TEMAT: Domek na prerii

Odp: Domek na prerii 03 Paź 2012 02:54 #74350

  • planta
  • planta's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Howdy!
  • Posty: 5352
  • Otrzymane dziękuję: 5370
Heh, Romo-u nas niby cywilizacja i zachod, ale wiekszosc domow wokol tez czerpie ze studni glebinowych. Zreszta tym lepiej, bo jak mieszkalismy w mieszkaniu wynajmowanym w centrum to co plynelo z kranu do picia sie nie nadawalo; smierdzace chlorem tak obrzydliwie ze zoladek stukal mi o zeby. A w lecie glowna rura wodociagu do miasta pekla i farmer na ktorego polu to sie stalo mial imponujacy gejzer a ludzie nie mieli wody przez ladnych pare dni.
Nasz woda jest pyszna :lol:

Dzis ledwie rodzina wyjechala, polecialam pracowac :lol:

Wczoraj wylalam trzy stopy cementowe pod slupki, dzis pieknie cement stwardnail i nadawal sie do dalszej pracy.. Z drewna traktowanego cisnieniowo robie rame, z tylna scianka ktora trzyma izolacje; zeby ja przykrecic musze w kucki wlazic pod dom miedzy slupy trzymajace legary a rame. Czy wspomnialam ze nienawidze pajakow? :sick: Musialam tez sporo nakombinowac sie, jak zrobic tylna scianke na jednym odcinku, bo zaraz za nia przebiegaa rura kanalizacyjna i nie moglam sie wepchnac..
Na zdjeciu widac scianke i poczatek upychania welny mineralnej :lol:


DSCN2196.JPG


A tak juz zaizolowane

DSCN2201.JPG


I z membrana, przepuszczajaca pare wodna spod domu

DSCN2205.JPG


Moje oddane psice zmeczyly sie nadzorowaniem i wsadzaniem nochali wszedzie, lacznie z wlaczona pila... :whistle:
Gaby znalazla wygodne miejsce i tylko pozycje zmieniala :lol:


DSCN2200.JPG



DSCN2202.JPG



DSCN2208.JPG



DSCN2211.JPG


Xena po prostu uwalila sie na chodnik..


Kiedy juz wszystkie miesnie mnie bolaly (po prawie 7 godzinach w kuckic lub czolgania sie, postanowilam skonczyc na dzis. Wzielam aparat i wybralam sie do ogrodu medytacji....

Zadziwiajace, ile przyrosla mi trawa Red Baron-w lecie posadzilam mala sadzoneczke w 10x10 cm doniczce..


DSCN2206.JPG
Domek na prerii - 2017
Domek na prerii - 2015-16
Domek na prerii cz. 1
Podroz do....New Carolina
[url=http://forumogrodniczeoaza.pl/index.php/forum/13-podroze-male-i-duze/162
Ostatnio zmieniany: 03 Paź 2012 02:56 przez planta.
Temat został zablokowany.


Zielone okna z estimeble.pl

Odp: Domek na prerii 03 Paź 2012 03:09 #74351

  • planta
  • planta's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Howdy!
  • Posty: 5352
  • Otrzymane dziękuję: 5370
Jestem zakochana w miskantach, ich bogactwie form, kolorow lisci a teraz kwiatow.

Cabaret
DSCN2214.JPG


Malepartus
DSCN2215.JPG


Little Kitten
DSCN2216.JPG


Morning Light
DSCN2218.JPG


Zebrinus
DSCN2219.JPG


DSCN2221.JPG



Adagio
DSCN2220.JPG
Domek na prerii - 2017
Domek na prerii - 2015-16
Domek na prerii cz. 1
Podroz do....New Carolina
[url=http://forumogrodniczeoaza.pl/index.php/forum/13-podroze-male-i-duze/162
Temat został zablokowany.

Odp: Domek na prerii 03 Paź 2012 03:16 #74352

  • planta
  • planta's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Howdy!
  • Posty: 5352
  • Otrzymane dziękuję: 5370
Gracilimus-ten kolor po prostu lsni w sloncu jak ogien :)
DSCN2222.JPG



Variegata
DSCN2223.JPG


DSCN2224.JPG


Zapomnialam nazwy.. :oops:
DSCN2225.JPG


Gold Bar
DSCN2227.JPG


Czyz nie sa piekne?

