TEMAT: Mamma mia herbu zielona pietruszka znów wiosna.

Mamma mia herbu zielona pietruszka znów wiosna. 25 Kwi 2021 14:54 #759232

  • apal100
  • apal100's Avatar
  • Offline
  • Expert Boarder
  • Posty: 116
  • Otrzymane dziękuję: 378
whitedame wrote:
Do zimnej z dzbanka filtrującego.
Wyciskam cytrynę, mieszam, dodaję kurkumę, więcej niż zalecano bo daję łyżeczkę i na wierzch sypię pieprz, mieszam i wypijam.

Taki napój pijesz 3xdziennie? czy na kolejne porcje robisz inne podane w przepisie?
Pozdrawiam
Ania
Temat został zablokowany.
Za tę wiadomość podziękował(a): whitedame


Zielone okna z estimeble.pl

Mamma mia herbu zielona pietruszka znów wiosna. 25 Kwi 2021 16:17 #759241

  • whitedame
  • whitedame's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 4659
  • Otrzymane dziękuję: 16996
Piję raz dziennie, na czczo, rano.
Te wszystkie szklanki pije się rano jedna po drugiej.
Wszystko zależy jak wcześnie wstanę to wciskam w siebie maksimum trzy.
Najczęściej zdążam tylko tę jedną, pierwszą z kurkumą, czasem jeszcze z magnezem.
Pamiętajcie, że najlepszym źródłem magnezu jest chlorek magnezu.
Nikt go teraz nie poleca, bo nie wolno, w Polsce jest przeznaczony tylko do użytku zewnętrznego.
A ja go piję od lat, zniknęły nocne skurcze i kołatania serca.
Planowałam czwartą szklankę, tę z jarmużem pić w pracy ale nie mam tam na to czasu.
Ostatnio zmieniany: 25 Kwi 2021 16:22 przez whitedame.
Temat został zablokowany.

Mamma mia herbu zielona pietruszka znów wiosna. 25 Kwi 2021 20:16 #759263

  • janinka-n
  • janinka-n's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Witam wszystkich odwiedzanych i odwiedzających.
  • Posty: 602
  • Otrzymane dziękuję: 1647
Mam chlorek magnezu,ile go dać na szklankę wody?.Przepis skopiowałam i zacznę stosować.Pozdrawiam.
Temat został zablokowany.

Mamma mia herbu zielona pietruszka znów wiosna. 25 Kwi 2021 20:52 #759267

  • whitedame
  • whitedame's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 4659
  • Otrzymane dziękuję: 16996
Janinko, za dużo pisania, posłuchaj tego

Zbyt dużo na raz magnezu się nie wchłonie, trzeba podawać małymi dawkami.
Temat został zablokowany.

Mamma mia herbu zielona pietruszka znów wiosna. 25 Kwi 2021 22:49 #759301

  • KaLo
  • KaLo's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 3462
  • Otrzymane dziękuję: 7398
janinka-n wrote:
Mam chlorek magnezu,ile go dać na szklankę wody?.Przepis skopiowałam i zacznę stosować.Pozdrawiam.
Jest coś takiego jak roztwór Delbeta.
Temat został zablokowany.

Mamma mia herbu zielona pietruszka znów wiosna. 26 Kwi 2021 07:08 #759314

  • whitedame
  • whitedame's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 4659
  • Otrzymane dziękuję: 16996
Czytając o roztworze Delbeta pod spodem trafiłam na sól Ojca Beno ( a nie Pio :jeez:, co mi wtedy wpadło do głowy)
To o tej soli Ci ostatnio mówiłam.
Historia Ojca Beno
Urodzony w Lajeado, Ojciec Joseph Beno Schorr z Zakonu Jezuitów, borykał się w wieku 61 lat z silnymi bólami kręgosłupa. Lekarz postawił diagnozę: zwapnione wyrostki kręgowe, popularnie nazywane „dziobami papugi”. Medycyna nie znała skutecznych metod kurowania tego schorzenia, możliwe było jedynie stosowanie środków przeciwbólowych. Okazało się jednak , że istnieje inny środek… Oto jak swoją historię opowiedział Ojciec Beno:

