TEMAT: Domek na prerii

Domek na prerii 23 Lut 2017 03:50 #525017

  • planta
  • planta's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Howdy!
  • Posty: 5352
  • Otrzymane dziękuję: 5370
Chyba troche przedobrzylam. Szesc godzin pracy i teraz leci mi krew z nosa :angry:
Domek na prerii - 2017
Domek na prerii - 2015-16
Domek na prerii cz. 1
Podroz do....New Carolina
[url=http://forumogrodniczeoaza.pl/index.php/forum/13-podroze-male-i-duze/162
Za tę wiadomość podziękował(a): malina, yvi1, zofia


Zielone okna z estimeble.pl

Domek na prerii 23 Lut 2017 05:48 #525018

  • CHI
  • CHI's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 3931
  • Otrzymane dziękuję: 21017
Diano odpocznij. Nawet Bóg na siódmy dzień odpoczywał...
Wiem, łatwo mówić, ale powinnaś ustalić sobie limit - max 4 godz. i koniec. Jutro też jest dzień. Ja też tak miałam - jak zaczęłam to do końca, nieważne że dzień i noc. Tylko, że teraz "bezpiecznik" mnie wyłącza, jak przesadzam z robotą...
A krew z nos to jest pierwszy sygnał...


Co do Jacka - mój Dziadek mówił "gorzej niechcieć - niż nie umieć".
Mnie też nie stać na fachowców, których nie musiałabym pilnować i pokazywać jak ma być. No bo jak mam nad tzw. "fachowcami" stać i pokazywać - to powinnam ich kasować za naukę ;), czyli lepiej (i taniej) zrobię sama...

I znów pokazałaś, nowe zdolności - malunki SUPER...
Za tę wiadomość podziękował(a): planta

Domek na prerii 23 Lut 2017 06:35 #525020

  • Jo37
  • Jo37's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 563
  • Otrzymane dziękuję: 251
Diano - może w ramach rewanżu Jake przywiezie Ci ściółkę i rozładuje. Przecież to umie.
Pozdrawiam,Joanna
Za tę wiadomość podziękował(a): planta

Domek na prerii 23 Lut 2017 08:51 #525028

  • janinka-n
  • janinka-n's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Witam wszystkich odwiedzanych i odwiedzających.
  • Posty: 602
  • Otrzymane dziękuję: 1647
Diano ,ukrywałaś przed nami następny talent.Weż się za malowanie obrazów.Praca przyjemniejsza ,a jak widać ,jesteś w tym świetna.Dziewczyna wielu talentów.
Jesteś niesamowita. :thanks:
Za tę wiadomość podziękował(a): planta

Domek na prerii 23 Lut 2017 09:40 #525044

  • Agusiek
  • Agusiek's Avatar
  • Offline
  • Gold Boarder
  • Posty: 196
  • Otrzymane dziękuję: 183
Diano ,dziewczyny mają rację ,trzeba zwolnić.... Nie dziwię się mężowi Twojemu że wkurza się na Ciebie bo jeździsz po chałupkach pomagać a potem ,, zdychasz" :jeez:
Co do tego Amerykanina to mam obawy . Traktujesz go jak znajomego ,ale żeby on sobie za dużo nie obiecywał po tej znajomości bo było by dopiero.
A z koniem to było tak że na jakimś grillu mąż ze znajomym postanowili że kupią na spółkę trzy koniki Polskie , a że z nich tacy znawcy koni to pojechaliśmy po konie koniarzem żeby je kupić . Pojechaliśmy z nim do miejscowości gdzie miały być te konie , zajeżdżamy a tam jakieś dziwne te konie :supr3: ,każdy innej maści ,a przecież koniki Polskie są myszowate?!
Okazało się że to były chucuły ... Potem znowu gdzieś nas zawiózł i znowu i wszędzie chucuł. I tak kupiliśmy chucuły .Ale to była porażka ,konie miały narowy gryzły ,były uparte ,a mie to się w ogóle nie słuchały . Jeden z nich jakiś był przestraszony ,że nie dał się nawet dotknąć ,a miały być po siodło . Z tych trzech to ta czarna ze zdjęcia była najbardziej spokojna nawet udało mi się przejść na niej na oklep.
Kiedy byłam dzieckiem to dorośli mówili : nie podchodż blisko bo cię kopnie , albo bo może cię ugryźć" i taki dystans został do koni, a bardzo lubię konie , w ogóle kocham wszystkie sierściuchy ,nie tylko konisie. Lubię miziać ,głaskać ,a już te z długimi włosami uwielbiam.
Konie sprzedaliśmy a w miejscu gdzie się pasły zrobiłam warzywniak i posadziłam sadek z gruszami śliwami ,brzoskwiniami ,jest czereśnia i dzikie róże na marmolady...

