TEMAT: Między ogrodami

Między ogrodami 18 Sie 2013 20:18 #186724

  • gorzata
  • gorzata's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Jeszcze w zielone gramy...
  • Posty: 8603
  • Otrzymane dziękuję: 1935
Byleby psiur nie uskuteczniał takich skoków przy zamkniętym oknie! :P
Ech... zieleni trawnika zazdroszczę w tej chwili nieprzyzwoicie :oops:
Pozdrawiam - Gosia
Temat został zablokowany.


Zielone okna z estimeble.pl

Między ogrodami 19 Sie 2013 19:06 #186934

  • Aguniada
  • Aguniada's Avatar
Madziu, witam serdecznie!
Nadrabiam zaległości i podziwiam soczyście zielony trawnik na tle którego dominują piękne nasadzenia... czy sadziec (tak, dosadź mu Anabelle!) to bylina kwitnąca całe lato? Lubię taki brudny róż :)
Do napisania!
A
Temat został zablokowany.

Między ogrodami 19 Sie 2013 21:35 #186999

  • artam
  • artam's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 8385
  • Otrzymane dziękuję: 2684
A ja konsekwentnie będę doradzać purpurowe małe sadźce do sadżca... ;) Choć Anabelka też niezły pomysł!
I konsekwentnie będę za miskantami optować! Magda, nie przekonasz się, jeśli nie spróbujesz... Masz M., to nie masz się czego bać... M.-y dają radę miskantom w razie czego ;)
Jak nie będziesz wiedziała, który cukrowy, a który chiński? Jak po słowie Miscanthus pojawia się słowo sinensis ;) :silly: , to właśnie takiego trzeba brać! :lol:
Jest tyle różnych form, wielkości, co sobie zamarzysz, to masz! Są miskanty dorastające do pół metra i nie rozrastają się wcale tak błyskawicznie, no nie wszystkie...
Jest jeden problem, trawy w ogóle trudno się fotografuje, żadne zdjęcie nie jest w stanie oddać prawdy o nich... A prawda jest taka, że miskanty najpiękniejsze! :) :happy2:
Temat został zablokowany.

Między ogrodami 20 Sie 2013 00:02 #187071

  • marzenaF
  • marzenaF's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 1306
  • Otrzymane dziękuję: 309
Ja się absolutnie z koleżanką Martą zgadzam co do miskantów ,bo dzielżany to już zupełnie inna bajka ;)

edit.........................................................
mężów w komplecie powinni oferować do miskantów :rotfl1:
Spełnione marzenia Marzenki part 2 ]
kto nie ryzykuje,ten .... nie wącha :-D
Ostatnio zmieniany: 20 Sie 2013 00:03 przez marzenaF.
Temat został zablokowany.

Między ogrodami 20 Sie 2013 07:11 #187090

  • anabuko1
  • anabuko1's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 4542
  • Otrzymane dziękuję: 2203
Madziu :bye:
Podoba mi sie ten widoczek późnoletni ogólny :) Cieszmty sie nimi ,bo lato się kończy :(
Róże, piekne :) :) i dalijki ;)
Właśnie uswiadomiłam sobie,że mam za mało dali,,,muszę na drugi rok posiać te małe,,,one tak długo kwitną :)
Temat został zablokowany.

Między ogrodami 20 Sie 2013 17:42 #187268

  • r-xxta
  • r-xxta's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 7727
  • Otrzymane dziękuję: 2600
Dawno nie byłam, więc muszę po kolei ;)
Po pierwsze, gnojówka wrotyczowa pachnie apteką tylko przez kilka dni :P , potem już tylko skojarzenia z szambem :happy3:
Po drugie, koncert Bobby McFerrina był transmitowany na TVP Kultura, oglądaliśmy u Romy, ja również z powodów osobistych ;)
Po trzecie, kupiłaś prawie takie same trawy jak ja :woohoo: , a ta kostrzewa mairei rośnie olbrzymia, widziałam u Dagmary :supr3: , bierz to pod uwagę ;)

Eeeee :think: , czy ja coś jeszcze chciałam :think: , jak sobie przypomnę, to wrócę :P
Temat został zablokowany.

Między ogrodami 20 Sie 2013 20:27 #187336

  • magdala
  • magdala's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 4524
  • Otrzymane dziękuję: 1071
marzenaF wrote:
Ładnie tak rowniusienko tniesz tego bukszpana .