Dzioby papugi

Mam teraz 61 lat. Przed 10 latami pojawiły się pierwsze silne bóle lędźwiowe. Diagnoza lekarska: zwapnione wyrostki kręgowe – popularnie nazywane „dziobami papugi”. Niestety – brak skutecznych metod kurowania tego schorzenia – można jedynie ulżyć w bólu poprzez zażywanie silnego środka przeciwbólowego – np. ketonalu. Coraz bardziej dokuczał mi ból prawej nogi. Patrząc wstecz pamiętam, jak ból nasilał się, gdy wstawałem rano. Tak bardzo dokuczliwe było mrowienie wzdłuż całej nogi, aż do stopy. Ból nieco malał, gdy wstawałem i chodziłem. Było to wynikiem ucisku wyrostków na trzeci kręg lędźwiowy. Odprawiając poranną mszę starałem się w miarę możliwości jak najczęściej siedzieć. To było bardzo uciążliwe.

„Dzioby papugi” dokuczały coraz bardziej.

Byłem zaangażowany jako specjalista do budowy systemu radio-telefonicznego na małej wysepce Harajdo. W latach 70-tych ze względu na stan zdrowia zdecydowałem się na wyjazd, którego wielokrotnie odmawiałem. Byłem przekonany, że na tej wyspie „wiecznej wiosny” odzyskam zdrowie. Niestety, ból zwyciężył. Musiałem wrócić do Florianopolis. „Dzioby papugi” dokuczały coraz bardziej. Zalecono mi serię ultradźwięków. Efekt? Niestety – żaden. Nie mogłem spać na plecach. Jedyna pozycja, w której ból był do zniesienia to była pozycja siedząca na twardym krześle. Nieraz zasypiałem i spadałem z tego krzesła. Poszukując „wygodnej” pozycji do przespania, znalazłem jedyną – embrionalną, zwinięty w kłębuszek, jak przysłowiowy kotek. Ból nasilał się. Nie czułem ulgi w żadnej pozycji. Ani stać, ani chodzić, ani siedzieć. Prosiłem Boga o ulżenie w cierpieniu, choć wiedziałem, jak On cierpiał na krzyżu. Ale ja jestem tylko szarym człowiekiem.

Spotkałem Ojca Juareza

Zdesperowany, pojechałem do Porto Alegre na kongres Naukowy Jezuitów. I tu – chyba Dobry Bóg mnie wysłuchał – spotkałem Ojca Juareza, który widząc moje cierpienie zasugerował mi prostą terapię o skuteczności roztworu chlorku magnezowego, roztworu Delbet, opisanego w książce Ojca Puig – Jezuity, którego matka cierpiała na taką samą dolegliwość co ja. Czyżby banalny „Roztwór Delbet” – roztwór chlorku magnezowego miał ulżyć moim cierpieniom, podczas gdy medycyna była bezsilna? No cóż, nie miałem nic do stracenia, prócz nadziei.

Wróciłem do Florianopolis i rozpocząłem kurację. Zażywałem jedną dawkę rano i wieczór. Zacząłem być coraz bardziej sprawny. Po 20 dniach kuracji obudziłem się ani „połamany” ani obolały. Jednak przy chodzeniu ból nadal dokuczał. Po 30 dniach – o cudzie – mogłem wyciągnąć się na łóżku bez bólu. Po 40 dniach odczuwałem przy chodzeniu jedynie lekki ciężar w nodze, ale o bólu zapomniałem. Po 10 miesiącach mogę zginać się jak wąż!!! Chlorek magnezowy wypłukał wapń, likwidując „dzioby papugi” i umieścił go w odpowiednim miejscu organizmu. Mój puls, który był dotychczas na poziomie 40 uderzeń na minutę wrócił do normy. Badania krwi nie wykazują wysokiego poziomu wapnia. Krew stała się bardziej płynna. Zniknęły dręczące mnie dotychczas kolki wątrobowe.

Co mnie tak odmłodziło?