Na Amazonie ostatnio trafilam miskanta odmiane Strictus. Nie moge sie doczekac, kiedy dojdzie!!
Domek na prerii - 2017
Domek na prerii - 2015-16
Domek na prerii cz. 1
Podroz do....New Carolina
[url=http://forumogrodniczeoaza.pl/index.php/forum/13-podroze-male-i-duze/162
Temat został zablokowany.

Odp: Domek na prerii 03 Paź 2012 04:19 #74353

  • planta
  • planta's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Howdy!
  • Posty: 5352
  • Otrzymane dziękuję: 5370
Zachecona zdjeciami wlasnie pogrzebalam sobie w internecie i znalazlam szkolke, ktora sprzedaje odmiany ktorych nie mam. No i wlasnie zakupilam 10 nowych odmian :P Mam nadzieje, ze Dave mnie nie zabije jak przyjdzie rachunek za karte kredytowa... :whistle:
Domek na prerii - 2017
Domek na prerii - 2015-16
Domek na prerii cz. 1
Podroz do....New Carolina
[url=http://forumogrodniczeoaza.pl/index.php/forum/13-podroze-male-i-duze/162
Ostatnio zmieniany: 03 Paź 2012 04:19 przez planta.
Temat został zablokowany.

Odp: Domek na prerii 03 Paź 2012 09:02 #74376

  • pamelka
  • pamelka's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 9346
  • Otrzymane dziękuję: 2381
10 kolejnych traw :lol: no to będzie co podziwiać.
Strictus u mnie zupełnie jeszcze nie zakwitł :oops:
Diano Twoja fotka doskonale pokazuje, jak rozłazi się Red Baron w sprzyjających warunkach :think:

zastanawiam się co będziesz robiła, kiedy już wszystko wokół domu wykończysz zgodnie z planem :silly:
Temat został zablokowany.

Odp: Domek na prerii 03 Paź 2012 15:52 #74485

  • planta
  • planta's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Howdy!
  • Posty: 5352
  • Otrzymane dziękuję: 5370
Red Baron zaczal sie w sumie rozlazic gdy dodalam drugi emiter :think: Zaczyna mi wlazic w jodle turecka, wiec czas na wykopki :lol: Obiecalam znajomej wykopac jej troche, moze znajoma Davida z pracy tez wezmie :)
Co do Strickusa to moze jeszcze za mlody? U mnie tez chyba z 5 najnowszych nie kwitlo bo -jak sadze-sa za male. Swoja droga gdzie ja zmieszcze te 11 dodatkowych...bede chyba musiala wydluzyc ogrod medytacji :whistle:
Odmiany zamowione to : Gold $ Silver; Cosmopolitan (kupilam juz jeden na eBay i nawet nie wypuscil jednego liscia i padl, moze przesuszony w transporcie); Miscanthus transmorrisonensis (ponoc zimozielony w naszym klimacie); Silberturm; Sarabande; Rotsilber, Rigoletto; Positano; Kaskade (z opisu wynika ze bardzo placzacy ze zwisajacymi pedami kwiatostanow) i Hinjo aka Little Nicky. I tego wlasnie Hinjo szukalam na poczatku, bo znalazla goscia na angielskim eBay ktory je sprzedaje, tylko ze wysylka rosliz z Anglii nie ma sensu cenowo, wiec zaczelam szukac szkolek lokalnie. W miedzyczasie trafilam na inna angielska szkolke z miskantami do ktorych zaczelam sie slinic...maja 35 odmian z czego o wiekszosci nawet nie slyszalam a mieli je np czerownolistna Ghana czy Africa...ech.... :sad2:

Co zrobie jak juz wszystko wykoncze? Bede miec 70 lat i narzekac na bole kregoslupa! :rotfl1:
Pomyslmy... :think:
Dwa tarasy z zadaszeniem,
dodac dach do istniejacego tarasu,
zacementowac droge dojazdowa (to bedzie frajda, chyba jednak kupie betoniarke!),
wylac rowniez pod wjazd do garazu, podjazdy pod szopki i tam gdzie wyjezdza sie na droge-w tym miejcu trzeba bedzie dodac betonowe kregi i umocnic skarpy'
Garaz na dwa samochody z wiata i warsztatem dla mnie;
Stajnia plus cala inftrastruktura dla koni-dociagniecie wody i elektrycznosci;
ogrodzenie posesji i podzielenie na kilka pastwisk z bramami pomiedzy;
Ogrodzenie mojego ogrodu zeby psy sasiadow przestaly biegac mi po sadzonkach i rozdeptywac/obsikiwac (wczoraj byly wszystkie trzy i nie moglam je odgonic bo wracaly jak bumerangi)
Domek na jakuzzi (w dalekiej przyszlosci)

Hmmmm...to wszystko? :supr3:
Domek na prerii - 2017
Domek na prerii - 2015-16
Domek na prerii cz. 1
Podroz do....New Carolina
[url=http://forumogrodniczeoaza.pl/index.php/forum/13-podroze-male-i-duze/162
Temat został zablokowany.

