TEMAT: Domek na prerii

Domek na prerii 23 Sty 2017 00:12 #518949

  • CHI
  • CHI's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 3929
  • Otrzymane dziękuję: 21008
Pisałam odpowiedź do 3 postów wcześniej ;)

Te przepisy znasz?
kotlet.tv/przepisy/dania-wegetarianskie/
Ostatnio zmieniany: 23 Sty 2017 00:13 przez CHI.
Za tę wiadomość podziękował(a): planta


Zielone okna z estimeble.pl

Domek na prerii 23 Sty 2017 00:24 #518952

  • Hiacynta
  • Hiacynta's Avatar
  • Offline
  • Administrator
  • gg 9117859
  • Posty: 14123
  • Otrzymane dziękuję: 10442
A może jakieś warzywne leczo? papryka, cebulka, fasolka, marchewka, seler naciowy, pietruszka, odrobinę batata, do tego pomodory w sosie pomidorowym i mnóstwo przypraw - majeranek, oregano, bazylia, zielona pietruszka, koperek :) Można wcześniej przygotować, zamrozić, a po rozmrożeniu jest jeszcze smaczniejsze :)
Za tę wiadomość podziękował(a): planta, jag_2002

Domek na prerii 23 Sty 2017 00:35 #518953

  • jag_2002
  • jag_2002's Avatar
  • Offline
  • Senior Boarder
  • Posty: 63
  • Otrzymane dziękuję: 42
tak jak Hiacynta napisała, kompletnie bezmięsne coś na wszelki wypadek, ja bym jeszcze kasze jęczmienną ugotowała, taka spod kocyka :-)
Za tę wiadomość podziękował(a): planta

Domek na prerii 23 Sty 2017 01:07 #518955

  • planta
  • planta's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Howdy!
  • Posty: 5352
  • Otrzymane dziękuję: 5370
Chi-ciesze sie, ze wpadlas! :kiss3: Mam nadzieje ze zostaniesz i bedziesz pisac ten watek razem z nami :hug:
Sliczne masz te piechy i fajny ten domek. Potrzebujesz jeszce konia, by konno zwiedzac gory! :hug:
Moj maz bylby jak ten gosc z Karkonoszy-biadal, klal i nie robil nic. Mam wrecz wrazenie ze usiluje odizolowac mnie od sasiadow, z ktorymi mam dobre stosunki. Virginia mi powiedziala to kilka dni temu, to byly tez jej przemyslenia, i dodala, ze nie lubi odwiedzac mnie, kiedy on jest w domu, bo nie chce mu palnac w twarz.

Poprosze o zdjecia Land Rovera, a co! Lubie samochody :oops:
Tej stronki nie znam , ale sobie poogladam. Zwlaszcza ze maz kolo poludnia jak wyjechal, niby na zakupy i popatrzec za sprzetem do pracy, tak juz szesc godzin mija :whistle:

Poszlam nakarmic konie przed noca, i co za niespodzianka! Pan KUlawy wyszedl ze stajni i znalazlam go na srodku pastwiska! Tak sie ucieszylam, ze dostarczylam miche do niego, zamiast zostawic w stajni :lol:
Przez to stanie w stajni, dopiero teraz widac jak mu znowu dupsko uroslo ;)

IMG_2324.jpg


Hiacynto-a moglabym dostac przepis na takie leczo? Zrobilabym z samej ciekawosci, jak to smakuje :kiss3: Ale wole wy[probowany przepis niz grzebanie w necie. Co jest moja druga opcja :lol:

Jag-zebym to ja jeszcze mogla ta akasze kupic :hearts: Niestety, w tutejszych sklepach kasz nie maja-co prawda nie sprawdzalam tych specjalistycznych spod znaku Organic" i "Natural Heatlhy " etc, odkad za niewielka butelke soku marchewkowo-owocowego zaplacilam w takim sklepie 7 dolarow :huh:
Z tego co wiem, najblizszy polski sklep jest gdzies w Dallas, 7 godzin jazdy w jedna strone. Mam nadzieje, ze do marca znajde gdzie, i kiedy maz pojedzie w delegacje, kupi mi troche prawdziwej kielbasy..i kaszanki...i polskiego jedzenia..az sie zaslinilam! :cry2:

Dzisiejszy zachod slonca..