Pytano mnie, co mnie tak odmłodziło? Stałem się jak dawniej sprawny i pełen życia, którego radość odzyskałem. Spotkałem później wielu ludzi cierpiących tak, jak niegdyś ja. Byłem tak szczęśliwy, że mogę im pomóc. Do Zakonu Jezuitów, w którym służę, przychodziły całe wycieczki. Tu uzyskiwali pomoc cierpiący na artretyzm i zwapnienia kości i żył. Przekazywałem im wiedzę, którą uzyskałem od Ojca Juareza. Wyjaśniałem, że chlorek magnezowy przyjmowany w postaci „Roztworu Delbet” zrównoważa w organizmie poziom minerałów, które są jego „duszą”. Wyjaśniałem jego funkcję eliminacji kwasu moczowego z żył oraz zwapnień w arteriach żylnych, oczyszczania krwi, właściwego „odżywiania mózgu”, a co za tym idzie – opóźniania starzenia się organizmu.
Po 40-tym roku życia nasz organizm – naturalną koleją losu – coraz częściej przysparza nam problemów bólowych. Aby wejść w lepszej kondycji w „Drugi Wiek” życia, niezbędnym staje się wzbogacić nasz organizm w magnez, którego wspaniałym źródłem może okazać się mój „wybawiciel”- chlorek magnezowy w postaci „Roztworu Delbet”.

Jak wykonać roztwór do kuracji Ojca Beno
Roztwór do kuracji Ojca Beno wykonujemy w następujący sposób. Całą zawartość opakowania – 80 gram chlorku magnezu – wsypujemy do 3 l dzbanka i zalewamy 3 litrami wody przegoto­wanej. Uzyskamy w ten sposób dawkę na cały miesiąc. Można też 1/3 opakowania, to jest około 27 gram, rozpuszczać co 10 dni sukcesywnie, w 1 l litrze. Daje to porcję na 10 dni.

Stosowanie kuracji magnezowej
Magnez ma właściwości przeczyszczające. Należy zatem wypijać dzienną dawkę w małych porcjach, by nie było nadmiernie luźnych stolców czy biegunki. Osoby, u których nie występuje efekt przeczyszczający, mogą wypijać dzienną porcję na jeden raz. Ale „diabeł tkwi w szczegółach”. Diabeł w wypadku magnezu leży w rozcieńczeniu, czyli w przyswajalności. Magnez połykany w tabletkach wytwarza w pewnej partii treści jelitowej duże stężenie. Chlorek magnezu, gdy jest stężony, powoduje garbo­wanie i niszczenie kosmków jelitowych. W takim wypadku jego przyswajanie staje pod znakiem zapytania. Zdarzają się przypadki, gdy magnez przyjmowany jest miesiącami, w postaci tabletek, a jednak jego poziom stale jest na najniższym poziomie normy. Czasami ledwie co ją przekracza. Ponadto często osoby przyjmujące, odczuwają dolegliwości brzuszne po połknięciu table­tek.

Osoby, które mają dobre, a nawet znakomite samo­poczucie, najczęściej mają magnez blisko górnej granicy normy lub lekko ją przekraczają. Ponadto, należy pamiętać, że równoczesne spożywa­nie większych ilości fosforu, blokuje nawet na całą dobę, przyswajalność magnezu. Najwięcej fosforu ma Coca-cola i Pepsi, ponadto serki topione.

Przyswajalność u osób zdrowych jest przeważnie do­bra i osoby te nie potrzebują magnezu. Problem niedoboru pojawia się właśnie u osób chorych, czu­jących się słabo, będący w depresjach i cierpiących na nerwice. Osoby takie najczęściej charakteryzują się słabą przyswajalnością, zwłaszcza w formie ta­bletek. Rozcieńczony magnez natomiast przyswaja się znacznie lepiej.

Dlatego najlepiej przyswaja się on w formie proszku rozpuszczonego w wodzie. Jeśli natomiast mamy już magnez w tabletkach, to należy je jak najdokładniej rozdrobnić, a wtedy przyswajalność znacznie się po­prawi. Jest jeszcze lepiej, gdy magnez połączymy z pokarmem, na przykład z zupą, lub z sokiem.

