TEMAT: Soczewiański bezcegiełkowy ogródek :)

Soczewiański bezcegiełkowy ogródek :) 12 Mar 2014 08:52 #232877

  • Steasi
  • Steasi's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 465
  • Otrzymane dziękuję: 50
Hej dziewczynki :bye:
Martuś moje zdaje się też nie zmarzła wcale. Cięłam wierzchołkowe gałązki i całe zielone :ohmy: Ale da w tym roku popis :dance:
Roma niekoniecznie lepszą.. czasem się przymnie czasem nie. Warto próbować, nic nie tracimy ;) A mała ogrodniczka je sobie właśnie bułkę z jabłkiem

W końcu i do mnie zawitała wiosna z widocznym znakiem tej pory roku- krokusy 'Blue bird'



Cieszę się z nich bardzo. A jeszcze bardziej z calli- prezent na 8 marca. A ile razy ja musiałam powtórzyc jak mi się bardzo podobają :whistle:


Zielone okna z estimeble.pl

Soczewiański bezcegiełkowy ogródek :) 12 Mar 2014 13:19 #232974

  • dala
  • dala's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Strefa 7a
  • Posty: 4680
  • Otrzymane dziękuję: 4066
Paulo, widzę, że lubisz białe kwiatki, bo i krokusy i kalijki białe :flower2:
Masz rację, naszym M. to trzeba łopatologicznie tłumaczyć, o czym marzymy i co nam się podoba ;) I czasami nawet uda im się trafić :)
Pozdrawiam i zapraszam do mojego ogrodu!
Ogród Dali '2019
Ostatnio zmieniany: 12 Mar 2014 13:19 przez dala.

Soczewiański bezcegiełkowy ogródek :) 14 Mar 2014 20:41 #233704

  • Steasi
  • Steasi's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 465
  • Otrzymane dziękuję: 50
Oj białe kwiaty uwielbiam, dają taką świeżość na rabatach. I właśnie teraz tak myślę, że wbrew temu co piszę mam aż białe zawilce, krwawnika kichawca, krokusy właśnie.. No kalie... I właśnie nie wiem, bo kiedyś miałam białego clemka również ale chyba nie odbije po zimie :(
Oj Dala zgodzę się z tym drugim i to bardzo. A że nasze wysublimowane, ogrodnicze gusta mają swoje chciejstwa to panowie łatwego zadania nie mają. Chwała im za to, że z nami wytrzymują :happy: :flower1:

Soczewiański bezcegiełkowy ogródek :) 14 Mar 2014 22:00 #233759

  • maria
  • maria's Avatar
  • Offline
  • Expert Boarder
  • Posty: 125
  • Otrzymane dziękuję: 84
Zajrzałam i cóż widze piekne kwiaty i tyle nazw roślin :P To nie mały ogródek tylko wspaniały duży ogród.Skad tyle zapału tak młode dziewczyny macie :P
Bede zagladać :bye:
Maria

Soczewiański bezcegiełkowy ogródek :) 14 Mar 2014 22:07 #233760

  • Steasi
  • Steasi's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 465
  • Otrzymane dziękuję: 50
Kochana uwierz mi wcale duży nie jest. Postaram się zrobić jutro zdjęcie z balkonu. Mniej więcej całość obejmuje. Zobaczysz jaki wielki :lol:
Skąd tyle zapału? A chociażby stąd, że jak każdy na tej mojej wsi wychodzi przed dom to ma trawę z tujami i ciągle tak samo. A u mnie zawsze coś tam próbuje chociaż kwitnąc. Odstresowuje mnie praca w ogrodzie, od małego z mamą pracowałyśmy przy aksamitkach i marchewkach.
Nie lubię nudy dlatego mam dziecko, ogród i kozę :crazy: :happy4:
Zapraszam jak najczęściej :hug:

Soczewiański bezcegiełkowy ogródek :) 14 Mar 2014 22:24 #233772

  • sd-a
  • sd-a's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 5906
  • Otrzymane dziękuję: 2385
Czy koza została sfotografowana? :devil1:

Soczewiański bezcegiełkowy ogródek :) 14 Mar 2014 22:41 #233784

  • Steasi
  • Steasi's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 465
  • Otrzymane dziękuję: 50
Nie. Ma się rozumieć, że składasz zamówienie na zdjęcie Barbary- bo takie wdzięczne imię nosi nasz producent eko nawozu :P

Soczewiański bezcegiełkowy ogródek :) 15 Mar 2014 11:11 #233872

  • chester633
  • chester633's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 3279
  • Otrzymane dziękuję: 1931
Steasi wrote:
A chociażby stąd, że jak każdy na tej mojej wsi wychodzi przed dom to ma trawę z tujami i ciągle tak samo.

Coś w tym jest, na mojej wsi stawiają ,,ludki'' domy - tuje na około , jeden nawet posadził różaneczniki w pełnym słońcu(jak one sobie dają radę ,przez 5 lat nie widziałem żeby kwitły),ostanio widziałem chyba RH,bukszpany i róże owinięte torebkami foliowymi z hipermarketu.... :jeez: :hammer: Na moją wieś ,a jest dość spora ,,fajne''(wg.mnie :oops: ) ogrody mogę policzyć na palcach jednej dłoni B)

Ja też poproszę o fotki Barbary :happy:
Ostatnio zmieniany: 15 Mar 2014 11:12 przez chester633.

