TEMAT: Między kuchnią a ogrodem

Między kuchnią a ogrodem 09 Sty 2021 18:42 #742041

  • KaLo
  • KaLo's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 3439
  • Otrzymane dziękuję: 7314
Już widzę jak mechanik samochodowy reperuje panu doktorowi samochodzik przez telefon. :devil1:
Za tę wiadomość podziękował(a): ewakatarzyna, Babcia Ala


Zielone okna z estimeble.pl

Między kuchnią a ogrodem 09 Sty 2021 19:15 #742048

  • gałązka
  • gałązka's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 1009
  • Otrzymane dziękuję: 3699
To może tak, ale już pytanie: czy słyszy pani wentylator? od informatyka ma sens :D bo odpowiedź pani włączy kompa nie wymaga dojazdu za dwie i pół stówy :D
A poważnie, to wiele spraw można przez teleporadę. Moim zdaniem ma to sens. Zamiast jechać na drugi koniec Wrocławia żeby pokazać pryszcze w trakcie leczenia (moje dziecko) to odpalasz kamerkę w kompie i pokazujesz efekt.
Zaraz nas Janina przegoni...ale ja od wiosny czas spędzam z mężem prawie wyłącznie. Bo pracuję praktycznie sama. I muszę gdzieś pogadać albo oszaleję :P A jeszcze małż w pracy teraz :D
Ostatnio zmieniany: 09 Sty 2021 19:19 przez gałązka.
Za tę wiadomość podziękował(a): ewakatarzyna, Babcia Ala

Między kuchnią a ogrodem 09 Sty 2021 19:17 #742049

  • Zielona
  • Zielona's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 1089
  • Otrzymane dziękuję: 4950
Mój zięć wrócił do pracy po przerwie świątecznej. Cztery osoby powtórnie zachorowały na covid. Po czterech miesiącach wrócił wirus że zdwojoną siłą.
Gdybyśmy wszyscy zachowali się jak należy wirus byłby z nami max miesiąc, a tak mamy to, co mamy. I nie potrzebne by były żadne postoje, a ludzie normalnie by pracowali.
To, że ktoś przechorował nie znaczy że dostał przepustkę.
Ja czekam na swoją kolejkę do szczepionki, pomimo, że tego wirusa przeszłam lekko. Ale to co po nim zostało, to na razie nie chcę nawet o tym myśleć, a wiem, że to siedzi we mnie i mi przypomina.
Życzę wszystkim sił i zdrowia,bo choroba lekka czy ciężka jest zawsze chorobą :coffe:
Pozdrawiam Alicja.
Za tę wiadomość podziękował(a): Adasiowa, Łatka, Jaedda, JaNina, zwykły chłop, Babcia Ala

Między kuchnią a ogrodem 09 Sty 2021 20:43 #742074

  • Mamma
  • Mamma's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 3640
  • Otrzymane dziękuję: 16686
Kurcze i tak i tak niedobrze. Izolacji wbrew pozorom pogłębia problem, bo bez kontaktu z wszelkimi patogenami przestajemy wytwarzać przeciwciała, które nas chronią. Dlatego ludzie siedzący długo w domach, po wyjściu szybko łapią wszelkie infekcje.
Ostatnio czytaliśmy o rodzinie na Syberii, którą nie miała kontaktu z innymi ludźmi przez ok. 70lat. Uciekli przed represjami i zaszyli się w lasach. Znaleźli ich jacyś współcześni badacze. Niestety kontakt z innymi ludźmi i ich patogenami spowodował, że zaczęli chorować. Z kilku osobowej rodziny, tylko jedna kobieta przeżyła.
Marlena
“Trudne czasy tworzą silnych ludzi, silni ludzie tworzą dobre czasy, dobre czasy tworzą słabych ludzi, a słabi ludzie tworzą trudne czasy.”
Za tę wiadomość podziękował(a): sierika, Zielona, JaNina, ewakatarzyna, Babcia Ala

