TEMAT: Jagowe podwórko

Odp: Jagowe podwórko 16 Lip 2012 09:09 #55021

  • Andzia1
  • Andzia1's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 474
  • Otrzymane dziękuję: 199
Prawdziwy tytan pracy z Ciebie... z tego co piszesz wnioskuje, że kosisz kosa spalinową :blink: :blink: ?? Po prostu... wymiękłam.
Kolorowości u Ciebie też śliczne... tak trzymaj! A sąsiada szybko zasłoń jakimś żywopłotem, najlepiej kolczastym :evil:
Temat został zablokowany.


Zielone okna z estimeble.pl

Odp: Jagowe podwórko 16 Lip 2012 10:13 #55029

  • futrzasta
  • futrzasta's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 1752
  • Otrzymane dziękuję: 603
Andziu, kosa jest elektryczna. Niestety kilka razy kabel przecięłam ostrzem (gdy jeszcze ostrza używałam) zanim nauczyłam się, że kabel MUSI BYĆ Z TYŁU :rotfl1: Teraz koszę już tylko żyłką więc kabel może się najwyżej wplątać, co i tak nie należy do przyjemności - można się najeść strachu :lol: Spalinówka jest po pierwsze za ciężka dla mnie a po drugie nie mam cierpliwości przy odpalaniu sznurkiem. Miałam spalinówkę ale musiał to być bubel niesłychany (kupiony na all), bo zepsuła się po pierwszych kilku godzinach koszenia. Powiedziałam sobie, że nigdy więcej kosy spalinowej.
Uwielbiam te spacery z kosą, gorzej jest z wygrabianiem skoszonego - to już mniej lubię :wink4:

Od strony sąsiada planuję posadzić same kolczaste krzewy w żywopłocie kilku warstwowym :evil: :devil1: :wink4:
Ostatnio zmieniany: 16 Lip 2012 10:14 przez futrzasta.
Temat został zablokowany.

Odp: Jagowe podwórko 16 Lip 2012 15:54 #55087

  • Roma
  • Roma's Avatar
Jaguś- a nie lepsza by była kosiarka wózkowa? np. z koszem? elektryczne są lekkie i wcale niedrogie.Kupiłam przynajmniej 10 lat temu za śmieszne pieniądze i nadal spełnia swoją funkcję a przynajmniej odpada mi zgrabianie trawy.
Temat został zablokowany.

Odp: Jagowe podwórko 16 Lip 2012 17:56 #55104

  • futrzasta
  • futrzasta's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 1752
  • Otrzymane dziękuję: 603
Romo, kiedyś na pewno sobie :rotfl1: kupię ale teraz jeszcze mamy bardzo nierówny teren, jakieś pieńki wystające znienacka :lol: po wyciętych krzakach. O ile z nierównością terenu jeszcze dałoby się kosić to jednak bałabym się zahaczyć o te 5 centymetrowe pieńki. Zapewne dałoby się je jakoś wyciągnąć z ziemi ale jak to zrobić żeby nie zryć trawy przy okazji :think:
Ostatnio zmieniany: 16 Lip 2012 17:57 przez futrzasta.
Temat został zablokowany.

Odp: Jagowe podwórko 16 Lip 2012 23:49 #55261

  • Roma
  • Roma's Avatar
Pieńki trochę poskrobać i z boków wywiercić otwory.Górę skropić randapem z dodatkiem saletry i to samo wstrzyknąć w otwory.Na wiosnę powinna być reakcja i pieńki powinny zacząć się kruszyć, wtedy są łatwe do usunięcia.
Ostatnio zmieniany: 16 Lip 2012 23:49 przez Roma.
Temat został zablokowany.

Odp: Jagowe podwórko 17 Lip 2012 19:09 #55454

  • futrzasta
  • futrzasta's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 1752
  • Otrzymane dziękuję: 603
Inne kwiatki też rosną na moim podwórku

SDC12134.JPG

wierzbownica kosmata ;) :woohoo:

SDC12139.JPG


SDC12141.JPG



SDC12148.JPG


Doskonale widoczny kopiec w tle :mad2: a to oznacza, że pora na kolejne okrojenie terenu kreciego - czas na zmianę miejsca dla puszki na pręcie - pod moją faworytę się pcha ...niepodległości się zachciewa ... :mad2: :flower:
Ostatnio zmieniany: 19 Lip 2012 08:44 przez futrzasta.
Temat został zablokowany.

