TEMAT: Moja działka :)

Odp: Moja działka :) 13 Kwi 2012 23:05 #24732

  • Xellos
  • Xellos's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Demon
  • Posty: 561
  • Otrzymane dziękuję: 21
To jakieś sensacje się szykują na jutro ? :)
Jedyne co w życiu jest ważne to miłość, Renatka ;*
Pozdrawiam Paweł :)


Zielone okna z estimeble.pl

Odp: Moja działka :) 13 Kwi 2012 23:50 #24756

  • Shirall
  • Shirall's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 3980
  • Otrzymane dziękuję: 747
ano szykują - wielkie sadzenie i moja słodka różanka! :woohoo:
musze znowu kawaleczek trawniczka uszczyknąć ale tak tam trzeba wyprostować to akurat i tylko kawałeczek włókniny dołożyć :whistle:
tylko niech mnie ta głupia noga przestanie boleć! :hammer:
mam za swoje.......lot na BOPa, mimo, że wiedziałam, że tam jest rozlana oliwa i żeby się ratować przed wlotem na kostkarkę musiałam mocno zahamować to przeniosłam ciężar na nogę i.......mam........ból prawej nogi, zwłaszcza ściegno pod kolanem :hammer:

Odp: Moja działka :) 14 Kwi 2012 09:31 #24810

  • r-xxta
  • r-xxta's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 7727
  • Otrzymane dziękuję: 2600
Nie za bardzo zrozumiałam jak sobie tę nogę uszkodziłaś :rotfl1: , ale Ci szczerze współczuję :hug: .
Mnie też boli noga, ale to wszystko od mojego zrujnowanego kręgosłupa :hammer: . A tu tyle roboty :jeez:

Ja dziś przeżyję chwilę prawdy ze swoimi różami :huh: , będę ciąć i zobaczę wreszcie co przeżyło :blink:

Odp: Moja działka :) 14 Kwi 2012 10:46 #24827

  • Shirall
  • Shirall's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 3980
  • Otrzymane dziękuję: 747
haha teraz przeczytałam to co ja tam napisałam i.......... :eek3: :whistle:
więc teraz wyjaśniam.....w McDonaldzie, po jednej stronie jest McCaffe, gdzie ja urzeduję czyli robie kawusie, podaję ciasto etc, zaś po drugiej jest część McDonalda, gdzie jest frytka, kuchnia, BOP - czyli tam gdzie można dostać nuggetsy, tortille, kurczakburgery itd no i oczywiście kasy, oraz jest tam wejście dla pracowników, zaraz koło kas a na przeciwko tego właśnie BOP-a :whistle:
a że bylo nas mało w czwartek, to ja obiecałam, że bede dolatywać do BOPa jak bedzie duży ruch a tak to miałam siedzieć na Caffe i sprzątać, bo była kontrola i tam trza było coś poprawić.....no i jak myłam naczynia to się rozległ dźwięk, że jest zamówienie na BOPie to chciałam tam dobiec, no a tam olej się rozlał, to żeby nie wylądować na kostkarce - czyli maszynie z kostkami lodu, która jest tuż obok - to musiałam szybko zahamować, to po prostu przeniosłam zbyt gwałtownie cieżar ciała na prawą nogę no i........owszem sie zatrzymałam ale za to jak ona potem bolała......aż poczułam w kręgosłupie :jeez:
dziś jest o wiele lepiej, troszkę pobolewa ale już nie tak jak wczoraj :kiss3:

Odp: Moja działka :) 14 Kwi 2012 11:17 #24831

  • Xellos
  • Xellos's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Demon
  • Posty: 561
  • Otrzymane dziękuję: 21
nadal nie wiem do końca co to BOP :) Wydawało mi się, że w McDonaldzie wszystko się kupuje w jednym miejscu przy kasie.

