TEMAT: Działka Aliny-277.

Działka Aliny-277. 09 Cze 2016 23:11 #479455

  • Alina-277
  • Alina-277's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 1867
  • Otrzymane dziękuję: 1253
Nowinko kwiatów u mnie jest dosyć jedne giną a drugie wychodzą...zawsze coś kwitnie..ale najbardziej lubię ten okres jak kwitną róże...Łapka mówisz....jak nic nie robię to nie boli a jak przeciążę to troszkę boli ..ale boję się skalpela...teraz idę się pakować na zjazd żeby jutro nie ganiać nie wiadomo za czym...



Temat został zablokowany.
Za tę wiadomość podziękował(a): chester633, wxxx-a, grula


Zielone okna z estimeble.pl

Działka Aliny-277. 14 Cze 2016 16:19 #480795

  • Rudbeki
  • Rudbeki's Avatar
Witaj Alinko, dzięki za piękne zdjęcia (szczególnie róż) :hug:
W niedzielę wróciłam z dziewięciodniowego "robotnego" urlopu na działce i teraz dopiero do Ciebie zajrzałam. Jak zwykle było mi tu bardzo miło. Pokazałaś tyle czerwcowych piękności :bye:








Zapraszam do

Naszej działeczki
Ostatnio zmieniany: 14 Cze 2016 16:25 przez Rudbeki.
Temat został zablokowany.

Działka Aliny-277. 14 Cze 2016 18:31 #480828

  • Alina-277
  • Alina-277's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 1867
  • Otrzymane dziękuję: 1253
Jak już pisałam byłam na zlocie miłośników ogrodnictwa w Firleju...nad jeziorem ..domki mieliśmy drewniane i murowane nam przypadł domek murowany w którym mogło mieszkać 6 osób..ale że nie ma jeszcze sezonu więc mieliśmy sami[z M ]było bardzo Fajnie towarzystwo doborowe.. było dużo osób nowych ,w sobotę część pojechała na szkółking a część zwiedzała na własną rękę ...my i Bożka z M i Agapa z M.pojechaliśmy do Kozłówki zwiedzić Pałac rodów Bilińskich i Zamojskich oraz ogrody ,park ,ptaszarnię oraz Różankę oczywiście....wieczorem mieliśmy biesiadę z różnymi konkursami z nagrodami..odgadywaliśmy ogrody na rzutniku i czyj jest..oraz zadania tematyczne... były też wierszyki o ogrodzie lub właścicielu i też do odgadnięcia ...niektórzy nie rozpoznali wierszyków o sobie....bawiliśmy się dosyć długo a rano po śniadaniu i zdjęciu grupowym wypiciu kawki i pożegnania i około południa w drogę powrotną...a na dowód że byłam to zdjęcie..











Pałac i ogrody w Kozłówce....











Więcej nie pokażę tam trzeba być i zobaczyć ...warto...
Ostatnio zmieniany: 14 Cze 2016 18:33 przez Alina-277.
Temat został zablokowany.
Za tę wiadomość podziękował(a): chester633, Bożka, sierika, elzbieta1, Rudbeki, zanetatacz

Działka Aliny-277. 14 Cze 2016 18:50 #480834

  • Krzysia
  • Krzysia's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 1466
  • Otrzymane dziękuję: 1569
Alino :kiss3: bardzo się cieszę, że się poznałyśmy :hearts: . Zupełnie inaczej teraz patrzę na Twój ogród, a zwłaszcza avatar ;) wiem jaka dobra duszyczka kryje się za okularami. Zawsze lubiłam zaglądać do Twego ogródka, ale teraz będę to robić z większą przyjemnością, będę odwiedzać miłą znajomą :flower2: .


Alinko :kiss3: dziękuję, że chciało Ci się brać ze sobą na zjazd roślinki, już posadzone czekają na zbliżający się deszcz, a ja na ich kwitnienie :thanks: .
...Bo marzenia się spełniają tylko tym, którzy je mają...