Odp: Jagowe podwórko 18 Lip 2012 23:44 #55839

  • AGNESS
  • AGNESS's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 2186
  • Otrzymane dziękuję: 431
Jaguś a co to za kwiatuszki takie wysokie różowiutkie na pierwszej fotce???
Temat został zablokowany.

Odp: Jagowe podwórko 19 Lip 2012 00:47 #55859

  • futrzasta
  • futrzasta's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 1752
  • Otrzymane dziękuję: 603
Ano właśnie jeszcze nie wiem. Rośnie sobie ot tak, po prostu a ponieważ ładnie mi się komponuje to zostawiłam kępę ;) . Jak się dowiem co to jest to podpiszę :)


już się dowiedziałam :)
Ostatnio zmieniany: 19 Lip 2012 08:48 przez futrzasta.
Temat został zablokowany.

Odp: Jagowe podwórko 25 Lip 2012 00:17 #57215

  • futrzasta
  • futrzasta's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 1752
  • Otrzymane dziękuję: 603
Ot, namawiały, namawiały i namówiły :rotfl1: :rotfl1: :rotfl1:
Jest, śliczna, żółciutka Stiga z małym koszem :dance:
Wciąż mi chodzi po głowie piosenka
:rotfl1:
Temat został zablokowany.

Odp: Jagowe podwórko 25 Lip 2012 09:15 #57240

  • Andzia1
  • Andzia1's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 474
  • Otrzymane dziękuję: 199
futrzasta wrote:
Inne kwiatki też rosną na moim podwórku

SDC12139.JPG

A to jest cykoria podróżnik :hearts: uwielbiam ją za kolor i taki delikatny pokrój. Rośnie tego koło mnie mnóstwo i przymierzam się do przeniesienia jej na skalniak też :dance:
Temat został zablokowany.

Odp: Jagowe podwórko 28 Lip 2012 00:03 #57796

  • futrzasta
  • futrzasta's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 1752
  • Otrzymane dziękuję: 603
Na skalniak powiadasz... :think: Ja ją zostawiłam w najdzikszym zakątku podwórka czyli przy rowie przydrożnym. Rośnie sobie z koniczyną i różnymi innymi polnymi ale kto wie czy nie znajdzie się dla niej miejsce w sadzie...

Kosiarka przetestowana - jest boska ;) Dorciaj dobrze mówi - to jest jak joga :rotfl1:
Tak więc obecnie nie istnieje nic poza :garden: :garden: :garden: oraz :garden1: :garden1: :garden1: bo sucho jak :devil1: A wieczorami upajam się cudownym zapachem Dziwaczka. Czy ja kiedyś pisałam , że on słabo pachnie? Taaak? Jakże się myliłam ;)
Ostatnio zmieniany: 28 Lip 2012 00:04 przez futrzasta.
Temat został zablokowany.

Odp: Jagowe podwórko 11 Wrz 2012 22:25 #68483

  • futrzasta
  • futrzasta's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 1752
  • Otrzymane dziękuję: 603
Hello hello pszczółki moje kochane :kiss3:

Cosik straśnie długo nic nie pisałam a to dlatego, że doba ma zaledwie 24h a ja miałam jak zwykle caaałą masę roboty :jeez: .
O tym, że mam kosiarkę z koszem już pisałam...Widzę, że kwiatków nie pokazywałam... Więc już naprawiam błąd

mieczyk abisyński - z 4 tylko jeden
SDC12569.JPG


malope - nie mogę się na nią napatrzeć

SDC12605.JPG


SDC12609.JPG


SDC12594.JPG


dalie - miały być karłowe :crazy:
SDC12596.JPG


jakieś cynie ;)
SDC12601.JPG



Wczesną wiosną dużo pisałam o moim warzywniaku...teraz jedyne co mogę o nim napisać to to, że wyszedł mi ładny :P Niestety nie wszystkie warzywa wyrosły jak należy. Tu przyznaję się bez bicia, że trochę zaniedbałam je... może za mało nawożenia...może za sucho...a diabli wiedzą. Jakieś tam warzywka na użytek własny są... Pięknie wyrosły mi pomidory (dzięki stosowaniu wskazówek Pomodoro)- dodam, że po raz pierwszy w mojej karierze ogrodniczki jemy własne pomidory do tej pory zawsze trafiał je szlag (czyt.ZZ albo inne choróbska). Najlepiej mają się dyniowate: ogórki i cukinia w swej szczytowej formie zajmowały niemal pół ogrodu - normalnie klęska urodzaju :silly: Ale najlepiej ma się dynia a zwłaszcza ozdobna - po prostu pokażę jak wygląda

SDC12632.JPG



Doszło kilka nowych roślin: jakaś rudbekia, jakiś dziełżan, trochę irysów, kilka nowych liliowców, coś tam znad morza przywiozłam...No właśnie "coś tam", bo pojęcia nie mam co to może być.Ładnie wyglądało, to zerwałam dwie gałązki ;) Będzie zagwozdka do identyfikacji...
Tak więc w przyszłym roku będzie trochę więcej kwiatów ;) (o ile nie wymarzną lub nie trafi ich inny szlag).
Temat został zablokowany.

