TEMAT: Działka Igora - sezon 2012

Co za dużo to niezdrowo, ale od żurawek głowa nie boli 26 Lut 2013 22:58 #129515

  • Andzia1
  • Andzia1's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 474
  • Otrzymane dziękuję: 199
Igor, zawsze Cię po cichu podglądałam i podziwiałam, wracam do tego zajęcia z przyjemnością. To ogromna przyjemność móc uczyć się od takiego młodego, sympatycznego człowieka :bravo: :bye:
Ostatnio zmieniany: 26 Lut 2013 22:59 przez Andzia1.
Temat został zablokowany.


Zielone okna z estimeble.pl

Co za dużo to niezdrowo, ale od żurawek głowa nie boli 28 Lut 2013 16:35 #130066

  • anabuko1
  • anabuko1's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 4542
  • Otrzymane dziękuję: 2203
W tym roku zaplanowałam sobie kupić derenia jadalnego ;) Alstremeria piękna,delikatna w swym kolorycie,żonkile cudne,żywe kolorki,,,takich żółciutkich kolorków to nam brak :huh: :) Rabatka żurawkowo nowościowa ładna,estetyczna,,,w moim guście :bravo:
Temat został zablokowany.

Co za dużo to niezdrowo, ale od żurawek głowa nie boli 28 Lut 2013 16:36 #130067

  • Igor
  • Igor's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 4186
  • Otrzymane dziękuję: 2487
Marty dwie ;) ,żurawki doszły w niezłym stanie. :P Te karmelki są przemalutkie, podobne do skalnic , a nie żurawek :crazy:
Zobaczymy co z nich wyrośnie za kilka miesięcy, jak porosną w gruncie trochę.

Małgosiu, ciesze się, że mogłem czymś zainspirować ;)
u mnie niestety jednak ta ceglana rabata nie zdała egzaminu, bo notorycznie przekopuje ją pies, więc musi być
cały czas zagrodzona i nie za pięknie to wygląda. :(
Być może za rok, dwa powiem, że teraźniejszy wygląd działki to tragedia, gust wciąż mi się kształtuje :happy4:
Przynajmniej kiedyś, jak będę urządzał własny ogród przydomowy będę wiedział czego chce.

Annes, 12 żurawek to stanowczo za mało :P
one łatwo się ukorzeniają przez pędy, więc jak nie chcesz kupować zawsze można od kogoś wysępić pędziki
i samemu ukorzenić sobie. W rok są już spore kępki.

Andziu, witaj :kiss:
dzięki za miłe słowa i odwiedziny. Forum właśnie po to jest, żeby uczyć się i inspirować od innych
Ja chyba bym wygrał ranking osób, które najwięcej się nauczyły przez ostatnie 3 lata...
pomyśleć, ze nie wiedziałem na początku co to jest liliowiec czy żurawka :happy4:


__________________________________


Podsumowanie zimy...meteorologicznej

zima...czy nie zima?
może poprzedni rok zapadł mi tak w pamięci, że teraz spodziewałem się powtórki?
Okazało się zupełnie inaczej... nic nie wymarzło, wszystko wygląda świetnie...jak na koniec zimy... :lol:
Miodunki są jakby zimozielone...a w tamtym roku nie było śladu po 10 odmianach :huh:
żurawki tylko lekko przygniecione przez śnieg, ale w idealnym stanie...juki tak samo...
chyba to zwiastuje wspaniały początek wiosny, albo całego sezonu.
Wylazł już nawet mój mikołajek o kolorowych liściach, a byłem pewien, że zmarzł...
Powoli pokazują się krokusy, liliowce,irysy,miodunki zawiązały już malutkie pąki...
Pozostaje tylko czekać i przetrwać te ostatnie podrygi zimy.

dzisiejsze zdjęcia:

Żurawka 'Melting Fire'


Żurawka 'Delta Dawn'


kilka grupek krokusów za niedługo będzie wyglądało zupełnie inaczej.


Żurawka 'Ginger Peach'


Turzyca 'Everygold' - przezimowała, jak widać bardzo ładnie- bez okrycia


Żuraweczka 'Yellowstone Falls'


zimowe jabłuszka na jabłoni ozdobnej


Sosna 'Winter Gold'


Barwinek 'Aureomarginata'


Wiciokrzew na całej swej długości ma masę pąków... nie okrywany... rośnie już u mnie 4 rok, może w tym roku zakwitnie obficie
w poprzednich sezonach zjadły go mszyce, muszę pilnować teraz


kulka własnej produkcji :rotfl1:


Kolorowa Juka 'Color Guard' - przezimowała super, bez okrycia.


Żurawka 'Georgia Peach'


Rododendron ma masę pąków


Żurawka 'Marmalade'
Ostatnio zmieniany: 28 Lut 2013 16:37 przez Igor.
Temat został zablokowany.

Co za dużo to niezdrowo, ale od żurawek głowa nie boli 28 Lut 2013 16:41 #130069

  • dala
  • dala's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Strefa 7a
  • Posty: 4680
  • Otrzymane dziękuję: 4066
Igor, zgadzam się z Tobą, że ta zima była idealna dla naszych roślinek i teraz tylko trzeba mieć nadzieję, że cały sezon będzie taki dobry!
Twoje roślinki wyglądają świetnie po zimie; u mnie w ogrodzie leży jeszcze sporo śniegu, więc z ostateczną oceną muszę jeszcze trochę poczekać, ale już się cieszę na wspaniały sezon :)
Pozdrawiam i zapraszam do mojego ogrodu!
Ogród Dali '2019
Temat został zablokowany.