Niedobór magnezu i metody jego podawania
Występujące powszechnie błędy żywieniowe oraz wszechogarniający nas stres, powodują, że poziom magnezu w naszych organizmach jest znacznie obniżony. Nasz organizm potrzebuje średnio około 300-350 mg magnezu dziennie. Codzienna dieta, zawierająca m. in. nadmierne ilości wapnia i fosforu, powoduje, że magnez niezbyt dobrze wchłania się z przewodu pokarmowego. Aby ominąć ten problem, można użyć „zręcznego środka”, stosując zewnętrznie chlorek magnezu. Używać go można w postaci roztworu do moczenia stóp oraz pod postacią oliwy magnezowej.
Ze strony: tabelazdrowia.pl/produkt/sol-ojca-beno-chlorku-magnezu/
Ostatnio zmieniany: 26 Kwi 2021 07:20 przez whitedame.
Temat został zablokowany.

Mamma mia herbu zielona pietruszka znów wiosna. 26 Kwi 2021 07:09 #759315

  • janinka-n
  • janinka-n's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Witam wszystkich odwiedzanych i odwiedzających.
  • Posty: 602
  • Otrzymane dziękuję: 1647
Wiem już o co biega.Znam ten filmik.Bardzo dziękuję.
Temat został zablokowany.

Mamma mia herbu zielona pietruszka znów wiosna. 27 Kwi 2021 19:27 #759497

  • whitedame
  • whitedame's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 4659
  • Otrzymane dziękuję: 16996
Trochę się dziś przepracowałam.
Kawał warzywnika przygotowany pod uprawy, żeby jeszcze wiosna przyszła.

received_768847943818639.jpeg


Należy mi się odpoczynek przy dobrej muzyce, posłuchajcie ze mną:


On ma 80 lat i jaki głos!!!
Ostatnio zmieniany: 27 Kwi 2021 19:30 przez whitedame.
Temat został zablokowany.
Za tę wiadomość podziękował(a): ewakatarzyna, Rzepka

Mamma mia herbu zielona pietruszka znów wiosna. 28 Kwi 2021 07:57 #759542

  • whitedame
  • whitedame's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 4659
  • Otrzymane dziękuję: 16996
Dzisiaj wreszcie mogłam obejrzeć co udało mi się wczoraj zrobić.
Sama siebie podziwiam.
Obornik i kompost zeszłoroczny, mocno rozłożony, wkopany i to szpadlem, nawozy rozsiane.

20210428_073003.jpg


20210428_073017.jpg


Te dwa tunele, to ja sama.
Mati po pracy przykopał złotko ogrodnika na tym kawałku:

20210428_072955.jpg

Będzie miejsce na pomidorki od Irenki.
Część muszę obciąć i ukorzenić bo przerosły miarę.

Sałata od Irenki już w gruncie, część rozsad kwiatów też.

20210428_073010.jpg


Pomidory do folii wysadzam po majówce.
Papryki parapetowe zaczynają owocować.

20210428_080712.jpg



Oczyszczając jedną z grządek do przekopania natrafiłam na spory zbiór marchwi zapomnianej na jesieni.
Zupka z darów ziemi już dochodzi, jarmuż, marchew, por, czyli to co się nawinęło przy plewieniu.

20210428_072944.jpg


Idę dzisiaj do chirurga, jak wrócę, będzie jak znalazł.
Ostatnio zmieniany: 28 Kwi 2021 08:08 przez whitedame.
Temat został zablokowany.
Za tę wiadomość podziękował(a): Marlenka, ewakatarzyna, Babcia Ala, Bobka, JaKasiula

Mamma mia herbu zielona pietruszka znów wiosna. 28 Kwi 2021 23:17 #759647

  • KaLo
  • KaLo's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 3462
  • Otrzymane dziękuję: 7398
Do podusi
Temat został zablokowany.
Za tę wiadomość podziękował(a): Bobka

Mamma mia herbu zielona pietruszka znów wiosna. 29 Kwi 2021 08:42 #759669

  • whitedame
  • whitedame's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 4659
  • Otrzymane dziękuję: 16996
Ja już dawno chrapałam po dniu pełnym wrażeń.
Rano słucha się równie miło.

