TEMAT: Mamma mia herbu zielona pietruszka czyli strefa relaxu w Oazie

Mamma mia herbu zielona pietruszka czyli strefa relaxu w Oazie 02 Kwi 2020 17:32 #702149

  • Mirek19
  • Mirek19's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 2038
  • Otrzymane dziękuję: 10976
Może w końcu do społeczeństwa dotrze :teach:


ppoz.jpg
Pozdrawiam, Mirek
Powyższy post wyraża jedynie opinię autora w dniu dzisiejszym. Nie może on służyć przeciwko niemu w dniu jutrzejszym, ani każdym innym następującym po tym terminie. Autor zastrzega sobie prawo zmiany poglądów.
Temat został zablokowany.
Za tę wiadomość podziękował(a): zielonajagoda, Mamma, anaka


Zielone okna z estimeble.pl

Mamma mia herbu zielona pietruszka czyli strefa relaxu w Oazie 02 Kwi 2020 17:59 #702153

  • KaLo
  • KaLo's Avatar
  • Online
  • Platinum Boarder
  • Posty: 3448
  • Otrzymane dziękuję: 7358
W "Anielce" B.Prusa był piec chlebowy na 3 zdrowaśki ale wtedy piekarników nie znali .
Ostatnio zmieniany: 02 Kwi 2020 18:01 przez KaLo.
Temat został zablokowany.

Mamma mia herbu zielona pietruszka czyli strefa relaxu w Oazie 02 Kwi 2020 18:49 #702162

  • zielonajagoda
  • zielonajagoda's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 3084
  • Otrzymane dziękuję: 5967
Tiaaa w Anielce, no ale i Anielka i Antek na "A", więc można się pomylić ;)
Temat został zablokowany.

Mamma mia herbu zielona pietruszka czyli strefa relaxu w Oazie 02 Kwi 2020 18:54 #702164

  • zielonajagoda
  • zielonajagoda's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 3084
  • Otrzymane dziękuję: 5967
Super Mirku, żeby jeszcze jakiś jajogłowy na górze to zrozumiał, masek i rękawiczek używamy od początku i używać będziemy.
Kilka zmarszczek sobie wyprasowałam :whistle:

20200401_134730.jpg
Temat został zablokowany.
Za tę wiadomość podziękował(a): Mirek19

Mamma mia herbu zielona pietruszka czyli strefa relaxu w Oazie 02 Kwi 2020 19:01 #702166

  • Mamma
  • Mamma's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 3640
  • Otrzymane dziękuję: 16687
Tylko skąd wziąć te rękawiczki i maseczki :think:
Marlena
“Trudne czasy tworzą silnych ludzi, silni ludzie tworzą dobre czasy, dobre czasy tworzą słabych ludzi, a słabi ludzie tworzą trudne czasy.”
Temat został zablokowany.
Za tę wiadomość podziękował(a): anaka

Mamma mia herbu zielona pietruszka czyli strefa relaxu w Oazie 02 Kwi 2020 19:11 #702169

  • Mirek19
  • Mirek19's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 2038
  • Otrzymane dziękuję: 10976
zielonajagoda wrote:
Tiaaa w Anielce, no ale i Anielka i Antek na "A", więc można się pomylić ;)

Kurację Rozalki, siostry tytułowego bohatera noweli Bolesława Prusa ( 1880) pt. "Antek" zaproponowała wiejska znachorka.
Oczywiście, po wyjęciu z pieca okazało się że Rozalka zmarła (w niebywałych cierpieniach zapewne, których opisu zaoszczędził czytelnikom Autor). Inne czasy, okrutna bieda, ciemni, zacofani ludzie...
Mamy XXI wiek, postęp technologiczny, opiekę zdrowotną ( owszem, bywa że i kulawą, ale nie zawsze) a w Polsce nadal są popularni znachorzy.
Od zabobonu należy uciekać - a nie dawać się manipulować psychicznie wszelkiej maści uzdrowicielom i naciągaczom. :teach:
Pozdrawiam, Mirek
Powyższy post wyraża jedynie opinię autora w dniu dzisiejszym. Nie może on służyć przeciwko niemu w dniu jutrzejszym, ani każdym innym następującym po tym terminie. Autor zastrzega sobie prawo zmiany poglądów.
Temat został zablokowany.