Między kuchnią a ogrodem 09 Sty 2021 20:53 #742078

  • gałązka
  • gałązka's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 1009
  • Otrzymane dziękuję: 3699
Toż Indianie masowo umierali na zwykłą ospę wietrzą
Za tę wiadomość podziękował(a): JaNina, Babcia Ala

Między kuchnią a ogrodem 09 Sty 2021 22:55 #742111

  • KaLo
  • KaLo's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 3439
  • Otrzymane dziękuję: 7314
Dla rozluźnienia :wink4:

cyto.jpg
7099a378893cb5c01118375283e87c16.jpg
Ostatnio zmieniany: 09 Sty 2021 22:57 przez KaLo.
Za tę wiadomość podziękował(a): Kasionek, ewakatarzyna, Babcia Ala

Między kuchnią a ogrodem 09 Sty 2021 23:51 #742121

  • whitedame
  • whitedame's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 4628
  • Otrzymane dziękuję: 16754
Mnie to nie rozluźniło.
Sławek się tak leczy, teleporady.
Drugi antybiotyk a jemu chce płuca wyrwać.
Ostatnia teleporada była taka: proszę zakasłać.
Szlag!!!! Postawiłam mu bańki, całe granatowe.
Wszyscy byliśmy przeziębieni, wszystkim przeszło, tylko on leczy się u lekarza przez telefon i tylko jemu nie przeszło.
Ostatnio zmieniany: 09 Sty 2021 23:53 przez whitedame.
Za tę wiadomość podziękował(a): ewakatarzyna, Babcia Ala

Między kuchnią a ogrodem 10 Sty 2021 09:02 #742131

  • KaLo
  • KaLo's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 3439
  • Otrzymane dziękuję: 7314
Beata lekarz ma obowiązek leczyć pacjenta a odmówić może w ściśle określonych przypadkach, jest na to kilka ustaw. Dzwonisz do przychodni i rozmawiasz z lekarzem, w przypadku odmowy zbadania żądasz oświadczenia o odmowie pomocy a w razie odmowy informujesz, że składasz skargę w NFZ i dzwonisz do Rzecznika Praw Pacjenta.Jak boi się covida to niech zleci badanie w tym kierunku. Jak będziesz miała oświadczenie to idziesz prywatnie a o zwrot kasy występujesz do NFZ.
eim.waw.pl/blog/odmowa-leczenia-przez-lekarza
Od kilku miesięcy do szpitali nieustannie trafiają w ciężkim stanie ofiary leczenia zdalnego przy użyciu telekonsultacji. Są to nie tylko osoby z zaniedbaną cukrzycą, wymagające amputacji stopy cukrzycowej, ale także z rozwiniętym COVID-19. Wprawdzie dopiero na początku września lekarze rodzinni zostali zobowiązaniu do kierowania pacjentów na wymazy w kierunku koronawirusa, a minister zdrowia właśnie wydał szczegółowe zalecenia co do postępowania w takich przypadkach, ale okazuje się, że wcześniej lekarze lekceważyli objawy koronowirusa i leczyli go zdalnie zdalnie - jak przeziębienie.

Czytaj więcej na Prawo.pl:
www.prawo.pl/zdrowie/naduzywanie-telepor...-lekarzy,503384.html
www.prawo.pl/zdrowie/naduzywanie-telepor...-lekarzy,503384.html
Ostatnio zmieniany: 10 Sty 2021 09:09 przez KaLo.
Za tę wiadomość podziękował(a): whitedame, Marianna, ewakatarzyna, zwykły chłop, Babcia Ala

Między kuchnią a ogrodem 10 Sty 2021 09:35 #742138

  • Mamma
  • Mamma's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 3640
  • Otrzymane dziękuję: 16686
Beatko racja, walczcie o zdrowie.
Na mocny kaszel polecam Tiocodin bez recepty, sprawdzony. Może nie wyleczy,ale złagodzi.
Marlena
“Trudne czasy tworzą silnych ludzi, silni ludzie tworzą dobre czasy, dobre czasy tworzą słabych ludzi, a słabi ludzie tworzą trudne czasy.”
Za tę wiadomość podziękował(a): whitedame, ewakatarzyna, Babcia Ala

