TEMAT: W ogrodzie Doroty

W ogrodzie Doroty 09 Lut 2013 10:26 #121056

  • Gosia
  • Gosia's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • strefa 6b
  • Posty: 1397
  • Otrzymane dziękuję: 1283
Dorotko bardzo ładne zestawienia kolorystyczne roślin. :flower2:
Serdecznie pozdrawiam i zapraszam do odwiedzenia
Ogrodowych pasji Gosi

Wszystkie treści wraz ze zdjęciami, ilustracjami zawarte w moich postach na stronie forumogrodniczeoaza.pl/ chronione są Ustawą z dnia 4 lutego 1994 r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych, oraz międzynarodowym prawem autorskim. Wszystkie prawa zastrzeżone. Jakikolwiek materiał zawarty w moich postach na w/w stronie nie może być wykorzystany w całości lub w części bez mojej pisemnej zgody.
Temat został zablokowany.


Zielone okna z estimeble.pl

W ogrodzie Doroty 09 Lut 2013 11:09 #121067

  • pamelka
  • pamelka's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 9346
  • Otrzymane dziękuję: 2381
Dorotka sobota, ostatki ... no właśnie :whistle:
M dzisiaj na narty wyjeżdża, a ja niestety muszę zostać w domu, życie :cry3:
Dobrze, że koleżanki nieco pourlopują, więc może wybiorę się choć w odwiedziny :think:
A u nas śnieg leży w wystarczającej, choć nie nazbyt grubej warstwie, jeśli po 15 ma być lepiej ... poczekam cierpliwie :)
Prognozy jednak spore spadki temperatury zapowiadają właśnie wówczas :supr:

Szampańskiej zabawy życzę :hug:
Temat został zablokowany.

W ogrodzie Doroty 09 Lut 2013 22:57 #121432

  • artam
  • artam's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 8385
  • Otrzymane dziękuję: 2682
dodad wrote:
w środę mój teść poszedł strząsać śnieg z tuji pod płotem i przelazł przez sam środek rabaty. A tam pod spodem moje azalie japońskie, fothergilla, hortensja BOBO, wrzośce.... nawet nie chcę myśleć co zobaczę jak śnieg zejdzie :placze: :placze:
A przepraszam, że tak nieśmiało zapytam... A teść jak się wagowo sytuuje? W strefie stanów niskich, średnich? :rotfl1: Bo to może mieć znaczenie! :lol: Jeśli wysokich, to pamiętaj, co napisała Gorzata! Rośliny się rozkrzewią! :rotfl1:
Temat został zablokowany.

W ogrodzie Doroty 09 Lut 2013 23:05 #121441

  • Edyta
  • Edyta's Avatar
Miałam się jeszcze demonstracyjnie trochę podąsać, że się odpowiedzi nie doczekałam :whistle: , ale takie piękne kolory pokazałaś, że się rozpłynęłam :hearts: .
Temat został zablokowany.

W ogrodzie Doroty 10 Lut 2013 15:33 #121727

  • dodad
  • dodad's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • strefa klimatyczna 6a
  • Posty: 4100
  • Otrzymane dziękuję: 2555
Witajcie, troszkę już doszłam do siebie, ale dzień senny :lev:

Vitus, ciemierniki pod śniegiem całkowicie. Poza tym rosna w miejscu gdzie snieg z reguły leży najdłużej, więc się nie martwię za bardzo. Nawet zeszłorocznej zimy niewiele ucierpiały.

Gosiu, dziekuję :kiss3:

Jolu, balety i po baletach. Zabawa była nawet, nawet, obawiałam sie, że będzie gorzej. Tym bardziej, że zdziczałam ostatnio i nie przepadam ani za tłumami, ani hałasem. Gdzie ty takie prognozy z mrozem ostrym wyczaiłaś U nas zapowiadają max -9 nocą. I dobrze. Powiem więcej gdyby co roku były takie zimy to nawet jestem w stanie to polubić ;) No może słońca więcej bym sobie życzyła.