No nic, dziś trza coś zrobić w ogrodzie :)
Jedyne co w życiu jest ważne to miłość, Renatka ;*
Pozdrawiam Paweł :)

Odp: Moja działka :) 14 Kwi 2012 18:18 #24874

  • Shirall
  • Shirall's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 3980
  • Otrzymane dziękuję: 747
haha no ja tez tak myślałam, że wszysko się kupuje przy kasie ale odtąd tam pracuje to wiem, że wcale tak nie jest - no najpierw ktoś musi te kanapki zrobić :rotfl1:
i dlatego jest kuchnia no i ten BOP <---- ale co to znaczy to ja sama nie wiem :rotfl1:
nie zdziwię się, jak Ci co tą nazwę wymyślili nie bedą wiedzieli co to znaczy.....taki skrót nasz :rotfl1:
No jest to po prostu kuchnia - są tam podgrzewacze, parowniki i maszyny z olejem do smażenia :hug:
ale ja już tam nie jem, zbrzydło mi tamte żarcie.......jak już to tylko shake i lody :whistle:

ano pogoda była i jest nadal cudna to można robić na działce, choć szczerze u mnie przed 8 rano była taaaka mgła i było tak zimno i pochmurno, że myslałam, ze z moich planów nici....a tu koło 12 pieknie się rozpogodziło i słońce tak grzało, że pracowałam w krótkim rękawku :woohoo:

Odp: Moja działka :) 14 Kwi 2012 20:07 #24925

  • Shirall
  • Shirall's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 3980
  • Otrzymane dziękuję: 747
no to co ja dziś robiłam.....hmmm.....aha no najpierw to pomalowałam ten kran i jego rurę, na piekny zielony kolorek.....no i nareszcie mam wodę!
koniec z butelkami z wodą z Biedronki! :woohoo:

jeden szkopuł - farba, ta sama co na płot i bramkę, ten sam kolor, producent, kupowana w tym samym sklepie tylko, że nowa puszka i co......no ma inny kolor!!!!! :rotfl1:
zaczełam malować kawałek płotu i.......co u licha :eek3:
musze malować jeszcze raz wszystko bo inaczej bedzie bramka i płot w łatki :rotfl1:
potem musiałam koło wisni donieść wiadro ziemi bo miała korzeń na wierzchu, pewnie jeszcze z 2 doniosę - wiśnia bedzie zadowolona a ja.....zyskam dodatkowe miejsce na roślinki...hmmmm co tu posadzić? :whistle:

no i posadziłam Andromedę w towarzystwie innych powojników - z tyłu jest President i Ruppel zaś po bokach powojnik bylinowy Olgae i róża Rosa :flower2:

no i przyciełam róże - mój Chopin mimo, że ktoś mu rozwalił kopczyk - już nie mówię kto :evil: - dał radę.....powypuszczał oto takie listki! :hug:


no i.......teraz czas na finał........siostra chciała je koniecznie powąchać ale jak tylko zakwitną to na pewno przyjdzie i bedzie wąchać - bede tylko musiała pilnować czy aby ich nie zje :rotfl1:
oto moja "słodka" różanka - Cafe, Vanilka, Creme Caramel i Chocolate! :flower2:

na srodku jest pięciornik, kwitnie na czerwono i każdego roku się go ścina ale nazwy nie pamiętam, zaś z przodu to jakiś fiołek - nazwy też nie pamiętam.
Jeszcze na pewno tam dojdzie Creme Brulee i Nostalgie albo Double Delight - jako lody z wiśnią :whistle:
zaś na tyle marzy mi się Coconut Ice...ale jej u nas chyba nie można dostać, pnąca jest to bym ją na płot pusciła :whistle:

Odp: Moja działka :) 14 Kwi 2012 20:28 #24946

  • Shirall
  • Shirall's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 3980
  • Otrzymane dziękuję: 747
no pięciornik wygląda tak, zaś to drugie to ten fiołek - chyba :dry:


aha no i moja jedyna hosta - maluszek taki :woohoo:


no i wiosenka na całego co potwierdzają oto takie roślinki :woohoo:
gęsiówki różowa i biała, różowa kwitnie, zas biała lada dzień


zawciąg już ma pierwsze kwiatki zaś skalnica już, już.....



barwinek w rozkwicie.....kocham ten jego kolorek.....muszę zdobyć inne :whistle:

liliowce to już olbrzymy!