Mamma mia herbu zielona pietruszka czyli strefa relaxu w Oazie 02 Kwi 2020 19:13 #702170

  • zielonajagoda
  • zielonajagoda's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 3084
  • Otrzymane dziękuję: 5967
Zanim dotarły te zamówione w necie, uszyłam nam takie podwójne z kieszenią na filtr jednorazowy, po każdym użyciu, filtr do utylizacji, maseczka do wrzątku i poprawka żelazkiem.
Jedna z samoszyjek ;)

20200330_190030.jpg


A rękawiczek jednorazowych nie szukajcie po aptekach, tylko po sklepach technicznych, co prawda sprzedają tylko firmom, ale przecież każdy w rodzinie ma jakąś firmę ;)
Właśnie dzisiaj dostałam 10 litrów płynu dezynfekcyjnego i 200 rękawiczek.
Temat został zablokowany.
Za tę wiadomość podziękował(a): Mamma, anaka

Mamma mia herbu zielona pietruszka czyli strefa relaxu w Oazie 02 Kwi 2020 19:20 #702171

  • Mirek19
  • Mirek19's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 2038
  • Otrzymane dziękuję: 10976
Z racji wykonywanego zawodu w maseczki i rękawiczki chirurgiczne zaopatruję się w stacjonarnych sklepach medycznych.
Są dostępne nonstop.
Pozdrawiam, Mirek
Powyższy post wyraża jedynie opinię autora w dniu dzisiejszym. Nie może on służyć przeciwko niemu w dniu jutrzejszym, ani każdym innym następującym po tym terminie. Autor zastrzega sobie prawo zmiany poglądów.
Temat został zablokowany.

Mamma mia herbu zielona pietruszka czyli strefa relaxu w Oazie 02 Kwi 2020 19:27 #702172

  • zielonajagoda
  • zielonajagoda's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 3084
  • Otrzymane dziękuję: 5967
U nas stacjonarnie ani pół rękawiczki nie można dostać nigdzie, z pewnością z czasem wszystko się unormuje i będą w sklepach, ale na dzień dzisiejszy Mirku, o rękawiczkach można pomarzyć. Może sklepy medyczne mają swoje źródła zaopatrzenia i lepiej niech je mają, te rękawiczki w ofercie dla pracowników ochrony zdrowia.
Nam w codziennym życiu wystarczą jakie bądź, w ostateczności można użyć worków foliowych ;), widziałam ratownika medycznego z reklamówkami na nogach, każdy pomysł dobry.
Temat został zablokowany.
Za tę wiadomość podziękował(a): whitedame, Mamma, anaka, Mirek19

Mamma mia herbu zielona pietruszka czyli strefa relaxu w Oazie 02 Kwi 2020 19:34 #702173

  • whitedame
  • whitedame's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 4648
  • Otrzymane dziękuję: 16920
Od dzisiaj jest obowiązek, że sklepy muszą zabezpieczyć rękawiczki jednorazowe foliowe hdpe oraz płyn do dezynfekcji.
Nie wiem czy ktoś korzystał z tych rękawiczek. Nowe już mają pęknięcia przy zgrzewie palców.
Dużo lepszym rozwiązaniem są woreczki foliowe hdpe, bo przynajmniej są szczelne.

A tu ostrzeżenie dla tych, którzy będą chcieli pobiegać dla relaksu.
FB_IMG_1585848691916.jpg
Ostatnio zmieniany: 02 Kwi 2020 19:39 przez whitedame.
Temat został zablokowany.
Za tę wiadomość podziękował(a): Mamma, anaka

Mamma mia herbu zielona pietruszka czyli strefa relaxu w Oazie 02 Kwi 2020 20:12 #702187

  • KaLo
  • KaLo's Avatar
  • Online
  • Platinum Boarder
  • Posty: 3448
  • Otrzymane dziękuję: 7358
Ale to na radar złapali? :ohmy:
Temat został zablokowany.
Za tę wiadomość podziękował(a): anaka

Mamma mia herbu zielona pietruszka czyli strefa relaxu w Oazie 02 Kwi 2020 20:29 #702196

  • Mamma
  • Mamma's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 3640
  • Otrzymane dziękuję: 16687
Ja (wstyd się przyznać :whistle: ) szyć nie umiem. Owszem, mogę na traktor czy jakiś rajdzik (terenówka, konik), jakaś budowlanka, złowić rybkę, płyn do dezynfekcji jak będzie potrzeba też zrobię :whistle: ale szycie... :eek3:
Mam trochę zapasów, ale kto to wie ile to potrwa....
Iwonko a z czego jest wkładka filtrująca?
Marlena
“Trudne czasy tworzą silnych ludzi, silni ludzie tworzą dobre czasy, dobre czasy tworzą słabych ludzi, a słabi ludzie tworzą trudne czasy.”
Ostatnio zmieniany: 02 Kwi 2020 20:40 przez Mamma.
Temat został zablokowany.
Za tę wiadomość podziękował(a): anaka

