TEMAT: Mój fijoł

Mój fijoł 28 Kwi 2015 22:37 #362829

  • ewamaj66
  • ewamaj66's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 1864
  • Otrzymane dziękuję: 572
Bożena, kretom na pewno nie przeszkadza zapach. Nowe kopce zniknęły, kiedy koty przyniosły pod dom to, co zostało z ryjca. Mogłyby jeszcze wziąć się za nornice :huh: Dwa lata temu nie miałam żadnych nieproszonych gości. Natomiast szachownice warto posadzić dla samej śliczności :)

Thalia. Polowałam na te narcyzy od trzech lat. Raz pomyłka, raz nie wyrosły, raz nie trafiłam a sezonie zakupowym. Są wreszcie u mnie:woohoo:




To coś pełni u mnie rolę trawnika-z pozdrowieniami dla Gosi Margo, niestrudzonej trawnikoholiczki :kiss3:






Za tę wiadomość podziękował(a): eda_s


Zielone okna z estimeble.pl

Mój fijoł 28 Kwi 2015 22:49 #362833

  • ewamaj66
  • ewamaj66's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 1864
  • Otrzymane dziękuję: 572
Majka, bardzo możliwe, że to karczownik, kiedyś grasował taki w okolicy, może trafił i do mnie :angry: Liczę na to, że koty się ogarną i załatwią sprawę przed następnym sadzeniem tulipanów.

Stare tulipany, tych nikt ich nie znalazł.


Z całego szpaleru sasanek została mi jedna duża, jeden kawałek i trzy siewki :angry: Korzenie ktoś im odgryzł :angry: Zbierałam zwiędłe liście i pąki :placze:


Widać.


Tak było przed tygodniem.


Maniek nie miał ostnicy do zabawy ;)


Wysiałam sobie dwa lata temu i wyrosło :)
Za tę wiadomość podziękował(a): Bozi, eda_s

Mój fijoł 29 Kwi 2015 07:58 #362872

  • wxxx-a
  • wxxx-a's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 3467
  • Otrzymane dziękuję: 1103
Te bielutkie narcyzy śliczne ,sama bym takie kupiła.A w ogóle ,to poluje na starą babciową odmianę One tak pięknie pachną dzieciństwem .Pamiętam kiedyś w ogrodach były całe pachnące łany.A człowiek im starszy tym bardziej do dzieciństwa tęskni :flower2:

Mój fijoł 29 Kwi 2015 08:01 #362875

  • Aguniada
  • Aguniada's Avatar
Wow, Ewa - te białe narcyzy są urzekające! Jakże bym chciała takie spotkać i zakupić! Mam na myśli i cebule i naręcze do wazonu :) Muszę się koniecznie rozejrzeć, przepiękne!
Zimno dziś i ponuro... co prawda coś brzęczą o słońcu, ale póki co kicham i mi źle.
Jak jest u Ciebie?

Mój fijoł 29 Kwi 2015 08:06 #362879

  • eda_s
  • eda_s's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 479
  • Otrzymane dziękuję: 241
Białe narcyzy to są te, które od Ciebie dostałam? Moje na razie jakieś bardziej kremowe. Ale pięknie zakwitły, po 2-3 kwiaty na jednej łodydze :flower2: Bardzo bym chciała, żeby zostały ze mną na dłużej.
Ale Maniuś wyrósł :) Krzyś przesyła pozdrowienia dla Ciebie, a głaski dla Maniusia i pozostałych koteczków :)

Mój fijoł 29 Kwi 2015 15:13 #363027

  • katja
  • katja's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 1562
  • Otrzymane dziękuję: 552
Pozdrawiam z działki :bye: . Ale zimno się zrobiło :( , zaraz rozpalam w kominku.
Piękne białe narcyzy..., kto je sprzedaje?
Już się boję o swoje ostnice, które dorastają na parapecie... Widziałam, jak kotka Zdzisława vel Dzidzia upodobała sobie turzycę :jeez:, łapie przednimi łapami i tarmosi niemiłosiernie :woohoo: .
Widzę przez okno "Twoje" szafirki, śliczne, takie grubaśne :happy:.
Pozdrawiam
Kasia

