TEMAT: Moja działka :)

Moja działka :) 18 Kwi 2013 18:09 #146891

  • Shirall
  • Shirall's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 3980
  • Otrzymane dziękuję: 747
wiosna na całego a dziś to lato......26 stopni i to słońce! :dance:
z dzieciakami i razem z koleżanką siedziałyśmy ponad 1,5 godziny na dworze.....te grały, skakały i szalały a myśmy.....na ławeczce i do słoneczka.....opaliłam się nawet troszkę! B)
koniec pracy o 11......hehe tu byłam już złośliwa i lot na działkę....a tam.......2 godziny :drool:
osłony z róż pozdejmowane, kopce z kor rozłożone i od razu rabatki prześlicznie wyglądają, część lawendy podcięte, niektóre cięcia korekcyjne róż wykonane zaś reszta prac porządkowych w niedzielę.....bo w sobotę idę na piwo :whistle:
no i wszystkie róże przetrwały zimę, nawet te wrażliwce! :dance:
zobaczcie jakie są piękne.........jejku no normalnie cieszyłam się jak dziecko :woohoo:



no i wiosna.......jejku! :dance:




















Zielone okna z estimeble.pl

Moja działka :) 18 Kwi 2013 18:11 #146892

  • Shirall
  • Shirall's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 3980
  • Otrzymane dziękuję: 747
no a teraz coś mniej wesołego......zobaczcie co mam naprzeciwko......widok strasznie dołujący :sad2:


Moja działka :) 18 Kwi 2013 18:54 #146901

  • r-xxta
  • r-xxta's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 7727
  • Otrzymane dziękuję: 2600
Zwłaszcza ten niebieściutki kwitnący łan robi przygnębiające wrażenie w tej demolce :unsure:
Jest wiosna, kwiatki kwitną... :cry3:

Moja działka :) 18 Kwi 2013 19:40 #146913

  • Shirall
  • Shirall's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 3980
  • Otrzymane dziękuję: 747
oj tak.....ten niebieski łan jest piękny :cry3:
aż mu zrobiłam zdjęcie, bo jest cuuudny i akurat zawsze miałam fajny widok z swojej działki, bo to akurat była działka mojego sąsiada...ona jest dokładnie naprzeciwko mojej :cry3:

Moja działka :) 18 Kwi 2013 19:56 #146917

  • GreenEvil
  • GreenEvil's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 428
  • Otrzymane dziękuję: 67
Dołujące widoki :(

Moja działka :) 18 Kwi 2013 20:17 #146928

  • xMonia
  • xMonia's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 614
  • Otrzymane dziękuję: 104
Martuś co tam porządki ,powoli wszystko się zrobi :) Cebulice piękności :ohmy:

Moja działka :) 18 Kwi 2013 21:56 #147000

  • chester633
  • chester633's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 3279
  • Otrzymane dziękuję: 1931
Shirall wrote:
no a teraz coś mniej wesołego......zobaczcie co mam naprzeciwko......widok strasznie dołujący :sad2:

Po co ludziom działki skoro tak o nie dbają :think: -niejeden by sie ucieszył gdyby miał taką działeczkę :garden1: :flower: .

Moja działka :) 18 Kwi 2013 22:02 #147005

  • gorzata
  • gorzata's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Jeszcze w zielone gramy...
  • Posty: 8603
  • Otrzymane dziękuję: 1935
Marta... ta działka znajduje się w pasie, który będzie likwidowany? :think:
Pozdrawiam - Gosia

Moja działka :) 18 Kwi 2013 22:16 #147022

  • Shirall
  • Shirall's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 3980
  • Otrzymane dziękuję: 747
Chester.......no wiesz.....jakbyś dokładnie przeczytał poprzednie posty to byś wiedział co jest z tymi działkami a nie tak gadał, znam tych ludzi już parę lat i wiem jak co niektórzy cierpią bo im działkę zabrano.....sorka ale mnie to trochę zdenerwowało.....nie doczytałeś a krzywdzisz takim gadaniem :evil:
tam były jeszcze działki do zeszłego października ale zostały zlikwidowane i tak teraz tam wygląda......ten pas zostanie od nas oddzielony płotem a co tam powstanie.....to jeszcze sama właścicielka nie wie :mad2:

Gosiu......ten pas już został zlikwidowany, no właściwie 2 pasy....dziś wycinali kolejne drzewa no i zaślepiali krany z wodą byśmy my mogli mieć wodę no i dziś ją włączyli, na szczęście :)

