TEMAT: Domek na prerii

Odp: Domek na prerii 21 Paź 2012 02:41 #79661

  • planta
  • planta's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Howdy!
  • Posty: 5352
  • Otrzymane dziękuję: 5370
Hej Tomku! :hug:
Mozna wiedziec, jakiej wielkosci ten taras robiles? I co jeszcze?

Wlasnie wrocilam z ogrodu z nowymi zdjeciami nowych nabytkow, zeby juz calkiem moj watek nie zamienil sie w "Muratora" :lol:

Picea abies Frohburg-znana i dosc popularna odmiana placzaca swierka pospolitego. Nowe przyrosty maja byc zolte (?). Drzewko trzyletnie.

DSCN2559.JPG



Picea abies Formanek -dwuletni. Jeszcze nie wiem, czy puszcze go swobodnie zeby sie plozyl czy bede go wiazac do kijka..

DSCN2561.JPG



Picea abies Pendula-piecioletnia.

DSCN2563.JPG




Przerywnik-moje psice okupujace jeden fotel, ze tak powiem, dwupoziomowo :wink4:


DSCN2555.JPG
Domek na prerii - 2017
Domek na prerii - 2015-16
Domek na prerii cz. 1
Podroz do....New Carolina
[url=http://forumogrodniczeoaza.pl/index.php/forum/13-podroze-male-i-duze/162
Temat został zablokowany.


Zielone okna z estimeble.pl

Odp: Domek na prerii 21 Paź 2012 10:28 #79673

  • Roma
  • Roma's Avatar
Diano- jeśli w zimowe wieczory znajdziesz trochę wolnego czasu to bardzo chętnie :kiss3:
Temat został zablokowany.

Odp: Domek na prerii 21 Paź 2012 21:38 #79825

  • TOMEX
  • TOMEX's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 1239
  • Otrzymane dziękuję: 505
Hej planta trochę mojej pracy w drewnie widać w moim wątku [ ogródek działkowy tomex ] wszystko co widać na zdjęciach czyli taras ,konstrukcje dachu na altanie ,kibelku , ogrodzenie ,kompostownik zostało zrobione własnymi rekami a tak na marginesie to na moje działce jakieś 12 l było tylko chwastowisko razem z żonką doprowadziliśmy ją do stanu używalności . Belki na taras i kibelek pochodziły ze wspomnianej rozbiórki stodoły czy obory już teraz nie pamiętam ale po oheblowaniu wyglądają jak na zdjęciach trochę pracy było ale nawet więcej nie pękają i się nie krzywią . Reszta została zrobiona z nowych belek i desek . Płotek po tylu latach już się troszkę sypie czas pomyśleć nad czymś nowym . :bye:
Temat został zablokowany.

Odp: Domek na prerii 22 Paź 2012 02:08 #79885

  • planta
  • planta's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Howdy!
  • Posty: 5352
  • Otrzymane dziękuję: 5370
Ogladalam Twoj watek, Tomku, ale musze go obejrzec dokladniej :supr3:
Wlasnie goscilismy znajomych Polakow, ktorzy nie widzieli naszego domu od poltorej roku-byli bardzo (niemile) zaskoczeni ze kobieta robi takie rzeczy, bo jak sadze, powinnam lezec i pachniec. A ja mam naprawde duza frajde jak cos wyjdzie i sluzy potem przez lata!

Romo-jak tylko skoncze roboty na zewnatzr, zabieram sie za skanowanie :hug: Te ksiazki byly dla mnie duza inspiracja bo podsuwaja ciekawe rozwiazania. Twoj Skrzat na pewno jest bardzo techniczny i bedzei wiedzial jak cos takiego zbudowac :)

A to zdjecie z dzisiaj- mala jezdzila swoja zabawka i zostawila w polu, wiec Dave przywiozl.. :woohoo:

DSCN2565.JPG
Domek na prerii - 2017
Domek na prerii - 2015-16
Domek na prerii cz. 1
Podroz do....New Carolina
[url=http://forumogrodniczeoaza.pl/index.php/forum/13-podroze-male-i-duze/162
Temat został zablokowany.
Za tę wiadomość podziękował(a): Roma