20140907_181325.jpg
Ogród wśród jabłoni

Pozdrawiam Agusiek
Ostatnio zmieniany: 23 Lut 2017 09:42 przez Agusiek.
Za tę wiadomość podziękował(a): planta, Jan4, yvi1

Domek na prerii 23 Lut 2017 11:04 #525064

  • zeberka363
  • zeberka363's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 1722
  • Otrzymane dziękuję: 1445
Diano za dużo tej roboty na Ciebie jedną :teach:
Odpocznij!
Wisteria z motylkami boska :woohoo:
Mocno początkująca ogrodniczka kochająca piękną przyrodę ;-)
pozdrawiam agnieszka
forumogrodniczeoaza.pl/index.php/forum/3...6217-ogrodki-zeberki
forumogrodniczeoaza.pl/index.php/forum/1...a-parapetach-piszczy
Za tę wiadomość podziękował(a): planta

Domek na prerii 23 Lut 2017 14:00 #525087

  • planta
  • planta's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Howdy!
  • Posty: 5352
  • Otrzymane dziękuję: 5370
Zeberko-wisteria wziela sie stad, ze za oknem jest prawdziwa wisteria, ktorej pedy przewieszaja sie nad tym oknem. Wiec chcialam namalowac tak, jakby wrosla w pokoj (malowidlo jest po lewej stronie okna). W wolnym czasie domaluje cienie, zeby wygladala trojwymiarowo.

Tak wyglada cale, bez kociego drapaka na pierwszym planie :P

DSCN6685-2.jpg


DSCN6684-2.jpg


A wczoraj wieczorem malowalam dol od wiatraka w kuchni jacka (podoba mi sie to polskie imie i teraz bede uzywac :P )
Przed:

DSCN6676-2.jpg


i teraz:

DSCN6683-2.jpg


Agusku-czuje sie czasami, jakbym miala dwoch mezow :silly: Obaj potrzebuja list zakupow :jeez:

Chi-mam tak samo, jak mam zatrudnic fachowca. Vo drugie tyle placilam np facetowi od instalacji drzwi, a i tak sie przekrzywily, w jednym miejscu byla szpara, w drugim tarly o futryne, musialam sama wszystko zrobic od nowa. To samo z oknami, pierwszymi wymienianymi w domu, w trzech pokojach. Jak fachowcy zalozyli u nas w sypialni, to byla taka szpara, ze widac bylo swiatlo z zewnatrz, mozna nawet bylo wysunac czubek palca. Rozbrajacaco stwierdzili, ze do tej pory nie zakladali przesuwanych okien i nie maja wprawy. Na koniec, po probach "rozciagniecia okna" srubami, dostalam 50$ zwrotu i panowie sie zmyli.
Tak wiec od srodka zalozylam gladzia, od zewnatrz pianka i listwami cementowymi i teraz juz wiatr mi nie swiszcze nad glowa :jeez:
Teraz wymieniam okna sama i wiem, ze sa zalozone dobrze, wypoziomowane i nic mi nie bedzie cieklo.