Próbuję spełnić jedno z nich
Temat został zablokowany.
Za tę wiadomość podziękował(a): Ave

Działka Aliny-277. 14 Cze 2016 19:55 #480858

  • Alina-277
  • Alina-277's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 1867
  • Otrzymane dziękuję: 1253
Krzysiu ja też cieszę się ze spotkania a roślinki niech ci rosną ..ja na każdy zjazd jakieś roślinki wożę bo rośliny przecież się rozrastają po co wyrzucać na śmietnik jak może ktoś skorzystać..cieszę się że rośliny które wzięłam wszystkie rozdałam..ja też przywiozłam kilka roślinek chociaż zarzekałam się że nie przywiozę nic ale zawsze jest inaczej..kilka fotek z mojego ogródka..







róża Alchymist ukorzeniona w zeszłym roku















Temat został zablokowany.
Za tę wiadomość podziękował(a): chester633, elzbieta1, wxxx-a, Krzysia, grula, zanetatacz

Działka Aliny-277. 14 Cze 2016 21:32 #480916

  • sierika
  • sierika's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Natury nie oszukasz,czyli moje dojrzewanie do eko
  • Posty: 4102
  • Otrzymane dziękuję: 4952
Alinko witaj, roslinki posadzone :) ? widze, że i Ty myslami sięgasz do Firleja... :happy: było cudnie..
Róże ślicznie Ci kwitną a ta biała po lewej stronie to jak sie nazywa? bardzo ciekawie wyglada....dzwonek piekny, ogromne kielichy ma.... :supr3:
Temat został zablokowany.

Działka Aliny-277. 15 Cze 2016 17:02 #481195

  • Rudbeki
  • Rudbeki's Avatar
To musiało być zabawne na zjeździe słuchać wierszyków o swoim i cudzych ogródkach. Doskonały pomysł. Ciekawe kto jest takim poetą.
Róże u Ciebie nadal zachwycają, a dzwonki... :P






Zapraszam do

Naszej działeczki
Temat został zablokowany.

Działka Aliny-277. 15 Cze 2016 22:22 #481307

  • Alina-277
  • Alina-277's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 1867
  • Otrzymane dziękuję: 1253
Sierika...wspominać zjazd będzie się długo w myślach i na zdjęciach Ty byłaś na pierwszym a ja prawie na wszystkich i co jeden zjazd to fajniejszy i długo się będzie go wspominać...Róża biała jest nazwana nazwiskiem działkowiczki od której dostałam patyki do ukorzenienia...jest bardzo wdzięczna kwitnie obficie teraz później trochę mniej ale za to cały sezon do przymrozków...dzwonek kupiłam na targu ...



Rudbeki...naprawdę było zabawnie pięknie ułożone wierszyki dwu zwrotkowe o właścicielu i ogrodzie ułożone z humoremi w piękny sposób przeczytane ..z tego co mówili to były pomysły Gorzaty i Elsi..na wielkich arkuszach papieru były rabaty i na jednej trzeba było wypisać jak najwięcej roślin cieniolubnych a na drugiej słoneczne..były dwie drużyny wygrała ta drużyna która więcej wpisała roślin jedną rośliną my przegraliśmy...i jeszcze kilka takich konkursów ..na koniec było losowanie roślin..ja wybrałam hortensję a M,bodziszka...żałujcie kto nie był...









zakwitł mi mój miniaturowy nowy nabytek z wiosennego zakupu od Fenixa
Temat został zablokowany.
Za tę wiadomość podziękował(a): Bozi, elzbieta1, Krzysia, Rudbeki, zanetatacz

Działka Aliny-277. 16 Cze 2016 16:18 #481534

  • Rudbeki
  • Rudbeki's Avatar
No to naprawdę musiało być fajnie. Czasem dobrze oderwać się od codzienności i trochę poszaleć.
Pozdrawiam Cię serdecznie i życzę udanego weekendu. Ja w piątek jadę na działkę i będę dalej sadzić pomidory i papryki. :jeez:






Zapraszam do

Naszej działeczki
Temat został zablokowany.

Działka Aliny-277. 20 Cze 2016 15:30 #482979

  • Alina-277
  • Alina-277's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 1867
  • Otrzymane dziękuję: 1253
Na takich zjazdach jest naprawdę fajnie ....znamy się z forum ale nie znamy się osobiście ciekawie wyglądają zapoznania w realu...no nareszcie podlało i to porządnie ale wiatrzysko był nie potrzebny..powywracał niektóre kwiatki róże otrzęsione i gałęzie oklapnięte aż nie miło patrzeć..

po burzy...

przed burzą....







mowa różyczka Mary Rose

nowa Louis Odier
Temat został zablokowany.
Za tę wiadomość podziękował(a): elzbieta1, Krzysia, Rudbeki

Działka Aliny-277. 20 Cze 2016 22:09 #483127

  • Rudbeki
  • Rudbeki's Avatar
Prawdziwe cudeńka. Mam nadzieję, że ta czerwona róża jeszcze wróci do formy :jeez:








Zapraszam do

Naszej działeczki
Temat został zablokowany.