Odp: Domek na prerii 23 Paź 2012 18:30 #80336

  • planta
  • planta's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Howdy!
  • Posty: 5352
  • Otrzymane dziękuję: 5370
Wczoraj, przyznam szczerze, nie zrobilam wiele. Postawilam slup, ktory bedzie podtrzymywal glowna belke dachowa. Przy tym poszla mi krew z nosa, bo belka byla bardzo ciezka i dluga (5 m), a przy tym wiatr jesczze nia bujal. Przykrecilam ja prowizorycznie i stwierdzilam , ze mam dosc :whistle:


DSCN2576.JPG


Dzis za to zabralam sie do pracy z nowymi silami :P
Caly czas zastanawialam sie, jak uniknac widocznych srub na deskach-poprzednim razem probowalam tak zachwalanych klipsow, ktore mialy zabki i trzeba bylo ten klips mlotkiem wbic w deske pokryciowa i przykrecic do ramy tarasu. Niezaleznie ile wlozylm sily i jak ciezki mialam mlotek, zabki wchodzily najwyzej do polowy. Sruby na wierzchu z kolei wykrecaja sie i co jakis czas trzeba je wkrecac z powrotem.
Z pewna taka niesmialoscia wiec, pojechalam do Lowe's na zakupy i tam wpadla mi w oko przeceniona z 99$ na 70$ plastikowa teczuszka z zestawem do tarasow. Stwierdzilam ze ryzyk fizyk i kupilam.Nie zaluje-jest super!

Tak wygladaja wkrety w deskach:

DSCN2575.JPG



A to jest glowne ustrojstwo:

DSCN2572.JPG


Owe trzy dziurki z przodu prowadza wiertlo i pozwalaja wkrecic srube pod tym samym katem; te boczne sa do wkrecania koncow desek lub gdy deski sa pod katem w stosunku do ramy. Pod spodem ten uchwyt ma zabki, ktore zaczepiaja o brzeg deski i trzymaja w miejscu. Nauczylam sie juz, ze najpierw wkreca sie srubki po zewnetrzenej stronie, bo deska lekko odchyla sie do gory, potem od wewnetrznej lapie sciskami do poziomu i wtedy wkrecam po drugiej stronie.

A tak wyglada reszta sprzetu:

DSCN2573.JPG



Ustrojstwo do wkrecania srub z ogranicznikiem glebokosci; wiertlo z ogranicznikiem; sruby (trzeba kupowac specjalne, 49$ za 700 szt)i te czerwone do ustawiania desek w tej samej odleglosci-w zestawie byly trzy po 1/4" (czerwone) i trzy 5/16. No i zalaczyli tylko 100 srubek, przez co znowu bede musiala pojechac do sklepu wieczorem po duze pudelko.


Ale wychodzi ladnie! :oops:

DSCN2574.JPG



Mam nadzieje zrobic ten maly kawalek przed psimi drzwiami dzisiaj...
Domek na prerii - 2017
Domek na prerii - 2015-16
Domek na prerii cz. 1
Podroz do....New Carolina
[url=http://forumogrodniczeoaza.pl/index.php/forum/13-podroze-male-i-duze/162
Temat został zablokowany.

Odp: Domek na prerii 23 Paź 2012 20:59 #80411

  • planta
  • planta's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Howdy!
  • Posty: 5352
  • Otrzymane dziękuję: 5370
Update:
Tyle udalo mi sie zrobic z 99 srubkami (1 mi gdzies wypadla, temu misiu :rotfl1: )


DSCN2578.JPG
Domek na prerii - 2017
Domek na prerii - 2015-16
Domek na prerii cz. 1
Podroz do....New Carolina
[url=http://forumogrodniczeoaza.pl/index.php/forum/13-podroze-male-i-duze/162
Temat został zablokowany.