Jo- Z tym zaladowaniem sciolki fajny pomysl :devil1: . Sprobuje! :hug:

Agusku-slyszalam , ze huculy jako gorskie koniki potrafia byc charakterne...ale co zrobic, gorale! :rotfl1: Dobrze, ze nie skonczylo sie gorzej, bo wparwdzie z hucula do ziemi blizej niz z grzbietu Babe,. ale tak samo, mozna upasc na glowe i miec problem potem .
Tej czeresni zazdroszcze. Probowalam trzy rozne posadzic, i za kazdym razem padaly. Nie nadaja sie na ten klimat :dry:
W moim sadzie sa glownie jablonie, brzoskwienie, morela (chyba), sliwy i pekany. Z dwoch jablonek mialam w zeszlym roku pierwsze jablka!

No to mamy oficjalne ostrzezenie przed silnymi wiatrami od poludnia do 7 wieczor. Mam nadzieje, ze uda mi sie ze sciolka przed. :dry:
Domek na prerii - 2017
Domek na prerii - 2015-16
Domek na prerii cz. 1
Podroz do....New Carolina
[url=http://forumogrodniczeoaza.pl/index.php/forum/13-podroze-male-i-duze/162
Ostatnio zmieniany: 23 Lut 2017 14:13 przez planta.
Za tę wiadomość podziękował(a): Jo37, malina, yvi1, Agusiek

Domek na prerii 23 Lut 2017 15:51 #525100

  • planta
  • planta's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Howdy!
  • Posty: 5352
  • Otrzymane dziękuję: 5370
Pare fotek nieba z wczoraj..

DSCN6680-2.jpg


DSCN6678-2.jpg


I dzis rano

DSCN6686-2.jpg


DSCN6687-2.jpg


DSCN6689-2.jpg


DSCN6690.jpg


DSCN6691.jpg
Domek na prerii - 2017
Domek na prerii - 2015-16
Domek na prerii cz. 1
Podroz do....New Carolina
[url=http://forumogrodniczeoaza.pl/index.php/forum/13-podroze-male-i-duze/162
Za tę wiadomość podziękował(a): Jo37, malina, aleksandraW, yvi1, CHI, janinka-n, Agusiek

Domek na prerii 23 Lut 2017 18:49 #525140

  • planta
  • planta's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Howdy!
  • Posty: 5352
  • Otrzymane dziękuję: 5370
No wiec pojechalam po sciolke. Jacek czekal na mnie po drodze, zeby zaprowadzic mnie na miejsce (w koncu odkrylam, ze moge zaznaczyc sobie to miejsce na mapie w telefonie :club2: ), potem sam zaproponowal pomoc w zaladowaniu. Zmachal sie porzadnie, a wiatr dul. Tak wiec zazartowalam sobie, ze pewnie teraz docenia swoja prace nadzorcy, ze nie musi pracowac fizycznie w takich warunkach jak jego pracownicy, tylko jezdzi z miejsca na miejsce w samochodzie z klima :lol:

Najwazniejsze ze sciolka jest, zaparkowana pod domem i czekam na uciszenie troche wiatru, zeby porozkladac na hostowisku. Chyba jednak zaczne od rozlozenia nawozu ze sloma, a potem sciolki. Dam wiosenne papu :lol: :silly:
Domek na prerii - 2017
Domek na prerii - 2015-16
Domek na prerii cz. 1
Podroz do....New Carolina
[url=http://forumogrodniczeoaza.pl/index.php/forum/13-podroze-male-i-duze/162
Za tę wiadomość podziękował(a): malina, yvi1, Agusiek

Domek na prerii 23 Lut 2017 22:59 #525232

  • planta
  • planta's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Howdy!
  • Posty: 5352
  • Otrzymane dziękuję: 5370
No i chyba skonczy sie przymusowym odpoczynkiem., Od wczoraj wieczor mam objawy zapalenia zatok i gardla :dry:
Jutro ide do lekarza :dry:

Na dodatek spadlo mi z drabinki przed chwila na noge wiaderko gladzi :pinch:
Domek na prerii - 2017
Domek na prerii - 2015-16
Domek na prerii cz. 1
Podroz do....New Carolina
[url=http://forumogrodniczeoaza.pl/index.php/forum/13-podroze-male-i-duze/162
Ostatnio zmieniany: 23 Lut 2017 23:01 przez planta.
Za tę wiadomość podziękował(a): malina

Domek na prerii 23 Lut 2017 23:21 #525238

  • janinka-n
  • janinka-n's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Witam wszystkich odwiedzanych i odwiedzających.
  • Posty: 602
  • Otrzymane dziękuję: 1647
To nie ciekawie .Na pewno ,idż do lekarza i odpocznij trochę pracusiu.

Domek na prerii 23 Lut 2017 23:47 #525241

  • Hiacynta
  • Hiacynta's Avatar
  • Offline
  • Administrator
  • gg 9117859
  • Posty: 14123
  • Otrzymane dziękuję: 10442
Dianuś na potłuczoną nogę spróbuj zrobić okład z liści kapusty. Wylewów podskórnych wtedy nie będzie, nie będziesz posiniaczona, szybciej się wykurujesz. Na swoim mężu kilka razy to wypróbowałam. Kiedyś spadł z drabiny, tam gdzie liście kapusty się zsunęły, miał czarne plamy, a tam, gdzie okład się utrzymał + mazidła zapisane przez lekarza i śladu upadku nie było.

A jeśli chodzi o talent, czy brak talentu, kiedyś sama w samochodzie wymieniałam świece, akumulator ładowałam, teraz jestem tak rozbestwiona, że nie mam pojęcia, gdzie podnosi się maskę :happy: Dajesz w rękę facetowi szpachelkę i niech działa, skoro swoim wytłumaczyłam, jak poprawnie maluje się sufity, to i Ty cudzemu dasz radę wyjaśnić :happy:

A Ty na sam koniec wejdziesz z pędzelkiem i popełnisz dzieło artystyczne :)
Ostatnio zmieniany: 23 Lut 2017 23:48 przez Hiacynta.
Za tę wiadomość podziękował(a): planta, CHI

Domek na prerii 24 Lut 2017 00:01 #525245

  • Jo37
  • Jo37's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 563
  • Otrzymane dziękuję: 251
Diano - czy noga cała?
Zwolnij trochę i odpocznij bo zdrowie najważniejsze.
Pozdrawiam,Joanna
Za tę wiadomość podziękował(a): planta, CHI, Agusiek

Domek na prerii 24 Lut 2017 00:31 #525251

  • planta
  • planta's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Howdy!
  • Posty: 5352
  • Otrzymane dziękuję: 5370
Kapuste stosowalam zaraz po cesarce, na spuchniete i obolale piersi, kiedy nie wolno mi bylo karmic.Nie pomyslalam o okladzie na noge, musialabym zreszta pojechac do marketu i nie chce mi sie. Nie wiem czy moge prowadzic. Zrobil sie krwiak i bardzo boli, ale moge nia poruszac i nie widze zlamania, tylko stluczenie.
Mam nadzieje ze do jutra bedzie lepiej i bede mogla pojechac do lekarza, bez proszenia meza o podwozke :dry:

Wrocilam wlasnie od koni. Shy brzuch jest jak dla mnie wiekszy i nizej niz wczesniej, chociaz swieczek nie ma na wymionach. Za to ogon ma miekki jak ugotowane spagetti, mozna podnosic ile sie chce i nie stawia oporu. Gdzies czytalam ze to kolejny objaw zblizajacego sie Wielkigo Dnia :eek3:
znowu ma guzy w obu slabiznach. Mam tylko nadzieje, ze to nie beda blizniaki :club2:
Domek na prerii - 2017
Domek na prerii - 2015-16
Domek na prerii cz. 1
Podroz do....New Carolina
[url=http://forumogrodniczeoaza.pl/index.php/forum/13-podroze-male-i-duze/162
Za tę wiadomość podziękował(a): malina, yvi1, CHI

