TEMAT: Na ziemi przodków

Na ziemi przodków 25 Wrz 2013 15:11 #194800

  • piku
  • piku's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 6169
  • Otrzymane dziękuję: 5027
Jabłonka zaowocowała pierwszy raz, więc jeszcze niewiele mogę powiedzieć. Jabłuszka są jadale i nadają się na przetwory, a jak długo wytrzymają na drzewie :think: , pewnie do czasu aż ja ptaki zmłócą :rotfl1:
pozdrawiam - Wiesia :bye:


"Rośliny są jak ludzie, potrzebują miłości, ale i ludzie są jak rośliny, pozbawieni miłości więdną."
Temat został zablokowany.


Zielone okna z estimeble.pl

Na ziemi przodków 25 Wrz 2013 21:34 #194884

  • artam
  • artam's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 8385
  • Otrzymane dziękuję: 2684
Ognista rabata ma w sobie ogień! Niemniej jednak pragnę zauważyć, że na ogień składają się trzy barwy! Żółta jest bogato reprezentowana, ale z pomarańczową i czerwoną już trochę gorzej... A jakie to kwiaty w tych kolorach do późnej jesieni kwitną? ;) No jakie? :rotfl1: Łatwa zagadka! ;)
Temat został zablokowany.

Na ziemi przodków 25 Wrz 2013 21:46 #194894

  • Małgorzata124
  • Małgorzata124's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 519
  • Otrzymane dziękuję: 67
Cudne trawy, jesienią maja tyle uroku. :flower1:
Temat został zablokowany.

Na ziemi przodków 26 Wrz 2013 07:44 #194959

  • Steasi
  • Steasi's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 465
  • Otrzymane dziękuję: 50
No i Wiesiu mam kolejne chciejstwo. Dzięki, mąż na pewno się ucieszy :happy: On juz nie może słuchac o tym co je chce. Ale nawet on już wie, że chce 'fiołka na parapet, no ten 'biała sukienka' czy jakoś tak. Rzecz jasna 'Ślubny welon' ale tematyka ta sama- zamążpójścia :happy: Ale cieszę się, że pamięta :)
Temat został zablokowany.

Na ziemi przodków 26 Wrz 2013 08:03 #194963

  • dodad
  • dodad's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • strefa klimatyczna 6a
  • Posty: 4100
  • Otrzymane dziękuję: 2560
Wiesiu, ech te Twoje przestrzenie!!
Jest czym odetchnąć :) Podobnie czuję się przebywając na mojej leśniej działce, niestety nasadzeń tam żadnych nie robię, bo nie będę karmić zwierzyny płowej.
A trawy muszą miec przestrzeń do zaprezentowania swojego uroku. U ciebie doskonale wyeksponowane, wtapiają się w krajobraz.
Pozdrawiam serdecznie i zapraszam :)
ogrodowo 2016'***
U Doroty 2015'***2014***
Ostatnio zmieniany: 26 Wrz 2013 08:35 przez dodad.
Temat został zablokowany.

Na ziemi przodków 26 Wrz 2013 08:09 #194964

  • piku
  • piku's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 6169
  • Otrzymane dziękuję: 5027
Martuniu kochana nie musisz mnie wcale namawiać na ulubione przeze mnie trytomki :lol: , te podstawowe już odnowiłam ale jeszcze nie kwitły a z nowości na razie trafiła mi się tylko taka blada. Tworząc ognistą myślałam głównie o pomarańczu i czerwieni a odcienie żółci miały być drobnym dodatkiem ale dziwnym trafem żółtki opanowują moja rabatę i ja już nad tym nie panuję ;) Z jesiennych testowałam również ogniste chryzantemy, nie dały jednak rady :huh:
Ale mam jeszcze maczki i chyba z nimi pakt zawrę bo widzę, że ładnych odcieni też jest wśród nich trochę :silly:



Małgosiu masz rację, cóż by to była za jesień bez traw, tak pięknie szumią i falują na wietrze :silly:



Paulo, welonka miałam kiedyś, ale to raczej dzwonek, nie fiołek. Nie dał u mnie rady
:dry: i teraz hoduję sukulenty ;)

Dorotko, u mnie długo zwierzyna robiła spustoszenie, nie pomagały repelenty i inne zabezpieczenia, trzeba więc było ogrodzić :huh: Tymczasem siatką leśną. Próbuję też sadzić rogosowo, berberysowo, głogowy żywopłot, ale na efekty trzeba trochę poczekać ;)
pozdrawiam - Wiesia :bye:


"Rośliny są jak ludzie, potrzebują miłości, ale i ludzie są jak rośliny, pozbawieni miłości więdną."
Ostatnio zmieniany: 26 Wrz 2013 13:46 przez piku.
Temat został zablokowany.
Za tę wiadomość podziękował(a): Amlos

Na ziemi przodków 26 Wrz 2013 20:05 #195083

  • anabuko1
  • anabuko1's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 4542
  • Otrzymane dziękuję: 2203
No,no ale ładne maczki :)
Ja mam tylko te zwykłe ,pomarańczowe,,ale i te mnie cieszą :)
Temat został zablokowany.

Na ziemi przodków 26 Wrz 2013 20:43 #195093

  • artam
  • artam's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 8385
  • Otrzymane dziękuję: 2684
Maczki to dobry pomysł, ale kwitną, gdy jeszcze trawy mocno przy ziemi falują... ;) Deficyt pomarańczu i czerwieni nie tylko trytomki mogą rozwiązać, ale i dzielżany, trzeba żółć przełamać!
A mi się jakoś chryzantemy odpodobały, choć dają radę...
Temat został zablokowany.