A jakoś tak wychodzi :) Obchodzę go w kółko i w kółko i przystrzygam, ale temu największemu dam już spokój ,
chociaż zaraz termin trzeciego cięcia (marzec, czerwiec, sierpień/wrzesień).
On najsłabiej przyrastał w tym sezonie (rok temu takiego wielkiego przesadziliśmy z poprzedniego ogrodu ,trochę to odchorował)

Gorzata

Przypomniałaś mi jak pies za młodu huknął w taką szybę u mojego brata ...Biegł z ogrodu do domu i nie widział jej ...
Dzisiaj pół dnia znowu padał deszcz, no to i trawa zielona :)


Agnieszko
Sadziec kwitnie gdzieś tak od ok.20 lipca -znalazłam zdjęcia z pąkami z datą 18 lipca :) Ale jak zacznie to stoi do późnej jesieni.

Marta

Zaskoczę Cię :) Tylko dlatego ,że sama wiedziałam jak wygląda sosna ,kupiłam sosnę ,a nie ...świerk :happy3: A taką etykietę (ba! nawet dwie!)
miała moja wejmutka :P
Więc jak sprzedawca wetknie opis "miskant chiński" to dlaczego mam mieć pewność ,że nie jest cukrowy ?

Żartuję oczywiście ,bo moje trawy kupiłam u państwa Surowińskich ,więc o pomyłkach mowy być nie może :)

Alez mnie ciśniecie z tymi miskantami ...no,no,no... :silly:

Marta -proszę o namiary do małych sadźców- nie widziałam takich.


Marzenko

No, męża mam :P Co prawda nie był w ofercie razem z jakąś rośliną ,ale myślę ,że w razie czego -nada się :happy3:


Aniu

U mnie dalie po raz pierwszy ,wyobraź sobie :P

Marta-markita

Z powodów osobistych ? Rodzina B) Czy sentyment ...?

A Ty jesteś wciąż u Romy ?

No popatrz ! Trawy podobne kupiłam..
Jak duża ta kostrzewa rośnie - kupiłam trzy sztuki :supr:

Zbieram się szybciutko i jadę po męża do pracy ,bo właśnie paczka z trawką jest u niego -dopiero zobaczę moje zakupy ..
Ostatnio zmieniany: 20 Sie 2013 20:30 przez magdala.
Temat został zablokowany.

Między ogrodami 20 Sie 2013 21:12 #187358

  • sierika
  • sierika's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Natury nie oszukasz,czyli moje dojrzewanie do eko
  • Posty: 4104
  • Otrzymane dziękuję: 4954
Jeśli mąż nerwowy to nie pozwól mu sie wykopywać miskanta,to nic dobrego nie wróży,a i rozplenica nie jest lepsza.Posadź tam gdzie ma być,żartuję mam od wielu lat trawy,przeróżne i nie narzekam.Zachęcam wrecz do ich wprowadzania,wpadłam tu od Romy i juz nie dziwi mnie zielona trawa i dorodne rośliny,nie widziałam deszczu od 5 tygodni i jeszce do dzis włącznie miałam 33 stopnie,miskanty będą sie trzymać prosto,zima je pokona gdy nasypie duzo mokrego śniegu,puszek im nie groźny.Andropogon gerardii i schizachrium scoparium mam obok siebie bo kolorystycznie są zblizone.Ta druga przewiesza sie i wymaga wtedy zwiazania,żeby nie wylegała.Nie musi mieć do tego dobrej gleby a juz broń boze nawozu,andropogon w zasadzie trzyma pion do chwili wykłoszenia,ma cudnie wściekło-różowe tony z błękitem,bardzo udane trawy.Rozplenice w jednym typie,różnia się wymiarami,ewentualnie kolorem kłosów,w zimie daje im od góry kawałek pianki słążącej do owijania mebli aby nie zamakały i to nie wszystkim.Festuca mairei,zależnie od gleby może osiągnąć 1-1.5m średnicy ale to musi byz bardzo zasobna gleba,moje nigdy takie nie będą,sa raczej skromne,mam 2 lata.Sadziec,mam obok różowego biały a miedzy nimi limelighta,hortensję.Kupiłam tez niskiego sdaxca ale jeszce tkwi w donicy,nie sposób u mnie sadzic cokolwiek,upał wykańcza wszystko.Wybacz,że tak sie rozpisałam..............ale bardzo lubie trawy,mam ich sporo,kupuję namiętnie,szkoda tylko,że nie wszystkie sie odwdzięczają.
Ostatnio zmieniany: 20 Sie 2013 21:19 przez sierika.
Temat został zablokowany.

Między ogrodami 20 Sie 2013 21:31 #187369

  • aleb-azi
  • aleb-azi's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 1596
  • Otrzymane dziękuję: 539
Nie wiem jaki sadziec jest mały, pewnie dziewczyny coś wynalazły. Bo czekoladowy mały nie jest - tym roku patrzy na mnie z góry :supr3:
Psidło w świetnej formie skoro tak dokazuje przez okno. Mojego paniczyka właśnie na ciasteczko kusiliśmy oboje do wyjścia na wieczorny spacer. No bo jak to tak poważnego psa po deszczu, po nocy...
Temat został zablokowany.