Soczewiański bezcegiełkowy ogródek :) 15 Mar 2014 13:18 #233902

  • Steasi
  • Steasi's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 465
  • Otrzymane dziękuję: 50
No niestety tak jest właśnie i u mnie. Ludziom się nie chce, nie mają wiedzy albo czasu. Ot cała historia. A szkoda bo wtedy więcej roślin sprowadzaliby do ogrodniczych :P

Dziś pogoda iście pod psem. Barbara zatem siedzi u siebie, nie będę zwierzaka w tak paskudny dzień na zewnątrz wystawiać.Profilowe zatem tylko


Mario mój ogródek jest taki wieeeelki


na dole zdjęcia jest jeszcze jakieś 1,5 metra i chodnik. Zasłania to balkon więc już nie cudowałam. Tak względem odniesienia kulka bukszpanu po prawej stronie koło niebieskiej skrzynki ma ok 1m
Za tę wiadomość podziękował(a): sd-a, chester633

Soczewiański bezcegiełkowy ogródek :) 15 Mar 2014 15:01 #233932

  • sd-a
  • sd-a's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 5906
  • Otrzymane dziękuję: 2385
Koza urocza :devil1: Czekam na poprawę pogody i zdjęcia plenerowe :rotfl1:

Soczewiański bezcegiełkowy ogródek :) 15 Mar 2014 16:16 #233954

  • Roma
  • Roma's Avatar
Fotogeniczna ta Twoja Baśka :) Kiedyś miałam 3 dorosłe kozy i nawet dorobiliśmy się 8 koźląt i to był początek końca naszej historii z kozami :( Nie ma koźląt,nie ma mleka :( a my nie mieliśmy możliwości wychowu tylu sztuk i coś trzeb było zrobić i w momencie kiedy musieliśmy je oddać,zdecydowaliśmy,że nie chcemy kolejny raz rozstawać się z koźlętami :cry2: :cry2: i kozy powędrowały do mojej siostry na gospodarstwo.Oni jakoś nie mają problemów z pozbywaniem się nadmiaru zwierząt :(
Ostatnio zmieniany: 15 Mar 2014 16:21 przez Roma. Powód: literówka

Soczewiański bezcegiełkowy ogródek :) 15 Mar 2014 19:33 #234011

  • Steasi
  • Steasi's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 465
  • Otrzymane dziękuję: 50
Dziewczyny miejmy nadzieję, na poprawę pogody, wtedy i lepsze zdjęcia kozinki będą ;)

Romuś nie znam tego problemu niestety, bo moja Barbara jest dziewicą, kupiliśmy ją głównie żeby było mleko. Nikt jednak nie wie (nie widzimy 'objawów' ruji) kiedy ją dopuścić. I tak sobie żyje beztrosko :whistle:

Soczewiański bezcegiełkowy ogródek :) 15 Mar 2014 22:21 #234089

  • artam
  • artam's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 8385
  • Otrzymane dziękuję: 2682
Naprawdę masz kozę! :woohoo:
Ale trawnika dla niej za dużo to nie masz... ;) Bo koza to najlepsza kosiarka ponoć ;)
Mi taka koza by się przydała! :rotfl1:

Soczewiański bezcegiełkowy ogródek :) 17 Mar 2014 22:29 #234720

  • Steasi
  • Steasi's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 465
  • Otrzymane dziękuję: 50
No oczywiście, że na prawdę. A wątpiłaś :ohmy:
Mam dla niej duuuuuuuużo pola więc poszkodowana nie jest :happy:

Tymczasem dalszy ciąg mojaj wiosny tak wyczekiwanej

Zakwitł pierwszy irysek. Na żywo są piękne, płatki jak z pluszu. Ciesze się z nich ogromnie, bo raz sadziłam i nic nie wyszło po zimie.



Stokrotki siane latem wcale nie zapowiadają się na pomponowe jak zapewniał producent nasion :hammer:


Tutaj narcyzy się szykują

Soczewiański bezcegiełkowy ogródek :) 18 Mar 2014 00:29 #234752

  • Roma
  • Roma's Avatar
Paulo-jak się postarasz to i dziewica da mleko,będzie tego nie za wiele ale 2x dziennie po 500ml możesz udoić.Kozę o prostu trzeba "odklepać" (robić jej odklepywanie wymion)Nasza jedna koza tak została zmuszona do dawania mleka.

Soczewiański bezcegiełkowy ogródek :) 18 Mar 2014 09:06 #234770

  • Steasi
  • Steasi's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 465
  • Otrzymane dziękuję: 50
Romciu to jest bardzo dobra wiadomość! Dziękuję. Skorzystam na pewno :)
Nie mniej trzeba ją dopuścic.. a tutaj zaczynają się schody :think:

Soczewiański bezcegiełkowy ogródek :) 19 Mar 2014 10:17 #235107

  • pamelka
  • pamelka's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 9346
  • Otrzymane dziękuję: 2381
Steasi wrote:
Barbara zatem siedzi u siebie, nie będę zwierzaka w tak paskudny dzień na zewnątrz wystawiać.Profilowe zatem tylko

Fajna ta Barbara :woohoo: I jaki wzrok :lol:

Soczewiański bezcegiełkowy ogródek :) 19 Mar 2014 21:01 #235320

  • Steasi
  • Steasi's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 465
  • Otrzymane dziękuję: 50
Dzięki Jolu, zabawne z niej zwierzątko ;)

Jestem pod ogromnym wrażeniem wrzośca, kwitnie w dalszym ciągu. Już z półtora mieisąca. U Was też kwitną tak długo? Wrzośiec krwisty 'Whiskey'

P1070239.JPG



Tu dwa gramolańce się czają. Zapomniane trochę, bo narcyzy nie wiem co za odmiana a to niebieskie.. nie wiem co to :oops: (chociaż pamiętam, że ja to kupiłam i ja sadziłam... :pinch: )


P1070240.JPG


P1070241.JPG


Zielone okna z estimeble.pl

Moderatorzy: Dorota15, Betula
Wygenerowano w 0.218 sekundy
Zasilane przez: Kunena Forum