TEMAT: Jagowe podwórko

Odp: Jagowe podwórko 13 Cze 2012 15:43 #46677

  • ulakonie
  • ulakonie's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 2728
  • Otrzymane dziękuję: 390
Może z tych pokrzyw zrobić wielką ilość gnojowicy? Na coś by się przydała :rotfl1: :garden1:
Temat został zablokowany.


Zielone okna z estimeble.pl

Odp: Jagowe podwórko 13 Cze 2012 15:45 #46678

  • futrzasta
  • futrzasta's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 1752
  • Otrzymane dziękuję: 603
Gnojowicy już stoi wieeelka beczka. Może rozdawać zacznę albo koszule tkać dla łabędzi a nuż któryś okaże się zaczarowanym :rotfl1:
Temat został zablokowany.

Odp: Jagowe podwórko 16 Cze 2012 09:04 #47595

  • futrzasta
  • futrzasta's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 1752
  • Otrzymane dziękuję: 603
Prawda, że nie ma na co patrzeć? Nic nie kwitnie - jeszcze, trawa po pierwszym koszeniu wygląda niespecjalnie...no i przede wszystkim nie wykosiłam jeszcze wszystkiego, więc podwórko nie ma jeszcze "tego" wyglądu :devil1:

Siberio, ponieważ u mnie nic nie kwitnie złowiłam przy drodze, for You, taki oto widoczek

DSC00061.JPG
Ostatnio zmieniany: 16 Cze 2012 09:04 przez futrzasta.
Temat został zablokowany.

Odp: Jagowe podwórko 16 Cze 2012 09:14 #47600

  • sd-a
  • sd-a's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 5906
  • Otrzymane dziękuję: 2385
Czyli nie masz wczesnych bylin... Koniecznie zajrzyj do mnie i powiedz co Ci się podoba :happy4:

Na czas, kiedy nic nie kwitnie trzeba mieć złocienie :-) Posadzić w różnych częściach ogrodu i po 2 latach ma się je wszędzie :-) Wysiewają się masowo, ale i łatwo dają się usuwać ;-)
Podobnie ma się sprawa z goździkami brodatymi! Tylko te dają akurat więcej koloru! A żółtego dostarcza tojeść kropkowana. Masz te badyle?

Pokrzywę skoś, podsusz i trzymaj na gnojówki. Ale jeszcze lepsza będzie chyba odrastająca młoda.

Wiesz, które rośliny nie lubią podlewania pokrzywówką?
Temat został zablokowany.

Odp: Jagowe podwórko 16 Cze 2012 11:30 #47629

  • kokoryczka
  • kokoryczka's Avatar
  • Offline
  • Expert Boarder
  • Posty: 126
  • Otrzymane dziękuję: 58
Niezły busz masz w ogrodzie :) A nie myślałaś, żeby skoszoną trawę wykorzystać do mulczowania pod drzewkami? Pod rozłożystymi liśćmi host też jej widać nie będzie, a użyźni ziemię :) Czy znasz odmianę swojej zielonej funkii, bo mam podobną i jestem ciekawa?
Temat został zablokowany.

Odp: Jagowe podwórko 16 Cze 2012 13:43 #47660

  • futrzasta
  • futrzasta's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 1752
  • Otrzymane dziękuję: 603
Kokoryczko, ta zielona hosta to najprawdopodobniej Erromena Undulata.
Wątpię czy ta trawa nadaje się do mulczowania - jest za długa. Kolejne koszenia dostarczą mi trawy do tego odpowiedniej ;) Większość , jak co roku zresztą, spłonie a co nie spłonie, to trafi na kompostownik.

Co do gnojówki i podlewania nią roślin, to wiem, że cebula, czosnek, fasola i groch nie powinny być podlewane ale co z kwiatów, to jeszcze muszę się dokształcić.