Odp: Jagowe podwórko 11 Wrz 2012 22:35 #68491

  • futrzasta
  • futrzasta's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 1752
  • Otrzymane dziękuję: 603
A żeby nie było, że tylko to u mnie rośnie ;) to dorzucę jeszcze coś

SDC12613.JPG


SDC12606.JPG


SDC12603.JPG


SDC12584.JPG


SDC12575.JPG


SDC12577.JPG


SDC12627.JPG


SDC12586.JPG
Temat został zablokowany.

Odp: Jagowe podwórko 12 Wrz 2012 21:29 #68729

  • futrzasta
  • futrzasta's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 1752
  • Otrzymane dziękuję: 603
Powiedzcie mi, kochani moi czytelnicy, czy już mogę ścinać te cynie na nasiona czy dać im jeszcze trochę czasu a jeśli dać to ile?

SDC12620.JPG


SDC12622.JPG
Temat został zablokowany.

Odp: Jagowe podwórko 12 Wrz 2012 21:48 #68742

  • sd-a
  • sd-a's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 5906
  • Otrzymane dziękuję: 2385
A ja nic nie wiedziałam o zakupie kosiarki :club2: a to taka dobra wiadomość :-)

Wygląda na to, że cynie są już gotowe do rozmnażania.
W razie wątpliwości ścinam kwiat z dłuższą łodyżką i trzymam w przewiewnym miejscu jeszcze kilka dni.

Werbena patagońska sama się wysieje, ja ją uwielbiam, w dużej grupie jest wyjątkowo atrakcyjną rośliną :-)
Temat został zablokowany.

Odp: Jagowe podwórko 13 Wrz 2012 07:32 #68812

  • futrzasta
  • futrzasta's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 1752
  • Otrzymane dziękuję: 603
O widzisz, Siberio...więc to jest werbena patagońska... ;) Karteczkę z nazwą gdzieś mam ale gdzie to już chyba tylko diabli wiedzą :lol:
Nie jestem pewna, czy ta werbena rośnie w dobrym miejscu - posadziłam ją w półcieniu i baldachy ma takie raczej niewielkie...Czy ona nie powinna dostać więcej słoneczka?
No tak, tylko jeśli nie tam, to gdzie ja mam ją przesadzić :think: Pewnie wyda się to dziwnym pytaniem przy takiej ilości miejsca do nasadzeń ale uwierzcie mi, nie wszędzie da się kopać a i nie wszędzie należy kopać. Taka ilość starych drzew czasami ma swoje wady :lol: Są tez miejsca, gdzie na wiosnę jeszcze długo jest mokro i obawiam się, że rośliny zwyczajnie zgniją.

Tomku, mnie najczęściej można znaleźć na podwórku :P a jeszcze tydz temu widywano mnie na plaży :lev: :wink4:


Brrr zimno, wilgotno, mglisto...brrr brrr
Ostatnio zmieniany: 13 Wrz 2012 07:36 przez futrzasta.
Temat został zablokowany.

Odp: Jagowe podwórko 13 Wrz 2012 08:17 #68822

  • futrzasta
  • futrzasta's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 1752
  • Otrzymane dziękuję: 603
Koleżanka nie zagrzebywała się w piasku ino spacerowała wzdłuż morza :tongue2: Musieliśmy się minąć :wink4:
Temat został zablokowany.

Odp: Jagowe podwórko 13 Wrz 2012 09:12 #68838

  • pamelka
  • pamelka's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 9346
  • Otrzymane dziękuję: 2381
futrzasta wrote:
mieczyk abisyński - z 4 tylko jeden
SDC12569.JPG

Jaguś wykop te wszystkie 4 mieczyki razem i przechowaj w jednaj kępie ;)
W przyszłym roku powinny się ładnie rozrosnąć. Tylko nie dziel, bo będą znów pojedyncze pędy tylko :sad2:
Temat został zablokowany.


Zielone okna z estimeble.pl

Moderatorzy: Dorota15, Betula
Wygenerowano w 0.454 sekundy
Zasilane przez: Kunena Forum