TEMAT: Domek na prerii

Odp: Domek na prerii 01 Sie 2012 12:59 #58630

  • Dangar
  • Dangar's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 1346
  • Otrzymane dziękuję: 173
Dużo potrafisz, ale oszczędzaj się trochę. To nie prace dla kobiety, ale dla silnego chłopa. :supr3: Odczujesz to zdrowotnie za kilka lat. Wiem coś o tym, też byłam taka Zosia-samosia i teraz tego żałuję.
pozdrawiam
Danka

W kocim raju.
Temat został zablokowany.


Zielone okna z estimeble.pl

Odp: Domek na prerii 01 Sie 2012 14:53 #58647

  • planta
  • planta's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Howdy!
  • Posty: 5352
  • Otrzymane dziękuję: 5370
Dangar-wiem, ale musze zrobic w okreslonym przedziale czasowym...Najbardziej doskwiera mi to patio, bo ledwie moge podniesc jedna plyte, a czesto trzeba ja podniesc po kilka razy, zeby wypoziomowac...
Za to w zimie bede odpoczywac ;) Mam zamiar zapisac sie na kendo, bo zawsze fascynowaly mnie miecze.. :oops:

Dorbie, Jo-dzieki :flower2: .
Domek na prerii - 2017
Domek na prerii - 2015-16
Domek na prerii cz. 1
Podroz do....New Carolina
[url=http://forumogrodniczeoaza.pl/index.php/forum/13-podroze-male-i-duze/162
Temat został zablokowany.

Odp: Domek na prerii 01 Sie 2012 17:56 #58669

  • GreenEvil
  • GreenEvil's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 428
  • Otrzymane dziękuję: 67
Szatan nie kobieta :woohoo:
Głupio się zapytam - do czego służy ten łańcuch?
Temat został zablokowany.

Odp: Domek na prerii 01 Sie 2012 20:52 #58693

  • Shirall
  • Shirall's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 3980
  • Otrzymane dziękuję: 747
domek rewelacja! :woohoo:
ja tak samo uważam, w zimę sobie poodpoczywam zaś teraz wszystko i jak najwięcej chce zrobić :woohoo:
Temat został zablokowany.

Odp: Domek na prerii 01 Sie 2012 20:56 #58694

  • planta
  • planta's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Howdy!
  • Posty: 5352
  • Otrzymane dziękuję: 5370
Jako rynna. Odprowadza wode z dachu, ktora po nim splywa. Jesli po drodze ma jakies kubeczki, kwiaty itp na lancuchu, dodatkowo jest dzwiek :) . Jako ze u nas desczu w zasadzie niet, jest przede wszystkim dekoracyjny :lol: .

Wrzuc do Google rain chain, jest mnostwo fotek , oczoplasu mozna dostac :woohoo:
Domek na prerii - 2017
Domek na prerii - 2015-16
Domek na prerii cz. 1
Podroz do....New Carolina
[url=http://forumogrodniczeoaza.pl/index.php/forum/13-podroze-male-i-duze/162
Temat został zablokowany.

Odp: Domek na prerii 01 Sie 2012 22:09 #58725

  • rispetto
  • rispetto's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 3175
  • Otrzymane dziękuję: 1187
Dianko daj odpocząć kręgosłupowi i porób jakieś fotki roślinkom :)
Temat został zablokowany.

Odp: Domek na prerii 02 Sie 2012 09:58 #58776

  • Dangar
  • Dangar's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 1346
  • Otrzymane dziękuję: 173
Ja już wygodna się zrobiłam.Wczoraj złapałam sąsiada, bo przyszedł z ogórkami do nas i zaraz zaangażowałam go do przycinania żywopłotu. :rotfl1:

Do ciężkich prac są chłopy nie kobiety (Paweł tego nie czytaj).Od czego mają muskuły? Jak się fizycznie nie zmęczą to im głupoty w głowie (cytat świętej pamięci matki mojego sąsiada). :rotfl1: Mając to na względzie, poczekam jeszcze ze 2 tygodnie, a następnie zaangażuję sąsiada do przesadzania cięższych roślin.A co ! ;) Wolę zapłacić niż się męczyć.Potem mi ciśnienie skacze.
pozdrawiam
Danka

W kocim raju.
Temat został zablokowany.