fajny romansik roślinny - ciekawe jaka byłaby z tego roślinka :rotfl1:

lilak i migdałek


no i tulipany!!!!



a na koniec taka oto krzewuszka

Odp: Moja działka :) 14 Kwi 2012 20:32 #24949

  • pamelka
  • pamelka's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 9346
  • Otrzymane dziękuję: 2383
Marta ale się u Ciebie dzieje :eek3: Nareszcie woda :woohoo: chyba to Cie cieszy, jak nic ;)
Clemki już wkopałaś? Nie boisz się przymrozków?
Czekam na tę różaną piękną rabatę :flower2: A Chopin tak ładnie przezimował :) mój ledwo nad ziemią dwa pędy :oops:

Odp: Moja działka :) 14 Kwi 2012 20:32 #24950

  • Michał
  • Michał's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 4161
  • Otrzymane dziękuję: 2428
Jak zobaczyłem te tulipanki to aż się zapowietrzyłem :woohoo:
Fakt twoje liliowce są już duże moje to jeszcze "małe"

Odp: Moja działka :) 14 Kwi 2012 20:45 #24963

  • Xellos
  • Xellos's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Demon
  • Posty: 561
  • Otrzymane dziękuję: 21
Marto namalowałem się multum stelaży na zielono u siebie. I wiem jedno, jak chcesz mieć ten sam kolor z tej samej farby to nie maluj nigdy w słońcu :silly: Ja wyczekuje cienia, jeżeli stelaż już jest w ziemi, a jak dopiero stawiałem do ziemi, to malowałem przed wstawieniem czasami całość czasami część to już zależy od konstrukcji. Tu o wiele łatwiej bo szybko cień mi się pojawia na podwórzu.

Druga sprawa, ta sama farba po naniesieniu nawet w cieniu na stary stelaż, początkowo ma bardziej żywy świecący odcień, ale po kilku tygodniach zlewa się to w jedno i płowieje.

Ale jak zrobisz to w słońcu to już przegrana sprawa i zawsze się będzie wyróżniać :silly:

Inne barwinki nie są tak urodziwe jak ten Twój, jak bym rozmnożył ten Twój na większą przestrzeń.
Jedyne co w życiu jest ważne to miłość, Renatka ;*
Pozdrawiam Paweł :)

Odp: Moja działka :) 14 Kwi 2012 21:09 #24986

  • Shirall
  • Shirall's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 3980
  • Otrzymane dziękuję: 747
Pamelko pewnie, że cieszy.....już nie musze nic targać i wreszcie dziś wszystko porządnie podlałam :woohoo: choć jak odkręciłam po raz pierwszy kurek to z kranu wydobył się tylko taki charkot.....potem poleciała woda, potem coś brązowego i stop... a ja hę? :eek3:
akaurat przechodził sasiad i się pytam czy woda już jest a on, ze tak bo ją włączył....hmmmm a tu nic nie leci, podszedł, odkręcił kurek....a po chwili jak nie prysnęła! ja zdążyłam odskoczyć ale pan Stefan już nie.....cały był mokry :jeez:
no zapowietrzyło się trochę :whistle:
ale już działa i to mnie diabelnie cieszy! :woohoo:
no wkopałam jakby miały być jakieś przymrozki to go włókniną osłonie :hug:
też czekam i już się doczekać nie mogę - ja chyba zjem te róże jak tylko zakwitną! :rotfl1:
nie martw się, Twój Chopin też jeszcze pokaże na co go stać :hug:
Michale......no wrażenie robią, nie było mnie kilka dni i taka niespodzianka! :woohoo:
Pawle aha no widzisz.......ale nic się nie stało bo tak musze pomalować płot i bramkę jeszcze raz......no a one były malowane w zeszłym roku to farba wypłowiała :kiss3:
ojej dziękuję..... :oops:
barwinek mam zamiar puścić na jedną część rabatki bo tam zawsze jest tak pusto więc już go tam prowadzę i nawet już jest całkiem, całkiem :woohoo:
a jak dokupie albo znajdę inne kolorki to bedzie super :woohoo:

Odp: Moja działka :) 14 Kwi 2012 21:16 #24992

  • dorciaj
  • dorciaj's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 4349
  • Otrzymane dziękuję: 836
Kolor kranu iście szałowy :whistle: :rotfl1: - a wzięłaś pod uwagę, że farba się utlenia - i stąd te różnice w kolorze ;) - on po jakimś czasie może się ujednolicić ;)

Pięknie Ci wszystko rośnie :flower2: - już teraz z dnia na dzień będzie widać różnice :woohoo: :flower1:
Dorcia :garden:
Świat Dorci 2016
Archiwum... 2015,2014,2013,2012

Odp: Moja działka :) 14 Kwi 2012 21:18 #24995

  • pamelka
  • pamelka's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 9346
  • Otrzymane dziękuję: 2383
U mnie także M dzisiaj zewnątrzne kurki odkręcił :woohoo: ale szczęście :drink1:

Odp: Moja działka :) 14 Kwi 2012 21:20 #25000

  • r-xxta
  • r-xxta's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 7727
  • Otrzymane dziękuję: 2600
Kolorek kranu leciutko zjadliwy :evil: , ale jako ogrodniczka akceptujesz chyba wszystkie odcienie zieleni :rotfl1:

A lilak Palibin sobie dziś nabyłam i już nie będę Ci zazdrościć :woohoo:

Odp: Moja działka :) 14 Kwi 2012 21:24 #25004

  • AGNESS
  • AGNESS's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 2186
  • Otrzymane dziękuję: 431
Martuś kocham Cię czytać :rotfl1: :kiss3:
Sąsiad pewie był szczęśliwy z prysznica....już wieczorem w domu nie musi zużywać wody :rotfl1:
U Ciebie juz taka piękna zaawansowana wiosna, skalnica to mnie zaskoczyła :blink: u mnie nawet jeszcze nic się nie wyłania z rozetek, a u Ciebie już cała w pąkach :blink:

Odp: Moja działka :) 14 Kwi 2012 21:48 #25038

  • Shirall
  • Shirall's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 3980
  • Otrzymane dziękuję: 747
Dorcia :kiss3:
ano teraz to już wiem.......bedzie malowanie wszystkiego jeszcze raz - zreszta tak planowałam malowanie bo mi farba odpadła na dole od bramki i jak ją próbowali ukraść to zdrapali warstwy by zobaczyć co to jest za metal.....może jutro mi się uda, jak nie bedzie padać :whistle:
lubie takie kolorki to i kran mi się teraz podoba, wcześniej był taki sraczkowaty a teraz - ładna, soczysta zieleń :whistle:
Pamelko u nas to już ludzie wyzywali o wodę a teraz jaka radocha! :woohoo:
Martuś wolę taki zjadliwy niż sraczkowaty......a żem ogrodniczka to zielony musi być a jakże! :kiss3: altankę starą pomalowałam z mamą na zielono to czemu i nie kran?
teraz się ładnie komponuje :whistle:
kupiłaś lilaka? to go zaraz pokaż! :woohoo:
Aguś :oops: :hug:
no mine miał śmieszną, szczególnie jak usłyszał moje ojej jak go woda oblała......zresztą sam potem się zaczął śmiać :rotfl1:
skalnica mnie cieszy bo mam jeszcze 2 inne - różową i jeszcze jedną czerwoną, tamte dopiero wypuszczają a ta jedna bedzie kwitła :woohoo:

Odp: Moja działka :) 15 Kwi 2012 00:27 #25195

  • kasik 69
  • kasik 69's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 740
  • Otrzymane dziękuję: 1334
Martusia,maluj plotek,mądry nie będzie pytał,a głupi pomyśli,ze tak ma być ;)
Twój powojnik już ma pąka?Chcesz barwinka,o biało zielonych liściach? Już szukam fotek,ale wstawię na starym FO,tu jeszcze nie wstawiłam


Zielone okna z estimeble.pl

Moderatorzy: Dorota15, Betula
Wygenerowano w 0.537 sekundy
Zasilane przez: Kunena Forum