Odp: Domek na prerii 04 Paź 2012 21:18 #74961

  • Malkar
  • Malkar's Avatar
  • Offline
  • Moderator
  • Posty: 1191
  • Otrzymane dziękuję: 2300
Diano, ależ Ty masz plany. :jeez: To są zadania na przynajmniej dwa życia. Podziwiam Cię
W czasie łowienia ryb trzeba zachować najwyższą ostrożność - szczególnie gdy się jest rybą.
Małgorzata

A u mnie w ogrodzie
Temat został zablokowany.

Odp: Domek na prerii 04 Paź 2012 21:58 #74991

  • planta
  • planta's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Howdy!
  • Posty: 5352
  • Otrzymane dziękuję: 5370
No i jak zwykle, przedobrzylam przez ostatnie dni i dzis ledwie sie moge ruszac bo brzuch boli :club2: No i zeby sie dobic, obiecalam znajomej troche trawy nakopac (Imperata cylindica Red Baron). Wykopalam jej pojemnik klaczy ale zajelo mi to troche czasu :whistle:

Za to dostalam dzis przesylke i od razu wysadzilam do gruntu :garden1:

Picea breweriana Wustemeyer - jedna z tzw kulek; pochodzi z czarciej miotly znalezionej w Niemczech przez W. Wustemeyer w 1978. Zobaczymy, jak dlugo przezyje w cudownym klimacxie Teksasu! :evil:

DSCN2235.JPG



Picea abies Vermont Gold-kulka tym razem zlota (swoja droga, dzieki Wam, Pamelko i Rispetto, przez was zaczynam kolekcjonowac miniaturki! :angry: :lol: ). A druga rzecz, ze gosc sie pomylil i wyslal mi zamiast Peryy's Gold. Powiedzial ze Perry's mi dosle a moge sobie zatrzymac Vermont Gold. I tym sposobem mam ekstra kulke. Posadzilam pod debem bo to jedyne zacienione miejsce z wyjatkiem pasa wzdluz domu...

DSCN2238.JPG


Pinus contorta Mt Hood Marble- znaleziona w Oregonie gdzie jest owa slynna gora Mt Hood, przypominajaca wulkan. Ma byc "variegated" pytanie tylko jak, czy czesc igiel bedzie innego koloru czy beda paskowane? :think: Tego juz nie pisza..ale i tak musialam ja miec :P Na razie wyglada jakby pare igiel bylo zoltawych...


DSCN2241.JPG



I kosodrzewina Carsten's Wintergold. Jak sama nazwa wskazuje :P

DSCN2242.JPG



DSCN2243.JPG




Malkar- nie podziwiaj. Juz sie zespowiadalam, ze to moja frustracja i depresja mnie napedzaja :whistle: :lol:
Ale nie zmienia to faktu, ze mam z majsterkowania duza frajde, a widzac tzw wykwalifikowanych kontraktorow (i ich ceny!) to wole juz sama. Pisalam juz gdzies, ze znajomego meza z pracy jeden gosc zrobil podobnie jak u mnie-polozyl mate pod chwasty, wylozyl to zwirem, posadzil cztery drzewka i pare innych drobiazgow- i zaspiewal 10 000 :pinch:
My na poczatku wakacji mielismy wziac kontraktora, ktory mial zbudowac garaz z warsztatem, niezbyt duzy. Dostalismy wycene na 50 000 :sick: To ja wole spedzic nawet 10 000 na materialy i sama wybudowac w swoim tempie. Plany juz mamy -architekt robil je ponad pol roku (tlumaczyl sie chorym tatusiem i opieka nad nim)choc umowa opiewala na miesiac, ale zainkasowal ponad 2000$.
Dobra, przestaje nadawac bo mi zylka pojdzie :evil:
Domek na prerii - 2017
Domek na prerii - 2015-16
Domek na prerii cz. 1
Podroz do....New Carolina
[url=http://forumogrodniczeoaza.pl/index.php/forum/13-podroze-male-i-duze/162
Temat został zablokowany.