Działka Aliny-277. 28 Cze 2016 00:39 #485265

  • Alina-277
  • Alina-277's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 1867
  • Otrzymane dziękuję: 1253
Rudbeki
róża czerwona do pierwotnego wyglądu już nie wróci ponieważ jest targana przez częste wiatry a ma dłuższe gałązki kwiatowe i po kwitnieniu będą obcięte krótko żeby mogła na drugi rok ładnie zakwitnąć...a teraz pokażę kilka fotek chociaż wiem że nikt ich nie będzie oglądał oprócz mnie ale miło będzie na nie popatrzeć....ciekawa jestem jak nazywa się ta róża...































Temat został zablokowany.
Za tę wiadomość podziękował(a): Ave, Bożka, Krzysia, olga1234

Działka Aliny-277. 28 Cze 2016 06:53 #485270

  • olga1234
  • olga1234's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 707
  • Otrzymane dziękuję: 707
Dzień dobry :flower1: kilka razy już byłam u Ciebie , zebrałam się na odwagę aby zagadać . róże piękne ,na pewno każdy się nimi zachwyca .Ja dopiero stawiam pierwsze kroki w dziedzinie róż , połknęłam bakcyla , gdy znalazłam się na forum .Pieeeękna działeczka Pozdrawiam :hearts:
Temat został zablokowany.

Działka Aliny-277. 28 Cze 2016 14:13 #485393

  • Ave
  • Ave's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 832
  • Otrzymane dziękuję: 395
A dlaczegóż to uważasz, że sama dla siebie wklejasz fotki ? nie wszyscy się wpisują, chociaz powinni :whistle: ... niektórzy są skrytoczytaczami :oops: :happy:
Alinko, a jak się nazywa ta róża pustaczek na pierwszych zdjęciach ? wygląda na dużą, a kwiatki ma podobne do Degenhardta ...
Ewa
Temat został zablokowany.
Za tę wiadomość podziękował(a): pamelka

Działka Aliny-277. 28 Cze 2016 17:47 #485434

  • Alina-277
  • Alina-277's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 1867
  • Otrzymane dziękuję: 1253
Olgo zapraszam częściej ..co do róż jak się je kocha to problemu nie stwarzają chyba że czasami w zimie przemarznie...warto hodować róże bo są naprawdę piękne i każda inna i o innej porze kwitnie ...jedne powtarzają kwitnienie drugie nie ale są też inne kwiaty zastępcze...



macierzanka pełna pszczół



pachnąca lawenda

kwitnące juki

AVE..dużo dziewczyn przeszło do innego forum i zrobiło się jakoś pusto ..szkoda...do tej pory nie trafiłam na nazwę tej róży nie szukałam ..to bardzo stara róża jak znalazłam opis to dowiedziałam się że jest z 1898 r...nazywa się LEUCHTSTERN .....





lecznicze nagietki..



..Wims Red rozpoczyna kwitnienie
Temat został zablokowany.
Za tę wiadomość podziękował(a): Bozi, olga1234, grula

Działka Aliny-277. 28 Cze 2016 17:52 #485436

  • pamelka
  • pamelka's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 9346
  • Otrzymane dziękuję: 2381
Ave wrote:
... niektórzy są skrytoczytaczami :oops: :happy:
A niektórzy nawet skrytooglądaczami :happy4: a co :lol:
Temat został zablokowany.
Za tę wiadomość podziękował(a): Alina-277

Działka Aliny-277. 29 Cze 2016 19:40 #485878

  • Bożka
  • Bożka's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 1374
  • Otrzymane dziękuję: 1121
Alinko , bardzo dziękuje za nasionka :kiss3:
Posiane, podlane, niech dobrze wschodzą :drink1:

Nie często zaglądam na forum i jeszcze nie potrafię powiedzieć ile dziewczyn (a może i chłopaków) przeszło do nowego forum. Faktycznie szkoda ponieważ OAZA nie istnieje przeciez zbyt długo. Przyzwyczaiłam się do tej grupy, a tu taka niespodzianka...no cóż :sick:
Temat został zablokowany.

Działka Aliny-277. 29 Cze 2016 19:53 #485887

  • Aszka
  • Aszka's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 2491
  • Otrzymane dziękuję: 2655
pamelka wrote:
Ave wrote:
... niektórzy są skrytoczytaczami :oops: :happy:
A niektórzy nawet skrytooglądaczami :happy4: a co :lol:

Aco :search:
Temat został zablokowany.


Zielone okna z estimeble.pl

Moderatorzy: Dorota15, Betula
Wygenerowano w 0.914 sekundy
Zasilane przez: Kunena Forum