Między ogrodami 20 Sie 2013 21:37 #187372

  • sierika
  • sierika's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Natury nie oszukasz,czyli moje dojrzewanie do eko
  • Posty: 4104
  • Otrzymane dziękuję: 4954
Sadziec Baby Joe,70-100cm,co z niego wyrosnie to sie okaże.
Temat został zablokowany.

Między ogrodami 20 Sie 2013 22:57 #187416

  • magdala
  • magdala's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 4524
  • Otrzymane dziękuję: 1071
Ewo

Pisz ,pisz ! W jednym poście podzieliłaś się ze mną tyloma wskazówkami . Dziękuję Ci :)

Kostrzewa o średnicy 1,5 metra? :woohoo: Hmmm... Kupiłam takie trzy :happy3: Wysokości nie jestem przeciwna ,ale żeby tyle szerokości zająć?

Chciałam ,żeby wiosną spomiędzy tych kostrzew wystawał czosnek .

Trawy mam już w domu - na razie najbardziej podoba mi się Sorghastrum nutans . Ma śliczne drobne źdźbła w bardzo wyszukanych kolorach.

A rozplenicę dostałam z kłosami .

Ewo -mąż na szczęście nie nerwowy w ogrodzie ,no czasem przypadkiem coś mi skosi (trochę boję się o nowe trawy :woohoo: )


Iza

Wieczorne i deszczowe spacery dla mojego psa od zawsze były problemem .Chyba boi się ciemności :happy3:


Sadźce ,powiadacie...
Ale czy te wszystkie odmiany będą tak mi kwitły jak purpurowy?
Ja kolekcjonerem nie jestem ,chodzi mi raczej o kompozycję - kształty i kolory .

Jeśli taki odmianowy sadźczyk zakwitnie mi trzema kwiatkami ,to nie będzie ładnie...


Pooglądam sobie te miskanty chińskie
Ostatnio zmieniany: 20 Sie 2013 23:00 przez magdala.
Temat został zablokowany.

Między ogrodami 20 Sie 2013 23:21 #187429

  • sierika
  • sierika's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Natury nie oszukasz,czyli moje dojrzewanie do eko
  • Posty: 4104
  • Otrzymane dziękuję: 4954
Sorghastrum nutans zawsze mi umykało,nie było,juz było itd.Moim kostrzewom daleko do tej średnicy,w tym roku sa wymęczone,mimo,że kostrzewy stworzone do takich warunków.Ja mam 5.Nie sądzę,żeby niski sadziec kwitł licho,Widziałam w jakimś angielskim programie taki kompaktowy,polecany,bo kwitł znacznie dłużej i obficiej niz ten kolos.Miałam nawet zapisana nazwę ale gdzie? :think: ,dość dawno to było.Weż pod uwage,że trawy późno zaczynaja wegetacje więc rabate też z nimi trzeba jakos sensownie rozplanować,cokolwiek to znaczy,ja jeszcze nie wiem jak to jest.
Temat został zablokowany.

Między ogrodami 20 Sie 2013 23:27 #187434

  • r-xxta
  • r-xxta's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 7727
  • Otrzymane dziękuję: 2600
To już wiem dlaczego mamy te same trawy :lol: , też kupowane u Mariusza ;)
U Dagmary glina i kostrzewie to widocznie pasuje, nie wiem jak będzie u mnie na piachu :whistle:
U Romy siedzę do pojutrza, a potem wracam na swoje suche piachy :jeez:
A powód osobisty, bo rodzinny ;) , choć niektórzy mówią, że mąż to nie rodzina :happy3:
Temat został zablokowany.

Między ogrodami 21 Sie 2013 22:15 #187662

  • magdala
  • magdala's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 4524
  • Otrzymane dziękuję: 1071
sierika wrote:
trzeba jakos sensownie rozplanować,cokolwiek to znaczy,ja jeszcze nie wiem jak to jest.

Hmmm...
Rozsądnie rozplanować -jak to zrobić?
Chyba większość z nas robi to samo : sadzimy młode rośliny blisko siebie, żeby już od razu był efekt. No ileż można czekać? ;)

Nade mną wciąż "wisi" masowe przesadzanie na rabatach , muszę się za to zabrać gdzieś we wrześniu.

Markitko

Jak to ? Mąż na tym koncercie? O la,la !

Ja już nawet miałąm taki pomysł ,żeby odwiedzić las Romy ,tak na jeden dzień i poznać Was obie, ale to już za późno.


