TEMAT: Domek na prerii

Domek na prerii 28 Sty 2017 20:58 #520140

  • planta
  • planta's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Howdy!
  • Posty: 5352
  • Otrzymane dziękuję: 5370
No i jestem z siebie zadowolona.

Maz zaprosil na dzis dwoje swoich znajomych. Ostatnie dni spedzalam na przygotowywaniu potraw dla nich. Maz jak pojechal o 11 po drinki, tak o 1 dostalam wiadomosc, ze bedzie o trzeciej. A oni zapowiedzieli sie na czwarta.
Wczoraj zrobil mi focha, ze nie wyrazilam entuzjazmu nt sprzatania. Ze przeciez nie zostawia mnie z tym sama, zawsze mi pomaga. No rzeczywiscie, bardzo by pomogl przez ostatnia godzine, sprzatnac caly dom. Wiec wyslalam mu wiadomosc, ze mam go gdzies i jesli sie nie zjawi za pol godziny, to wyjezdzam z domu i zjawie sie dopiero wieczorem. Dziecko jest u swojej przyjaciolki.
I dodalam, ze jesli chce dnie spedzac w pubie (wczoraj obiecal mi kupic po pracy skladniki na zimny sernik, zjawil sie dopiero po 8, juz po wizycie w pubie), to nie trzeba bylo sie znic i miec dzieci. Ze to nie tylko moja odpowiedzialnosc.

Maz zjawil sie o 1,25. WEczesciej wyslal wiadomosci, ze to zoladek go tak bolal, ze byl w lazience w markecie...taaaa...znamy te numery.

Najwazniejsze ze pomoglo i teraz grzecznie pomaga mi sprzatac. Posapujac i pojekujac dla efektu :huh:

A teraz dla odmiany lilie azjatyckie i ich mieszance. Sa latwe do uprawy, pieknie kwitna i sa wielobarwne.

IMG_0888.jpg


IMG_0889.jpg


IMG_0970-2.jpg


IMG_0993.jpg


IMG_0996.jpg


IMG_1005.jpg


IMG_1054-2.jpg


IMG_1076-2.jpg


IMG_1219.jpg
Domek na prerii - 2017
Domek na prerii - 2015-16
Domek na prerii cz. 1
Podroz do....New Carolina
[url=http://forumogrodniczeoaza.pl/index.php/forum/13-podroze-male-i-duze/162
Za tę wiadomość podziękował(a): malina


Zielone okna z estimeble.pl

Domek na prerii 28 Sty 2017 21:18 #520144

  • Agusiek
  • Agusiek's Avatar
  • Offline
  • Gold Boarder
  • Posty: 196
  • Otrzymane dziękuję: 183
Lilie mam zamówione ,róże też.Czekam tylko do wiosny na dostawę,myślę że będą takie ład ne jak Twoje.
Ogród wśród jabłoni

Pozdrawiam Agusiek
Za tę wiadomość podziękował(a): planta

Domek na prerii 28 Sty 2017 21:36 #520152

  • planta
  • planta's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Howdy!
  • Posty: 5352
  • Otrzymane dziękuję: 5370
Tez takie czy trabkowe? Zaluje, ze nie ma wiecej mieszancow trabkowych, ale zamierzam szukac. Nie tylko pieknie wygladaja, ale bardzo pachna :hearts:

Podobaja mi sie wieloplatkowe-tylko ze sa co najmniej polowe mniejsze niz typowe lilie, jesli chodzi o wielkosc kwiatu. Na zdjeciach pokazuja w zblizeniu i tego nie widac :dry:

IMG_0991.jpg


IMG_0992.jpg


IMG_1021-2.jpg


IMG_1029-2.jpg
Domek na prerii - 2017
Domek na prerii - 2015-16
Domek na prerii cz. 1
Podroz do....New Carolina
[url=http://forumogrodniczeoaza.pl/index.php/forum/13-podroze-male-i-duze/162
Ostatnio zmieniany: 28 Sty 2017 21:42 przez planta.
Za tę wiadomość podziękował(a): malina, grula

Domek na prerii 28 Sty 2017 22:27 #520165

  • janinka-n
  • janinka-n's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Witam wszystkich odwiedzanych i odwiedzających.
  • Posty: 602
  • Otrzymane dziękuję: 1647
Diano,te Twoje lilie,kany i wszystkie zresztą rośliny są takie piękne ,że dech zapiera ,a kolekcję masz na prawdę imponującą.
Za tę wiadomość podziękował(a): planta

