TEMAT: Domek na prerii

Domek na prerii 28 Kwi 2014 22:54 #249477

  • tija
  • tija's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 686
  • Otrzymane dziękuję: 3026
Chyba nie miałaś wcześniej takich przypadków ? Współczuję :hug: szlak człowieka trafia jak coś takiego dostaje :mad2: Posadziłaś je , znaczy że nie zamierzasz reklamować ? są ludzie i ludziska , nie wiadomo na kog się trafi . Na pocieszenie dodam , że czasami takie maleństwa potrafią zaskoczyć i lepiej rosną niż dorodne , oby i w tym przypadku tak się stało :flower2: Ja też dzisiaj odwaliłam kawał dobrej roboty aż wieczorem padłam na pyska, planów na jutro brak , improwizacja :devil1:
Elki foliak, warzywa i zioła
Pozdrawiam cieplutko
Temat został zablokowany.
Za tę wiadomość podziękował(a): planta


Zielone okna z estimeble.pl

Domek na prerii 28 Kwi 2014 23:01 #249482

  • planta
  • planta's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Howdy!
  • Posty: 5352
  • Otrzymane dziękuję: 5370
W miedzyczasie przyszla paczka od pewnego milego forumka :hug: i od razu humor mi sie poprawil :woohoo:
Pinus mugo Chameleon :hearts:

DSCN8249.JPG



Pinus mugo Koral :hearts:

DSCN8250.JPG


Druga Pinus ponderosa Agnieszka :hearts:

DSCN8252.JPG


Pinus ponderosa Pendula Compacta-znalazlam jej miejsce po Varelli, ktora nie przezyla przymrozkow :pinch:

DSCN8254.JPG


Cudne i dluuuugie ma te igly! :hug:


Tak wyglada w tej chwili hostowisko-czeka na podlaczenie nawadniania dla kazdej roslinki i wtedy juz moge zakryc wszystko sciolka :lol:

DSCN8255.JPG


A tu Picea glauca KBN Variegated, dalej rozwija swoje nowe przyrosty, coraz lepiej widac kolory
:lol:

DSCN8247.JPG


DSCN8248.JPG



Bartku :hug: -reklamowac to sobie moge :angry: -gosc nie ma w opisie podanej wielkosci rosliny. Ale na przyszlosc zaglosuje portfelem-juz od niego nie kupie! :whistle:
Domek na prerii - 2017
Domek na prerii - 2015-16
Domek na prerii cz. 1
Podroz do....New Carolina
[url=http://forumogrodniczeoaza.pl/index.php/forum/13-podroze-male-i-duze/162
Temat został zablokowany.

Domek na prerii 28 Kwi 2014 23:15 #249489

  • planta
  • planta's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Howdy!
  • Posty: 5352
  • Otrzymane dziękuję: 5370
Romus-znam ten bol. Ja ostatnio tak z koeli miewam ataki paniki i niepokoju-nie wiadomo skad. Biore tabletke na "anxiety" i pomaga, ale potem jestem spiaca. A dzis , po dwoch dniach siedzenia w domu bo burza piaskowa i wicher, przebieralam nogami zeby sie wyrwac i cos porobic. Rozladowywanie sciolki zdecydowanie pomoglo :evil:

Tijo-nie bede zwracac, mowi sie trdno. Zreszta wiekszosc z zamowionych odmian trudno znalezc u innych sprzedawcow. I tez nie wiadomo, na kogo sie trafi. Teraz juz wiem,z e ten pierwszy sprzedawca ma ladnej wielkosci sadzonki i do niego bede wracac. A najlepiej jak widac kupoiwac w marketach-sadzonki sa olbrzymie! Tak sie zastanawaim, czy czesc ze sprzedawcow ebayowych nie kupuje w lokalnych marketach, rozdziela i sprzedaje jako swojej hodowli .. :think:

A na jutro mam ambitny plan wykopac truskawki i posadzic kanny. O ile (odpukac) znowu nie bedzie burzy piaskowej :dry:
Te wieksze kanny mi troche sie polamaly w czasie weekendu, czesc host tez potracila liscie-wygladaly jakby ktos je pocial na strzepy. Za to przy okazji wkopywania nowych hosteczek znalazlam dwie odbijajace mi pod domem, przy jednej nawet sie uchowala etykietka "Stingray". Siedzialy pod kora i nie bylo ich widac :lol:
Domek na prerii - 2017
Domek na prerii - 2015-16
Domek na prerii cz. 1
Podroz do....New Carolina
[url=http://forumogrodniczeoaza.pl/index.php/forum/13-podroze-male-i-duze/162
Temat został zablokowany.

Domek na prerii 28 Kwi 2014 23:57 #249502

  • Ela
  • Ela's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 449
  • Otrzymane dziękuję: 244
Hej Diano i sympatycy :kiss3:
Dawno nie zaglądałam,a tu proszę- nowe hosteczki sie pojawiły :)
Diano-pewnie trafiły Ci się sadzonki z in vitro,musisz o nie dbać,bo te maluchy bywaja bardzo wrażliwe i delikatne. Najgorsze jest to,że na efekt dorosłej rośliny,jaką sprzedawcy pokazują na zdjęciach,w przypadku takiego malucha trzeba czekać kilka lat :unsure: Dlatego warto mieć sprawdzony sklep,gdzie sprzedawcy dbają o jakość i zadowolenie klienta. I nie kupuj host w marketach ! :hammer: Jak się ma sporą kolekcję,to szkoda ryzykować przywleczenia wirusa :sad2:
Temat został zablokowany.

Domek na prerii 29 Kwi 2014 00:12 #249507

  • Bart78
  • Bart78's Avatar
  • Offline
  • Gold Boarder
  • 2
  • Posty: 308
  • Otrzymane dziękuję: 162
Picea glauca KBN Variegated po prostu łał :)
Temat został zablokowany.

Domek na prerii 29 Kwi 2014 09:04 #249567

  • tija
  • tija's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 686
  • Otrzymane dziękuję: 3026
Akuratnie hosty to bała bym się kupować w marketach , nie wszyscy mają przebadane, można sobie przywlec wirusa a wtedy po ptakach :( Z ogrodniczego mam tylko jedną hostę kupioną kilka lat temu właśnie sum and substance , o wirusach dowiedziałam się później na szczęście była zdrowa :jeez: Może u Was bardziej o to dbają no nie wiem ... ale fakt tam to sprzedają okazy , nie raz mi ślinka ciekła :rotfl1:
Ja od rana dziabię patyczki brzozowe i wbijam koło studni by bluszcz i winobluszcz miały bazę chodź na rok bo nie mają się po czym piąć i rozłażą się po trawniku a betonowy krąg wygląda bleee
Iglaste śliczne :hearts:
Elki foliak, warzywa i zioła
Pozdrawiam cieplutko
Temat został zablokowany.

Domek na prerii 29 Kwi 2014 17:37 #249706

  • planta
  • planta's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Howdy!
  • Posty: 5352
  • Otrzymane dziękuję: 5370
Elu, Tijo-moim zdaniem niezdrowa jest tez przesada w druga strone-markety, supermarkety itp tez biora od ogrodnikow i czesto sadzonki sa naprawde piekne. Te duze hosty, ktorych zdjecia pokazywalam, przyszly z Lowe's, Home Depot i Sutherlands, duzych marketow budowlanych. Nie widze na nich wirusa, a rozmiar i ogolne wrazenie sa duzo lepsze niz tych od ogrodnikow, przyslanych poczta. Nie narzekam tez na cyprysy Arizonskie Blue Ice, kuione w Walmarcie-dyskoncie supermarkecie.
Po prostu kupujac trzeba patrzec na jakosc materialu. Plusem jest tez to, ze moge zwrocic (albo powiedziec ze padly ) i dostac pieniadze z powrotem, w ciagu roku od daty zakupu. Zwracalam tak m.in drzewka owocowe, ktore nie przetrwaly zimy :whistle:

Bartku-dzieki :hug:

A ja rano podazylam drugim samochodem za mezem, ktory mial mi poazac, gdzie jest drugie skladowisko sciolki za miastem. Pieknie ladnie, ale w miedzyczasie zerwal sie silny wiatr i polowa z widel zostala albo zwiewana w przestrzen albo w moja twarz. Ale udalo sie-i nawet zdarzylam przed rozpetaniem sie kolejnej burzy piaskowej ;)
Wieje jak licho, niebo jest pomaranczowe, a ja dopijam ciepla herbate i mysle, ze znowu nici z moich planow na dzis. Ale przynajmniej mam dzis jazde konna! :woohoo:

Tijo-a moze po prostu trellisy z marketu? Nie wiem co prawda, jakie sa tam ceny :think:
A sama zastanawiam sie nad zrobieniem czegos podobnego nad hostami, z wisteria. Wisteria co roku robi z siebie potezny krzaczor, wspinajacy sie na siatke, a tak zacienilaby mi hostki ...musze pomyslec :think:
Domek na prerii - 2017
Domek na prerii - 2015-16
Domek na prerii cz. 1
Podroz do....New Carolina
[url=http://forumogrodniczeoaza.pl/index.php/forum/13-podroze-male-i-duze/162
Temat został zablokowany.

Domek na prerii 29 Kwi 2014 21:10 #249771

  • planta
  • planta's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Howdy!
  • Posty: 5352
  • Otrzymane dziękuję: 5370
No i z jazdy nici, widocznosc na drogach bliska zeru i Sheila odwolala (choc ja pewnie bym i tak sprobowala dotrzec :wink4: ).
Kurcze, no! Przepraszam... :oops:
Domek na prerii - 2017
Domek na prerii - 2015-16
Domek na prerii cz. 1
Podroz do....New Carolina
[url=http://forumogrodniczeoaza.pl/index.php/forum/13-podroze-male-i-duze/162
Temat został zablokowany.

Domek na prerii 29 Kwi 2014 22:42 #249881

  • tija
  • tija's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 686
  • Otrzymane dziękuję: 3026
Mam złe doświadczenia w kupowaniu roślin w marketach , z gorszych rzeczy to zgniłe korzenie , toż nie wszystko da się wyjąć z doniczki by sprawdzić ich stan :( kolejne to rośliny z wkładką , wełniaki w doniczkowych to norma bywają też inne dodatki .
Studnia opalikowana , wyszło jak wyszło, gorzej na pewno nie jest :think: jaki fachowiec takie wykonanie :rotfl1: Wisterie mam , młoda jeszcze nie kwitła . Zastanawiałam się gdzie ją posadzić by uchronić przed zimnem , by jej żarełka nie zabrakło i by od zaraz miała fajną podpórkę i trafiło na słup energetyczny ;) pomyślałam sobie ,chodź trochę zakryje tę szpetotę tylko że jeszcze wtedy nie wiedziałam , że ona swoimi konarami potrafi żelazo wyginać a co mówić betonowy słupek :rotfl1: . Młoda jest , jeszcze sobie tam posiedzi bo ja nie mam koncepcji w którym końcu ogrodu ją umieścić . U Ciebie z cieniem póki co krucho więc musisz kombinować , trelisy dobra rzecz , można je łączyć i zrobić sporą ściankę , :bravo: Burza piaskowa :jeez: no to sobie pojeździłaś :( Diano za co przepraszasz ?
Elki foliak, warzywa i zioła
Pozdrawiam cieplutko
Temat został zablokowany.

