TEMAT: Na ziemi przodków

Na ziemi przodków 03 Lip 2013 11:44 #175305

  • Firletka
  • Firletka's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 640
  • Otrzymane dziękuję: 433
Ty czekasz na drzewa, żeby ptaki świergoliły. Ja też czekałam, ale nie na takie i tyle, ile sąsiad posadził 20 cm od wspólnego ogrodzenia. Są to świerki , które finalnie wyrosną do kilkudziesięciu metrów . W ciągu kilku 6 lat przerosły dwukondygnacyjny dom, gałęzie przewisają na moją stronę, nie mogę ich już obciąć , bo są po prostu za wysoko. Jest ciemno, mrocznie i ...nie chciałam tak.
Z sąsiadem żyjemy w dobrych stosunkach , prosiłam go by obciął czubki , gdy to było jeszcze możliwe. Zapewnał mnie,że będzie sprawował kontrolę nad ich wzrostem , ale...jakoś mu się chyba spod niej wymknęły . Teraz się boję,żeby za kilka lat gałęzie nie weszły mi w okna, bo świerki bardzo dynamicznie rosną i z każdym rokiem będzie większy problem... :sad2:
Jak ja lubię takie sąsiedzkie rozmowy... :oops:
Nawet nie wiem jak miałby je teraz okiełznać, bo naprawdę są tak duże, że chyba już trzeba do nich jakiegoś specjalistycznego sprzętu...

Ale nie o tym miało być . Ty Wiesiu masz inną skalę otoczenia swojego ogrodu. W końcu ziemia przodków ! To nie osiedlowy skraweczek kilkuset metrów, w obrębie których toczy się walka ze wszystkim co żyje - kretami, komarami,ptakami ( na które polują koty) , jeżami ginącymi pod kołami samochodów pędzących osiedlowymi uliczkami jakby to były autostrady. Ostatnio na trasie pomiędzy dwoma pasmami lasu samochód potrącił dzika i młodego łosia...
Potrącił...tzn.zabił . Czy to tak zawsze jest ,że zwierzę wybiega zupełnie niespodziewanie? Czy nie da się go wcześniej zauważyć , zwolnić , albo zatrzymać , jeśli nie stwarza się tym zagrożenia ?
Przynajmniej u Ciebie są bezpieczne.
Ostatnio zmieniany: 03 Lip 2013 11:46 przez Firletka.
Temat został zablokowany.


Zielone okna z estimeble.pl

Na ziemi przodków 03 Lip 2013 12:07 #175311

  • piku
  • piku's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 6169
  • Otrzymane dziękuję: 5027
Firletko ten bonus jak mówi Tabi mam tylko na Podkarpaciu, gdzie osiądę na stałe pewnie na emeryturze, tymczasem mieszkam na Śląsku, gdzie mieszkam w społeczności prawie miejskiej i wszystkie problemy o których piszesz doskonale znam i stąd pewnie moja chęć ucieczki (co wiele osób dziwi) z dala od domostw i ludzi. Tymczasem walczę jeszcze z sąsiadem kochającym parkowe klony i lipy (których liści nigdy nie grabi) i mniszki mimo zamieszkania w otoczeniu strzyżonych regularnie drzewek i krzewów oraz wymuskanych trawniczków. Otoczona ludźmi nie dbającymi o własne zwierzęta i świat który ich otacza i nieśmiało próbuję to prostować :huh:
pozdrawiam - Wiesia :bye:


"Rośliny są jak ludzie, potrzebują miłości, ale i ludzie są jak rośliny, pozbawieni miłości więdną."
Ostatnio zmieniany: 03 Lip 2013 12:12 przez piku.
Temat został zablokowany.
Za tę wiadomość podziękował(a): Jo37

Na ziemi przodków 03 Lip 2013 23:37 #175485

  • Mike22
  • Mike22's Avatar
  • Offline
  • Senior Boarder
  • Posty: 57
  • Otrzymane dziękuję: 6
piku wrote:

Tymczasem jeszcze trochę łąkowych klimatów :)



Pierwsze zdjęcie jak z mojej górki, prawie identyczne, tylko ja mam niższe trawy. A na drugim zdjęciu to są goździki? Bardzo ładne. Jeśli tak to po skrzypie gigantusie to też bym sobie u Ciebie "zamówił"?