Domek na prerii 28 Sty 2017 23:33 #520180

  • planta
  • planta's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Howdy!
  • Posty: 5352
  • Otrzymane dziękuję: 5370
IMG_0986.jpg


IMG_1123.jpg


Jak pisalam, najbardziej lubie trabkowe i i ich mieszance. Maja cudowny zapach :hearts:

IMG_1007.jpg


IMG_1008.jpg


IMG_1022-2.jpg


IMG_1024.jpg


IMG_1028-2.jpg


IMG_1046-2.jpg


IMG_1055.jpg


IMG_1057-2.jpg


IMG_1073.jpg


IMG_1077.jpg


IMG_1095.jpg


IMG_1097.jpg


IMG_1121.jpg


IMG_1122.jpg


IMG_0984-2.jpg


IMG_0985-2.jpg


IMG_1197.jpg


IMG_0989-2.jpg
Domek na prerii - 2017
Domek na prerii - 2015-16
Domek na prerii cz. 1
Podroz do....New Carolina
[url=http://forumogrodniczeoaza.pl/index.php/forum/13-podroze-male-i-duze/162
Ostatnio zmieniany: 28 Sty 2017 23:36 przez planta.
Za tę wiadomość podziękował(a): Jan4, malina

Domek na prerii 28 Sty 2017 23:39 #520181

  • planta
  • planta's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Howdy!
  • Posty: 5352
  • Otrzymane dziękuję: 5370
Jakis mutant z czterma platkami :lol:

IMG_0994.jpg


IMG_1009.jpg


IMG_1045-2.jpg


A to tylko zdjecia z telefonu :lol:
Domek na prerii - 2017
Domek na prerii - 2015-16
Domek na prerii cz. 1
Podroz do....New Carolina
[url=http://forumogrodniczeoaza.pl/index.php/forum/13-podroze-male-i-duze/162
Za tę wiadomość podziękował(a): Jan4, malina, aleksandraW, Florka, Kasionek, janinka-n

Domek na prerii 29 Sty 2017 03:49 #520183

  • planta
  • planta's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Howdy!
  • Posty: 5352
  • Otrzymane dziękuję: 5370
Melduje, ze kolacja wyszla dobrze! Goscie pozarli 50- pierogow, ruskich i z grzybami, odsmazonych z cebulka :lol: Zasmakowala im polska surowka z marchewki i jablek, zjedli grillowana rybe z polowa sporego pojemnika leczo, kilka golabkow-zjadla nawet wegetarianka, choc byly z miesem, oraz pol sernika :lol:

Na droge dostali reszte leczo, sernika, surowki i dwa duze opakowania pierogow zamrozonych, do ugotowania, Bardzo sie ucieszyli i na nastepny raz zapowiedzialam placuszki z cukinii i musake. I moze cos jeszcze, na razie nie mam pomyslu :lol:
Domek na prerii - 2017
Domek na prerii - 2015-16
Domek na prerii cz. 1
Podroz do....New Carolina
[url=http://forumogrodniczeoaza.pl/index.php/forum/13-podroze-male-i-duze/162
Za tę wiadomość podziękował(a): Hiacynta, malina, Kasionek, CHI

Domek na prerii 29 Sty 2017 16:07 #520270

  • Kasionek
  • Kasionek's Avatar
  • Offline
  • Moderator
  • Posty: 3179
  • Otrzymane dziękuję: 5453
I to się nazywa dobra wiadomość. Cieszę się że kolacja się udała. :happy4: Lilie cudne.A mieczyki wykopujesz? Bardzo lubię te kwiaty , ale wykopywanie i przechowywanie zawsze mnie stresuje bo nie wiem czy mi dobrze przezimują w piwnicy.
Ostatnio zmieniany: 29 Sty 2017 16:08 przez Kasionek.
Za tę wiadomość podziękował(a): planta

Domek na prerii 29 Sty 2017 16:44 #520276

  • planta
  • planta's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Howdy!
  • Posty: 5352
  • Otrzymane dziękuję: 5370
Mieczyki zimuja w gruncie u mnie, tak jak narcyzy i lilie. Nie wiem jak w Polsce :think:

Dzis robie musake. Znalazlam przepis , ktory mi podpasowal, tylko zrobie bez pieczarek:
kuron.com.pl/przepisy/musaka-po-mojemu/