Odp: Domek na prerii 02 Sie 2012 10:13 #58777

  • piku
  • piku's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 6169
  • Otrzymane dziękuję: 5027
Gratuluję postępu prac oraz wspaniałych efektów :flower2: A co do malowania latarni to ja raczej zostawiłabym ją taką jaka jest, myślę, że ładniej wtopi się w otoczenie :)
pozdrawiam - Wiesia :bye:


"Rośliny są jak ludzie, potrzebują miłości, ale i ludzie są jak rośliny, pozbawieni miłości więdną."
Temat został zablokowany.

Odp: Domek na prerii 02 Sie 2012 23:54 #58933

  • planta
  • planta's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Howdy!
  • Posty: 5352
  • Otrzymane dziękuję: 5370
No i temperatury teraz zrobily sie rekordowe...42C dzien w dzien . Bede musiala dac na wstrzymanie, poki nie przyjdzie ochlodzenie. W miedzyczasie wsiadlam na swoja kosiarke i wykosilam wzdluz drogi i wokol domu szeroki pas, aby sluzyl w razie pozaru prerii, a te juz sie zaczely. Dzis znowu widzialam wozy strazackie na sygnale. Nawet nei chce mi sie wyjsc zrobic zdjecia (sorry, Pawle ;) ) bo zaraz po otworzeniu drzwi upal uderza jak obuchem. Wlaczylam tylko dodatkowy cykl nawadniania i zwialam do domu, do chlodnego :lol:
Za to przez okno zobaczylam kolejne piaskowe tornado, i to na naszym podworku! Podstawe mial wystarczajaco szeroka , by objac samochod, ale nie byl wysoki do nieba. Ale kiedy wyskoczylam z aparatem juz go nie bylo. Moze nastepnym razem. Na szczescie nie maja one takiej mocy jak normalne tornada :whistle:
Tu zdjecie podobnego, wygrzebane w necie:


west-texas-twister.jpg


No szkoda, ze zwial, zanim zdazylam uwiecznic..
Domek na prerii - 2017
Domek na prerii - 2015-16
Domek na prerii cz. 1
Podroz do....New Carolina
[url=http://forumogrodniczeoaza.pl/index.php/forum/13-podroze-male-i-duze/162
Temat został zablokowany.

Odp: Domek na prerii 03 Sie 2012 00:00 #58935

  • planta
  • planta's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Howdy!
  • Posty: 5352
  • Otrzymane dziękuję: 5370
Dangar- u mnie chlop zeby wbic lopate musialby kilofem najpierw nadkruszyc ziemie :evil: . Jak rozumeim, sasiad przystojny jest i chetnie kobietce pomoze? :wink4: Moj wraca dopiero 6-7 wieczor z pracy - i szczerze mowiac wole zeby sie dzieckiem zajal zamiast cos dlubac na zewnatrz zanim slonce zajdzie. Bo inaczej to ja musialabym , a trudno bawic sie w kukielki czy lalkami jak rece zwisaja do kolan :devil1:

Piku-dzieki :flower2: Pewnie zostawie jak jest. Musze jeszcze tylko skoczyc do sklepu oblukac czy dobrze ja zlozylismy bo mi maz nie wierzy - to sie sklada z paru czesci nalozonych na siebie i trzyma sie tylko ciezarem. mam tylko nadzieje, ze nie wroce do domu z ta druga latarnia :evil:
Domek na prerii - 2017
Domek na prerii - 2015-16
Domek na prerii cz. 1
Podroz do....New Carolina
[url=http://forumogrodniczeoaza.pl/index.php/forum/13-podroze-male-i-duze/162
Temat został zablokowany.

Odp: Domek na prerii 03 Sie 2012 10:00 #58983

  • pamelka
  • pamelka's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 9346
  • Otrzymane dziękuję: 2381
Dangar wrote:
Jak się fizycznie nie zmęczą to im głupoty w głowie (cytat świętej pamięci matki mojego sąsiada). :rotfl1:
Kobieta mądra, to i maksymy mądre :woohoo: podzielam taką opinię :happy4:
Diano takie piaskowe diabełki to i u nas czasem można zaobserwować, u nas tragają siano na łąkach :happy:
Współczuje temperatur, zaś fotki nieboskłonu podziwiam :bravo:
Odpoczywaj koniecznie, bo jak Cię złoży :jeez: czego oczywiście nie życzę :kiss3:
Temat został zablokowany.