Róż mam dosyć sporo z własnej uprawy. Rugosa i inne dzikie, czasem zbieram nasiona, wysiewam. Ta, która zakwitła to pierwsza z mojej uprawy, a poza tym mam jeszcze dwie - Dame de Coeur i Bella. Są drugi rok, dobrze przezimowały lekko okryte. I przede wszystkim.. są przepiękne. :) Twoje także cudne, może kiedyś zrobimy patyczkową wymianę. :P
"Spieszmy się kochać książki, tablety tak szybko nadchodzą." Krzysztof Varga
Temat został zablokowany.

Na ziemi przodków 04 Lip 2013 07:31 #175517

  • piku
  • piku's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 6169
  • Otrzymane dziękuję: 5027
Skrzyp to owszem moja domena ale goździkowa łąka rośnie na moich śląskich terenach spacerowych na piaskach a Ty pewnie masz glinę jak ja więc może nie dać rady. Patyczkowej działalności jeszcze nie próbowałam, ale czemu nie ;)
pozdrawiam goździkowo

pozdrawiam - Wiesia :bye:


"Rośliny są jak ludzie, potrzebują miłości, ale i ludzie są jak rośliny, pozbawieni miłości więdną."
Temat został zablokowany.

Na ziemi przodków 04 Lip 2013 07:42 #175521

  • Firletka
  • Firletka's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 640
  • Otrzymane dziękuję: 433
piku wrote:


...przywiodłaś mi Wiesiu tym zdjęciem na myśl wspomnienie z dzieciństwa. Ten kwiatowy wzorek z błękitu i bieli w zółte kropki - zupełnie taki sam jak na letniej sukience mojej Mamy...

Spaceruj jak najczęściej i przynoś nam takie widoki. My czasem patrząc na to samo nie widzimy tego samego... a przecież to jest obok nas . Dziękuję.
Temat został zablokowany.

Na ziemi przodków 04 Lip 2013 07:50 #175526

  • piku
  • piku's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 6169
  • Otrzymane dziękuję: 5027
Cieszę się Magdaleno, bo to miłe wspomnienia :) a na spacery chodzę często tylko muszę pogadać z moim futrzakiem by mi przypominał że oprócz smyczy mam zabrać aparat B)
tymczasem jedynie takie zwyczajne stokrotki :lol:

pozdrawiam - Wiesia :bye:


"Rośliny są jak ludzie, potrzebują miłości, ale i ludzie są jak rośliny, pozbawieni miłości więdną."
Temat został zablokowany.

Na ziemi przodków 04 Lip 2013 08:37 #175536

  • Firletka
  • Firletka's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 640
  • Otrzymane dziękuję: 433
Jedynie ?!
No to skoro mówisz 'jedynie' to może masz jakieś polne , skromne piękności w Twoim ulubionym pomarańczu ? Ciekawe , czy są takie. :lol:

PS.zaczytuję się Twoim wątkiem od początku. Na razie jestem na 4 str. Niebezpieczna lektura, bo wciąga , a ja mam obowiązki, choć wolałabym mieć same przyjemności, jak dawniej, podczas wakacji , gdy spędzałam je całymi dniami czytając książki. :happy4:

Wiesiu - powtórzę za wieloma - Twoje zdjęcia.......... :hearts: :hearts: :hearts:
Temat został zablokowany.