Odp: Domek na prerii 04 Paź 2012 22:18 #75000

  • Roma
  • Roma's Avatar
Twoje trawy Diano, robią wrażenie :thanks: Wcale Ci się nie dziwię, że robisz takie dalekosiężne plany.Mając tyle do roboty, człowiek nie myśli o głupotach ani chorobie bo po prostu nie ma czasu.Ciągle jest się w tyle, ciągle za mało zrobione i ciągle za dużo jeszcze do zrobienia :wink4: :devil1: Mam dokładnie to samo.Na pewno nie w takim zakresie jak Ty ale zawsze mam plany na kilka lat do przodu :think: :wink4:
Temat został zablokowany.

Odp: Domek na prerii 04 Paź 2012 22:49 #75016

  • planta
  • planta's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Howdy!
  • Posty: 5352
  • Otrzymane dziękuję: 5370
Dzieki, Romo :hug:
A co do traw, to wlasnie kombinuje jak upchnac z jednego Zebrinusa (mam trzy), moze jednego Gold Bara (tez trzy) i podzielic kilka najwiekszych, bo zaczynaja wlazic na siebie, a poczytalam ze teraz jest dobry czas. Namawiam kolezanke, zeby przywiozla swego meza do tej roboty (naiwna myslala ze my we dwie...). Ostatnio jak usilowalam wykopac kawalek miskanta w ruch szly kolejno lopata, widly, a na koncu i siekiera. Widly sie wygiely. Lopaty wbic sie nie dalo. Chyba kupie pile lancuchowa... :silly:
Domek na prerii - 2017
Domek na prerii - 2015-16
Domek na prerii cz. 1
Podroz do....New Carolina
[url=http://forumogrodniczeoaza.pl/index.php/forum/13-podroze-male-i-duze/162
Temat został zablokowany.

Odp: Domek na prerii 05 Paź 2012 07:00 #75047

  • Cebulla
  • Cebulla's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 647
  • Otrzymane dziękuję: 206
Diana, bez piły łańcuchowej miskanta nie ruszysz! Przerabiałam podział trzyletniej kępy wiosną. Dwóch facetów i ja się z nią szarpaliśmy :mad2:

Kulki super! Ja jakoś nie mogę się przemóc do zakupów wysyłkowych, to i nic ciekawego nie ma :sad2:
Temat został zablokowany.

Odp: Domek na prerii 05 Paź 2012 09:09 #75062

  • pamelka
  • pamelka's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 9346
  • Otrzymane dziękuję: 2381
Diano to ja mam teraz pomysł, co będziesz robiła 'po 70-ce' :rotfl1: Ogrody będziesz urządzała :happy4:
Za taką kasę to się opłaci, za 2 ludzi do pomocy i biznesik się kręci :funnyface:
A Pani dyrektor tylko ...'tu wkopać, tam obsypać żwirkiem' :hug:
Miniaturki to świetna sprawa, takie cudne, zróżnicowane i perspektywa, że przez długie lata będzie można je oglądać z każdej strony :happy4:
Duże drzewa zaś stworzą szkielet ogrodu, będzie pięknie :lol:
Ostatnio zmieniany: 05 Paź 2012 09:10 przez pamelka.
Temat został zablokowany.

Odp: Domek na prerii 05 Paź 2012 21:20 #75316

  • planta
  • planta's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Howdy!
  • Posty: 5352
  • Otrzymane dziękuję: 5370
Cebullo - ja mam pare ulubionych szkolek internetowych i tak robie zakupy bo nie oplaca mi sie jechac do Oregonu (ze 2000 km) zeby cos sobie tam kupic, a w Oregonie znajdue sie gros szkolek. I tak bylam chora, ak odwiedzilismy edna szkolke w Delaware (drugi koniec Stanow, gdzie mieszkali rodzice Davida) i zobaczylam przepiekne, moe wysokosci egzemplarze iglakow po 75 dolarow bo facet chcial sie pozbyc przed zima...a my przylecielismy i nie bylo mozliwosci by to zabrac z soba,a wysylka by kosztowala ze stowe...