Między kuchnią a ogrodem 10 Sty 2021 12:15 #742184

  • Iwona M
  • Iwona M's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 609
  • Otrzymane dziękuję: 2337
Z Thiocodinem radziłabym ostrożnie się obchodzić. To, że jest bez recepty nie znaczy że jest bezpieczny. Zawiera kodeinę, która jest przez organizm metabolizowana do morfiny, a ta jako środek narkotyczny może prowadzić do uzależnienia. Kodeina działa bardzo silnie hamująco na ośrodek oddechowy w mózgu, może spowodować zatrzymanie oddychania, szczególnie u osób starszych i z chorobami współistniejącymi. Absolutnie nie używa się Thiocodinem przy mokrym kaszlu, gdy odksztuszamy obfitą wydzielinę, bo może to spowodować zapalenie oskrzeli, czy płuc. Najlepiej używać go w suchym bezproduktywnym męczącym kaszlu, najlepiej na noc i przez krótki okres. Nie łączyć Thiocodinu z lekami mukolitycznymi, czyli upłynniającymi wydzielinę w górnych drogach oddechowych takich jak Flegamina, Mucosolvan, Deflegmin, Erdomed, ACC, Ambroxol, Flavamed.
Za tę wiadomość podziękował(a): Adasiowa, Kasionek, Marianna, ewakatarzyna, zwykły chłop, Babcia Ala, JaKasiula

Między kuchnią a ogrodem 10 Sty 2021 17:46 #742244

  • KaLo
  • KaLo's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 3439
  • Otrzymane dziękuję: 7314
Do mukolityków dopiszmy jeszcze Erdomed.;
Thiocodin oprócz 15 mg codeiny zawiera również sulfogwajakol o działaniu wyksztuśnym tak wiec zatrzymanie odksztuszania raczej nie grozi. Przeciw meczącemu kaszlowi bez recepty jest też NeoAzarina, 10mg codeiny + tymianek.
Ostatnio zmieniany: 10 Sty 2021 17:54 przez KaLo.
Za tę wiadomość podziękował(a): ewakatarzyna, Babcia Ala

Między kuchnią a ogrodem 10 Sty 2021 18:39 #742255

  • sierika
  • sierika's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Natury nie oszukasz,czyli moje dojrzewanie do eko
  • Posty: 4102
  • Otrzymane dziękuję: 4952
Polacy znają się na leczeniu jak nikt inny ;) tymianek też pobudza do kaszlu, więc zostawmy leczenie kompetentnym osobom. Łykanie na chybił trafił korowodu lekarstw, co to może pomoże, wykończy pacjenta, odradzam.
Za tę wiadomość podziękował(a): Adasiowa

Między kuchnią a ogrodem 10 Sty 2021 18:49 #742259

  • Mamma
  • Mamma's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 3640
  • Otrzymane dziękuję: 16686
Może dlatego, że musimy bo mamy takich "specjalistów" :think:
Niestety czasami ta kompetentna osoba nie może (lub nie chce (?)) pomóc i co wtedy... czekać aż się człowiek udusi...no można, lekarzom to i tak bez różnicy.
Mi ten lek zawsze pomagał na duszności szczególnie te w nocy.
Każdy lek, bez wyjątku; czy na receptę, czy nie, ma przeciwskazania i nigdy nie jest do końca bezpieczny, po to są właśnie ulotki.
Miałam już nawet w rodzinie zatrucie chlorchinaldinem.
Marlena
“Trudne czasy tworzą silnych ludzi, silni ludzie tworzą dobre czasy, dobre czasy tworzą słabych ludzi, a słabi ludzie tworzą trudne czasy.”
Ostatnio zmieniany: 10 Sty 2021 19:13 przez Mamma.
Za tę wiadomość podziękował(a): whitedame, ewakatarzyna