Co za dużo to niezdrowo, ale od żurawek głowa nie boli 28 Lut 2013 18:21 #130094

  • anabuko1
  • anabuko1's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 4542
  • Otrzymane dziękuję: 2203
Żurawki zawsze są piękne o każdej porze roku :) Rododendron jak ma masę pąków to będziesz miał pociechę w kwiatach :) Krokusiki fajnie już wychodzą ,czyli wiosna tuż,tuż :bravo:
Temat został zablokowany.

Co za dużo to niezdrowo, ale od żurawek głowa nie boli 28 Lut 2013 18:39 #130100

  • TOMEX
  • TOMEX's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 1239
  • Otrzymane dziękuję: 505
Zdjeciaztelefonu29.12.12993.jpg


A ja też mam kulki własnej produkcji :rotfl1: :rotfl1:
Ostatnio zmieniany: 28 Lut 2013 18:47 przez Igor.
Temat został zablokowany.

Co za dużo to niezdrowo, ale od żurawek głowa nie boli 28 Lut 2013 19:39 #130115

  • Shirall
  • Shirall's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 3980
  • Otrzymane dziękuję: 747
oooo doszły już żurawki? no to super.....poczta się spisała :woohoo: :hug:
ubaw z pakowaniem miałam niezły bo się dłuuugo zastanawiałam jak ja mam jej zapakować i w końcu zrobiłam tak jak doszły :whistle:
Temat został zablokowany.

Co za dużo to niezdrowo, ale od żurawek głowa nie boli 28 Lut 2013 20:21 #130132

  • Igor
  • Igor's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 4186
  • Otrzymane dziękuję: 2487
Czy Was też wkurzają długoterminowe prognozy pogody ? raz patrzę w przyszłym tygodniu 0* i śnieg, a teraz patrzę i 10* i piękne słońce :crazy:
Chyba trzeba czekać i zobaczyć, jak będzie ;) dzisiaj już trochę popracowałem na działce i naładowałem akumulatory na następne dni...
Czy to jest normalne? człowiek najlepiej odpoczywa pracując w ogrodzie :rotfl1:

Martuś, ja to mam wprawę w pakowaniu żurawek, chyba ich ze 100 zapakowałem.
A następnym razem musisz jeszcze każdą doniczkę przykleić do paczki, żeby nie latały :P

Tomku, fajne! takie wysokie...ciekawe czy moje podrosną w górę jeszcze, ale chyba nie

Anabuko żurawki nie zawsze wyglądają ładnie zimą, w tamtym roku totalnie zmarzły i odbijały wiosną od zera.
Teraz to pięknie się prezentują :) oby wiosna przyszła baaardzo szybko

Dalu, u mnie dzisiaj miało być słonecznie, ale nie było...zachęcony pogodą pojechałem trochę popracować...
śniegu już wcale nie ma, ziemia nawet rozmarzła na kilka cm. Pogodę na przyszły tydzień zapowiadają ładną,
może doczekamy się jakiś pierwszych kwiatów :fly:
Temat został zablokowany.

Co za dużo to niezdrowo, ale od żurawek głowa nie boli 28 Lut 2013 20:38 #130141

  • Shirall
  • Shirall's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 3980
  • Otrzymane dziękuję: 747
ajajajaj no tak wiedziałam, ze o czymś zapomniałam - taśma leżała obok a ja oczywiście nie przykleiłam tych doniczek.......gamoń! :hammer:

ja długoterminowym prognozom nie ufam, bo już nieraz były pomyłki ale teraz te co są.....nie będę narzekać jak się spełnią.....chcę już wiosnę! :woohoo:
Temat został zablokowany.

Co za dużo to niezdrowo, ale od żurawek głowa nie boli 01 Mar 2013 08:56 #130250

  • Igor
  • Igor's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 4186
  • Otrzymane dziękuję: 2487
Mogłby się sprawdzić, bo mam teraz 3 dni rekolekcje i wolne, więc przy 10* i słońcu dużo można zrobić w ramach wiosennych porządków
Dzisiaj pierwszy dzień wiosny :flower1: zawsze to jakieś pocieszenie :happy4:
Temat został zablokowany.

Co za dużo to niezdrowo, ale od żurawek głowa nie boli 03 Mar 2013 14:34 #130380

  • daphne
  • daphne's Avatar
  • Offline
  • Fresh Boarder
  • Posty: 3
Igor gratulacje!!! Piękny, kolorowy zakątek u Ciebie. Dzięki za link do forum. Jestem pierwszy raz i zostaję :happy4:
Temat został zablokowany.

Co za dużo to niezdrowo, ale od żurawek głowa nie boli 04 Mar 2013 07:56 #130593

  • Igor
  • Igor's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 4186
  • Otrzymane dziękuję: 2487
Witaj, super, że jesteś z nami na Oazie.
zapraszam cię do mojego nowego wątku - sezon 2013


nowy wątek : forumogrodniczeoaza.pl/index.php/forum/3...ra-sezon-2013#130591
Temat został zablokowany.


Zielone okna z estimeble.pl

Moderatorzy: Dorota15, Betula
Wygenerowano w 0.346 sekundy
Zasilane przez: Kunena Forum