Mam dwa duze baklazany, akurat nieco ponad kilogram, el bedzie mniej po obraniu skorki-skorka czesto jest twarda i przy jedzeniu czuc. Zamiast jagnieciny wlasnie odmrazam mieszanke mielonej wolowiny i wieprzowiny, dosc tlusta-80% miesa, 20$ tluszczu. Baklazany sa jak kapusta, potrzebuja duuuzo tluszczu :lol:
Domek na prerii - 2017
Domek na prerii - 2015-16
Domek na prerii cz. 1
Podroz do....New Carolina
[url=http://forumogrodniczeoaza.pl/index.php/forum/13-podroze-male-i-duze/162
Za tę wiadomość podziękował(a): malina, yvi1

Domek na prerii 29 Sty 2017 19:48 #520303

  • Dorota15
  • Dorota15's Avatar
  • Offline
  • Moderator
  • Posty: 2869
  • Otrzymane dziękuję: 2502
No nieźle, możesz być z siebie dumna.
Kolacja rewelacyjna, małżonek utemperowany :bravo:

U nas niestety mieczyki nie przezimują w gruncie. Za to lilie jak najbardziej.
Masz niesamowite kolekcje, zwłaszcza cann :hearts:
Za tę wiadomość podziękował(a): planta

Domek na prerii 29 Sty 2017 19:59 #520305

  • yvi1
  • yvi1's Avatar
  • Offline
  • Gold Boarder
  • Posty: 261
  • Otrzymane dziękuję: 287
To super, ze kolacja się tak udała.
Ile ty masz jeszcze talentów?
Twój mąż to powinien ciebie na rękach nosić a nie marudzić.
Przepiękne te wszystkie kwiaty i rośliny.
Ach,już nie mogę się doczekać aż przyjdą moje roślinki i będę mogła je wysadzić:).
A jak tam zwierzyniec ?
Lepiej grzeszyc i zalowac ,niz zalowac ze sie nie grzeszylo :).
Iwona
Za tę wiadomość podziękował(a): planta

Domek na prerii 29 Sty 2017 23:41 #520343

  • planta
  • planta's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Howdy!
  • Posty: 5352
  • Otrzymane dziękuję: 5370
Doroto-te kanny strasznie szybkos ie rozmnazaja! Z tego niewielkiego kawalka wykopalam ponad 5 taczek klaczy i zostalo tyle, zeby pokryc grunt. Bede szukac teraz tych malutkich odmian, zeby posadzic wiecej kolorow w murku.

Yvi-to samo mowia wszyscy, ktorzy widzieli dom i ogrod. Niestety, moj maz nalezy do tych, co to darowanemu koniowi z zeby zaglada i wybrzydza. A utemperowanie malzonka rzeczywiscie sie udalo-bo na serio mialam zamiar opuscic dom i wrocic w polowie kolacji. Bylam wsciakla. Zwlaszcza, ze jak pisalam, dzien wczesniej strzelil mi focha, ze on pomaga w sprzataniu, a potem znika i chce sie pojawic godzine przed wizyta jego gosci...noz mi sie w kieszeni otworzyl :mad2:

Zwierzaki zadowolone, tak jedza te siano , ktore przywiozlam, ze w siatce zabezpieczajacej bele powygryzaly dziury-nie wystarczal im dostep z bokow beli :devil1: . Dzis przepchnelismy bele na miejsce i zamknelismy panele ogrodzenia. Dave przy okazji obejrzal kopyta Jerrego i stwierdzil , ze juz czas pojechac z nim do weta na przyciecie puszki kopytowej-wczesniej mowilam wiele razy, ale puszczal mimo uszu :angry: . Baby gadaja dla samego gadania, prawda? :devil1:

Przywiozlam tez materialy budowlane. Deski na zrobienei ramy do przyszlego okna w lazience, dwie plyty cementowe, trzy pudelka srub roznych rozmiarow, styropian, i 8 tubek kleju do kamienia. Bedzie klejenie granitu :dance:

Zwlaszcza, ze maz znowu wybywa jutro na caly dzien do Lubbock, wiec nie bede sie obawiac ze przylapie mnie na robieniu oka. Wole, zeby przyjechal i zobaczyl, ze okno juz jest :evil:

Ja na razie czekam, az u nas zacznie sie sezon ogrodniczy i w marketach pojawia sie cebulki kwiatowe. Bede polowala na mieczyki, kanny i lilie!