Domek na prerii 29 Kwi 2014 23:31 #249915

  • planta
  • planta's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Howdy!
  • Posty: 5352
  • Otrzymane dziękuję: 5370
Za kurcze :lol:

Moja wisteria po roku ma pedy grubosci palca i dlategos taram sie jej nie pozwalac na wiele. Ale jakby zrobic cos nad hostkami, to moznaby na nia puscic i niech sie wspina. Probowala sie nawet przyczepic do domu, ale nie ma zadnych przyssawek jak bluszcze, wiec tylko tworzyla peczki kilku i kilkunastu pedow okreconych wokol siebie :devil1:
W Polsce to chyba tylko od poludnia mozna ja sadzic? Zeby zimowe wiatry jej nie dopadaly :think: .

A przez burze musialam pojechac, zeby odebrac dziecko ze szkoly. Widocznosc ze 20 metrow i Rosomakiem troche hustalo :evil:
Domek na prerii - 2017
Domek na prerii - 2015-16
Domek na prerii cz. 1
Podroz do....New Carolina
[url=http://forumogrodniczeoaza.pl/index.php/forum/13-podroze-male-i-duze/162
Temat został zablokowany.

Domek na prerii 30 Kwi 2014 03:24 #249936

  • planta
  • planta's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Howdy!
  • Posty: 5352
  • Otrzymane dziękuję: 5370
W koncu, pod wieczor, zza chmur pylu wyjrzalo slonce..bladziutkie jak ksiezyc :lol: :silly:

DSCN8257.JPG
Domek na prerii - 2017
Domek na prerii - 2015-16
Domek na prerii cz. 1
Podroz do....New Carolina
[url=http://forumogrodniczeoaza.pl/index.php/forum/13-podroze-male-i-duze/162
Temat został zablokowany.

Domek na prerii 30 Kwi 2014 08:06 #249968

  • Bart78
  • Bart78's Avatar
  • Offline
  • Gold Boarder
  • 2
  • Posty: 308
  • Otrzymane dziękuję: 162
rzeczywiście wygląda jak księżyc ;)
Temat został zablokowany.

Domek na prerii 01 Maj 2014 21:35 #250707

  • planta
  • planta's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Howdy!
  • Posty: 5352
  • Otrzymane dziękuję: 5370
PO kolejnym przymusowym dniu odpoczynku, z przyjemnoscia wrocilam do ogrodu.
Rozladowalam pickupa z gorka sciolki...wystarczylo na mniej wiecej polowe powierzchni:

DSCN8258.JPG


Popodlaczalam hostki i nowe iglaczki do systemu nawadniania. Az mnie palce bola od wciskania lacznikow w plastikowe rurki :whistle:

Nowe przyrosty u moich skarbenkow :lol:
Abies balsamea Tyler's Blue - jedna z bardzo nielicznych jodel, ktora sie u mnie uchowala :lol: . Co wiecej, nie wydaje sie byc przypalana przez slonce i nie przeszkadzaja jej upaly i wiatry. Moze rozejrze sie za innymi odmianami z tego gatunku.. :think:

DSCN8259.JPG


DSCN8260.JPG


Przesadzona jesienia w nowe miejsce jodla koreanska Gelblunt:

DSCN8263.JPG


DSCN8264.JPG


Powrocila z umarlych sosna wejmutka KBN Variegated-wygladala jak suchy patyczek a tu... :supr3:

DSCN8262.JPG


Swierk Bialobok-chyba nie taki bialy.. :P Ale zyje i to jest najwazniejsze! :wink4:

DSCN8261.JPG


Weigela Wine and Roses jako jedna z pierwszych..

DSCN8266.JPG


Picea pungens (swierk klujacy) Blue Falls.