Odp: Domek na prerii 07 Sie 2012 23:18 #59974

  • planta
  • planta's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Howdy!
  • Posty: 5352
  • Otrzymane dziękuję: 5370
No wiec odpoczywam :P .
Ostatnie dwa dni zwalalam sciolke z pickupa i rozwozilam po rabatach...
Tak wygladaja dwa ladunki pickupa. Myslalby kto, ze bedzie tego jakos optycznie wiecej :think:


Przy okazji przeszlam sie z aparatem po rabatach. Stracilam znowu pare roslin, mi.in sosne drobnokwiatowa Shimane. Jak mowi Pawel, bedzie miejsce na nowego iglaka!

Klon japonski Emperor I ma nowe przyrosty..czerwien pieknie kontrastuje z przyblaklym brazem starszych lisci.


Japanese Sunrise mial byc karlowy :think: . Kiedy go posadzilam mial mniej wiecej 15 cm wysokosci. Nie wiem, czy powinnam go przyciac, czy jesienia przesadzic. Boje sie troche ze za pare lat bede miec calkiem spore drzewo pod sciana..




Rowniez sosna drobnokwiatowa Tani manu uki zdecydowala sie ze czas znowu podrosnac..


..a kosodrzewina Zundert na zmiane koloru. Zima idzie? :eek3: :happy3:


sosna gestokwiatowa Aurea zamienia sie w krzaczor o dlugich iglach..


sosna thunberga Ogon rozwniez zaczyna rosnac


Przycielam tez dolne galezie paulowni. Co jakis czas dolne zaczynaja obwisac i korona robi sie nieregularna, bo wiecej galezie jest od polnocnej strony, gdzie nie ma tyle wiatu.


Sporo podrosly tez weigele.
Midnight & Rose


Ekhem..musialam zalozyc podporke od pomidorow na weigele White Knight- Zaczela sie plozyc po ziemi zamiast rosnac w gore. Oj cos cuje, ze jak skonczy kwitninie, czeka ja formowanie! :garden:


A teraz zagadka: kupilam te waigele z katalogu wysylkowego jako "weigela rosea". Wg opisu powinna miec ciemnorozowe kwiatki. A kwiatki ma takie : :blink:




Dobrze sobie radza w tym upale cyprysy arizonskie :wink4:
gatunek:


i odmiana Blue Ice:


A na zakonczenie kolejna ciekawostka. Vhyba wszyscy widzieli w westernach prerie z toczacymi sie krzakami. Przedstawiam tumbleweed kiedy jeszcze rosnie i ma sie dobrze :devil1:


Trudno je wyrwac bo maja silne zdrewniale korzenie no i ciernie. chyba jutro przespaceruje sie z Randapem... :think:

:bye:
Domek na prerii - 2017
Domek na prerii - 2015-16
Domek na prerii cz. 1
Podroz do....New Carolina
[url=http://forumogrodniczeoaza.pl/index.php/forum/13-podroze-male-i-duze/162
Temat został zablokowany.
Za tę wiadomość podziękował(a): olibabka

Odp: Domek na prerii 10 Sie 2012 11:00 #60494

  • piku
  • piku's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 6169
  • Otrzymane dziękuję: 5027
A czemu chcesz go randapować? Może go uformować w zgrabną kulkę B)
pozdrawiam - Wiesia :bye:


"Rośliny są jak ludzie, potrzebują miłości, ale i ludzie są jak rośliny, pozbawieni miłości więdną."
Temat został zablokowany.

Odp: Domek na prerii 10 Sie 2012 11:37 #60497

  • pamelka
  • pamelka's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 9346
  • Otrzymane dziękuję: 2381
Tanima ma u mnie zdecydsowanie krótsze przyrosty :think: ale moze to wina warunków bytowania :whistle:
Jesiennie wybarwił się i u mnie Ophir :funnyface: to co mamy się szykować :blink:
Trochę chłodu przyda sie umęczonej najgorszymi od wielu lat upałami amerykańskiej ziemi :oops: i jeszcze wilgoci by się chyba przydało :search:
Temat został zablokowany.

