TEMAT: Zielono mam w głowie - ogród Anny

Odp: Zielono mam w głowie - ogród Anny 07 Lis 2012 00:00 #85084

  • Roma
  • Roma's Avatar
Pięknie i kolorowo u Ani, szkoda, że już tu nie zagląda :(


Zielone okna z estimeble.pl

Odp: Zielono mam w głowie - ogród Anny 09 Lis 2012 23:26 #86276

  • andowan
  • andowan's Avatar
  • Offline
  • Gold Boarder
  • Posty: 249
  • Otrzymane dziękuję: 488
Dziękuję i przepraszam za brak aktualizacji wątku. Ten rok nie był dla mnie dobry ale w przyszłym obiecuję być bardzo aktywna. :bye: Ania

Odp: Zielono mam w głowie - ogród Anny 09 Lis 2012 23:29 #86281

  • Roma
  • Roma's Avatar
Jak miło Aniu, że jednak jesteś z nami :hug:

Odp: Zielono mam w głowie - ogród Anny 12 Lis 2012 20:56 #87365

  • artam
  • artam's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 8385
  • Otrzymane dziękuję: 2684
andowan wrote:
w przyszłym obiecuję być bardzo aktywna.
Gorąco na to liczymy! :) Oby nic nie zakłócało radości z ogrodu! :hug:

Odp: Zielono mam w głowie - ogród Anny 12 Lis 2012 21:38 #87421

  • Igor
  • Igor's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 4186
  • Otrzymane dziękuję: 2490
Koniecznie... przepiękne okazy posiadasz i będzie bardzo miło je oglądać. :)

Zielono mam w głowie - ogród Anny 10 Kwi 2013 09:22 #143647

  • andowan
  • andowan's Avatar
  • Offline
  • Gold Boarder
  • Posty: 249
  • Otrzymane dziękuję: 488
Miejmy nadzieję, że zima już za nami ;) W moim ogrodzie jeszcze masa śniegu ale nie ma się czym dziwić, skoro jeszcze tydzień temu było tak :





Na początku marca, kiedy prawdziwa wiosna wydawała się tuż, tuż ,zakwitły pierwsze miłki amurskie i ciemiernik tybetański.





Zanim przyszło następne uderzenie zimy, zdołałam ponownie zabezpieczyć rabatę miłkową stroiszem ale nie miałam nadziei, że pąki przetrwają. Przedwczoraj, gdy słońce przygrzało i śnieg na obrzeżu rabaty zniknął, z radością zobaczyłam nieuszkodzony kwiat. W szklarence zakwitły też pierwsze ubiegłoroczne siewki sasanek PAPAGENO.

Za tę wiadomość podziękował(a): Ruda2011, t-x

Zielono mam w głowie - ogród Anny 10 Kwi 2013 09:30 #143653

  • lizz
  • lizz's Avatar
  • Offline
  • Gold Boarder
  • Posty: 204
  • Otrzymane dziękuję: 30
Piękne kwiaty.
Chyba już każdy chce ciepłej i kolorowej wiosny.
Pozdrawiam :bye:
W przedziwnym mieszkam ogrodzie, gdzie żyją kwiaty i dzieci, i gdzie po słońca zachodzie uśmiech nam z oczu świeci.... Leopold Staff

Zapraszam do "Ogrodowe potyczki Małgorzaty"

Pozdrawiam
Małgosia

Zielono mam w głowie - ogród Anny 10 Kwi 2013 09:31 #143655

  • Kalmia
  • Kalmia's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 373
  • Otrzymane dziękuję: 209
Witaj Aniu!
Dzisiaj znowu ponuro, ale mam nadzieję, że z każdym dniem będzie co raz cieplej. Przynajmniej tak zapowiadają meteorolodzy :)
U mnie w najbardziej nasłonecznionym miejscu zakwitły krokusy i cebulica syberyjska alba :dance: Śnieg praktycznie stopniał, pozostały tylko te zwały śniegu z odśnieżania. Ale to w W-wie. Na wsi jeszcze sporo śniegu, przynajmniej tak było, kiedy odwiedziłam mój wiejski ogród w niedzielę.
Pozdrawiam serdecznie i życzę dobrej pogody :)