A co do talentow...zdecydowanie nie mam talentu do sprzatania, prasowania, cierpliwosci do dzieci i marudzacego meza...mam dlugo wymieniac? :devil1: :hug:
Domek na prerii - 2017
Domek na prerii - 2015-16
Domek na prerii cz. 1
Podroz do....New Carolina
[url=http://forumogrodniczeoaza.pl/index.php/forum/13-podroze-male-i-duze/162
Ostatnio zmieniany: 29 Sty 2017 23:44 przez planta.
Za tę wiadomość podziękował(a): Dorota15, malina, yvi1, CHI

Domek na prerii 30 Sty 2017 08:05 #520350

  • CHI
  • CHI's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 3930
  • Otrzymane dziękuję: 21013
Witaj Kobieto Wielu Talentów. Tych talentów co nie masz Ty nie mam i ja (może oprócz sprzątania) :evil:

Wczoraj miałam obrobić zdjęcia, coś tam napisać o moim zoo (5 psów, 4 koty, kury, kaczki, gęsi, perliczki i indyki) o drzewach i popytać o rośliny, które zamówiłam... A wyszło jak zwykle...

W sobotę wiozłam owies przyjaciółce i pana pilarza do cięcia drzewa... Nie wzięłam poprawki, że owszem Land Rover wjedzie wszędzie, ale są ale...
"Ale" nie na zimowych szosowych oponach i "ale" nie z toną owsa "na pokładzie"...
Zakopałam się na cacy najpierw na drodze dojazdowej, a potem na objeździe polem...
Z panem pilarzem poszliśmy "z buta", a Landka wyciągał traktor i przetarł mi drogę - bo do niej jak zawieje to nic nie dojedzie - przepiękne miejsce, jedyne w swoim rodzaju...
Pan ciął, a ja pojechałam po jeszcze jeden transport... Tym razem obyło się bez przygód, ale pocięte drewno trzeba było Landkiem przywieźć.. ładowaliśmy drewno po ciemku „na czuja” – ułożyłam w środku więcej i lepiej , jak „na widno” ;)
Nocą wracaliśmy do siebie - to tylko 60 km...
Z lekka "złachani" - jak koń po westernie :) stwierdziliśmy, że w niedziele robimy "dzień dziecka" i "leżymy bykiem".
Rozpaliłam w kominku, aby psom ogony nie zmarzły - a tu kominek dymi...

I tak niedzielne byczenie poszło w kosmos - czyściłam rury w kominku... Aby nie było tak fajnie - okazało się, że rura od kominka przerdzewiała :eek3: na 25 cm... Pękniętą rurę zawinęłam folia do pieczenia, ale dziś musimy (zanim weźmiemy się za wycinkę drzewa) wymienić rurę...

Jest to jedna z tych czynności, do których sama się nie rwę - co z tego, że zdejmę te 4,5 m rury, skoro i tak nie rozszczepię... I tak z Panem Pilarzem będziemy "zdobywać specjalność" zduna...

W sumie „specjalność zduna” już mam… Kiedyś za ciężko odłożone pieniądze kupiłam pierwszy kominek (ok 800 zł) + rury (ok. 400 zł). I poprosiłam „fachowca”…. „Fachowiec” zawołał 700 zł !!!
Szlag mnie trafił, potraktowałam to jak „klocki lego” i sama złozyłam i składam (ale tylko nowe).
Za tę wiadomość podziękował(a): planta, yvi1

Domek na prerii 30 Sty 2017 17:03 #520449

  • planta
  • planta's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Howdy!
  • Posty: 5352
  • Otrzymane dziękuję: 5370
Brawo kobieto! Jestem z Ciebie dumna!
My tez potrafimy duzo. To mezczyzni wmawiaja nam, ze nie, a jak sie nie wierzy w siebie to i strach, ze cos sie zrobi zle i potem pan bedzie niezadowolony... :whistle:
Domek na prerii - 2017
Domek na prerii - 2015-16
Domek na prerii cz. 1
Podroz do....New Carolina
[url=http://forumogrodniczeoaza.pl/index.php/forum/13-podroze-male-i-duze/162
Za tę wiadomość podziękował(a): CHI

Domek na prerii 30 Sty 2017 17:10 #520450

  • mosewa
  • mosewa's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 732
  • Otrzymane dziękuję: 199
Diano nie otrzymywałam powiadomień, a tu nowy wątek otwarty :drink1:
Co do męża to jesteś stanowczo za dobra. Mnie by mój zobaczył dopiero ... po kolacji :evil:
Widzę,że dzielnie idziesz do przodu z łazienką :dance:
Co do przyczepy-powtórzę się - jesteś za dobra! :hug:
Ewa
“Kiedy przeczytam nową książkę, to tak jakbym znalazł nowego przyjaciela, a gdy przeczytam książkę, którą już czytałem – to tak jakbym spotkał się ze starym przyjacielem.”