DSCN8267.JPG


I swierk klujacy odmiana The Blues-sporo bardzo niebieskich przyrostow:

DSCN8268.JPG


Nie ustepuje mu tempa swierk zwyczajny (Picea abies) Glauca Pendula

DSCN8270.JPG


Krzyzowka swierks serbskiego z klujacym, Picea x troemneri-nowe przyrosty bardziej jednak przypominaja swierk klujacy. To pierwsze od chwili wysadzenia chyba dwa lata temu!! :woohoo:

DSCN8271.JPG


Nowe przyrosty sosen wydmowych (Pinus contorta):
Frisian Gold:

DSCN8272.JPG


..i Taylor's Sunburst. Nie widze miedzy nimi szcerze mowiac roznicy. Moze sie oakze pozniej, jak podrosna :think:

DSCN8273.JPG
Domek na prerii - 2017
Domek na prerii - 2015-16
Domek na prerii cz. 1
Podroz do....New Carolina
[url=http://forumogrodniczeoaza.pl/index.php/forum/13-podroze-male-i-duze/162
Ostatnio zmieniany: 01 Maj 2014 21:43 przez planta.
Temat został zablokowany.

Domek na prerii 01 Maj 2014 21:49 #250720

  • ulakonie
  • ulakonie's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 2728
  • Otrzymane dziękuję: 390
No ja dziś nie wiem, czy dam radę wstawić swoje iglaczki, ale mam tylko te mniejsze.
U Ciebie cała ich plejada.
Temat został zablokowany.
Za tę wiadomość podziękował(a): planta

Domek na prerii 01 Maj 2014 22:35 #250748

  • planta
  • planta's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Howdy!
  • Posty: 5352
  • Otrzymane dziękuję: 5370
Ulenko-ciesz sie majowka i odpoczywaj, to najwazniejsze! :hug:

Wlasnie zdecydowalam sie posadzic ostatnia weigele, ktora czekala na to od ponad dwoch miesiecy. No i niespodzianka! Nie tylko liscie ale i paczki juz ma!!! :supr3:

DSCN8293.JPG


DSCN8292.JPG


DSCN8291.JPG


Weigela "Eyecatching" aka "Eyecatcher" - wysokosc mala do sredniej (heh, wystarczy spojrzec na zdjecie, by sie nie zgodzic, ma dobre 140 cm), liscie zolto-zielone, kwiaty ciemnoczerwone.

Niedaleko rosnie nasze ex-drzewko bozonarodzeniowe, swierk klujacy :lol:

DSCN8295.JPG


Swierk klujacy odm Fastigiata:

DSCN8289.JPG


i jalowiec"zapomnialam nazwy" heh..


DSCN8296.JPG


DSCN8297.JPG



Miskanty tez ruszyly z kopyta :jeez:

DSCN8290.JPG
Domek na prerii - 2017
Domek na prerii - 2015-16
Domek na prerii cz. 1
Podroz do....New Carolina
[url=http://forumogrodniczeoaza.pl/index.php/forum/13-podroze-male-i-duze/162
Temat został zablokowany.

Domek na prerii 01 Maj 2014 22:40 #250751

  • aguskac
  • aguskac's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 2757
  • Otrzymane dziękuję: 1455
Niesamowicie wyglądają te duże świerki w takim prawie "pustynnym" krajobrazie.
Pozdrawiam Aga
Na wiejskim podwórku
Temat został zablokowany.
Za tę wiadomość podziękował(a): planta

Domek na prerii 02 Maj 2014 11:56 #250923

  • hanya
  • hanya's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 3913
  • Otrzymane dziękuję: 3479
Witaj Dianko, wyobrażam sobie, jaka byłaś zła po takich 'wspaniałych'zakupach :mad2: Mnie też to się zdarzyło i skreśliłam sklep z listy godnych zaufania sprzedawców. Jednak lubię zakupy internetowe mimo wszystko! Odmiany, których nie mogę znależć w sklepach ogrodniczych i wszystko od razu. :happy: Śliczne masz te iglaczki. Ilość gatunków i odmian dla mnie oszałamiająca, bo nie jestem w igiełkowych sprawach zbyt biegła...Twoja wiedza jest imponująca. Jak roślinki radzą sobie z zapyleniem/zapiaszczeniem po burzach i wiatrach?
Zrobiłaś naleśniki z truskawkami a może pierogi z jagodami? W ramach diety u nas były truskawki na gorąco z jogurtem i miodem. Też pychość :flower2:
Ciekawa jestem, jak prezentuje się murek. Marzyły mi się takie kamienie ciosane na obramowanie ścieżek, ale niestety - sama rozumiesz. Zrobiło się tak zimno, że to nie majówka a marcówka, choć nie wiem, czy w tym roku w marcu nie było przyjemniej, niż dzisiaj.
Dobrego dnia i sprzyjającej ogrodnikom pogody :hug: :hug: :bye:
Serdecznie pozdrawiam i zapraszam do Ogrodu wśród starych sosen

