TEMAT: Co rośnie u mnie - Leszek.G

Co rośnie u mnie - Leszek.G 21 Maj 2015 22:16 #371730

  • Leszek.G
  • Leszek.G's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 1347
  • Otrzymane dziękuję: 709
Gieniu, ostatnie 2 dni sprawiły że azalka już gubi kwiaty :(
Iryski odebrałem dzisiaj. Bardzo się cieszyłem aż do momentu wejścia na działkę - okazało się ze jakaś bladź ukradła mi świeżo rozkwitniętą azalię wielkokwiatową 'Speak orange' :mad2: :mad2: :mad2: W dodatku złodziej zniszczył mi siatkę której fragment jest do wymiany :mad2: :mad2: :mad2: Normalnie k....ca mnie wzięła :mad2: :mad2: :mad2: A czekałem aż przekwitnie żeby ją przesadzić w mniej widoczne miejsce :cry2: :cry2: :cry2:
W sobotę jadę ze szpadlem po Rokitniki i w nosie mam czy się rozlezą czy nie :idea1:
Niech im ......a ręce powykręca żeby łyżki do gęby donieść nie dali rady, złodziejom p......ym :mad2: :mad2: :mad2: Szlag mnie trafił.
W weekend robię przyczajkę z wabikiem z azalki pontyjskiej i bejsbolówką w ręku :mad2: :mad2:

Krysiu, dziś widziałem prawie dwumetrowy krzak takiej azalki - to po prostu trzeba zobaczyć i poczuć :hearts:
Ostatnio zmieniany: 21 Maj 2015 22:17 przez Leszek.G.
Za tę wiadomość podziękował(a): e-genia, Krzysia


Zielone okna z estimeble.pl

Co rośnie u mnie - Leszek.G 22 Maj 2015 00:00 #371770

  • Krzysia
  • Krzysia's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 1466
  • Otrzymane dziękuję: 1569
Kliknęłam w podziękuj zamiast odpowiedz :jeez: .

Leszku :hug:, ktoś chyba znalazł u Ciebie niezłe źródełko ślicznych roślin :club2: , może powinieneś zainwestować w kamerkę taką jak montują leśnicy, podobno można w Lasach na wyprzedaży trafić okazyjnie.
Bardzo Ci współczuję i nie dziwię ilości wykropkowanych słów.
...Bo marzenia się spełniają tylko tym, którzy je mają...

Próbuję spełnić jedno z nich
Za tę wiadomość podziękował(a): Leszek.G

Co rośnie u mnie - Leszek.G 22 Maj 2015 07:49 #371800

  • mirdem
  • mirdem's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 2652
  • Otrzymane dziękuję: 2335
No Leszek wcale sie nie dziwię , ze krew Cie zalewa :mad2: :mad2: ........... ale ludzie , którzy to robią :hammer: :hammer: to przecież jakby sąsiedzi ,te ogródki nie są duże , pewnie się mijacie ( bo nie sądzę , że wyprawy złodziejskie organizwane są z miasta ) , mnie to się w głowie nie mieści , ze można cośtakiego zrobić.
Pozdrawiam.....wiosennie przez cały rok ... Mirka :P :P

Kolorowy galimatias Mirki

Kramik -wymienię , sprzedam ( głównie ogrodowe)2015
Za tę wiadomość podziękował(a): Leszek.G

Co rośnie u mnie - Leszek.G 22 Maj 2015 07:54 #371802

  • e-genia
  • e-genia's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 4032
  • Otrzymane dziękuję: 3524
Leszku też mnie wnerwiają taki osoby , które myślą że wszystko do nich należy .
Za tę wiadomość podziękował(a): Leszek.G

Co rośnie u mnie - Leszek.G 23 Maj 2015 07:10 #372173

  • Leszek.G
  • Leszek.G's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 1347
  • Otrzymane dziękuję: 709
Krzysiu, całe działki to jedna wielka hurtownia ogrodnicza za darmo - wczoraj robiłem 'przyczajkę' i dziwnym trafem i nie wierzę że przypadkiem akurat moją alejką przechadzała się pani z bloku obok z która moim zdaniem jest zdolna do wszystkiego, a pod blokiem sadzi czasami różne rośliny które przywozi świeżo wykopane nie wiem skąd :think:

Mireczko, krew mnie zalewa bo w ub roku wstawiałem nową siatkę a teraz 2 metry siatki i słupek są do wymiany :mad2: :mad2: :mad2: Jutro cały dzień posiedzę na działce i poobserwuję kto się skusi na kolejną azalię przy ogrodzeniu :evil: :evil: :evil:

Gieniu, w chwili obecnej złodziejom mógłbym ręce obcinać tępą siekierą - sumienie by mnie nie dręczyło.