Moja działka :) 20 Kwi 2013 15:51 #147504

  • Shirall
  • Shirall's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 3980
  • Otrzymane dziękuję: 747
wczoraj byłam w centrum ogrodniczym Floria, na Bukowskiej tuż koło King Crossa i osobom mieszkającym w Poznaniu radzę je omijać.....nie mogłam stamtąd wyjść.....takie śliczności! :woohoo: no i róże od Austina! :whistle:
kupiłam tylko sasankę pospolitą i coś na Tolkienowską rabatkę czyli....skalnicę czerwoną Highlander ale i tak mam zamiar tam jeszcze raz pojechać :whistle:
a potem u babci na działce byłam...a tam....no sami zobaczcie :funnyface:





a tu sasanka B)


hehe a tu.....Romek czyli.....nasz nowy domownik...teraz mamy i Romea czy Romcia no i Julkę :happy3:
byłyśmy z mamą w zoologicznym tylko po wióry i sianko dla Julki no i chciałyśmy sobie pooglądać zwierzaki no i w jednej z klatek zauważyłyśmy, że 2 dorosłe świnki znęcają się i depczą takiego maluszka, nie ma jeszcze miesiąca no i tak długo na niego patrzyłyśmy, ze zdecydowałyśmy, pal tam licho......no bierzemy :rotfl1:
i teraz w domu mamy dwie świnki morskie :crazy:

Moja działka :) 20 Kwi 2013 19:39 #147531

  • GreenEvil
  • GreenEvil's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 428
  • Otrzymane dziękuję: 67
sliczna chruma :hearts:

Moja działka :) 20 Kwi 2013 19:49 #147536

  • xMonia
  • xMonia's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 614
  • Otrzymane dziękuję: 104
Martuś ,czy babcia do hurtu szykuje te warzywa, ile ich jest :ohmy:
kochana powiedz coś o tym centrum ,bo ja tam nigdy nie byłam a robię tam zakupy ,właśnie te róże zakupiłam w tym centrum.
Martuś jak tam będziesz mpgłabyś zwrócić uwagę na magnolię Sunrise i prymulę z czarnymi liśćmi ,bo p.Wioletta polecała ją . Kupiłam magnolię Felix podobno jakaś nowość kwiaty jak kamelia.Ale Ci zazdroszczę ,że możesz tam bywać :woohoo: :woohoo: :woohoo:

Moja działka :) 20 Kwi 2013 20:39 #147565

  • pamelka
  • pamelka's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 9346
  • Otrzymane dziękuję: 2383
Dwie świnki :lol: No ładnie to teraz będzie wesoło :happy4:
Już więcej tam nie przyglądajcie się za długo na klatki, bo liczba domowników znowu się zwiększy :happy3:
A mnie najbardziej dołują uwięzione szynszyle :cry3: ale jak takiego w domu wypuścisz, spróbuj złapać :funnyface:

Moja działka :) 21 Kwi 2013 18:14 #147858

  • Shirall
  • Shirall's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 3980
  • Otrzymane dziękuję: 747
Green :kiss3: no jest śliczna, czy raczej śliczny bo to on ;)

Monia....hehe tak jakby bo wujek to część sprzedaje na rynku, część dla swojego użytku zaś pozostałe dla rodziny rozdaje....zawsze się na coś załapię, w tym roku idę w warzywka i zioła :cool3:
jejku Moniś, to centrum jest niesamowite...jest tam wszystko, począwszy do nasion, bylin, krzewów, drzew po nzawozy, ziemię i architekturę ogrodową czyli jednym słowem jest tam wszysko o czym zamarzy ogrodnik :hearts:
oooooo to jak będę a pewnie będę jutro jak zdążę dojechać to ją zobaczę a jak nie to we wtorek się wybieram B)
ale tą prymulę z czarnym liśćmi już widziałam....podobała mi się B)
hehe no mam 2 przystanki od siebie od pracy :silly:

Joluś już jest wesoło :rotfl1: hehe tak samo tata powiedział :rotfl1:
no szynszyle trudno złapać ale za to coś takiego mam z Julką.....czasami to ją ganiam po całym mieszkaniu bo potrafi być zaraza wredna i złośliwa i się ze mną bawi w gonito albo...kto szybciej się zmęczy :rotfl1:

hehe miała baba jeden kłopot ze zwierzakiem to teraz ma dwa! :rotfl1:
Romek myśli, że Julka jest jego mamą i chciał dziś się jej dorwać do cyca......szkoda, że nie widzieliście reakcji Julki........takiego pisku i jazgotu jeszcze nie słyszałam jak żyję, potem kłapnęła na niego zębami i go obsiurała, no i mnie przy tym też :rotfl1: a teraz Julka jest śmiertelnie na mnie obrażona :laugh1:
no i Romuś się zaczyna do mnie przywiązywać.......czyli zostanę mamuśką po raz drugi :funnyface:
ale i tak bym go nie zostawiła w tym sklepie.....jest przeuroczym maluszkiem i znowu został za wcześnie odstawiony.....ma niecałe 3 tygodnie....ludzie dla kasy zrobią wszystko :mad2:

no i dziś poleciałam na działkę bo pogoda taka piękna, że żal siedzieć w domu i np........pisać plan do szkoły :whistle:
a tam.....no cóż, nie byłabym sobą gdybym wyszła bez szwanku.....no chciałam naprawić dziś pawilon, podniosłam go do góry i już byłam przy ostatnim, uszkodzonym paliku kiedy coś na górze zatrzeszczało, na głowę posypało mi się coś białego no i .......pawilon z łomotem runął mi na głowę :rotfl1:
no poszły górne, plastikowe zatrzaski zaś 2 rury się całkowicie złamały :angry: zaś usiłując się spod niego wydostać, bo taka była plątanina rurek materiału i sznurków, wleciałam w dziurę i sobie prawdopodobnie palec u nogi zwichnęłam.....tak do pary z guzem na głowie :rotfl1:
czyli trza kupować nowy pawilon i składać go od nowa i naprawić ten środkowy :silly:
zaś potem jakby było mało to.......wygięłam nową łopatkę podczas sadzenia :funnyface:
Ostatnio zmieniany: 21 Kwi 2013 18:15 przez Shirall.

Moja działka :) 21 Kwi 2013 18:26 #147863

  • Shirall
  • Shirall's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 3980
  • Otrzymane dziękuję: 747
no i dziś zaczęłam nową rabatkę - Tolkienowską B)
jak na razie posadziłam na niej 2 róże, jaśminowca i lilię św. Józefa ale będę dosadzać :happy4:
jak na razie prezentuje się całkiem, całkiem.......hehe no i szykują się duuuuże zmiany ale i tak nic nie powiem :funnyface:




i jeszcze dziś bawiłam się w szabrownika na terenie tych zlikwidowanych działek.......wzbogaciłam się o 12 pięknych płyt chodnikowych, ale jeszcze muszę dorwać 4....plan na ich wykorzystanie już mam, ale jak na razie nic nie powiem a co! :funnyface:


no i jeszcze taką prymulkę mam.....kolor jest niesamowity! oczywiście też wykopana od sąsiada :whistle:

Moja działka :) 21 Kwi 2013 18:36 #147866

  • Grzesiu
  • Grzesiu's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Życie jest piękne
  • Posty: 715
  • Otrzymane dziękuję: 213
Witaj szabrowniku jeden, a co masz znowu w planie czego nie chcesz nam powiedzieć?
A na jaką literę? :silly:

Ps. Jakieś cebulowe Ci matę czarną podnoszą...czy to kret może?
Ostatnio zmieniany: 21 Kwi 2013 18:37 przez Grzesiu.

Moja działka :) 21 Kwi 2013 18:39 #147867

  • Shirall
  • Shirall's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 3980
  • Otrzymane dziękuję: 747
Grześ a coś mam ale nie powiem :funnyface: a są to dwa słowa.....Z i Ś :funnyface:
ja Ci dam kret...... :club2: to śnieżniki, o których totalnie zapomniałam, ze tam są :sick:

Moja działka :) 21 Kwi 2013 18:48 #147869

  • Shirall
  • Shirall's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 3980
  • Otrzymane dziękuję: 747
no i wiosenki troszkę mam....na początek biedronki - w tym roku jest ich całkiem niezły wysyp i z tego powodu się cieszę......mszyce zwiewajcie :laugh1:






migdałek z pająkiem, lilak, magnolia i róże, no i wiśnia......










Zielone okna z estimeble.pl

Moderatorzy: Dorota15, Betula
Wygenerowano w 0.783 sekundy
Zasilane przez: Kunena Forum