Dwa Świerki
Ostatnio zmieniany: 30 Sty 2017 17:10 przez mosewa.
Za tę wiadomość podziękował(a): planta

Domek na prerii 30 Sty 2017 20:51 #520519

  • ulakonie
  • ulakonie's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 2728
  • Otrzymane dziękuję: 390
Ech i u mnie pewnych umiejętności brak...szczególnie cierpliwości:)
Ogólnie się wokół mnie mówi, że dużo sama potrafię zrobić ale "budować od nowa dom"????????

Domek na prerii 30 Sty 2017 23:45 #520557

  • planta
  • planta's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Howdy!
  • Posty: 5352
  • Otrzymane dziękuję: 5370
Co by ni emowic, od nowa nie buduje. Ja tylko...przebudowuje :evil:

Dzisiaj niewiele posunelam sie z robota. Najgorsza czescia bylo wycinanie drewnianych slupkow, czesci ramy tworzacej sciane i zastapienie deskami tworzacymi rame dla okna. Gorna czesc, na ktorej bedzie sie opierac czesc dachowa, jest z dwoch desek 2x6" ulozonych pionowo, plus kawalek sklejki, zeby dorownac gruboscia slupkom, 3 1/2 cala. Jestem dopiero w trakcie solidnego przymocowywania tej gornej czesci, uzyje metalowych laczek i deski po lewej stronie, trzymajacej ciezar.

DSCN9981-2.jpg


DSCN9982.jpg


Wtedy poloze izolacje, plyte cementowa na wierzch..i wytne dziure w sidingu pod okno. Jak maz wroci z pracy, to okno bedzie zamontowane (jutro) :devil1:
Domek na prerii - 2017
Domek na prerii - 2015-16
Domek na prerii cz. 1
Podroz do....New Carolina
[url=http://forumogrodniczeoaza.pl/index.php/forum/13-podroze-male-i-duze/162
Za tę wiadomość podziękował(a): malina

Domek na prerii 31 Sty 2017 02:11 #520560

  • planta
  • planta's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Howdy!
  • Posty: 5352
  • Otrzymane dziękuję: 5370
Swoja droga zamerykanizowalam sie i rozleniwilam. Zamiast kupowac czosnek w glowkach, kupilam juz obrany, w tej samej cenie! :lol:

DSCN9977-2.jpg


Czosnek i cebule podsmazylam z przyprawami prowansalskimi. Do tego dodalam mielona wolowine z wieprzowina, i jak przepis na musake mowil, dusilam okolo 20 minut z puszka przecieru pomidorowego.

DSCN9979-2.jpg


W miedzyczasie obralam i pokroilam baklazany na polcentymetrowe plastry, posolilam i zostawilam, zeby puscily sok:

DSCN9978-2.jpg


I jak przepis mowil, jak pokryly sie sokiem, wytarlam kazdy z osobna papierowymi recznikami i obsmazylam z obu stron, okolo minuty na strone;

DSCN9980.jpg


A potem byl przekladaniec jak lazania: baklazany, mieso i tak do skonczenia skladnikow. Na wierzch szklanke sosu pomidorowego i duuuzo startego sera. Ja uzylam meksykanskiej mieszanki czterech rodzajow sera, w tym mozarelly.

Po dwoch godzinach na wysokije temperaturze w wolnowarze (slowcooker, crookpot), jako ze piekarnika niet, wygladalo zachecajaco:

IMG_2380.jpg


I z dwoch baklazanow, kilograma miesa, jednej duzej cebuli i startego sera wyszlo jedzenia na dobre dwa dni dla nas wszystkich :evil:
Domek na prerii - 2017
Domek na prerii - 2015-16
Domek na prerii cz. 1
Podroz do....New Carolina
[url=http://forumogrodniczeoaza.pl/index.php/forum/13-podroze-male-i-duze/162
Za tę wiadomość podziękował(a): Hiacynta, Jo37, malina, Florka, yvi1, CHI


Zielone okna z estimeble.pl

Moderatorzy: Dorota15, Betula
Wygenerowano w 0.757 sekundy
Zasilane przez: Kunena Forum