Marta, mogę ci odpowiedzieć, Teść na szczęscie wagi stosunkowo niewielkiej (piórkowa, no może kogucia :rotfl1: ) i to stanowi jedyne pocieszenie. Staram się nie myśleć, po co sie martwić za wczasu. Tym bardziej, że nie umiem dokładnie określić co znajdowało się na trasie przemarszu. Jakoś tak w bieli tracę orientację :blink:

Edytko, jakie lekceważenie, przecież odpisałam :(
cyt: Edytko, z Baronesse rośnie Clair Renaissance, mam tam jeszcze James Galwey. Stanowią bardzo ładne trio.

to na przeprosiny jeszcze jedno zdjęcie, tym razem całej trójki


I jeszcze kilka takich tam....


Pozdrawiam serdecznie i zapraszam :)
ogrodowo 2016'***
U Doroty 2015'***2014***
Temat został zablokowany.
Za tę wiadomość podziękował(a): Gosia, Isia

W ogrodzie Doroty 10 Lut 2013 17:33 #121769

  • aleb-azi
  • aleb-azi's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 1596
  • Otrzymane dziękuję: 539
Pierwsze takie tam to moje ulubione :)Patrząc na własny śnieżny krajobraz jakoś tracę wiarę, że to możliwe, że pod zwałami śniegu czai się życie, że wybuchnie kolorami, zapachami, smakami...
Róże i clematisy.... myśl Dorotko, myśl ;)
Temat został zablokowany.

W ogrodzie Doroty 10 Lut 2013 18:02 #121794

  • pamelka
  • pamelka's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 9346
  • Otrzymane dziękuję: 2381
Dorotka bo te prognozy wciąż zmieniają :supr: Zima się wydłuża, ale temperatury teraz przyjaźniejsze ogrodnikom :woohoo:
Bawiłaś się dobrze? Mi towarzystwo maturalnej młodzieży przypadło do gustu, oj poskakało by się z nimi :dance:
Kiedy to ja miałam studniówkę :think: :silly:
Temat został zablokowany.

W ogrodzie Doroty 10 Lut 2013 18:14 #121804

  • aleb-azi
  • aleb-azi's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 1596
  • Otrzymane dziękuję: 539
Wczoraj? :)
Temat został zablokowany.

W ogrodzie Doroty 10 Lut 2013 18:15 #121806

  • pamelka
  • pamelka's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 9346
  • Otrzymane dziękuję: 2381
:rotfl1: no jasne :woohoo:
... i jeszcze tydzień temu :silly:
Ostatnio zmieniany: 10 Lut 2013 18:16 przez pamelka.
Temat został zablokowany.

W ogrodzie Doroty 10 Lut 2013 20:07 #121886

  • Edyta
  • Edyta's Avatar
dodad wrote:

Edytko, jakie lekceważenie, przecież odpisałam :(
cyt: Edytko, z Baronesse rośnie Clair Renaissance, mam tam jeszcze James Galwey. Stanowią bardzo ładne trio.
Ups, wygląda na to, że to Tobie należą się przeprosiny :oops: . Nie wiem, jak mogłam nie doczytać. Na usprawiedliwienie tylko powiem, że gniewałam się jedynie na niby :oops: .
Buziaczki dla Ciebie :kiss3: .

Dorotko, bardzo spodobała mi się Twoja Baronesse i zastanawiałam się jak wyglądałaby w towarzystwie First Lady i Pastelli :think: . Co o tym myślisz?
Ostatnio zmieniany: 10 Lut 2013 20:08 przez Edyta.
Temat został zablokowany.

W ogrodzie Doroty 11 Lut 2013 01:18 #122074

  • ewamaj66
  • ewamaj66's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 1864
  • Otrzymane dziękuję: 572
Trudno uwierzyć, że podobne widoki mogą pojawić się naprawdę :) Na razie sypie śnieg-i co z tego, że prawie od razu topnieje, kiedy za oknem jednak biało.
Temat został zablokowany.