Ogród Kasi

Mój fijoł 29 Kwi 2015 20:51 #363103

  • Bozi
  • Bozi's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 4472
  • Otrzymane dziękuję: 2418
Pierwszy raz widzę całe białe narcyzy :blink:

Mój fijoł 29 Kwi 2015 21:33 #363128

  • Margo2
  • Margo2's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 3514
  • Otrzymane dziękuję: 1577
Ewa, taki trawnik też ma swój urok :)
Cały czas cos kwitnie ;)
Czytam, że u Ciebie też pojawiają się w tym roku roślinki, których nie było w zeszłym.
Tak mam z zawilcami. I pierwszy raz od lat pojawił się narcyz. Jeden. Muszę dosadzić, bo chciałabym, żeby mi pachniało, tak jak Ewa Nowinka pisze dzieciństwem.
U mnie w tym roku pojawiły się tez dziury w ziemi. Ale wyczytałam że takie nory mogą robić jaszczurki. Szczególnie niedaleko krzewów, bo tam w korzeniach zimują
Natomiast to, że roślinki nie mają korzonków to może być sprawą opuchlaków. Ja mam tego całe stada. Nie mam kiedy rozpocząc walki z nimi. Teraz dobrze oglądam każdą kupioną roślinkę. Ostatnio znalazłam w korzeniach kupionego pierwiosnka kikadziesiąt jajeczek. Najgorsze, że one są podobne do nawozu. Trzeba by zaapelować, żeby producenci zaczęli barwić nawóz, żeby odróżnić

Mój fijoł 04 Maj 2015 10:23 #364634

  • wxxx-a
  • wxxx-a's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 3467
  • Otrzymane dziękuję: 1103
Ewciu a gdzieś Ty ? Nic już nie masz w ogródeczku do pokazania? No koniec świata :woohoo: Ja mogę oglądać nawet Twoje koty :funnyface:

Mój fijoł 04 Maj 2015 20:17 #364789

  • sierika
  • sierika's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Natury nie oszukasz,czyli moje dojrzewanie do eko
  • Posty: 4102
  • Otrzymane dziękuję: 4952
Znów zniknęłaś.....kot harcmistrz, znakomity. Thalię zobaczyłam w ogrodzie Ewy Pszczelarni i uwiodły mnie, takie i ja bym posadziła. Jesienią będę szukać, coraz bardziej bierze mnie na białe, robota Marty..... :happy3:
Ostatnio zmieniany: 04 Maj 2015 20:18 przez sierika.

Mój fijoł 04 Maj 2015 22:04 #364867

  • ewamaj66
  • ewamaj66's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 1864
  • Otrzymane dziękuję: 572
Ewa, skromne parę cebulek mogę Ci wysłać-będą u mnie takie kwitły :)
Aga, następne parę cebulek może lecieć do Ciebie po kwitnieniu. Nie będą to może od razu naręcza... ;)
Edyta, moje zaczynały kremowo. Na zdjęciach zupełnie śnieżnobiałe :)
Kasia, cieszę się, że szafirki zdążyły Cię ucieszyć :)
Bożena, na początku nie wyglądały aż tak ładnie, potrzebują czasu.
Gosia, pewnie, że ma, mam bioróżnorodność jak talala :rotfl1:
Ewa, jak "nawet koty"? Toż one ozdobne całorocznie :)
Ewa, nie znikam całkiem. Thalię kupiłam w OBI :)

Ozdobny Hamlet :) A fiołki w tle nie wiem, skąd.


Na psiząb czekałam ze trzy lata. Rośnie pod późnym powojnikiem.


Tawuła szara :hearts:


Mam nowy płotek. Trzeba go jeszcze raz pomalować...


