066, JaKasiula

Adasiowe zmagania z Naturą 11 Mar 2021 20:13 #752135

  • whitedame
  • whitedame's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 4656
  • Otrzymane dziękuję: 16971
Szarpanina tak ale z urzędami, przepisami i bzdurnymi wymaganiami.
Ludzie są w większości przyjaźni i uśmiechnięci.
Owszem zdarza się ktoś zestresowany, kto akurat próbuje wyżyć się na sprzedawcy ale to rzadko.
Do pracy w sklepie trzeba mieć od urodzenia grubą skórę, uśmiech przyklejony do gęby i lubić ludzi.
Jak się tego nie ma to się tego nie nauczy.
Każdemu, kto szuka u mnie pracy tłumaczę, że klient jest jego pracodawcą, o niego ma dbać przedewszystkim.
Ale nie każdy to rozumie.
Ostatnio zmieniany: 11 Mar 2021 20:16 przez whitedame.
Za tę wiadomość podziękował(a): bietkae, anaka, ewakatarzyna, Bobka, czarna2066, JaKasiula

Adasiowe zmagania z Naturą 11 Mar 2021 20:31 #752141

  • czarna2066
  • czarna2066's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 1015
  • Otrzymane dziękuję: 7321
Zaczynam się martwić :dry:
Praca w takich warunkach i na takich "zasadach" nie jest dla kogoś tak delikatnego jak nasza Ania :(
I nie mam tu na myśli postury, choć i z tego powodu będzie ciężko w takiej pracy.

Obiema rękoma i nogami podpisuję się pod postami koleżanek. Aniu, czy warto, aż tak bardzo się poświęcać? Robić coś wbrew sobie? Swojej naturze?
Jesteś bardzo wartościową kobietą i obawiam się, że chyba zapomniałaś troszkę o tym.
Mimo wszystko jestem z Tobą i życzę Ci, abyś znalazła pracę dla siebie. Pracę, która będzie dawała Ci satysfakcję, nie będzie wyczerpująca fizycznie i emocjonalnie i do której będziesz chodziła z przyjemnością :hug:

Alu, ja też kończyłam szkołę sportową :drink1:
Pozdrawiam Beata
Ostatnio zmieniany: 11 Mar 2021 20:32 przez czarna2066.
Za tę wiadomość podziękował(a): bietkae, anaka, ewakatarzyna, Babcia Ala, Bobka, JaKasiula

Adasiowe zmagania z Naturą 11 Mar 2021 20:33 #752142

  • Babcia Ala
  • Babcia Ala's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Rocznik 1964
  • Posty: 5664
  • Otrzymane dziękuję: 26823
Ja wiem tylko tyle, że to jakiś sklep zoo i sieciówka, reszta to moje domysły i jeden jedyny wpis Ani.
Alicja
Ogród przy chałupie 10 km od polsko-czeskiego Cieszyna
Za tę wiadomość podziękował(a): bietkae, anaka, ewakatarzyna, Bobka, czarna2066, JaKasiula

Adasiowe zmagania z Naturą 11 Mar 2021 21:05 #752158

  • anaka
  • anaka's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 1443
  • Otrzymane dziękuję: 9248
Macie rację ,to trzeba rozgraniczyć.Inna jest praca w korpo i inna u tzw. średniego przedsiębiorcy.
Firmy wykorzystują ,kiedy widzą,że jesteś w trudnej sytuacji.Najlepiej szukać pracy wtedy,kiedy masz jakiś dochód i na gwałt nie musisz nic zmieniać.
Kiedy szłam do pierwszej pracy,było niewiele po upadku komunizmu.Szkoła w tamtych czasach nie uczyła ekonomii,obsługi komputera ..no może trochę w liceum :tongue2: Ale kto słyszał o zysku,wydajności..Moi rodzice za głowę się chwytali,kiedy z mężem pracowaliśmy po 12 godzin.Oni nie mogli tego zrozumieć.Wiadomo,że w budżetówce zawsze mieli czas,tzn.7-15,a potem jeszcze działka i inne sprawy.My pracowaliśmy dzień w dzień,prócz niedziel.Długo tak się nie da,albo przejrzysz na oczy,albo zapomnisz po co pracujesz.
Na szczęście czasy trochę się zmieniły,wielu pracodawców szuka chętnych do pracy.A wiem,że o chcących pracować jest trudno.Znam takich,co najchętniej przyszliby posiedzieć ,zagadać,zapalić i wrócić do domu.A to przecież nie o to chodzi.
Sorki,znów się rozpisałam :oops:
Naturalne ,niebanalne,własne.
Za tę wiadomość podziękował(a): whitedame, bietkae, ewakatarzyna, Babcia Ala, Bobka, czarna2066, JaKasiula

Adasiowe zmagania z Naturą 11 Mar 2021 21:16 #752159

  • Babcia Ala
  • Babcia Ala's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Rocznik 1964
  • Posty: 5664
  • Otrzymane dziękuję: 26823
Zgadzam się z Tobą, o chcących pracować, a jeszcze do tego włączających myślenie jest b. trudno. Dlatego sieciówka, to nie jest miejsce dla Ani, tam nikt nie doceni jej zalet, bo tam działa machina. Niemożliwe żeby dla Ani się nie znalazła dobra praca, odpowiednia dla niej.
Alicja
Ogród przy chałupie 10 km od polsko-czeskiego Cieszyna
Za tę wiadomość podziękował(a): whitedame, bietkae, anaka, ewakatarzyna, Bobka, czarna2066, JaKasiula

Adasiowe zmagania z Naturą 11 Mar 2021 21:28 #752167

  • anaka
  • anaka's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 1443
  • Otrzymane dziękuję: 9248
Słyszysz Aniu? Doceń siebie i walcz o siebie :hug:
Naturalne ,niebanalne,własne.
Za tę wiadomość podziękował(a): pomodoro, whitedame, bietkae, ewakatarzyna, zwykły chłop, Bobka, czarna2066, JaKasiula


Zielone okna z estimeble.pl

Moderatorzy: Dorota15, Betula
Wygenerowano w 0.976 sekundy
Zasilane przez: Kunena Forum