Hanka
Temat został zablokowany.
Za tę wiadomość podziękował(a): planta

Domek na prerii 02 Maj 2014 19:26 #251165

  • planta
  • planta's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Howdy!
  • Posty: 5352
  • Otrzymane dziękuję: 5370
Haniu-nie wydaje sie im przeszkadzac. Moze dlatego, ze nastepny wiatr zwiewa wszystko? :devil1: Co do zdjec,staram sie znalezc charakterystyke odmiany-bo co warte sa same zdjecia procz nacieszenia oka? A tak, moze komus sie spodoba i tez u siebie posadzi.. :think:

Za murek sie jeszce nie zabralam-na razie moim priorytetem bylo sadzenie i przesadzanie-juz od niedzieli zapowiadaja +37C i wole skonczyc, zanim nadejda jeszcze wieksze upaly :cool3:
A dzis pomalowalam "psia" czesc tarasu, opryskalam pol ich wybiegu -strasznie duzo sie namnozylo ostow; noi zrobilam prawie 30 kupek zwirku do rozgrabienia :lol:

DSCN8298.JPG


Tym samym ostatecznie zniknela wielka kupa zwiru kolo wysepki :woohoo:

DSCN8299.JPG


Kolejny iglaczek, wart przypomnienia-Pinus sylwestris KBN Gold-niektore igly sa zlotozolte, dajac piekny kontrast z reszta igiel..

DSCN8301.JPG


DSCN8300.JPG


DSCN8287.JPG


Paczki zaczyna wypuszczac picea mariana AUreovariegata-jak sama nazwa wskazuje, ma cos wspolnego z zoltym :P
Nowe przyrosty sa zlotawe, a u starszych igiel, konce sa zlotozolte.

DSCN8279.JPG


DSCN8280.JPG


Ostatni z moich odmian swierkow Picea glauca, Dent, zaczal w koncu pokazywac nowe paczki. Czesc starszych igiel na pedach jest kremowo-biala, a czesc nowych paczkow jest bialawa.

DSCN8274.JPG


DSCN8275.JPG


Dent junior-z jednym przyrostem prawie bialym :lol:

DSCN8277.JPG


DSCN8278.JPG


Znowu mialam widza :P

DSCN8302.JPG



Ostatnie chwile oddechu przed zaczeniem przylamowania nowych swieczek u moich ogrodowych bonsai, glownie sosen gestokwiatowych (Pinus densiflora) :jeez:

DSCN8281.JPG


DSCN8282.JPG


Pinus thunbergii Frosty Patches, ktora posadzilam, jaka jedna z pierwszych roslin po przeprowadzce. Miala jakies pol metra wzrostu...teraz ma 2 metry :eek3:

DSCN8283.JPG


...i dluuugie swieczki :woohoo:

DSCN8284.JPG



odpoczac, cos zjesc..i jazda na konie! :woohoo:
Domek na prerii - 2017
Domek na prerii - 2015-16
Domek na prerii cz. 1
Podroz do....New Carolina
[url=http://forumogrodniczeoaza.pl/index.php/forum/13-podroze-male-i-duze/162
Ostatnio zmieniany: 02 Maj 2014 19:37 przez planta.
Temat został zablokowany.


Zielone okna z estimeble.pl

Moderatorzy: Dorota15, Betula
Wygenerowano w 0.752 sekundy
Zasilane przez: Kunena Forum