Zielono mam w głowie - ogród Anny 10 Kwi 2013 10:08 #143686

  • pamelka
  • pamelka's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 9346
  • Otrzymane dziękuję: 2381
Cudne te miłki Aniu.
Wiosna już chyba pozwoli roślinom na wegetację.
Na mojej garażowej róży obudziały się zielone mszory :club2: i już trzeba pryskać.

Zielono mam w głowie - ogród Anny 10 Kwi 2013 13:15 #143785

  • anabuko1
  • anabuko1's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 4542
  • Otrzymane dziękuję: 2203
Witaj,Aniu :bye:
Piękne irysy masz i liliowce;) Jeżówka Marmolade tez ładna,właśnie ją sobie zamówiłam,to też nie długo będa miała :P I te śliczne miłki ;)

Zielono mam w głowie - ogród Anny 10 Kwi 2013 18:34 #143884

  • liliowiec01
  • liliowiec01's Avatar
  • Offline
  • Gold Boarder
  • Posty: 267
  • Otrzymane dziękuję: 63
Widze Aniu , że w Twoim ogrodzie jest masa ciekawych roślin do ogladanie , także często będę tu zagladać :)
Pozdrawiam :) lila

Zapraszam :) Działka-hobby, relaks hm...i co jeszcze
Ostatnio zmieniany: 10 Kwi 2013 18:35 przez liliowiec01.

Zielono mam w głowie - ogród Anny 10 Kwi 2013 20:23 #143912

  • sierika
  • sierika's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Natury nie oszukasz,czyli moje dojrzewanie do eko
  • Posty: 4102
  • Otrzymane dziękuję: 4952
Witam Aniu,znam Twój ogród z innego forum.Często zaglądałam na Piaskową.Nie wpisywałam się ale moje westchnienia musiałaś słyszeć.Masz nieczęsto spotykany ogród,nieprzeciętny w swoich zasobach.Wręcz niedościgniony.Dostarcza niesamowitych wrażeń to taki botanik w pigułce.Chętnie będę śledzić dalsze jego dzieje, zaglądając zawsze zastanawiam się jakie roślinne niespodzianki szykujesz tym razem. :thanks: Ewa

Zielono mam w głowie - ogród Anny 10 Kwi 2013 21:00 #143919

  • artam
  • artam's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 8385
  • Otrzymane dziękuję: 2684
Niesamowita zmiana w ciągu tygodnia! No i chwała stroiszowi, że uratował miłki! :)
Siewka sasanki pięknie powtórzyła cechy! A wyobraź sobie, Aniu, że i ja w końcu dochowałam się siewek sasanek! Oczywiście stało się to bez mojego udziału, bo ja bym zalała ;) , samosiejki mam i one w tym roku powinny już zakwitnąć... Ciekawe, co z nich będzie...
Liczę na tę Twoją obiecywaną aktywność, Ty masz tyle wiosennych cudeniek... :)

Zielono mam w głowie - ogród Anny 10 Kwi 2013 21:38 #143936

  • andowan
  • andowan's Avatar
  • Offline
  • Gold Boarder
  • Posty: 249
  • Otrzymane dziękuję: 488
Małgosiu- witaj :) Dzięki za dobre słowo i pozdrowienia.