Wlasnie zamowilam sosne koreanska Jack Korbit-dzieki, Jolu :P Przy okazji tez sosne czarna Brepo, ktora to ponoc tez ma miec paski. Czuje sie ak nalogowiec!!
Musze dzis/utro poprosic Davida zeby mi pomogl-moa wemutka Gold Painted po raz koleny zostala obdarta z kory przez jelenie; musze ja ogrodzic i zalozyc siatke. Tak chcialabym, zeby wzial sie w koncu za robienie ogrodzenia wokol posesi. Siatke mamy na 1/3, tylko dokupic slupki. Ale znajac zycie .. :dry:

Jolu-patrzac na 95% ogrodow tutaj to nei zarobie duzo :wink4: Trawnik i na srodku jedno drzewo, czasme pare krzakow. Czasem to drzewo juz martwe czasem wpol martwe. Ale prawdziwe ogrody sa rzadko. A firm ogrodniczych zamuacych sie koszeniem trawnikow, nawozeniem i zbieraniem lisci jest mnostwo. Tak wiec moze zarobie na herbate :P

Dzis dodalam kolejne przeslo sidingu. utro temp ma spasc do 46F!!! A w nocy do +1C (32F)...Na szczescie po weekendzie znowu ma byc cieplej.
No i pare zdjec ogrodu..

Paulownie bardzo podskoczyly..Maja calkiem dobrej srednicy pnie, a to dopiero dwulatki.

DSCN2249.JPG



DSCN2253.JPG



Pinus densiflora Aurea-zaczyna tez wybarwiac sie na zime.
DSCN2254.JPG



DSCN2255.JPG


Weigela White Knight dalej obsypana kwiatami

DSCN2256.JPG


A sosenka obok, Pinus Jeffrei Joppi , szyszkami


DSCN2258.JPG


Odkrylam w koncu sosne zwyczajna Gold Coin, miala kapturek chroniacy od slonca dosc dlugo :oops:

DSCN2259.JPG


Kosodrzewina Sunshine zmienila kolor na zimowy

DSCN2260.JPG
Domek na prerii - 2017
Domek na prerii - 2015-16
Domek na prerii cz. 1
Podroz do....New Carolina
[url=http://forumogrodniczeoaza.pl/index.php/forum/13-podroze-male-i-duze/162
Ostatnio zmieniany: 05 Paź 2012 21:21 przez planta.
Temat został zablokowany.

Odp: Domek na prerii 05 Paź 2012 21:31 #75326

  • planta
  • planta's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Howdy!
  • Posty: 5352
  • Otrzymane dziękuję: 5370
Takze spirea szykuje sie do zimy-zaczela zmieniac kolory lisci.


DSCN2261.JPG



DSCN2263.JPG



Druga weigela nie ma tylu kwiatow, ale i tak przyjemnie popatrzec :lol:

DSCN2264.JPG


Zastanawiaja mnie moje jodly kalifornijskie Swift's Silver Cloud. Jedna ma igly bardzo podkrecone, prawie jak koreanki:

DSCN2265.JPG


DSCN2266.JPG



A druga ma prawie proste...

DSCN2267.JPG




Cyprysy arizonskie Blue Ice bardzo urosly i zaczynaja miec solidniejsze boczne galezie

DSCN2268.JPG
Domek na prerii - 2017
Domek na prerii - 2015-16
Domek na prerii cz. 1
Podroz do....New Carolina
[url=http://forumogrodniczeoaza.pl/index.php/forum/13-podroze-male-i-duze/162
Temat został zablokowany.

Odp: Domek na prerii 05 Paź 2012 21:35 #75329

  • planta
  • planta's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Howdy!
  • Posty: 5352
  • Otrzymane dziękuję: 5370
Takze cyprysowce Leylanda barzdo przyrosly i na objetosc i na wysokosc-slupki maja 1,5 m wysokosci


DSCN2270.JPG


Beda choinki do ozdabiania swiatelkami na swieta! :lol:
Domek na prerii - 2017
Domek na prerii - 2015-16
Domek na prerii cz. 1
Podroz do....New Carolina
[url=http://forumogrodniczeoaza.pl/index.php/forum/13-podroze-male-i-duze/162
Temat został zablokowany.