Mnie ostatnio zahipnotyzowało to nagranie, nie do końca nagranie, bo to i pantomima lub swoisty balet.
Miłego oglądania:
www.facebook.com/watch/?v=524601735218974
Ostatnio zmieniany: 29 Kwi 2021 08:46 przez whitedame.
Temat został zablokowany.
Za tę wiadomość podziękował(a): CHI, Bobka

Mamma mia herbu zielona pietruszka znów wiosna. 29 Kwi 2021 09:06 #759671

  • Bobka
  • Bobka's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 6131
  • Otrzymane dziękuję: 22358
Fajne są tunele szkoda ,ze nie pomyslalam o takim projektując teren działki . :garden:
Wszystko co byście chcieli żeby ludzie wam czynili ,sami też im czyńcie .
Motto na kolejny rok 2024
*************************************************************************
Zdjęcia objęte ochroną praw autorskich .
Na podstawie Ustawy o prawie autorskim i prawach pokrewnych.
Wszelkie pobieranie i udostępnianie tylko za zgodą autora .
Temat został zablokowany.
Za tę wiadomość podziękował(a): whitedame

Mamma mia herbu zielona pietruszka znów wiosna. 29 Kwi 2021 09:08 #759672

  • CHI
  • CHI's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 3931
  • Otrzymane dziękuję: 21019
Beatko, dzięki :thanks: Fantastyczne.
Temat został zablokowany.
Za tę wiadomość podziękował(a): whitedame

Mamma mia herbu zielona pietruszka znów wiosna. 29 Kwi 2021 10:55 #759684

  • KaLo
  • KaLo's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 3462
  • Otrzymane dziękuję: 7398
Zmiana tematu :P .

3022809800_1619600627.jpg
Temat został zablokowany.
Za tę wiadomość podziękował(a): whitedame, Marlenka, CHI, ewakatarzyna, newrom, zwykły chłop

Mamma mia herbu zielona pietruszka znów wiosna. 29 Kwi 2021 12:18 #759689

  • whitedame
  • whitedame's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 4659
  • Otrzymane dziękuję: 16996
Dawno już o takich nawiedzonych mówili
FB_IMG_1619430353070.jpg


A zresztą, mam swoje lata

FB_IMG_1617721758607-2.jpg
Temat został zablokowany.
Za tę wiadomość podziękował(a): Marlenka, CHI, ewakatarzyna

Mamma mia herbu zielona pietruszka znów wiosna. 30 Kwi 2021 22:44 #759914

  • zwykły chłop
  • zwykły chłop's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 1457
  • Otrzymane dziękuję: 7814
Skoro o zdrowiu i różnych specyfikach mowa to kupiłem ostatnio taki produkt który zapewne jest odpowiedzią na podatek cukrowy

IMG_20210430_223642.jpg
pozdrawiam Adam

SZACUNEK - to tylko odrobina wyrozumiałości i pamięci o drugiej osobie. To tak niewiele a tak wiele zmienia.
Temat został zablokowany.
Za tę wiadomość podziękował(a): whitedame, ewakatarzyna, newrom

Mamma mia herbu zielona pietruszka znów wiosna. 30 Kwi 2021 23:28 #759920

  • KaLo
  • KaLo's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 3462
  • Otrzymane dziękuję: 7398
Można nawet kupić maszynerię służącą do tego celu. Nazywa się "Soda streem" . Syropy wysokocukrowe nie są obłożone podatkiem więc informacja o suplemencie diety nie jest potrzebna.
Ostatnio zmieniany: 30 Kwi 2021 23:30 przez KaLo.
Temat został zablokowany.
Za tę wiadomość podziękował(a): whitedame, ewakatarzyna, zwykły chłop

Mamma mia herbu zielona pietruszka znów wiosna. 01 Maj 2021 12:32 #760000

  • whitedame
  • whitedame's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 4659
  • Otrzymane dziękuję: 16996
Dzieńdoberek, deszcz pada, gardło mnie boli, nic się nie chce.
To trzeba pogłupkować:

FB_IMG_1619863965602.jpg
Temat został zablokowany.
Za tę wiadomość podziękował(a): newrom, zwykły chłop


Zielone okna z estimeble.pl

Moderatorzy: Dorota15, Betula
Wygenerowano w 0.876 sekundy
Zasilane przez: Kunena Forum