Mamma mia herbu zielona pietruszka czyli strefa relaxu w Oazie 02 Kwi 2020 21:48 #702210

  • zielonajagoda
  • zielonajagoda's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 3084
  • Otrzymane dziękuję: 5967
Na medyczny materiał filtrujący teraz szans nie ma, może za jakiś czas, więc doktor Grzesiowki (na flmiku w necie) radzi wycinać je z.....worka do odkurzacza, tego białego z mikrofiltrem.
Ja na maszynę do szycia mam alergię, kurzy się więc upchnięta w szafie a ja szyję ręcznie.
....ale mam jeszcze przedwojenną maszynę na korbkę i bardzo bym chciała opanować jej obsługę, przyrzekłam sobie to i dotrzymam słowa....kiedyś.
Na razie ją tylko podziwiam i głaszczę z czułością, jak kota ;) ;) ;)

20191117_105520.jpg
Temat został zablokowany.
Za tę wiadomość podziękował(a): mymysteryy, whitedame, Mamma, anaka, Mirek19

Mamma mia herbu zielona pietruszka czyli strefa relaxu w Oazie 02 Kwi 2020 22:01 #702212

  • Zygowa
  • Zygowa's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 1693
  • Otrzymane dziękuję: 10203
Piękna maszyna :hearts:
Ciepełka :)

Edyta

strefa 7a
Temat został zablokowany.
Za tę wiadomość podziękował(a): zielonajagoda, anaka

Mamma mia herbu zielona pietruszka czyli strefa relaxu w Oazie 02 Kwi 2020 22:12 #702215

  • Mirek19
  • Mirek19's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 2038
  • Otrzymane dziękuję: 10976
Ta maszyna to Singer ?
Pozdrawiam, Mirek
Powyższy post wyraża jedynie opinię autora w dniu dzisiejszym. Nie może on służyć przeciwko niemu w dniu jutrzejszym, ani każdym innym następującym po tym terminie. Autor zastrzega sobie prawo zmiany poglądów.
Temat został zablokowany.

Mamma mia herbu zielona pietruszka czyli strefa relaxu w Oazie 02 Kwi 2020 22:14 #702216

  • newrom
  • newrom's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 1342
  • Otrzymane dziękuję: 1921
Z wpisu na mandacie wynika że nie za bieganie, tylko za miejsce zakazane (park?).

Mirek, ale co Ty sugerujesz, żeby do lekarza chodzić co jest na usługach bigpharma i tylko patrzy żeby wstrzyknąć jakieś microchipy do sterowania ludźmi?!
Ja tam wolę iść do bapki(sic!), zamówić jak komuś źle życzę. Albo odczynić, jak ktoś mi klątwą przyłoży i żyję sobie spokojnie, od czasu do czasu się tylko zakopuję w ziemi po pas. Ziemia wyciąga choroby i dobrze o tym wiesz, tylko ukrywasz żeby ludzie sami się nie leczyli.
:funnyface:

Odezwa do rządzących to jak perły przed wieprze. Dbają tylko o utrzymanie przy korycie i możliwość robienia kolejnych przekrętów.
A że zarazi się i umrze tysiąc czy dziesięć tysięcy Polaków dzielnie zniosą, są gotowi by poświęcić nas dużo więcej.
Jedyna nadzieja że Du*a z Sasinem znowu się wezmą za przygotowywanie lotu Smoleńska, brzóz tam jeszcze kilka zostało.
Temat został zablokowany.

Mamma mia herbu zielona pietruszka czyli strefa relaxu w Oazie 02 Kwi 2020 22:26 #702219

  • zielonajagoda
  • zielonajagoda's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 3084
  • Otrzymane dziękuję: 5967
Tak, to piękna Singerka, każdy detal dopieszczony, małe arcydzieło.
Głupio to zabrzmi, ale jest mi bliska, mogę na nią patrzeć godzinami :hammer:
Tu mam więcej zdjęć tej maszyny. lutra66.blogspot.com/2019/11/wszystko-ma-swoj-czas.html
Mam też piękną starą, skręcaną menorę, trochę nadwyrężoną wojenną tułaczką i równie piękną mezuzę.
Temat został zablokowany.
Za tę wiadomość podziękował(a): CHI

Mamma mia herbu zielona pietruszka czyli strefa relaxu w Oazie 02 Kwi 2020 23:03 #702222

  • CHI
  • CHI's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 3928
  • Otrzymane dziękuję: 20999
Temat został zablokowany.
Za tę wiadomość podziękował(a): mymysteryy, whitedame, Mamma


Zielone okna z estimeble.pl

Moderatorzy: Dorota15, Betula
Wygenerowano w 0.452 sekundy
Zasilane przez: Kunena Forum