Domek na prerii 24 Lut 2017 07:40 #525269

  • yvi1
  • yvi1's Avatar
  • Offline
  • Gold Boarder
  • Posty: 261
  • Otrzymane dziękuję: 287
Kochana ,niereformowalna :devil1: Diano!
Na stluczenia i siniaki bardzo dobre sa oklady z twarogu.Kupujesz taki najtanszy ,bierzesz jakis recznik,scierke ( co tam mozesz odzalowac ) i twarog na noge,owijasz ta scierka,noga na krzeselko i ksiazka do lapki :happy4: .Robisz tak pare razy dziennie.Twarog najlepiej zimny z lodowki.
Tutaj stosowalismy to w szpitalu,duzo lekarzy wraca do metod babuni,byly i pijawki,twarog i pare innych metod.
Szybkiego powrotu do zdrowia,a nie :devil1: wolnego,masz sobie chociaz troche odpoczac . :idea1:
Lepiej grzeszyc i zalowac ,niz zalowac ze sie nie grzeszylo :).
Iwona
Za tę wiadomość podziękował(a): planta, kryonka, CHI, Agusiek

Domek na prerii 24 Lut 2017 11:07 #525297

  • planta
  • planta's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Howdy!
  • Posty: 5352
  • Otrzymane dziękuję: 5370
Toc wlasnie odpoczywam :wink4: . O czwartej nad razem zbudzilo mnie wysuszone, bolace gardlo i zaraz znowu poleciala krew z nosa. Tak wiec siedze przed kompem, parzy mi sie ziolowa herbata i czytam rozne fora.
Dzien dobry, tak przy okazji! :coffe:
Domek na prerii - 2017
Domek na prerii - 2015-16
Domek na prerii cz. 1
Podroz do....New Carolina
[url=http://forumogrodniczeoaza.pl/index.php/forum/13-podroze-male-i-duze/162
Za tę wiadomość podziękował(a): malina, yvi1, CHI

Domek na prerii 24 Lut 2017 11:17 #525300

  • Kasionek
  • Kasionek's Avatar
  • Offline
  • Moderator
  • Posty: 3179
  • Otrzymane dziękuję: 5453
Dzień dobry odpowiadam. :devil1:
A dobrze przykleiłaś się do kompa ? bo znając Ciebie zaraz poniesie Cię coś robić. :happy3:
Odpoczywaj Diano :bye:
Za tę wiadomość podziękował(a): planta, CHI

Domek na prerii 24 Lut 2017 12:08 #525315

  • planta
  • planta's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Howdy!
  • Posty: 5352
  • Otrzymane dziękuję: 5370
Gdzie tam. Pije trzecia szklanke herbatki, zeby nawilzyc gardlo i dla rozrywki ogladam youtube o glupich wypadkach przy pracy :evil:

Update: zeby ktos sfilmowal to 4-5 kilowe wiaderko spadajace z drabiny na moja noge.. :evil:
Ale niedlugo moze mnie zmozy sen snowu. Mam nadzieje...
Domek na prerii - 2017
Domek na prerii - 2015-16
Domek na prerii cz. 1
Podroz do....New Carolina
[url=http://forumogrodniczeoaza.pl/index.php/forum/13-podroze-male-i-duze/162
Ostatnio zmieniany: 24 Lut 2017 12:17 przez planta.
Za tę wiadomość podziękował(a): malina, yvi1, CHI


Zielone okna z estimeble.pl

Moderatorzy: Dorota15, Betula
Wygenerowano w 0.736 sekundy
Zasilane przez: Kunena Forum