Ładne słońce było dziś wieczorem ,ale dzień już taki krótszy...


IMG_9534.JPG


IMG_9537.JPG


IMG_9533.JPG


Czerwone korale.... :P


IMG_9501.JPG
Temat został zablokowany.

Między ogrodami 21 Sie 2013 22:38 #187673

  • marzenaF
  • marzenaF's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 1306
  • Otrzymane dziękuję: 309
Magda a co to za pendulka na zdjęciu ? Brzoza ? Czy może coś innego ,przymierzam się do nowej rabaty i pendulka by mi się jakaś zdała :lol:
Spełnione marzenia Marzenki part 2 ]
kto nie ryzykuje,ten .... nie wącha :-D
Temat został zablokowany.

Między ogrodami 21 Sie 2013 22:44 #187675

  • artam
  • artam's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 8385
  • Otrzymane dziękuję: 2684
Magda, jako że sadźce nie leżą bezpośrednio w sferze moich zainteresowań ;) , to poczekaj,aż się do pewnej szkółki udam... Ale coś z Chocolate w nazwie mi się kołacze, a tu Iza mówi, że duży... Tam w doniczce mały...
EwaF ma takie, może ją spytaj, będzie szybciej... ;)
Temat został zablokowany.

Między ogrodami 21 Sie 2013 22:58 #187678

  • sierika
  • sierika's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Natury nie oszukasz,czyli moje dojrzewanie do eko
  • Posty: 4104
  • Otrzymane dziękuję: 4954
Sadziec Chocolate ma metr z kawałkiem,no dobra z kawałeczkiem,kwiatów u niego nie oczekujcie,raz,że późno zakwita,dwa,nie warte są oczekiwań,cieszymy sie barwą lisci,a sadziec niski to kompaktowa forma dużego,kupiłam a pokażę za pare lat jak będzie co.
Temat został zablokowany.

Między ogrodami 22 Sie 2013 09:49 #187719

  • magdala
  • magdala's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 4524
  • Otrzymane dziękuję: 1071
artam wrote:
Magda, jako że sadźce nie leżą bezpośrednio w sferze moich zainteresowań )

Zachowam ten wpis w pamięci , w odpowiednim momencie Ci "wytknę" :happy3:
Moment odpowiedni to będzie ten ,kiedy będziesz kolekcjonować sadźce :silly:

Marzenka


Pendula to jest jabłonka ozdobna - bardzo wdzięczna , nie pamiętam nazwy ,ma małe czerwone owoce ,podobne do wiśni.
Kwitnie na ciemno różowo. Liście też ma takie ciemne.
Jestem z niej bardzo zadowolona :)

Ewa

Sadziec nieozdobny z kwiatów raczej odpada ;)

Ale,ale ...Zawróciłyście mi w głowie i myśli o sadźcach zostały wyparte...miskantami :woohoo:
Na serio.
Oglądam te chińskie i faktycznie są świetne!

Marta -możesz mi wytknąć :happy4:
Na razie zapisałam sobie trzy odmiany :

Morning Light
Kleine Fontane
Gracilimus

Dobre?
Już zaczynam je widzieć "oczyma wyobraźni " w różnych miejscach ogrodu :)



Jeszcze jakieś zdjęcia z wczoraj :

IMG_9552.JPG


Kolorki jakies takie jesienne .. :unsure:
IMG_9550.JPG


Moja pierwsza rabata ze sciółką z trawy .
Nie wiem czy nie za gruba warstwę wysypałam, ale tam jest tak licha piaszczysta ziemia ,że przyda jej się wzbogacenie .
IMG_9544.JPG



Kwiaty zaczynają się puszyć :
IMG_9532.JPG



Jak teraz patrzę na sadźca pod kątem towarzystwa ,to obok też widzę miskanta. Pasowałby ,prawda?
A przed ten biały floks jakaś trawa kępiasta -może ta kostrzewa ? Czy lepiej rozplenica?

Ach! Niechciej odszedł na dobre! :dance:


Chciałam też zapytać o kalinę hordowinę aureum. Widać ją na tej rabacie wyściółkowanej trawą (ledwo widać).
Problem jest taki ,że całe lato liście wyglądają beznadziejnie -jakby popalone od słońca , blade z brązowymi plamami.

Muszę zrobić zdjęcie z bliska ,to pokażę. Ona lubi słońce czy raczej nie?
Ostatnio zmieniany: 22 Sie 2013 10:00 przez magdala.
Temat został zablokowany.


Zielone okna z estimeble.pl

Moderatorzy: Dorota15, Betula
Wygenerowano w 0.672 sekundy
Zasilane przez: Kunena Forum