Na ziemi przodków 26 Wrz 2013 20:47 #195094

  • r-xxta
  • r-xxta's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 7727
  • Otrzymane dziękuję: 2600
U mnie maczek zakwitł dziś :woohoo: :rotfl1: , tylko mało ognisty jest :whistle: , różowy :happy3:
Temat został zablokowany.

Na ziemi przodków 26 Wrz 2013 23:18 #195138

  • chester633
  • chester633's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 3279
  • Otrzymane dziękuję: 1931
piku wrote:
Trochę sobie urlopowałam :silly: , ale wkrótce opanuję fotki to się pochwalę ;) Tymczasem prace obfitują w owocobranie :lol:

Pozdrawiam na razie jesiennym widoczkiem :)


Wiesiu,tyle miejsca-aż serce mi się kraje :pinch: ,w tym miejscu super by się komponował :screem: staw kąpielowy-no po prostu bajka... :tongue2:
Temat został zablokowany.

Na ziemi przodków 27 Wrz 2013 07:42 #195154

  • piku
  • piku's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 6169
  • Otrzymane dziękuję: 5027
Marto, ten pełny maczek akurat kwitnie teraz ;) , nie wiem tylko czy tak mu zostanie, czy to chwilowa fanaberia :lol: . A dzielżany sukcesywnie zapuszczam, o czym chyba już wiesz :) To po trawach i liliowcach moje ulubione kwiaty :lol:



Pawle, basen niestety odpada. Po pierwsze zbyt duży spadek terenu, po drugie jest to teren zajęty przez przydomową oczyszczalnię i nie można tam zbyt głęboko kopać. Ale wodę mam co widać po środku cytowanego zdjęcia :silly:
I nawet co nieco tam kwitnie ;)



pozdrawiam - Wiesia :bye:


"Rośliny są jak ludzie, potrzebują miłości, ale i ludzie są jak rośliny, pozbawieni miłości więdną."
Temat został zablokowany.
Za tę wiadomość podziękował(a): Hiacynta, chester633

Na ziemi przodków 28 Wrz 2013 20:24 #195411

  • Steasi
  • Steasi's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 465
  • Otrzymane dziękuję: 50
Piękne dzielżany! Kropka nad 'i' postawiona- też chce :wink4:
Bardzo wkomponował Ci się ten staw w roślinność, założenie widzę naturalistyczne? Czy tu akurat tak wyszło?
Temat został zablokowany.

Na ziemi przodków 28 Wrz 2013 23:17 #195491

  • aleb-azi
  • aleb-azi's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 1596
  • Otrzymane dziękuję: 539
Tak się snułam po internecie i znalazłam taką fotografię. I postanowiłam się nią podzielić :)
Temat został zablokowany.

Na ziemi przodków 29 Wrz 2013 21:13 #195664

  • piku
  • piku's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 6169
  • Otrzymane dziękuję: 5027
Paulo, takie było założenie, ale jaki będzie efekt końcowy to się dopiero okaże :) :)

Izo, ale masz nosa, właśnie nasiona tej trawy przywiozłam dzisiaj z wojaży :lol: jest cudna i mam nadzieję że siew mi się uda :huh:
pozdrawiam - Wiesia :bye:


"Rośliny są jak ludzie, potrzebują miłości, ale i ludzie są jak rośliny, pozbawieni miłości więdną."
Temat został zablokowany.

Na ziemi przodków 29 Wrz 2013 21:39 #195682

  • Edyta
  • Edyta's Avatar
Ładny ten biały rozchodnik. Ja kupiłam tez sobie na wiosnę. Niestety zakwitł jasno - różowo :dry: . Zresztą większość roślin kupionych przeze mnie u chwalonego bardzo na forum p.MP nie zgadzała się. Nawet byłam gotowa wybaczyć mu zauważone wiosną pomyłki, ale ten rozchodnik przelał czarę goryczy. Chyba nie zrobię już nigdy tam zakupów :angry: .
Temat został zablokowany.

Na ziemi przodków 29 Wrz 2013 21:42 #195683

  • piku
  • piku's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 6169
  • Otrzymane dziękuję: 5027
Widzę coraz więcej chętnych na białego rozchodnika :lol: , będę więc dbać o niego i rozmnażać ile się da :silly:
pozdrawiam - Wiesia :bye:


"Rośliny są jak ludzie, potrzebują miłości, ale i ludzie są jak rośliny, pozbawieni miłości więdną."
Temat został zablokowany.

Na ziemi przodków 29 Wrz 2013 21:52 #195690

  • artam
  • artam's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 8385
  • Otrzymane dziękuję: 2684
Wiem, wiem o dzielżanach i nawet mam w związku z tym pewien pomysł! :) Ale o tym na razie sza... ;)
A wiesz, że dziś uczestniczyłam w pozyskiwaniu ostnicy dla Ciebie? :)
Temat został zablokowany.

Na ziemi przodków 29 Wrz 2013 22:03 #195697

  • piku
  • piku's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 6169
  • Otrzymane dziękuję: 5027
Oooo, a jaką, powiedz bo nie zasnę z ciekawości :huh:
A ja pozyskałam między innymi cztery nowe trawy jedną trytomkę :woohoo: i to ognistą :silly:
pozdrawiam - Wiesia :bye:


"Rośliny są jak ludzie, potrzebują miłości, ale i ludzie są jak rośliny, pozbawieni miłości więdną."
Temat został zablokowany.


Zielone okna z estimeble.pl

Moderatorzy: Dorota15, Betula
Wygenerowano w 0.519 sekundy
Zasilane przez: Kunena Forum