Odp: Domek na prerii 10 Sie 2012 12:01 #60499

  • Dangar
  • Dangar's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 1346
  • Otrzymane dziękuję: 173
Ten klonik pod ścianą na pierwszej fotce, to ma chyba zielone odrosty od podkładki. Ja bym to wycięła.
pozdrawiam
Danka

W kocim raju.
Temat został zablokowany.

Odp: Domek na prerii 11 Sie 2012 05:36 #60656

  • planta
  • planta's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Howdy!
  • Posty: 5352
  • Otrzymane dziękuję: 5370
Piku-one same sie w kulke formuja, a potem sa wszedzie :lol:

Pamelko- w sumie ten jeden tak sie na razie wybarwil, zobaczymy co bedzie pozniej. A ponoc za tydzien ma jakis sztorm do nas dotrzec. W sumie przydaloby sie deszczu bardzo-tylko jak pomysle ze znowu psice trzeba bedzie pilnowac zeby nie wlazly w mokra gline (wychodza w ginianych bulach) to sie odechciewa. Na szczescie przywykly juz bardziej do prysznica :P

Dangar- tak tez myslalam, ale one wyrastaja z gornej czesci klonika no i ma jednakowe liscie na wszystkich pedach. Moze jednak nie jest karlowy; ale takich przyrostow na kloniku to jeszcze nie mialam...
Domek na prerii - 2017
Domek na prerii - 2015-16
Domek na prerii cz. 1
Podroz do....New Carolina
[url=http://forumogrodniczeoaza.pl/index.php/forum/13-podroze-male-i-duze/162
Temat został zablokowany.

Odp: Domek na prerii 11 Sie 2012 18:31 #60746

  • pamelka
  • pamelka's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 9346
  • Otrzymane dziękuję: 2381
Deszczu tak, ale zaraz sztorm :think: Ja tam się boję takich nagłych zjawisk :oops: widziałam co mogą wyczyniać :jeez:
A u nas chłodniej nieco i dalej suchutko, choć chmurzyska po niebie mkną :unsure:
Pamiętaj spojrzeć dzisiaj w niebo, Perseidy spadają :dance:
Temat został zablokowany.

Odp: Domek na prerii 15 Sie 2012 00:21 #61457

  • planta
  • planta's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Howdy!
  • Posty: 5352
  • Otrzymane dziękuję: 5370
Spadac spadaja, tylko ostatnie dwie noce sa pochmurne i nic sie nie da zobaczyc.. :placze:

Ostatnio co drugi dzien maz przywozi mi pickupa sciolki, wiec poranki spedzam z widlami i taczka. Ale praca sie posuwa! :evil: Tak wyglada ok 10 pelnych ladunkow...


Dzis jestem z siebie dumna, polozylam kolejne 30 plyt! Zdjecie z modelka..



Zezloscilam sie na ptaszki, skadinad takie ladne i spiewajace...objadly mi polowe brzoskwin i musialam zalozyc siatke :unsure: Wymagalo to sporych manipulacji, dlugiego kilka, drabiny, poskakania i paru przeklenstw. Ale sie udalo :wink4:



Miskanty zaczely kwitnac...
Adagio


Przy okazji poogladalam paskowane. Najmniej paskow ma Little Dot.


Zebrinus..


Little Zebra


Gold Breeze


i krol- Gold Bar :bravo:


Psice obserwowaly mnie, kiedy robilam zdjecia


Juz myslalam , ze troche popada...nadchodzily chmury burzowe..






Ale nie spadla ani kropla deszczu... :sad2:
Domek na prerii - 2017
Domek na prerii - 2015-16
Domek na prerii cz. 1
Podroz do....New Carolina
[url=http://forumogrodniczeoaza.pl/index.php/forum/13-podroze-male-i-duze/162
Temat został zablokowany.


Zielone okna z estimeble.pl

Moderatorzy: Dorota15, Betula
Wygenerowano w 0.574 sekundy
Zasilane przez: Kunena Forum