Teraz wspomnienia czar, czyli floks szydlasty który już przekwita a zdjęcie jeszcze sprzed pełnego rozkwitu:



Mireczko, poznajesz ? :wink4:
Ostatnio zmieniany: 23 Maj 2015 07:12 przez Leszek.G.
Za tę wiadomość podziękował(a): e-genia, Krzysia

Co rośnie u mnie - Leszek.G 23 Maj 2015 14:33 #372231

  • kaciarynka
  • kaciarynka's Avatar
  • Offline
  • Gold Boarder
  • Posty: 175
  • Otrzymane dziękuję: 15
Matko, aż nie wierzę żeby komuś z ogródka kwiaty kraść!? Z cmentarza czy parku czasem coś skubnąć żeby nie było widać to jeszcze nie taki grzech ale żeby tak komuś na posesję z buciorami to nie ładnie, łap tę sąsiadkę i :club2: jej! A ten skalniaczek to ładny masz :)

Co rośnie u mnie - Leszek.G 23 Maj 2015 23:13 #372453

  • Krzysia
  • Krzysia's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 1466
  • Otrzymane dziękuję: 1569
Kaciarynko, skubnąć odnóżkę z ogrodu czy parapetu to też nie grzech, jeśli roślinie krzywdy się nie robi, a właściciel nie widzi :devil1: , tak skubnięta lepiej rośnie :rotfl1: ale co innego skubnąć całą roślinę :club2: :mad2: .
...Bo marzenia się spełniają tylko tym, którzy je mają...

Próbuję spełnić jedno z nich

Co rośnie u mnie - Leszek.G 24 Maj 2015 08:11 #372480

  • Leszek.G
  • Leszek.G's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 1347
  • Otrzymane dziękuję: 709
Kaciarynko, Krzysia dobrze prawi - niech ułamie gałązkę, niech skubnie kępkę, ale po jaką cholerę kradnie całą półmetrową roślinę? Przecież ona może się nie przyjąć w fazie rozkwitu. Niech bladź jedna przyjdzie, poprosi - co mam do oddania czy podziału to dam. Niech złodziejom ręce powykręca żeby szklanki z woda trzymać nie mogli :mad2:

Wczoraj posadziłem 30 krzaczków Ligustru i 5 Rokitników na poczet żywopłotu. Zaraza jadę sprawdzić czy nic nie zginęło....

Dalej wspominkowo - Narcissus actaea


Narcissus 'Sir Winston Churchil' z grupy wielokwiatowych


Anemone sylvestris
Za tę wiadomość podziękował(a): Krzysia

Co rośnie u mnie - Leszek.G 24 Maj 2015 12:36 #372535

  • Anowi
  • Anowi's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 1825
  • Otrzymane dziękuję: 1586
U nas takie kamerki można wypożyczyć,popytaj a jak się daj Boże złodziej nagra :evil: :evil: zdjęcia po całych działkach bym rozwiesiła.
Jak arum ? bo chyba dobry rok dla nich nawet małe sadzonki mają kwiaty.
.
Pozdrawiam IWONA
Mały ale mój...
Ostatnio zmieniany: 24 Maj 2015 12:45 przez Anowi.

Co rośnie u mnie - Leszek.G 24 Maj 2015 14:29 #372583

  • Leszek.G
  • Leszek.G's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 1347
  • Otrzymane dziękuję: 709
Iwonko, za kamerkami się rozejrzę w tyg.
Arum całe w liściach , po kolbach ani śladu :dry:

Co rośnie u mnie - Leszek.G 29 Maj 2015 21:37 #374456

  • Dorota15
  • Dorota15's Avatar
  • Offline
  • Moderator
  • Posty: 2869
  • Otrzymane dziękuję: 2502
Wpadłam z rewizytą :bye: ładnie u Ciebie więc się rozgoszczę.
Leszku rozumiem Twój żal i złość :angry: Nam w tym roku ukradziono ok. 30 sztuk świerka - trzymaliśmy go w doniczkach przez dwa lata, posadziliśmy (trzeba było kopać tyle dołków) i jakaś ho..ra wszystko nam wyrwała. Posadziliśmy kolejne małe sadzonki ciekawe jak długo się utrzymają, bo ten co ukradł może wrócić.

Co rośnie u mnie - Leszek.G 30 Maj 2015 19:31 #374713

  • wxxx-a
  • wxxx-a's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 3467
  • Otrzymane dziękuję: 1103
Leszku czytam o złodzieju i krew mnie zalewa .Podejrzewam ,że spotkasz swoją azalię w którymś ogrodzie .Bo przecież całkiem obcy człowiek raczej by tego nie zrobił.Bielutki zwykły narcyz ,jest cudny .Niech się schowają te wszystkie wypasione :flower2:

Co rośnie u mnie - Leszek.G 02 Cze 2015 22:31 #375696

  • Margo2
  • Margo2's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 3514
  • Otrzymane dziękuję: 1577
Współczuję kłopotu
Szkoda, szczególnie, że jak piszesz to był już rozrośnięty krzaczek.
Jakaś plaga ostatnio się zorbiła na tych złodziei roslinek
Kiedyś, to kradli narzędzia, a teraz rośliny
Co za czasy :dry:

Co rośnie u mnie - Leszek.G 03 Cze 2015 06:15 #375734

  • Leszek.G
  • Leszek.G's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 1347
  • Otrzymane dziękuję: 709
Ach, szkoda gadać, jako mądrość ludowa głosi 'świat bardak a ludzi bladzi'. Rozmawiałem ze swoją sąsiadką ostatnio (z racji że mamy jedno wejście na nasze działki i są one bliźniacze, podobnie jak domek). Sąsiadka powiedziała ze ostatni przyjechała z nimi ich znajoma żeby zobaczyć i działkę i moja kochana sąsiadeczka oprowadziła swoją znajomą również po mojej działce .... Rozumiem że sama chodzi ogląda - nie mam nic przeciw, ale żeby wprowadzać obce osoby ? :crazy:
A to dołek po mojej azalii :cry3:


Na pocieszenie są inne, mniejsze rośliny których nie widać na pierwszy rzut oka, jak choćby biała prymula siebolda:

Szkoda tylko ze nie chce się wysiać :think:
Ostatnio zmieniany: 03 Cze 2015 06:16 przez Leszek.G.
Za tę wiadomość podziękował(a): e-genia, chester633

Co rośnie u mnie - Leszek.G 03 Cze 2015 08:23 #375743

  • Nitka
  • Nitka's Avatar
Leszku, sąsiadka dostałaby ode mnie niezły opierdziel za oprowadzanie obcych, a kto wie czy również nie złodziei, którzy popatrzą co, gdzie i jak, aby potem wiedzieć jak to ukraść. Swoją drogą, wierzyć się nie chce... W takim razie ten krzak zwinął Ci ktoś, kto nie zna się na rzeczy. Obeznany ogrodnik nie wykopuje roślin w fazie kwitnienia. :jeez: Współczuję... Pogadaj z sąsiadką, tak nie można i pozabezpieczaj się w jakiś sposób, przed sąsiadką również. :wink4: A może jak ją uświadomić, że sprowadzając obcych i wchodząc na nie swój teren odpowiada za zaginięcie czegoś, to przestanie sprowadzać...

Co rośnie u mnie - Leszek.G 06 Cze 2015 07:02 #376594

  • Leszek.G
  • Leszek.G's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 1347
  • Otrzymane dziękuję: 709
Anitko, sąsiadka ma 70 lat i swego .... :crazy: Ja im koszę działkę i przed ich działką, a w zamian korzystam z ich szklarni (połowy). Ostatnio postawili kochani sąsiedzi pustą beczkę w miejscy gdzie przechodzę na ich część działki .... Kiedyś, za czasów młodości mojej babci, jeśli ktoś nie chciał by chodzono po jego własności, ustawiano w tym miejscu snopek zboża na kołku.
No cóż, skończy się współpraca w tym roku i tyle.

Na pokrzepienie zaległe fotki z kwitnień różnych:
Kukułki plamiste




Młodziutka azalia wielkokwiatowa 'Homebush'


Kiścień 'Rainbow' w zasadzie kwitnie od samej wiosny


Serduszka okazała
Za tę wiadomość podziękował(a): chester633, Krzysia

Co rośnie u mnie - Leszek.G 06 Cze 2015 23:04 #376808

  • Krzysia
  • Krzysia's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 1466
  • Otrzymane dziękuję: 1569
Nie mogę sobie przypomnieć gdzie widziałam kukułki :jeez: . Takie wspomnienie z dzieciństwa, kiedy zobaczyłam kwiaty wiedziałam jak wyglądają liście, musiałam je kiedyś widzieć w naturze, tylko gdzie :think: .
...Bo marzenia się spełniają tylko tym, którzy je mają...

Próbuję spełnić jedno z nich

Co rośnie u mnie - Leszek.G 08 Cze 2015 06:40 #377202

  • Leszek.G
  • Leszek.G's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 1347
  • Otrzymane dziękuję: 709
Krzysiu, czyli kukułki plamiste mieć musisz :idea1:
Wspomnień jest dużo, a ja wczoraj robiąc porządku trochę na działce, wywalałem fiszki tego, co nie wyrosło. I znalazłem fiszkę azalki którą ostatnio ukradziono - to nie była Speak orange tylko Cannons double :cry3: :cry3: :cry3:
W ub roku było jej pełno na wyprzedażach, a w tym nie widziałem nigdzie :(

Nadal wspominkowo, bo już przekwitają:








A po kwiatach piwonii jedynie nasienniki zostały :P


i coś dla Mireczki, Orlik Yellow queen - czy Twój też taki rażący ?
Za tę wiadomość podziękował(a): chester633, VERA, Krzysia


Zielone okna z estimeble.pl

Moderatorzy: Dorota15, Betula
Wygenerowano w 0.667 sekundy
Zasilane przez: Kunena Forum