Na ziemi przodków 04 Lip 2013 09:16 #175546

  • piku
  • piku's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 6169
  • Otrzymane dziękuję: 5027
Życzę więc miłej lektury, choć moje talenty są ulokowane raczej w innych dziedzinach niż słowo pisane :oops:
A pomarańcz w naturze występuje niestety dość sporadycznie (znam jednego to jastrzębiec pomaraczowy, niestety na zdjęciu go nie mam :unsure:),
dlatego moja nowa planowana rabata "łąkowa" będzie w kolorach pastelowych :)
pozdrawiam - Wiesia :bye:


"Rośliny są jak ludzie, potrzebują miłości, ale i ludzie są jak rośliny, pozbawieni miłości więdną."
Ostatnio zmieniany: 04 Lip 2013 09:17 przez piku.
Temat został zablokowany.

Na ziemi przodków 04 Lip 2013 09:23 #175547

  • Firletka
  • Firletka's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 640
  • Otrzymane dziękuję: 433
zaczytuję i zapatruję.
Składam zamówienie na sfotografowanie jastrzębca, choć nie znam się i nie wiem, czy akurat u Ciebie na Ziemi Przodków spotkać go można.
Temat został zablokowany.

Na ziemi przodków 04 Lip 2013 10:02 #175562

  • markussch01
  • markussch01's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 1209
  • Otrzymane dziękuję: 1262
Dziekuje Wiesiu :) za łąkową fotke i wszystkie inne,nic mnie tak nie nastraja pozytywnie jak łąkowe dywany
W polnych kwiatach,ziolach tkwi prawda natury.Legł bym sie na lace i ślipia przymknął..maly ból by był czy nie pogniotę
Dzisiaj łapką czlowieka zmoderowano wiele..,nie ma piekniejszych kwiatow,roslin jak naturalne ,dzikie i piekne w sobie
Bardzo sie ciesze ze jest na forum taka Dusza,choc wiele lat sie znamy internetowo :) wciaz milo mnie zaskakujesz-pewnie i super zdjecia maja duzy wpływ.. :flower2:

Pozdrawiam Markus
Temat został zablokowany.

Na ziemi przodków 04 Lip 2013 12:30 #175601

  • piku
  • piku's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 6169
  • Otrzymane dziękuję: 5027
Firletka wrote:
i zapatruję..
:)
Firletka wrote:
Składam zamówienie na sfotografowanie jastrzębca, choć nie znam się i nie wiem, czy akurat u Ciebie na Ziemi Przodków spotkać go można.
Można go spotkać na śląskiej ziemi, postaram się więc wkrótce :)
Tymczasem dla Ciebie moja ulubiona firletka :)



Markusie, dziękuję Ci za wspieranie mnie w łąkowaniu :) , w dzieciństwie bardzo lubiłam wylegiwać się na łące, teraz trochę odstraszają mnie od takich zapędów kleszcze :dry:
A na pocieszenie dla Ciebie maczek :)

pozdrawiam - Wiesia :bye:


"Rośliny są jak ludzie, potrzebują miłości, ale i ludzie są jak rośliny, pozbawieni miłości więdną."
Ostatnio zmieniany: 04 Lip 2013 12:33 przez piku.
Temat został zablokowany.

Na ziemi przodków 04 Lip 2013 13:19 #175611

  • dala
  • dala's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Strefa 7a
  • Posty: 4680
  • Otrzymane dziękuję: 4066
Wiesiu, ach, te łąkowe klimaty! I do tego jeszcze tak pięknie sfotografowane :bravo:
Ja mam to szczęście, że za płotem rozpościerają się łąki, wzgórza i lasy, a każdy spacerek z pieskami to nieustanny zachwyt nad pięknem natury. Śmiejemy się z M. po powrocie z Włoch, że gdzie tam Toskanii do naszych ślężańskich widoków ;)
Kłopoty z sąsiadami to chyba ma wielu z nas :evil: Moi uszczęśliwili mnie żywopłotem z ogromnych tui, które rosną powyżej mojego ogrodu i cały 'bałagan' igiełkowy mam ja; podobnie zresztą irytują mnie liście wielkiego orzecha na moim podjeździe i olbrzymie świerki tuż przy płocie :angry: Ale, cóż, on pewnie się dziwi, że ja mam tyle kwiatów i liściaków w ogrodzie, kiedy trawka i tuje są super ;)
Pozdrawiam i zapraszam do mojego ogrodu!
Ogród Dali '2019
Temat został zablokowany.