Gwoli wyjaśnienia dlaczego u mnie jeszcze nic nie kwitnie - ten rok jest rokiem pierwszych nasadzeń. Do tej pory było karczowanie, koszenie; ogólnie doprowadzanie terenu do stanu, w jakim jest teraz. Zanim zaczęłam działać sporą część terenu porastały śliwki, czarny bez i jesionki (w większości przypadków były to suche badyle) i...miejscami mech (a miejscami nawet mchu nie było :rotfl1: ). Pozostałą część porastały niemal 2metrowe pokrzywy, osty i inne badyle.
Tak więc w tym roku następuje przełom. Zaczynam sadzić to, co chcę żeby rosło. :wink4:
ładnie i kwitnąco będzie za rok :P ;) :funnyface:
Kiedyś na FO był wątek Oranii - jej zmagania bardzo przypominały mi moje np wycinka chaszczów :rotfl1:

Ale ale, nowiuśka żyłka lśni w kosie więc kośmy radośnie, hej! :dance:
Temat został zablokowany.

Odp: Jagowe podwórko 16 Cze 2012 22:48 #47753

  • Roma
  • Roma's Avatar
Jaguś=- z takim podejściem do rzeczywistości, bardzo szybko osiągniesz wymarzony cel :thanks: Najważniejsze to aby się nie bać zmian i ostro do przodu :garden: :garden1: :flower: Roboty Ci jednak nie zazdroszczę :hug:
Temat został zablokowany.

Odp: Jagowe podwórko 16 Cze 2012 23:25 #47765

  • futrzasta
  • futrzasta's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 1752
  • Otrzymane dziękuję: 603
Dziękuję Romo :kiss3: Jakoś tak powolutku, krzaczek za krzaczkiem, roślinka za roślinką, tu kamyczek tam kamyczek stworzę to swoje wymarzone podwórko. Nie lubie pośpiechu, nad każdą rośliną do posadzenia długo zastanawiam się gdzie ją umiejscowić żeby nie trzeba było przesadzać, żeby nie została stratowana przy okazji różnych prac mojej drugiej połowy lub w trakcie dzikich szaleństw dzieciarni :lol: Kosić wolę sama, przynajmniej nie muszę się obawiać, że coś zostanie wycięte przez pomyłkę a poza tym lubię ;)Gdybyż tak jeszcze pogoda zechciała być bardziej łaskawa dla mnie, to byłabym wdzięczna- dziś znów wykosiłam kawałek i znów jakieś burze kręcą się wokoło :angry: Mam nadzieję, że padać jednak nie będzie, wystarczy mi już tej wody, w warzywniaku miękko, w niektórych miejscach na podwórzu stoją sobie kałuże...Deszczu :screem: idź sobie tam, gdzie cię potrzebują :lol:
Temat został zablokowany.

Odp: Jagowe podwórko 17 Cze 2012 08:34 #47806

  • sd-a
  • sd-a's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 5906
  • Otrzymane dziękuję: 2385
No to cierpliwie czekam na kwiaty :-)

Jedni wycinają czarne bzy, a ja wczoraj szukałam swego po zimie, ale nie znalazłam :ouch:
Będę sadzić po raz trzeci :happy4:
Temat został zablokowany.

Odp: Jagowe podwórko 17 Cze 2012 08:43 #47809

  • AGNESS
  • AGNESS's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 2186
  • Otrzymane dziękuję: 431
Jaguś ależ miałaś koszenia, kopce wyglądają baaardzo imponująco :eek3: :happy: Wspaniale tak tworzyć ogród od początku....pracy ogrom, ale pomalutku, pomalutku i jaka satysfakcja z efektów. U mnie ciasno, tłok i ścisk....a głowa pełna pomysłów i chciejstw, ale nie ma ich gdzie realizować.....więc.....zazdroszczę B) :happy:
Temat został zablokowany.

Odp: Jagowe podwórko 17 Cze 2012 10:26 #47829

  • futrzasta
  • futrzasta's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 1752
  • Otrzymane dziękuję: 603
Witaj Agness :) Te kopce to dopiero początek koszenia, były 4, jedną kupkę oddałam dla kóz sąsiada ale ponoć jeść nie chciały więc póki co reszta ma spłonąć :) Po wczorajszym koszeniu uzbiera się kolejna a dziś zapewne wykoszę następną :rotfl1: Tak sobie żeśmy z eMem doszli do wniosku, że dla konia to pewno by starczyło sianka, pytanie tylko czy chciałby to jeść, bo skoro kozy wszystkożerne nie chciały...