Odp: Domek na prerii 23 Paź 2012 21:05 #80415

  • rispetto
  • rispetto's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 3175
  • Otrzymane dziękuję: 1187
Może dobrze, że tych śrubek zabrakło, bo jeszcze byś dzisiaj wszystko skończyła :lol: A tak to sobie odpocząć możesz :yummi:
Temat został zablokowany.

Odp: Domek na prerii 23 Paź 2012 21:17 #80422

  • TOMEX
  • TOMEX's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 1239
  • Otrzymane dziękuję: 505
No super wychodzi ci ta robota , ja tego problemu z deskami na podłodze nie miałem bo mam położone płytki na posadzce betonowej :happy: ale konstrukcja dachu i belek wzmacniających to było już troszkę kombinowania .Jestem pełen podziwu dla ciebie po prostu [kobitka z jajami ] :thanks:
Temat został zablokowany.
Za tę wiadomość podziękował(a): planta

Odp: Domek na prerii 23 Paź 2012 23:12 #80495

  • planta
  • planta's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Howdy!
  • Posty: 5352
  • Otrzymane dziękuję: 5370
U nas plytki by nie przeszly-za bardzo sie rozgrzewaja od slonca i parza, zwlaszcza psie lapy :pinch:
Teraz zaczynam kombinowac nad schodami do tej czesci-materialy juz mam, wyliczylam sobie wysokosc i dlugosc stopni juz wczoraj, wiec jutro do pracy, rodacy :lol:

Pawle-maz mi zabronil kladzenia dalszej czesci pokrycia :sad2: bo zaczyna dochodzic do drzwi, a chcemy drzwi wyciagnac prawdopodobnie w nastepny czwartek, jak wroci z rozjazdow (tzn ja bede to robic a on ewentualnie posluzy meskim ramieniem do dzwigniecia czegos i pomocy we wstawieniu nowych). Ale i tak mam sporo czekajacych na swoja kolej rzeczy, wiec nie bede sie nudzic :P
Domek na prerii - 2017
Domek na prerii - 2015-16
Domek na prerii cz. 1
Podroz do....New Carolina
[url=http://forumogrodniczeoaza.pl/index.php/forum/13-podroze-male-i-duze/162
Temat został zablokowany.

Odp: Domek na prerii 24 Paź 2012 09:43 #80541

  • sd-a
  • sd-a's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 5906
  • Otrzymane dziękuję: 2386
Nieustająco podziwiam :-)
Mam wielki szacunek dla ludzi, którzy potrafią zrobić coś potrzebnego i praktycznego, a przy tym estetycznie i solidnie wyglądającego :thanks:
Temat został zablokowany.

Odp: Domek na prerii 24 Paź 2012 14:10 #80600

  • planta
  • planta's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Howdy!
  • Posty: 5352
  • Otrzymane dziękuję: 5370
Dzieki, Siberio :hug:
Solidne na szczescie jest-wczoraj w ramach testu moj 120kg maz poskakal na tej ulozonej czesci-nic sie nie zlamalo i nie oberwalo, nawet nie ugielo ! :rotfl1:
Ale zmartwil mnie wczoraj, ze moze finansow nie wystarczyc na daszek w tym roku... :dry:

Swoja droga nie napisalam, ze caly ganek jest wolnostojacy tzn nie przymocowany do budynku. W ten sposob raz, ze omijam zezwolenie i zatwierdzenia przez inspektora budowlanego :whistle: , po drugie, rownie wazne-unikam mozliwosci uszkodzenia domu . Pisalam ze u nas wszystko stoi na barzdo rozprezajacej sie glinie.mimo wszystko dom podnosi sie i opada, zaleznie jak wilgotna owa glina jest, tak wiec hdybym jak w ksiazkach pisza, polozyla glowna belke nosna ganku i przykrecila ja do sciany, bardzo prawdopodobne ze mogloby przy tych ruchach nadwyrezyc konstrukcje sciany. A tak, deck jest ok pol cala od sciany domu i wyglada jak calosc :lol:
Domek na prerii - 2017
Domek na prerii - 2015-16
Domek na prerii cz. 1
Podroz do....New Carolina
[url=http://forumogrodniczeoaza.pl/index.php/forum/13-podroze-male-i-duze/162
Ostatnio zmieniany: 24 Paź 2012 14:18 przez planta.
Temat został zablokowany.