Na ziemi przodków 04 Lip 2013 13:32 #175614

  • piku
  • piku's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 6169
  • Otrzymane dziękuję: 5027
No cóż "wolnoć Tomku w swoim domku" więc musimy to znosić :( ale fajnie, że masz piękną spacerową okolicę Dalu, miło spędzony czas w naturze pomaga pogodniej odbierać otaczający nas świat :)

pozdrawiam - Wiesia :bye:


"Rośliny są jak ludzie, potrzebują miłości, ale i ludzie są jak rośliny, pozbawieni miłości więdną."
Temat został zablokowany.
Za tę wiadomość podziękował(a): r-xxta, Margolka

Na ziemi przodków 04 Lip 2013 13:42 #175615

  • anabuko1
  • anabuko1's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 4542
  • Otrzymane dziękuję: 2203
Tęcza śliczna Wiesiu :bravo:
Ale ładna ta firletka ,,bardzo ładna ;)
Temat został zablokowany.
Za tę wiadomość podziękował(a): piku

Na ziemi przodków 05 Lip 2013 10:14 #175805

  • piku
  • piku's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 6169
  • Otrzymane dziękuję: 5027
Aniu to dla Ciebie też firletka :)




Firletka wrote:
Składam zamówienie na sfotografowanie jastrzębca

Bardzo proszę :)

pozdrawiam - Wiesia :bye:


"Rośliny są jak ludzie, potrzebują miłości, ale i ludzie są jak rośliny, pozbawieni miłości więdną."
Ostatnio zmieniany: 05 Lip 2013 10:15 przez piku.
Temat został zablokowany.

Na ziemi przodków 05 Lip 2013 20:23 #175964

  • olibabka
  • olibabka's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Więc w takiej ciszy ukryty ja - ja liść
  • Posty: 4286
  • Otrzymane dziękuję: 2960
Piękne zdjęcie firletki :woohoo: To roślina niezniszczalna :) A ten pomarańczowy jastrzębiec to też łąkowy ? :think: - bo u mnie tylko żółte.
pozdrawiam serdecznie, Marysia :)

[...]kielich światła nachylony wśród roślin
Odsłania w każdej z nich jakieś przedtem nie znane dno[...]
Temat został zablokowany.

Na ziemi przodków 05 Lip 2013 20:34 #175969

  • Margolka
  • Margolka's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 1747
  • Otrzymane dziękuję: 235
Wiesiu - mamy tą samą ulubioną firletkę . Ucieszyło mnie gdy usłyszałam , że to niezniszczalna rośliina ;)
Uwielbiam tęcze - przypominają, że po burzy zawsze może wyjść słońca ;)
Temat został zablokowany.

Na ziemi przodków 05 Lip 2013 22:51 #176046

  • piku
  • piku's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 6169
  • Otrzymane dziękuję: 5027
Dosyć rzadko ale bywają też pomarańczowe jastrzębce na łąkach Marysiu lecz żółte spotykane są zdecydowanie częściej ;)
Margolko mnie również cieszy ta wiadomość i mam nadzieję, że biała firletka będzie się zachowywała podobnie, bo właśnie wyhodowałam nieco siewek :)
pozdrawiam - Wiesia :bye:


"Rośliny są jak ludzie, potrzebują miłości, ale i ludzie są jak rośliny, pozbawieni miłości więdną."
Ostatnio zmieniany: 05 Lip 2013 22:52 przez piku.
Temat został zablokowany.
Za tę wiadomość podziękował(a): olibabka, Margolka


Zielone okna z estimeble.pl

Moderatorzy: Dorota15, Betula
Wygenerowano w 0.579 sekundy
Zasilane przez: Kunena Forum