DSCN9956-2.jpg


DSCN9957-2.jpg



Boje sie tylko, ze kiedy maz wroci, bedzie juz ciemno, a obiecal (niechetnie) pomoc zaladowac te wielka wanne na pickupa, bo chcialabym ja i troche innych rzeczy zabrac do dobroczynnosci. A sama nie dam rady, nieporeczna jest i sie wyslizguje :huh:
Domek na prerii - 2017
Domek na prerii - 2015-16
Domek na prerii cz. 1
Podroz do....New Carolina
[url=http://forumogrodniczeoaza.pl/index.php/forum/13-podroze-male-i-duze/162
Ostatnio zmieniany: 23 Sty 2017 01:11 przez planta.
Za tę wiadomość podziękował(a): malina

Domek na prerii 23 Sty 2017 01:17 #518956

  • planta
  • planta's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Howdy!
  • Posty: 5352
  • Otrzymane dziękuję: 5370
Znalazlam takie leczo na stronce podanej przez Chi;
kotlet.tv/leczo-warzywne/

Moze takie kotlecicki z baklazana, podac obok grillowanej ryby i surowek? :think:
kotlet.tv/pulpeciki-z-baklazana/
Domek na prerii - 2017
Domek na prerii - 2015-16
Domek na prerii cz. 1
Podroz do....New Carolina
[url=http://forumogrodniczeoaza.pl/index.php/forum/13-podroze-male-i-duze/162
Ostatnio zmieniany: 23 Sty 2017 01:19 przez planta.
Za tę wiadomość podziękował(a): malina

Domek na prerii 23 Sty 2017 08:19 #518962

  • CHI
  • CHI's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 3929
  • Otrzymane dziękuję: 21008
Dziękuję za powitanie :fly:
Co do koni - dla mnie skończyły się w 2001 roku... Może kiedyś... Ale to by była stara (min 15 lat) klacz śląska - najlepiej po zrywce...

Diana jak zwykle piękne zdjęcia.
Co do gotowania - to nie pomogę, ja gotuję "na winie", = co się nawinie to do gara, tyle, że jestem mięsożerna... Ostatnio to była kaczka (własna) w buraczkach.. :) do tego czerwona fasola i kasza pęczak...
Ale polecam deser "na winie" czyli wszystkie owoce co pod ręką - np cytrusy - pokrojone + rodzynki, śliwki suszone, (dokładnie co się nawinie) polane sosem (to co masz - syrop klonowy, jogurt) lub bez...
Im dziwniejsze (teoretycznie) zestawienie - tym może być ciekawsze smakowo. Był moment, że wszędzie dawałam przekrojone winogrona...
U Was nie ma opcji zakupów przez internet? U mnie różne dziwne rzeczy dowozi kurier – mimo, że droga tzw powiatowa to w rzeczywistości „off road”.
Z tym odizolowaniem od sąsiadów - może boi się że sobie bez niego dasz radę i czuje się zagrożony? Może brakuje mu, informacji ;) od Ciebie, ze jest NAJ...

Co do wanny - ja bym próbowała (z braku pomocnika) wciągnąć ja po desce na linie innym samochodem...
Za tę wiadomość podziękował(a): planta

Domek na prerii 23 Sty 2017 17:46 #519033

  • planta
  • planta's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Howdy!
  • Posty: 5352
  • Otrzymane dziękuję: 5370
Chi-ja tak mam z Jerrym. Nie wiem czy czytalas, trafil do nas rok temmu, uratowany z transportu do rzezni. Walczymy ciagle z jego kopytami, w tej chwili ma ochwat plus gnicie strzalek. Na weta juz wydalismy wiecej niz zaplacilismy za niego, ale jest naszym ukochanym zwierzakiem, bardziej traktujemy go jak psa niz konia, bo raczej nie bedzie jezdzony. Po prostu przyjaciel i ozdoba trawnika :devil1: Ale ta przymilnoscia i stosunkiem do ludzi podbija serca wszystkich.
Moze wlasnie taki kon, jak piszesz, po zrywce, przyda ci sie, do towarzystwa i wtulania sie, kiedy ci zle. :hug:

Ja tez jestem, a raczej bylam miesozerna, bo osttatnio jedzenie miesa powoduje sensacje zoladkowe-nadal odchorowuje kolacje, na ktorej byly hamburgery i kielbaski z grilla. Cala noc i dzisiejszy ranek nie odchodze na wiecej niz pare metrow od lazienki :angry:
Ale poszlam nakarmic konie, przewidujac, ze w razie czego zrobie jak Jerry, uzyje jednego kata w stajni... :rotfl1:

O tym polskim sklepie slysze od polskiej znajomej, ktora ma z kolei znajomego, ktory tam jezdzi. Do niedawna przyjmowal zamowienia zbiorowe, ale chyba mial dosc i juz tego nie robi. Na internecie nie znalazlam tego sklepu. Probowalam szukac 'kasha' w guglu, ale tylko zglaszaly sie strony opisujace co to dziwo jest :wink4: A z Polski od mamy nie bede sciagac, bo wyjdzie po zaplaceniu za przesylke w cenie kawioru :hammer:

Z wanna dalismy rade, juz po ciemku, tylko malo nie zlecialam ze schodkow z werandy, bo ich nie widzialam :lol: Jak nabiore odwagi tzn upewnie sie, ze moge opuscic dom bez katastrofy, pojade, chce tez zrobic zakupy warzyw do leczo itp.

Co do bycia naj, ciagle go upewniam, np przy robocie w lazience, przesuwaniem swiatla, dorobieniem gnaizdek. Choc nasluchalam sie tyle wsciekow, ze bylam gotowa zrobic juz sama, byle tego nie slyszec :angry: Chyba kazda kobieta wie jak to jest, jak facet zabiera sie do czegos, co nie lubi robic... :jeez:
Domek na prerii - 2017
Domek na prerii - 2015-16
Domek na prerii cz. 1
Podroz do....New Carolina
[url=http://forumogrodniczeoaza.pl/index.php/forum/13-podroze-male-i-duze/162
Za tę wiadomość podziękował(a): Jo37, malina, yvi1

Domek na prerii 23 Sty 2017 19:31 #519048

  • jag_2002
  • jag_2002's Avatar
  • Offline
  • Senior Boarder
  • Posty: 63
  • Otrzymane dziękuję: 42
każda kobieta wie - no więc ja też wiem, wino z baniaków przelewa od dawna, już nawet mniejszy baniak miałam sama zrobić, ale wyjął mi z rak i powiedział, że zrobi jutro i tak już pół roku minęło...
w każdym razie jakbym miała do Ciebie przyjechać, to kupię tę kaszę na Greenpoincie i przywiozę, ale to za 1,5 roku :unsure:
Ostatnio zmieniany: 23 Sty 2017 19:32 przez jag_2002.

Domek na prerii 23 Sty 2017 22:00 #519087

  • Kasiula
  • Kasiula's Avatar
  • Offline
  • Senior Boarder
  • Posty: 56
  • Otrzymane dziękuję: 46
Odnośnie sobotniej wizyty, to może jakaś sałatka?
Ziemniaczana z kaparami i selerem naciowym, albo brokułowa z gorgonzolą i orzechami włoskimi, albo najlepiej zwykła, polska warzywna? Może jakieś pasty do naczosów…

Domek na prerii 23 Sty 2017 23:00 #519094

  • planta
  • planta's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Howdy!
  • Posty: 5352
  • Otrzymane dziękuję: 5370
Jag-poczekam :lol: :hug:

Co do menu na razie dzis kupilam skladniki do leczo , zrobie i zamroze. Na wieczor mam zaplanowane robienie pierogow z grzybami-zaparzylam i ugotowalam dwie paczki suszonych podgrzybkow (dzieki, Mamo, jesli to czytasz!) :hearts: ) i zaraz bede siekac pieczarki.
Kupilam dwa kilo ryby, chce zrobic smazona/z grilla z sosem z avocado kotlet.tv/halibut-z-awokado/, do tego surowka z marchwi i jablka jako wybor; kotleciki z baklazana -kupilam dwie sztuki ) kotlet.tv/pulpeciki-z-baklazana/

Maz byl wczoraj w sklepie i stwierdzil stanowczo, ze banklazanow nie ma.
Bylam dzis kolo poludnia dokupic skladnikow no i co widze :lol: ...

IMG_2326.jpg


Jest tyle "polskich' kielbas do wyboru, a kazda zawiera indyka lub kurczaka. Kto do polskiej kielbasy dodaje indycze mieso?! :club2:

IMG_2327.jpg


IMG_2328.jpg


IMG_2330.jpg


W koncu znalazlam cos, co zawiera wieprzowine i wolowine. Zobaczymy, jak w smaku :huh:

IMG_2334.jpg


Swoja droga przepisy na pierogi z serem i ziemniakami , niby nasze ruskie, zawieraja dodatek czedara. Zdecydowanie nie smakuja jak ruskie-kupilam ze dwa razy mrozone, znecona znajomym widokiem i perspektywa ze moge zjesc bez lepienia...
Jedynie psy byly zadowolone, bo dostaly cala ugotowana porcje :evil:

Najpierw jednak pojechalam do dobroczynnosci pozbyc sie wreszcie tej wanny! I bylo wesolo, bo kolo rampy zaladunkowej stala brudna woda, tak do kostek, a ja bylam w kroksach :hammer: Wylazlam strona pasazera, po ktorej woda byla nieco nizej i poczlapalam. Potem, po rozladunku usilowalam byc sprytniejsza, z paki pickupa skoczylam celujac kolo drzwi samochodu. I odbilam sie od drugiego samochodu, ktory zaparkowal chwile wczesniej. Gdyby nie to, bylby malowniczy plusk i cala lezalabym w kaluzy :whistle:
Domek na prerii - 2017
Domek na prerii - 2015-16
Domek na prerii cz. 1
Podroz do....New Carolina
[url=http://forumogrodniczeoaza.pl/index.php/forum/13-podroze-male-i-duze/162
Ostatnio zmieniany: 23 Sty 2017 23:00 przez planta.
Za tę wiadomość podziękował(a): malina, yvi1

Domek na prerii 24 Sty 2017 02:18 #519099

  • planta
  • planta's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Howdy!
  • Posty: 5352
  • Otrzymane dziękuję: 5370
Wlasnie skonczylam leczo (Dzieki Mysiul za szczegolowy przepis!). Wedlug corki jest dobre i dobre pachnie, ale ostre i zaczela zachlannie pic wode :evil:

IMG_2335.jpg


Nadzienie na uszka/pierogi z grzybami wlasnie sie studzi. Wlasnie mysle, jak poloze dziecko spac, wlacze sobie polska komedie i bede lepic :lol:
Domek na prerii - 2017
Domek na prerii - 2015-16
Domek na prerii cz. 1
Podroz do....New Carolina
[url=http://forumogrodniczeoaza.pl/index.php/forum/13-podroze-male-i-duze/162
Ostatnio zmieniany: 24 Sty 2017 02:22 przez planta.
Za tę wiadomość podziękował(a): Jo37, malina, Florka, yvi1

Domek na prerii 24 Sty 2017 07:24 #519102

  • Biotit
  • Biotit's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 974
  • Otrzymane dziękuję: 2359
Planta,tylko tłuszcz i alkohol szybko neutralizują ostrość w buzi.
Na Woli do woli

pozdrawiam Piotr

Domek na prerii 24 Sty 2017 10:07 #519125

  • jag_2002
  • jag_2002's Avatar
  • Offline
  • Senior Boarder
  • Posty: 63
  • Otrzymane dziękuję: 42
Biobit, wg Meksykanina, do którego jadę do NY, tylko sok z limonki