Odp: Domek na prerii 06 Paź 2012 08:57 #75428

  • Cebulla
  • Cebulla's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 647
  • Otrzymane dziękuję: 206
2000 km... nie, też kupowałabym wysyłkowo :happy: U nas te odległości sa jednak trochę mniejsze, więc przyjemniej jest pojechać do szkółki, pomacać , pogrymasić. Ja to jednak leń jakiś jestem... Nie mogłam się przez cały sezon zebrać, żeby do szkółki oddalonej o 15km pojechać :hammer:

Cyprysiki pięknie Ci podrosły, lada moment cienioluby zaczniesz ściągać :happy:
Temat został zablokowany.

Odp: Domek na prerii 06 Paź 2012 17:34 #75550

  • planta
  • planta's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Howdy!
  • Posty: 5352
  • Otrzymane dziękuję: 5370
Najblizsza mi szkolka pewnie jest w Houston :lol: Ale iglaki sa na polnocy. U nasz w szkolkach okolicznych jest moze 5-6 najpopularniejszych gatunkow, ktore sadzi sie w miescie. Nawet lokalne kolo ogrodnikow jest zdziwione ze istnieja paskowane sosny!
Smialam sie kiedys do meza, ze moze jak sie wkurze, wezme pickupa, przyczepke i pojade do Oregonu na zakupy, no bo przeciez jak juz jade to nakupuje :P Maz w tym momencie lapie sie za portfel, robi sie blady i szybko zmienia temat :rotfl1:
O ciebiolubach myslalam, ale musze najpierw podhodowac duze drzewka po zachodniej stronie, ktore dadza wiecej cienia-te cyprysowce sa na wschodzie i ewentualnie raczej zacienia sasiadow :P Tak mi sie chce sosen drobnokwiatowych, co jakis czas sie lamie i cos kupuje, a potem usiluje zacienic i mimo wszystko umiera...
Domek na prerii - 2017
Domek na prerii - 2015-16
Domek na prerii cz. 1
Podroz do....New Carolina
[url=http://forumogrodniczeoaza.pl/index.php/forum/13-podroze-male-i-duze/162
Temat został zablokowany.

Odp: Domek na prerii 09 Paź 2012 04:29 #76433

  • planta
  • planta's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Howdy!
  • Posty: 5352
  • Otrzymane dziękuję: 5370
No i dzisiaj udalo sie! Jako ze swieto panstwowe i maz zostal w domu (mielismy jechac do Lubbock na upojne jednodniowe wakacje ale nie czulam sie zbyt dobrze), zaczelismy wykopki :lol:

Tzn on zaczal, a ja odgarnialam sypiaca sie glebe... :oops: Wymierzylam gdzie beda slupki pod taras (troche czasu mi to zajelo bo mi sie wymiary uparcie rozmijaly o dwa cale po przekatnej), powbijalam kolki i maz (kochany moj) pojechal i wypozyczyl z marketu budowlanego maszynke zwana ogr.

Tak wyglada Dave w srodku walki :silly:

DSCN2303.JPG


DSCN2301.JPG



A to jest jednostka napedowa:

DSCN2305.JPG


Heh, mozna zobaczyc jak plytko lezy ta biala gleba (polaczenie wapnia i gliny), ktora jest nieprzepuszczalna dla korzeni-nic dziwnego ze w tym miejscu nawet trawa nie rosla...


DSCN2306.JPG


Po wykopaniu 9 dolow glebokosci 36" kazdy, maz ostatecznie opadl z sil...

A ja przy okazji wykopalam dolek pod ostatni slupek pod siding z tej strony domu..i wykopalam bardzo obrazonego Pana Ropucha :woohoo: Najpierw na mnie naskrzeczal, a potem tak sie nadal, ze byl wielkosci dloni...

DSCN2298.JPG


...i ostatecznie statecznie oddalil sie w poszukiwaniu schronienia, w ktorym ci nieznosni ludzie nie beda mu przeszkadzac w przygotowaniu do zimy...


DSCN2300.JPG



A jutro czeka mnie przycinanie i cementowanie slupkow 6x6"...Juz mnie krzyz boli na te mysl :sick:


DSCN2275.JPG


:bye:
Domek na prerii - 2017
Domek na prerii - 2015-16
Domek na prerii cz. 1
Podroz do....New Carolina
[url=http://forumogrodniczeoaza.pl/index.php/forum/13-podroze-male-i-duze/162
Temat został zablokowany.


Zielone okna z estimeble.pl

Moderatorzy: Dorota15, Betula
Wygenerowano w 0.659 sekundy
Zasilane przez: Kunena Forum