Odp: Domek na prerii 24 Paź 2012 14:21 #80601

  • planta
  • planta's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Howdy!
  • Posty: 5352
  • Otrzymane dziękuję: 5370
Swoja droga, wczoraj urzadzilismy swietowanie 4 rocznicy naszego malzenstwa na patio, postawilismy krzeselka, rozlalismy szampana do kieliszkow i...uslyszalam jak to fajnie miec takie patio :rotfl1: Ale obietnice nastepnych 40 lat razem uslysszalam zaraz potem :lol:
Domek na prerii - 2017
Domek na prerii - 2015-16
Domek na prerii cz. 1
Podroz do....New Carolina
[url=http://forumogrodniczeoaza.pl/index.php/forum/13-podroze-male-i-duze/162
Temat został zablokowany.

Odp: Domek na prerii 24 Paź 2012 14:52 #80605

  • planta
  • planta's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Howdy!
  • Posty: 5352
  • Otrzymane dziękuję: 5370
Jako ze maz w drodze do Nebraski, na mnie spadlo odwiezienie dziecka do przedszkola (zwykle wstaje jak juz pojada). Tak wiec mam szanse na podziwianie wschodu slonca tym razem :wink4:


DSCN2585.JPG
Domek na prerii - 2017
Domek na prerii - 2015-16
Domek na prerii cz. 1
Podroz do....New Carolina
[url=http://forumogrodniczeoaza.pl/index.php/forum/13-podroze-male-i-duze/162
Temat został zablokowany.

Odp: Domek na prerii 24 Paź 2012 15:25 #80617

  • pamelka
  • pamelka's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 9346
  • Otrzymane dziękuję: 2381
planta wrote:
...uslyszalam jak to fajnie miec takie patio :rotfl1: Ale obietnice nastepnych 40 lat razem uslysszalam zaraz potem :lol:
Mężczyźni :jeez: :happy3:
No ... ale trzeba się przyzwyczaić :funnyface:
Tylko 40 :whistle: minimalistycznie jakoś, bo średnia długość życia zdecydowanie wzrasta ;)

Piękny wschód :bravo: :bravo: :bravo:
Temat został zablokowany.

Odp: Domek na prerii 24 Paź 2012 16:16 #80622

  • planta
  • planta's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Howdy!
  • Posty: 5352
  • Otrzymane dziękuję: 5370
Moj maz liczy optymistycznie :P W tym roku skonczyl 54 lata (jestem 17 lat mlodsza :wink4: ) wiec +40 to calkiem sluszny wiek bedzie ! :rotfl1:
Domek na prerii - 2017
Domek na prerii - 2015-16
Domek na prerii cz. 1
Podroz do....New Carolina
[url=http://forumogrodniczeoaza.pl/index.php/forum/13-podroze-male-i-duze/162
Temat został zablokowany.

Odp: Domek na prerii 24 Paź 2012 16:57 #80629

  • pamelka
  • pamelka's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 9346
  • Otrzymane dziękuję: 2381
Aaaa to zmienia postać rzeczy :)
Temat został zablokowany.

Odp: Domek na prerii 24 Paź 2012 19:11 #80652

  • rispetto
  • rispetto's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 3175
  • Otrzymane dziękuję: 1187
pamelka wrote:
Mężczyźni :jeez: :happy3:
Co Wy byście bez tych chłopów zrobiły :P
Temat został zablokowany.

Odp: Domek na prerii 24 Paź 2012 19:38 #80657

  • sd-a
  • sd-a's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 5906
  • Otrzymane dziękuję: 2386
Prawdopodobnie wszystko... :woohoo: oprócz dzieci :silly:
Temat został zablokowany.
Za tę wiadomość podziękował(a): IwOnagn


Zielone okna z estimeble.pl

Moderatorzy: Dorota15, Betula
Wygenerowano w 0.472 sekundy
Zasilane przez: Kunena Forum