Siberio, u mnie czarny bez - ten pospolity rozrasta się jak pokrzywa. Mnie on nie przeszkadza, bo lubię jego zapach, te baldachy kwiatów i owoce mają swój urok (a i ptaszęta mają pożywienie) ale moja druga połowa właśnie tego zapachu nie znosi więc poszliśmy na kompromis i zostawiliśmy 2 lub 3 krzaczki gdzieś na uboczu pod siatką graniczną. Nikt o nie nie dba a one i tak rosną - lubię takie bezobsługowe roślinki :wink4:

Burze sobie przeszły bokiem B) więc sianko sobie schnie i pachnie obłędnie. Za to właśnie kocham sianokosy :dance:
Temat został zablokowany.

Odp: Jagowe podwórko 05 Lip 2012 12:18 #52627

  • futrzasta
  • futrzasta's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 1752
  • Otrzymane dziękuję: 603
DSC00202.JPG


DSC00153.JPG


DSC00195.JPG


DSC00205.JPG


DSC00212.JPG


DSC00203.JPG


DSC00026.JPG


DSC00032.JPG
Temat został zablokowany.

Odp: Jagowe podwórko 05 Lip 2012 22:05 #52739

  • sd-a
  • sd-a's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 5906
  • Otrzymane dziękuję: 2385
Nice to see you :-)
Temat został zablokowany.

Odp: Jagowe podwórko 06 Lip 2012 19:28 #52945

  • futrzasta
  • futrzasta's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 1752
  • Otrzymane dziękuję: 603
Nice to see you to ;)
Przyjrzałam się ostatnim zdjęciom i doszłam do wniosku, że marne one są jakieś...pewnie dlatego, że telefonem cykane :blink: Jeśli dziś nie zapomnę naładować akumulatorów to najdalej pojutrze wstawię nowe jakieś.

Wczoraj podlałam niemal wszystko pokrzywówką (gnojówką) i teraz sprawdzam czy mi rośliny rosną w oczach :rotfl1: Może to złudzenie a może pańskie oko ;) ale dziś są jakieś ładniejsze :funnyface: :dance:
Temat został zablokowany.

Odp: Jagowe podwórko 06 Lip 2012 23:24 #52987

  • sd-a
  • sd-a's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 5906
  • Otrzymane dziękuję: 2385
A ile można ciągnąć na samej wodzie? :happy4:

Czekam na fotki :-) Najlepiej wychodzą, kiedy słońce schowa się za chmurką :-) Ja normalnie poluję na chmury ;-)
Temat został zablokowany.

Odp: Jagowe podwórko 07 Lip 2012 08:45 #53011

  • futrzasta
  • futrzasta's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 1752
  • Otrzymane dziękuję: 603
:rotfl1: Oj tam oj tam ;) Przeca że nie na samej ino z florowitem :P Pokrzywówka to u mnie nowość, dlatego tak ślepia wlepiam w oczekiwaniu na efekty :wink4:

Akumulatory się ładują - oczywiście dopiero Ty Siberio mi o tym przypomniałaś, bo ja pamięć mam dobrą ale krótką :jeez: :wink4:
Temat został zablokowany.

Odp: Jagowe podwórko 07 Lip 2012 08:52 #53014

  • ulakonie
  • ulakonie's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 2728
  • Otrzymane dziękuję: 390
Ja na chmury czekać nie będę bo do tego czasu to mi poprzekwitałyby lilie :) tyklo czemu tyle schodzi na ich wstawianiu na neta :)
Temat został zablokowany.

Odp: Jagowe podwórko 07 Lip 2012 09:00 #53016

  • futrzasta
  • futrzasta's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 1752
  • Otrzymane dziękuję: 603
Ula, może rozmiar zdjęcia masz duży?
Ja na chmury też nie czekam, a jak zobaczę to przeganiam :lol: Dobrze mi z tym upałem. Od kilku dni mamy po 34 stopnie w cieniu :dance: a podlewanie w nocy (całą noc ze środy na czwartek burze szalały) więc jest dobrze, nie trza psuć. Mogło by tak być aż do października ;)
Temat został zablokowany.


Zielone okna z estimeble.pl

Moderatorzy: Dorota15, Betula
Wygenerowano w 0.421 sekundy
Zasilane przez: Kunena Forum