Łano- jakże miło mi Cię znów widzieć. U mnie, niestety, jeszcze bardzo dużo śniegu ale najbliższe ciepłe dni pewnie rozprawią się z nim definitywnie. Aż boję się, co zobaczę na trawniku po zniknięciu białej okrywy - krety, które wprowadziły się późną jesienią, nie próżnowały :unsure:
Ciekawa jestem Twoich nowych piwonii, bo pewnie coś przybyło od ubiegłego roku ;)

Jolu zobacz - wiosna w powijakach a owady już wznowiły funkcjonowanie :jeez:-ratuj róże od mszyc koniecznie.
Mam nadzieję, że reszta moich miłków amurskich też dała sobie radę z ponownym atakiem zimy i będę mogła zaprezentować moich wiosennych ulubieńców w pełnej krasie.


Aniu- miło Cię gościć w wątku. Dziękuję, w imieniu mojej roślinnej menażerii, za pochwały.
Ja też już zamówiłam nowe jeżówki i pewnie już w przyszłym tygodniu je otrzymam. Cieszę się, że przybywają nowe odmiany co roku, bo to przepiękne rośliny.

Lilu, Ewo- cieszę się, że zachęciłam Was do zaglądania do mojego wątku :happy4: Ewo- wątek przy Piaskowej wciąż prowadzę, bo zostało jeszcze na marolexie trochę moich dawnych znajomych.
To prawda- sporo nagromadziłam w swoim ogrodzie gatunków i odmian roślin ozdobnych. Rabaty pękają w szwach i ze strachem myślę, że już więcej nie da się na nich pomieścić. A tu tyle skarbów pojawia się co roku w ofertach szkółek, których zakupieniu nie sposób się oprzeć :woohoo:

Zielono mam w głowie - ogród Anny 10 Kwi 2013 21:47 #143940

  • andowan
  • andowan's Avatar
  • Offline
  • Gold Boarder
  • Posty: 249
  • Otrzymane dziękuję: 488
Marto- witaj, witaj :kiss3: Jeszcze, w tzw "międzyczasie" dopadało piętnaście centymetrów białego puchu i nic dziwnego, że wciąż dziewięćdziesiąt procent powierzchni mojego ogrodu jest pod śniegiem.

Mam kilkadziesiąt siewek sasanek i znakomita większość ma pąki kwiatowe. Pierwsze- jak zwykle - rozwijają się fioletowe ale mam nadzieję, że zakwitną także w innych kolorach.
Samosiejki potrafią być przeurocze. Zresztą, które sasanki są nieładne??? Nie ma takich.

Zielono mam w głowie - ogród Anny 10 Kwi 2013 21:55 #143949

  • sd-a
  • sd-a's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 5906
  • Otrzymane dziękuję: 2386
Pięknie prezentują się irysy na tle żwirku :bravo: :bravo: :bravo:

Zielono mam w głowie - ogród Anny 12 Kwi 2013 22:35 #144902

  • andowan
  • andowan's Avatar
  • Offline
  • Gold Boarder
  • Posty: 249
  • Otrzymane dziękuję: 488
Siberio- cieszę się, że Ci się podobają moje irysy i dziękuję za miłe słowa.

Nareszcie roztopiła się większość śniegu i natychmiast zakwitły pierwsze wiosenne rośliny. Wierzę, że WIOSNA rozgościła się już na dobre w moim ogrodzie :)





Na parapetach tłok : tegoroczne siewki pierwiosnków, jednorocznych i sadzonki roślinnych zakupów, które zaczęły napływać w paczkach.



Zielono mam w głowie - ogród Anny 12 Kwi 2013 22:41 #144907

  • marzenaF
  • marzenaF's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 1306
  • Otrzymane dziękuję: 309
Ten krokus spring pearl bardzo ciekawy ma kolor, no i wiosna okazała! Moja niestety w powijakach :(
Pozdrawiam tym razem głośno ,bo zazwyczaj oglądam milcząc :)
Spełnione marzenia Marzenki part 2 ]
kto nie ryzykuje,ten .... nie wącha :-D


Zielone okna z estimeble.pl

Moderatorzy: Dorota15, Betula
Wygenerowano w 0.419 sekundy
Zasilane przez: Kunena Forum