W ogrodzie Doroty 15 Lut 2013 01:04 #123797

  • Firletka
  • Firletka's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 640
  • Otrzymane dziękuję: 433
Dorotko, zajrzałam do Ciebie . Tak, bo przeczytałam na razie jedynie pierwsze 15 stron, a tu tyleee jeszcze przede mną . Na razie nie wypożyczę książek o ogrodach z biblioteki. Doskonałą lekturę mam tutaj . W dodatku z pięknymi obrazami. Zawsze podziwiałam Twoje fotki. Mają w sobie coś tajemniczego, to ciemniejsze światło pozostawia pole dla wyobraźni.

Dałaś mi się poznać jako miłośniczka azalii , rododendronów, pierisów.
A ja zawsze myślałam, że Ty powojnikowo - różana jesteś ! Naturalne ukształtowanie działki na pewno daje możliwości ciekawego zagospodarowania przestrzeni, ale ... bez iskry Bożej , którą z pewnością masz, nie udałoby się osiągnąć takiego efektu . :bravo:

Ciurkadełko i epimedium - to dwa tematy , które , jak na razie , pozostały mi do przemyślenia po odwiedzinach u Ciebie .

Wkrótce pewnie zacznę Cię nękać pytaniami, bo już mi się zaczynają w głowie układać. Na razie jednak grzecznie pójdę śnić o wiośnie, która w tym roku na pewno w "cygańskiej spódnicy " się zjawi. :bye:
Temat został zablokowany.

W ogrodzie Doroty 15 Lut 2013 21:22 #124207

  • dodad
  • dodad's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • strefa klimatyczna 6a
  • Posty: 4100
  • Otrzymane dziękuję: 2555
Witajcie kochane :hug:
Straszny marazm zimowy mnie ogarnął. Snuje sie po waszych ogrodach, zaglądam to tu to tam, nawet pisać nie mam siły. Mózg mi sie chyba tez rozleniwił. Całą energię zużywam w pracy.
Zawsze najgorzeej znosiłam listopad, w tym roku jakos mi sie to na luty przesunęło. Zima w naszym rejonie bardzo pochmurna, sloneczne dni można było policzyć na palcach.
Ręce mnie juz świerzbią, chciałoby sie coś w ziemi pogrzebać, nawet poplweić :P

Iza, myslę, myślę, ale z której strony by nie popatrzeć d... zawsze z tyłu :(

Jolu, zabawa była ok. Choć początki nie zapowiadały ;)

Edytko, nawet nie pomyślałam, ze to na serio ;) Kombinujemy z tymi zestawieniami rózanymi a i tak nie zwsze efekt jest taki jak sie spodziewaliśmy. Więc przesadzamy, kombinujemy dalej i to własnie jest sens zycia ogrodnika :rotfl1:

Ewunia, u nas sniegu jeszcze mnóstwo :placze:

Magdo, witam sie bardzo serdecznie w moim królestwie. Ciesze sie, że tu trafilaś, czytasz. dziekuje ci za bardzo miłe słowa :kiss3: Nie powiem lubie, lubię ;)
Azalie i w ogóle kwasoluby zajmują u mnie w sercu pierwsze miejsce. Corocznie czekam z drżeniem serca na majowy spektakl kwitnienia. uwielbiam ta orgię koloru.
Pierwsze róże posadziłam dopiero w 2010 roku więc moje zauroczenie różami jest stosunkowo młode, choc nie powiem, rozwinęło sie błyskawicznie :lol: Powojniki tez niedawno zaczęłam sadzić w wiekszych ilościach, choc nie majaone u mnie zbyt dobrych warunków. Kwasna glina nie bardzo sprzyja ich uprawie. Tak więc pod każdą roslinę musze kopac duzy dól, drenaż, lżejsza ziemia...
Ciurkadełko a szerzej woda w ogrodzie to zupelnie osobny temat. Odkąd zainteresowalam sie ogrodowaniem wiedzialam, ze jakis kawalek wody w ogrodzie byc musi i tym sposobem "dorobiłam" sie trzech akwenów.
Do przeglądu ogrodowych okolic przyoczkowych zapraszam w stopce :)