Między kuchnią a ogrodem 10 Sty 2021 19:55 #742267

  • sierika
  • sierika's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Natury nie oszukasz,czyli moje dojrzewanie do eko
  • Posty: 4102
  • Otrzymane dziękuję: 4952
O tym właśnie piszę, zaszkodzić można ziołami, miodem, octem własnej roboty, itp. Każda dolegliwość trafia na inny grunt/pacjenta/ jeden ma tak, drugi inaczej bo różne mają organizmy, wiek, kondycję, choroby, leki w przewlekłych chorobach, a nawet to jak sie odzywiają. Wiem jak wygląda służba zdrowia, mimo, że rzadko korzystam.
Ostatnio zmieniany: 10 Sty 2021 19:56 przez sierika.
Za tę wiadomość podziękował(a): Baptysja, JaNina

Między kuchnią a ogrodem 10 Sty 2021 21:24 #742280

  • gałązka
  • gałązka's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 1009
  • Otrzymane dziękuję: 3699
Swego czasu kasłałam non stop. A kłóciłam się z doktorkiem, że to nie fajki :D Prześwietlenie płuc, badania, testy, bo przecież wiem! że się dochtor nie zna. Odkąd nie palę jak młody Bóg :D
Za tę wiadomość podziękował(a): JaNina

Między kuchnią a ogrodem 10 Sty 2021 21:40 #742283

  • JaNina
  • JaNina's Avatar
  • Offline
  • Moderator
  • Posty: 7745
  • Otrzymane dziękuję: 51130
Czytam Wasze wpisy, ale nie mogę włączyć się do dyskusji i porad, bo na szczęście nie muszę łykać żadnych pastylek, więc moja wiedza jest znikoma. Nie wiem jak wygląda mój lekarz rodzinny, bo nie bywam i to nie z powodu, że jestem na nie, tylko dlatego, że nie muszę tam bywać, czy też teraz dzwonić. Mam nadzieję, że tak będzie zawsze, a jak mnie zmiecie to będzie to szybko i nie za wcześnie. Podobno nie ma ludzi zdrowych, tylko są niezdiagnozowani. Ja jednak sobie wmawiam, że jestem zdrowa. Pewnie do czasu :dry:
Janina
Jestem Ślązaczką i jestem z tego bardzo dumna

Między kuchnią a ogrodem
Za tę wiadomość podziękował(a): Zielona, ewakatarzyna, Babcia Ala

Między kuchnią a ogrodem 10 Sty 2021 21:48 #742287

  • sierika
  • sierika's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Natury nie oszukasz,czyli moje dojrzewanie do eko
  • Posty: 4102
  • Otrzymane dziękuję: 4952
Janinko, życzę Ci, żeby tak zostało, teściowa dożyła 93 lat i nie miała karty w przychodni bo nie potrzebowała.
Za tę wiadomość podziękował(a): Zielona, JaNina, ewakatarzyna, Babcia Ala

Między kuchnią a ogrodem 10 Sty 2021 21:50 #742288

  • Mamma
  • Mamma's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 3640
  • Otrzymane dziękuję: 16686
Janinko i daj Ci Boże zdrowia jak najwięcej :kiss3: I nie daj sobie niczego wmówić. To nieprawda, że nie ma ludzi zdrowych. Znam ludzi po 80tce a teraz już i po 90tce, którzy dobrze się trzymają i nie chorują.
Przepraszam i już mnie niema, wybacz proszę :thanks: głupio mi, że Ci tu... :hammer:
Marlena
“Trudne czasy tworzą silnych ludzi, silni ludzie tworzą dobre czasy, dobre czasy tworzą słabych ludzi, a słabi ludzie tworzą trudne czasy.”
Za tę wiadomość podziękował(a): Zielona, JaNina, ewakatarzyna, Babcia Ala


Zielone okna z estimeble.pl

Moderatorzy: Dorota15, Betula
Wygenerowano w 0.538 sekundy
Zasilane przez: Kunena Forum