Planta, w "Fabrykach smaku" na Discovery pokazali jak robią te pseudoruskie, ładnie wyglądają, ale to na pewno nie ten smak

Domek na prerii 24 Sty 2017 14:43 #519163

  • Hiacynta
  • Hiacynta's Avatar
  • Offline
  • Administrator
  • gg 9117859
  • Posty: 14123
  • Otrzymane dziękuję: 10442
Dianuś, ja zazwyczaj przygotowuję jarzynki 'na winie;, tzn. biorę to, co nawinie mi się pod rękę z lodówki :happy:

Bazą zawsze jest:
jakieś cebule, kilka papryk - w tym jedna ostra, dużo pomidorów, cukinia lub dynia, 2 łyżki oliwy z oliwek.
Duszę cebulkę, paprykę, cukinię, na końcu dodaję pomidory lub sos pomidorowy z krojonymi pomidorami.

Do takiej bazy można dodać pokrojoną w słupki włoszczyznę, kapustę pekińską, kalafior, brokuł, cieciorkę, czarną fasolę, czasem batata dorzucam - to, czego nie ma skreślić :)

Spróbuj takich warzywnych mieszanek, pychota :)
Za tę wiadomość podziękował(a): planta

Domek na prerii 24 Sty 2017 18:29 #519210

  • yvi1
  • yvi1's Avatar
  • Offline
  • Gold Boarder
  • Posty: 261
  • Otrzymane dziękuję: 287
m.baldur-garten.de/item/31393231
Planuje sobie kupić na balkon.Mam nadzieję, że też będzie taka ładna:),
Lepiej grzeszyc i zalowac ,niz zalowac ze sie nie grzeszylo :).
Iwona

Domek na prerii 24 Sty 2017 18:35 #519212

  • yvi1
  • yvi1's Avatar
  • Offline
  • Gold Boarder
  • Posty: 261
  • Otrzymane dziękuję: 287
Mój mąż by się ucieszył z takiego leczo. On uwielbia wszystko ostre.Ja takich potraw nie robię, bo dla mnie papryka to już za dużo :mad2: .I też tak zieje ogniem :)
Lepiej grzeszyc i zalowac ,niz zalowac ze sie nie grzeszylo :).
Iwona
Ostatnio zmieniany: 24 Sty 2017 18:36 przez yvi1.

Domek na prerii 24 Sty 2017 21:04 #519253

  • Hiacynta
  • Hiacynta's Avatar
  • Offline
  • Administrator
  • gg 9117859
  • Posty: 14123
  • Otrzymane dziękuję: 10442
Yvi1, mocno fotoszopem przy tej hoście pracowali :happy: Bardzo mocno :happy:

Na forum jest wątek poświęcony tej odmianie:
forumogrodniczeoaza.pl/index.php/forum/3...82-odp-hosta-halcyon
Zerknij, jak wygląda naprawdę :)
Za tę wiadomość podziękował(a): yvi1

Domek na prerii 24 Sty 2017 21:53 #519265

  • yvi1
  • yvi1's Avatar
  • Offline
  • Gold Boarder
  • Posty: 261
  • Otrzymane dziękuję: 287
Dziekuje :kiss3: ,poczytam.
Ta firma jest w sumie solidna.W tamtym roku zamówiłam mini arbuza i wyrósł przepiękny!
Mi nie chodzi o kolor ,raczej o wielkość. Mam taki kat na balkonie ,gdzie by super pasowała:).No nic ,szukam dalej.
Lepiej grzeszyc i zalowac ,niz zalowac ze sie nie grzeszylo :).
Iwona


Zielone okna z estimeble.pl

Moderatorzy: Dorota15, Betula
Wygenerowano w 0.630 sekundy
Zasilane przez: Kunena Forum