Szachownice.
Za tę wiadomość podziękował(a): Bozi, edulkot

Mój fijoł 04 Maj 2015 22:25 #364889

  • sierika
  • sierika's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Natury nie oszukasz,czyli moje dojrzewanie do eko
  • Posty: 4102
  • Otrzymane dziękuję: 4952
Płotek sielski, to dla wlazł kotek na płotek?, w końcu posiadanie chmary kotów do czegos zobowiązuje.... :rotfl1:

Mój fijoł 06 Maj 2015 12:50 #365340

  • edulkot
  • edulkot's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 2906
  • Otrzymane dziękuję: 3009
Ewuś płotek bardzo fajny, dużo ładniejszy od tych naszych 'siatek emkowych', taki rzeczywiście swojski płotek wygodny dla kotków :lol:
Hamlet o każdej porze roku jest dekoracyjny, a fiołki pewnie przyjechały z jakimiś sadzonkami :wink4:

Mój fijoł 07 Maj 2015 06:01 #365656

  • ewamaj66
  • ewamaj66's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 1864
  • Otrzymane dziękuję: 572
Ewa, koty nie bardzo lubią po nim brykać, za to M się cieszy jak dziecko :)
Majka, no właśnie nie mam pewności, bo rosną pod ostróżką z własnego siewu. Muszę je sobie jakoś zaznaczyć, bo normalne wydzieram z rabat z dziką pasją i zerowym skutkiem :unsure:

Wczoraj przyszła róża pienna, pierwsza w moim ogrodzie. Po zimie będę wiedziała, czy posadzę więcej :rotfl1: Nic nie zrobiłam, ledwie żyję i planuję podobnie spędzić dzień dzisiejszy. Susza niemożliwa, pielenie z tego powodu denerwujące, koty wyprowadziły się na podwórko, kwitną powojniki Atragene-świat jest piękny :)

Miliony samosiejek w bałaganie.


Za forsycją lilie. Takich w maju jeszcze nie miałam.


Bergenie kwitną.


Zamazany miłek. Tak się cieszę, że wyrósł,, że ręce mi drżą i zdjęcia nie wychodzą ;)


Ułudka.

Mój fijoł 08 Maj 2015 08:57 #365996

  • eda_s
  • eda_s's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 479
  • Otrzymane dziękuję: 241
Piękny płotek proszę Pani ;)
Ułudka od Ciebie kwitnie, ale bardzo trudno zrobić jej zdjęcie, zawsze wychodzi rozmazane. Nie wiem, czy to kwestia tego, że kwiaty są tak śnieżnobiałe :flower2:

Mój fijoł 09 Maj 2015 05:51 #366322

  • XYZ
  • XYZ's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Błądzę we mgle...
  • Posty: 3740
  • Otrzymane dziękuję: 7401
Dostałam w zeszłym roku miłka, nawet zwariował i późno zakwitł... chyba nie przetrwał zimy :(

Mój fijoł 09 Maj 2015 11:55 #366401

  • Robaczek
  • Robaczek's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 2526
  • Otrzymane dziękuję: 2972
Cześć Ewa!
Narcyze Thalia przecudne. Kupowałam tą odmianę jesienią na białą rabatę, ale wzeszły inne... :unsure:
Może muszę próbować trzy razy, jak Ty ;-)
Ułudka od Ciebie już kwitnie :dance:
Współczuję walki z gryzoniami..a w jakiej kondycji masz róże?
Miłego weekendu!
Pozdrowionka :-) Kasiek
Ogródek Robaczka

Mój fijoł 10 Maj 2015 12:35 #366768

  • ewamaj66
  • ewamaj66's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 1864
  • Otrzymane dziękuję: 572
Edyta, a ja będąc u Ciebie zmartwiłam się, że się nie przyjęła :)
Dorota, jeśli to miłek wiosenny, to dopiero teraz się pokazuje :) Amurskie też potrafią zdenerwować, swoje zdążyłam kilka razy opłakać, gatunek właśnie wschodzi.
Kasia, pomyłki są chyba wpisane w nasze zakupy :mad2: Nie wiem, kogo za to winić...Ale Thalię trzeba koniecznie posadzić :) Róże-bez kopcowania :woohoo: -wyglądają dobrze poza Chopinem. Ta wyglądała tragicznie już w zeszłym roku i już wcale jej nie lubię :angry:

Została już tylko żółta...


Strzępiaste :angry:
Za tę wiadomość podziękował(a): Bozi, edulkot


Zielone okna z estimeble.pl

Moderatorzy: Dorota15, Betula
Wygenerowano w 0.840 sekundy
Zasilane przez: Kunena Forum