Na razie sie z wami żegnam, ale jeszcz tutaj dzis wrócę ;)
Pozdrawiam serdecznie i zapraszam :)
ogrodowo 2016'***
U Doroty 2015'***2014***
Temat został zablokowany.

W ogrodzie Doroty 15 Lut 2013 21:34 #124217

  • artam
  • artam's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 8385
  • Otrzymane dziękuję: 2682
A, to tak wygląda sens życia ogrodnika według Doroty! ;) Według mnie chyba podobnie... :)
Ręce świerzbią, chciałoby się w ziemi pogrzebać? proponuję wysiać pomidory! ;) :lol:
Dorobiłaś się trzech akwenów? To ja kojarzę tylko dwa, to duże oczko główne ;) i to małe przy tarasie... A gdzie jest trzecie?
Temat został zablokowany.

W ogrodzie Doroty 15 Lut 2013 21:49 #124231

  • dodad
  • dodad's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • strefa klimatyczna 6a
  • Posty: 4100
  • Otrzymane dziękuję: 2555
A tutaj ;)

A pomidory sieje teść ;)
Pozdrawiam serdecznie i zapraszam :)
ogrodowo 2016'***
U Doroty 2015'***2014***
Ostatnio zmieniany: 15 Lut 2013 21:50 przez dodad.
Temat został zablokowany.

W ogrodzie Doroty 15 Lut 2013 21:59 #124241

  • Gosia
  • Gosia's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • strefa 6b
  • Posty: 1397
  • Otrzymane dziękuję: 1283
A ja mam pytanie, cóż to za złocisto zielona roślina rośnie w tle wodnego oczka?
Serdecznie pozdrawiam i zapraszam do odwiedzenia
Ogrodowych pasji Gosi

Wszystkie treści wraz ze zdjęciami, ilustracjami zawarte w moich postach na stronie forumogrodniczeoaza.pl/ chronione są Ustawą z dnia 4 lutego 1994 r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych, oraz międzynarodowym prawem autorskim. Wszystkie prawa zastrzeżone. Jakikolwiek materiał zawarty w moich postach na w/w stronie nie może być wykorzystany w całości lub w części bez mojej pisemnej zgody.
Temat został zablokowany.

W ogrodzie Doroty 15 Lut 2013 22:09 #124250

  • artam
  • artam's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 8385
  • Otrzymane dziękuję: 2682
dodad wrote:
A tutaj ;)
Gdzie? :rotfl1: :rotfl1: :rotfl1:
Temat został zablokowany.

W ogrodzie Doroty 15 Lut 2013 22:17 #124254

  • dodad
  • dodad's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • strefa klimatyczna 6a
  • Posty: 4100
  • Otrzymane dziękuję: 2555
Marta, okulista!!! :rotfl1: :rotfl1:
Podejrzewam, że trezba do tego troche wyobraźnię wysilić ;) Tam, tam, pod tym zielonym ;)

Gosiu, no własnie tutaj jest problem. Ja z iglakami troche na bakier jestem. To albo cyprysik groszkowy 'Filifera Aurea' albo Thuja occidentalis 'Filiformis'
Pozdrawiam serdecznie i zapraszam :)
ogrodowo 2016'***
U Doroty 2015'***2014***
Temat został zablokowany.
Za tę wiadomość podziękował(a): Gosia


Zielone okna z estimeble.pl

Moderatorzy: Dorota15, Betula
Wygenerowano w 0.305 sekundy
Zasilane przez: Kunena Forum